Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja ukochana Chorwacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.09.2016 21:57

A teraz poszwędamy się po Szibeniku.

s1a.jpg


s2a.jpg


s3a.jpg


s4a.jpg


sa.jpg


Wchodzimy na cmętarz poniżej twierdzy św. Anny.

s6a.jpg


s5a.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.09.2016 22:01

Szybenik bardzo mi się podobał, więc chętnie pospaceruję razem z Tobą i powspominam :)
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 29.09.2016 23:21

arko2007 napisał(a):Z całą pewnością Primošten jest mniej popularny, jednak bardziej klimatyczny.
A znalazłem właśnie coś jeszcze z natury

A na tą naturę, to gdzie się natknąłeś, jeśli można :?:
Szybenik równie piękny. A Trogir na trzecim :wink:
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2016 19:36

zibi.s napisał(a):
arko2007 napisał(a):Z całą pewnością Primošten jest mniej popularny, jednak bardziej klimatyczny.
A znalazłem właśnie coś jeszcze z natury

A na tą naturę, to gdzie się natknąłeś, jeśli można :?:
Szybenik równie piękny. A Trogir na trzecim :wink:
Pozdrawiam.


Oj... to miały być Primoszteńskie żółwie a nie są. Te należą do odcinka z Szibenikiem i już je przenoszę.

Pozdrawiam
Krzysiek
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 30.09.2016 20:45

W Szybeniku nie byłam, w ogóle "najwyżej" to byłam w Trogirze i parku Krka, ale chciałabym kiedyś nadrobić. Szybenik i Zadar mi się jeszcze marzą ;)
borofka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) borofka » 01.10.2016 12:38

Też jestem zakochana w Chorwacji. Kilka z tych miejsc widziałam. Mocno dopinguje arko w Jego relacjach. Aż trudno przyznać. Zazdroszczę wiedzy i wspomnień. Czy to wszystko tylko Twoje?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2016 16:24

arko2007 napisał(a):Wchodzimy do sklepu i widzimy cudeńka jesteśmy oczarowani tym co widzimy, chcę zrobić zdjęcie jednak pan który jest w środku nie pozwala na to.

W wielu miejscach się z tym spotkałem.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2016 00:01

maslinka napisał(a):Szybenik bardzo mi się podobał, więc chętnie pospaceruję razem z Tobą i powspominam :)


Niewiele tego jest...
Bowiem jest to okres kiedy wolałem filmować niż robić fotki. Będzie relacja z tegorocznego wypadu na południe Chorwacji już przy użyciu aparatu.

Pozdrawiam
Krzysiek
Ostatnio edytowano 03.10.2016 22:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2016 00:14

borofka napisał(a):Też jestem zakochana w Chorwacji. Kilka z tych miejsc widziałam. Mocno dopinguje arko w Jego relacjach. Aż trudno przyznać. Zazdroszczę wiedzy i wspomnień. Czy to wszystko tylko Twoje?


Jadąc do Chorwacji mówię sobie że przez kilka dni, nawet nie spojrzę na auto. Jednak zaraz mnie gdzieś nosi
Pierwsza z 2005r była wyjątkowa bo chyba ani jednego dnia nie było byśmy gdzieś nie pojechali.
Jak zdecyduję w którym wątku pokazać Południową Dalmację to będzie wiele fotek a to za sprawą naszego kolegi Franza. Który to swoimi wątkami sprawił że porzuciłem kamerę na rzecz aparatu.

Pozdrawiam
Krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2016 22:29

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Wchodzimy do sklepu i widzimy cudeńka jesteśmy oczarowani tym co widzimy, chcę zrobić zdjęcie jednak pan który jest w środku nie pozwala na to.

W wielu miejscach się z tym spotkałem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Szkoda bo publikowanie zdjęć w sieci to dobra promocja tych miejsc i wyrobów. Może za jakiś czas to się zmieni kto wie...

Pozdrawiam
Krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2016 23:01

Chodząc po mieście nie mamy konkretnego planu więc łazimy sobie leniwie.
Choć nie... jest cel Katedra Św. Jakuba - budowa tego kościoła rozpoczęła się w roku 1431 kiedy to postanowiono rozbudować istniejący już kościół. Aż trudno w to uwierzyć, ale budowa trwała ponad 100 lat z różnych względów.
Ale na razie kilka widoków z podejścia do twierdzy.

1.jpg


20.jpg
W dali widoczny most nieopodal miejscowości Skradin z której to wypływa się do wodospadów Krka


22a.jpg


23.jpg
Ponad nami mury twierdzy Św. Anny.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.10.2016 23:42

arko2007 napisał(a):Aż trudno w to uwierzyć, ale budowa trwała ponad 100 lat z różnych względów.

Wile katedr było budowanych na przestrzeni około trzystu lat.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2016 17:24

Franz napisał(a):
arko2007 napisał(a):Aż trudno w to uwierzyć, ale budowa trwała ponad 100 lat z różnych względów.

Wile katedr było budowanych na przestrzeni około trzystu lat.

Pozdrawiam,
Wojtek


Masz Wojtku rację choćby Sagrada Familia w Barcelonie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2016 17:59

A teraz powoli w stronę katedry Św. Jakuba.

2.jpg


6.jpg


7.jpg


4.jpg


3.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.10.2016 23:40

arko2007 napisał(a):Masz Wojtku rację choćby Sagrada Familia w Barcelonie.

Ta akurat na swoje trzysta lat musi jeszcze bardzo długo poczekać. Miałem na myśli średniowieczne katedry.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja ukochana Chorwacja - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone