Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja relacja z urlopu 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 23.02.2011 21:51

Jakby ktoś miał chęć obejrzeć filmik zza szyby samochodu mojej produkcji z urlopu to zapraszam
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 23.02.2011 22:39

Powiedz mi czy do Albanii można wjechać bez paszportu ?? Też planuję udać się do Albanii, ale troszkę się boję.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 23.02.2011 23:34

Myślę że tak, Albania i Czarnogóra (z tego co zauważyłem) bardzo chcą się wepchać do UE a jak wiadomo w unii nie potrzebny jest paszport. My paszporty dla świętego spokoju mieliśmy. Albania nie jest taka straszna, nie strzelają i nie zabijają, wręcz przeciwnie, są pokojowo nastawieni do turystów takie jest moje odczucie. Byliśmy tam pierwszy raz i też się bałem, ale nie ma czego. W tym roku też tam zawitamy.
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 26.02.2011 15:55

telepol napisał(a):Myślę że tak, Albania i Czarnogóra (z tego co zauważyłem) bardzo chcą się wepchać do UE a jak wiadomo w unii nie potrzebny jest paszport. My paszporty dla świętego spokoju mieliśmy. Albania nie jest taka straszna, nie strzelają i nie zabijają, wręcz przeciwnie, są pokojowo nastawieni do turystów takie jest moje odczucie. Byliśmy tam pierwszy raz i też się bałem, ale nie ma czego. W tym roku też tam zawitamy.


ok paszporty mieliście, ale czy je wam sprawdzono, czy tylko zerknęli do auta i dalej w drogę ??
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 26.02.2011 16:14

Sprawdzali Albańczycy ale tak normalnie, bez żadnych specjalnych wymogów, normalnie jak to na granicy, w Czarnogórze słyszeliśmy tylko "polak może" i machnięcie ręką żeby jechać
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 27.02.2011 10:52

To może lepiej rzeczywiście mieć ze sobą paszport. Nigdy nie wiadomo jakiej niespodzianki można się spodziewać. Jeżeli masz więcej foto z Albanii i Czarnogóry wrzuć na forum, proszę Pozdrawiam !!! :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2011 12:23

Od 01.05.2009 obywatele Unii Europejskiej mogą wjechać do Albanii na dowód osobisty, ale moim zdaniem nie zaszkodzi zabrać paszportu.

Pobierają jeszcze tą opłatę 1 albo eur za wjazd samochodem (przy wjeździe wypisują taką kartkę, która trzeba oddać przy wyjeździe z kraju) ?
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.02.2011 15:24

kartkę????? żadnej kartki nie dostałem??!! ot nowość
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.02.2011 15:55

julas.wrc napisał(a): Jeżeli masz więcej foto z Albanii i Czarnogóry wrzuć na forum, proszę Pozdrawiam !!! :)


zerknij na mój profil klik
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2011 16:20

Ja byłem w 2009 to przy wjeździe wypisywali taką kartkę na samochód,
a przy wyjeździe się ją oddawało i płaciło 1 lub 2 eur (nie wiem od czego to zależy, bo przekraczałem kilka razy granicę Albanii i za każdym razem była inna kwota) często pogranicznik jak mu się dało 5 eur, mówił że nie ma jak wydać jak reszty, czyli "reszty nie trzeba" :D
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 27.02.2011 16:25

telepol napisał(a):
julas.wrc napisał(a): Jeżeli masz więcej foto z Albanii i Czarnogóry wrzuć na forum, proszę Pozdrawiam !!! :)


zerknij na mój profil klik


ok dzięki już przejrzałem. Jest jeszcze trochę czasu, więc na pewno będę intensywnie myślał.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.02.2011 17:55

heh junkers no powiem ci że mnie lekko zdziwiłeś tą tajemniczą "kartką", choć gdzieś czytałem, ktoś relacjonował swoją wyprawę, tylko właśnie nie wiem gdzie był, ale też była mowa o jakiejś dziwnej opłacie. A ta kartka była świeża czy wygnieciona???? może jest w ciągły m obiegu, a kasa się kręci :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2011 19:18

Kartka była świeża, wystawiana za każdym razem przy wjeździe, były tam jak dobrze pamiętam numery rejestracyjne i narodowość.
Albania ma aspiracje do EU to może odpuścili sobie ten proceder :)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 27.02.2011 19:50

Bardzo fajna relacja, a co fajne to i za krótkie - zdjecia twoje przypomniały mi moja wyprawe we wrzesniu 2010 roku do Rumunii - klimaty podobne - jak skoncze obecna relacje to moze uda mi sie sklecic kolejna z Rumunii - a troszke zdjec mam. Pozdrawiam
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.02.2011 21:54

no kurcze santosz!!!! dawaj fotki z rumunii, chcialem w tym roku tam uderzyć, ale przeraził mnie czas dotarcia na miejsce wg mapsgoogle 22h. Pisz jak tam było
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja relacja z urlopu 2010 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone