Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2017 15:39

jacek73 napisał(a):jako ze jedziemy przed 15 czerwca zakupiłem starter njumobile i pakiet internet w UE na 14 dni - 500 MB za 30 zł mam nadzieję że na mapy powinno wystarczyć udostępnię go ze starej Noki i powinna śmigać :)
Pozdrawiam Jacek :)


500 MB za 30 zł to dość mało opłacalna oferta. 500 to ja zjadam na śniadanie :)
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 04.05.2017 16:09

Ale tu chodzi tylko o pogodę i skorzystanie z kamerek internetowych:) w jeden dzień abym mogła sprawdzić jakieś 3 h przed dotarciem na miejsce jaka pogoda w danej części Alp abym mogła zdecydować w które miejsce jedziemy jak bd np. deszczowo lub słonecznie.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 10.05.2017 12:06

No i stało się to co myślałem:(
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kluc ... 38787.html
Dało cennik dostosowany do unijnych regulacji. A więc w skrócie dla tych co nie chce się czytać dużo.
Mimo no limit (w Polsce) cena minuty wychodzącej w UE zgodnie z cennikiem 19 groszy. (odbieranie 0zł)
W obrębie Unii Europejskiej będzie można wykupić pakiety danych obniżające koszty roamingu:
250 MB za 10 zł,
500 MB za 17 zł,
1000 MB za 35 zł.
A więc "tanio już było"
według tego nadal będziemy płacić za połączenia wychodzące. Zgodnie z cennikiem mimo no limit. A niektóre sieci maja minutę po 29 groszy a może i więcej. Zyskamy na odbieraniu, będzie za darmo. Ale transfer danych 35zł za 1gb.
Co na to inni operatorzy, narazie nie ma informacji ale myślę że wiele się niestety nie zmieni.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.05.2017 12:08

paulr napisał(a):No i stało się to co myślałem:(
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kluc ... 38787.html
Dało cennik dostosowany do unijnych regulacji. A więc w skrócie dla tych co nie chce się czytać dużo.
Mimo no limit (w Polsce) cena minuty wychodzącej w UE zgodnie z cennikiem 19 groszy. (odbieranie 0zł)
W obrębie Unii Europejskiej będzie można wykupić pakiety danych obniżające koszty roamingu:
250 MB za 10 zł,
500 MB za 17 zł,
1000 MB za 35 zł.
A więc "tanio już było"
według tego nadal będziemy płacić za połączenia wychodzące. Zgodnie z cennikiem mimo no limit. A niektóre sieci maja minutę po 29 groszy a może i więcej. Zyskamy na odbieraniu, będzie za darmo. Ale transfer danych 35zł za 1gb.
Co na to inni operatorzy, narazie nie ma informacji ale myślę że wiele się niestety nie zmieni.


a nie mówiłem?

Ale spokojnie, tak tworzy się nowy rynek, za chwilę operatorzy będą się ścigać w pakietach zagranicznych, a to oznacza korzyść dla nas.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.05.2017 14:40

paulr napisał(a):No i stało się to co myślałem:(
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kluc ... 38787.html
Dało cennik dostosowany do unijnych regulacji. A więc w skrócie dla tych co nie chce się czytać dużo.
Mimo no limit (w Polsce) cena minuty wychodzącej w UE zgodnie z cennikiem 19 groszy. (odbieranie 0zł)
W obrębie Unii Europejskiej będzie można wykupić pakiety danych obniżające koszty roamingu:
250 MB za 10 zł,
500 MB za 17 zł,
1000 MB za 35 zł.
A więc "tanio już było"
według tego nadal będziemy płacić za połączenia wychodzące. Zgodnie z cennikiem mimo no limit. A niektóre sieci maja minutę po 29 groszy a może i więcej. Zyskamy na odbieraniu, będzie za darmo. Ale transfer danych 35zł za 1gb.
Co na to inni operatorzy, narazie nie ma informacji ale myślę że wiele się niestety nie zmieni.

No chyba nikt się nie spodziewał, że rozmowy w roamingu będą wliczone do obecnych taryf no limit :?:
Cena jak za krajowe połączenie nie oznacza za darmo :roll:

Pakiet internetu 1000 MB za 35 zł też raczej szału nie robi. Plus ma zbliżoną ofertę od dawna: https://www.plus.pl/documents/16/28a930 ... 1.2016.pdf
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 10.05.2017 15:42

Jak sie nikt nie spodziewał jak sam tutaj pisałem o tym ze tak nie bedzie a sporo osob od razu zakładała ze wszystko bedzie nolimit+ internet z posiadanego pakietu.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2017 22:05

Cze!
Troche się pogubiłem...jak w prepaid bez limitu?
Co, doładowujesz najniższą stawką i ...perpetum mobile że się tak wyraże?
Czy też, mieszacie koledzy abonament do dyskusji?
pozdro
fly
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.05.2017 22:08

fly napisał(a):Cze!
Troche się pogubiłem...jak w prepaid bez limitu?
Co, doładowujesz najniższą stawką i ...perpetum mobile że się tak wyraże?
Czy mieszacie koledzy abonament do dyskusji?
pozdro
fly

Myślę że większości chodzi o jakiś miesięczny pakiet dokupiony do swojego abonamentu. Ja mam taką opcję u swojego operatora i liczę że po tych zmianach taki sam pakiet będzie po prostu tańszy.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.05.2017 22:16

fly napisał(a):Troche się pogubiłem...jak w prepaid bez limitu?

Wprawdzie oglądam mecz i nie jestem wystarczająco skupiony ale nie rozumiem o co Ci chodzi?
Że niby prepaid nie może mieć no limit?
Kupujesz pakiet za 20 zł i dzwonisz ile chcesz :wink: w tym oczywiście masz internet :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2017 22:23

Aaachaa...
Startujesz/wykupujesz daną usługę na np. 30 dni za jakąś tam kwote i używasz do bólu.
pozdro
fly
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.05.2017 22:29

fly napisał(a):Aaachaa...
Startujesz/wykupujesz daną usługę na np. 30 dni za jakąś tam kwote i używasz do bólu.
pozdro
fly

Podejrzewam że "używasz do bólu" to raczej w przypadku połączeń z za granicy jednak nie będzie, a już na pewno nie internet. Ale myślę że tak jak w Polsce mamy jakieś pakiety tak samo będą w Unii tylko troszkę mniej minut lub MB w tym pakiecie. Natomiast myślę że wystarczająco jak dla kogoś kto jedzie na wczasy. Najczęściej internet jest w apartamencie więc potrzebny jest tak naprawdę tylko na trasę czy tam do nawigacji.

Mnie najbardziej cieszy że będę mógł odbierać połączenia bez kosztów i ewentualnie zadzwonić za niewielkie pieniądze. W kontekście mojej pracy to duży plus.

Jak bylem w grecji to ograniczając połączenia do minimum i tak zapłaciłem 300zł rachunek.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2017 22:45

Spox, tak się powoli rozglądam... szczególnie za netem w prepaidzie, bo mam tylko 10G (abonament) a spodziewam/obawiam się że bardzo dużo potrzebował będę akurat w okresie wakacyjnym w związku z pracą. Ale chyba rozejrze się za lokalną ofertą w Chorwacji.
pozdro
fly
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.05.2017 22:46

fly napisał(a):Spox, tak się powoli rozglądam... szczególnie za netem w prepaidzie, bo mam tylko 10G (abonament) a spodziewam/obawiam się że bardzo dużo potrzebował będę akurat w okresie wakacyjnym w związku z pracą. Ale chyba rozejrze się za lokalną ofertą w Chorwacji.
pozdro
fly

Mam podobnie, łączność z Polską może sprawić że trochę grosza zarobię. Tylko że mnie ten internet to nie jest tak pilny jak połączenia
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.05.2017 23:05

Dzwonienie mam gratis (w abonam.) do i z Polski oraz w EU, więc spox, tymbardziej że to firmowy telefon, pech że firma też moja :D .
no nic, pożyjemy zobaczymy.
pozdro
fly
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.05.2017 11:32

Oczywiście narazie są to cenny dla operatora wirtualnego w ofercie na tzw. Kartę. Ale juz jakiś obraz daje. Za kilka dni powinni inni informowac co robią;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone