Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mikulov czy Breclav

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2017 20:55

piotrulex napisał(a): DO cro śmigniemy przez Breclav. Jak mniemam winietę na A kupię gdzieś już w A w nocy przed wjazdem na płatną autostradę? Śmigając przez Mikulov zawsze kupowałem na granicy CZ-A płacąc gotówką bez prowizji


Jadąc przez Brzecław, w Austrii wylatujesz w Wilfersdorf - tam już jest znana wszystkim OMV a kawałek dalej Shell w Schrick ;)
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 17.05.2018 19:56

Czy orientujecie się jak długo Czesi będą remontować most w okolicy Mikulova?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2018 06:07

babiszado napisał(a):Czy orientujecie się jak długo Czesi będą remontować most w okolicy Mikulova?


Było - do końca kwietnia przyszłego roku, potem całkowite zamknięcie:

nove_mlyny.png
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 06.08.2019 07:41

Try3ek napisał(a):Czytając wasze wypowiedzi to na pewno pojadę przez Breclav bo już straciłem 2 razy po 1h w korku Poysdorf, przeważnie na powrocie. Teraz tylko opracować tankowanie LPG w nocnych godzinach i po problemie. Muszę poszukać min 2 stacji by w razie czego mieć wybór jak by któraś okazała się zamknięta lub zabrakło LPG. Napewno opisany Mol w centrum miasta jest 24h i jest LPG, musi być cenny bo jest zamknięty na kłódkę https://www.google.pl/maps/@48.7563532, ... 6656?hl=pl


Zdecydowanie odradzam tankowanie gazu w Brzeclaw MOL. W zeszłym roku gaz zamknięty na kłódkę. Cała operacja otworzenia i tankowania opóźniła nas o godzinę. W tym roku w drodze do Chorwacji brak gazu - kartka aż w trzech językach. W drodze powrotnej gigantyczna kolejka do tankowania. Dystrybutor podaje gaz bardzo, bardzo wolno. Mniej-więcej tak jak po odbiciu. Facet tankował bak 70 litrów i w połowie zrezygnował po 20 minutach!.. Masakra. W dodatku dostałem tam mandat z radaru za przekroczenie prędkości o 3 km/h. Polecam tankowanie w Mikulovie lub po trasie z Brzeclawia do Mikulova - małe punkty do tankowania w podwórku gospodarstw, ale płatność tylko w koronach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 07:48

Do znudzenia będę powtarzać, że w Bavorach przed Mikukovem jest Benzina z LPG (po lewej stronie jadąc do Mikulova) oraz kawałek wcześniej, stacja tylko z gazem. W obu miejscach można płacić kartą.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2019 14:13

Jadąc DO na mostku byliśmy z czwartku na piątek pewnie nieco po północy. Zero korka, kilka aut wolno przed nami, na bieżąco

Wracając w czwartek wieczorem, po 19 w koreczku spędziliśmy z 10-15 minut. Googiel podpowiada, że z BILLI w Mikulovie wyjeżdżaliśmy o 19:17 a pod campem Merkur nad jeziorem byliśmy o 19:43

Googiel cały czas kierował przez Mikulov i tak też oczywiście jechaliśmy :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.08.2019 16:33

Dla tych co jadą w piątkowy wieczór lub noc z piątku na czwartek na urlop to w zasadzie obojętne jest czy Breclav czy Mikulov.
Czas ten sam odległość większa przez Breclav, reszta to osobiste preferencje.
Gorzej jak na południe jedziemy w niedzielę wieczorem to Mikulov mocno obciążony, za to Breclav znikomy ruch i tu bym go wybrał. Podobnie w ciągu tygodnia Breclav bardziej wskazany.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2019 08:21

wielbiciel napisał(a):Dla tych co jadą w piątkowy wieczór lub noc z piątku na czwartek na urlop to w zasadzie obojętne jest czy Breclav czy Mikulov.
Czas ten sam odległość większa przez Breclav, reszta to osobiste preferencje.
Gorzej jak na południe jedziemy w niedzielę wieczorem to Mikulov mocno obciążony, za to Breclav znikomy ruch i tu bym go wybrał. Podobnie w ciągu tygodnia Breclav bardziej wskazany.


m.in z tego powodu zamiast wyjeżdżać w piątek po robocie, od kilku lat jeździmy w czwartek po szychcie :)

Zyskaliśmy na całej trasie około 1 godziny na jeździe

Pomijam nawet kolejki na BP Mszana i walkę o wolny dystrybutor czy przytrafiające się kolejki po winietę na pierwsze ich stacji :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.08.2019 10:41

W maju do Chorwacji jechałem przez Breclav ze względu na godzinę wyjazdu i planowany postój dla psa (pogranicze A i CZ), a wracałem przez Mikulow bo przegapiłem zjazd. Oba kierunki były bardzo spokojne ze względu na przedsezonową porę.
Za to w sezonie na pewno wybrał bym Breclav w jedną i drugą stronę niezależnie w jaki dzień tygodnia przypada wyjazd. Ponadto jadąc przez miasto mam duży wybór stacji by dotankować w miarę tanie paliwo
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2019 10:51

wielbiciel napisał(a):W maju do Chorwacji jechałem przez Breclav ze względu na godzinę wyjazdu i planowany postój dla psa (pogranicze A i CZ), a wracałem przez Mikulow bo przegapiłem zjazd. Oba kierunki były bardzo spokojne ze względu na przedsezonową porę.
Za to w sezonie na pewno wybrał bym Breclav w jedną i drugą stronę niezależnie w jaki dzień tygodnia przypada wyjazd. Ponadto jadąc przez miasto mam duży wybór stacji by dotankować w miarę tanie paliwo


Jeśli GM podpowiada Mikulov jako szybszą trasę, to niebardzo widzę sens jechania przez Breclav

Tanie paliwo ...

Omijając płatną Słowenię tankowałem w Austriackim Mureck
1,158 x 4,2624 = 4,94

We Wiedniu przy A23 wyszło:
5,28 OMV

W Czechach nie widziałem tańszego ON
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.08.2019 11:55

W Breclav tankowałem przy Tesco i było to najtańsze tankowanie na trasie Wrocław-Hvar. Pb 95 - 5,1 pln
sajmer
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 28.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmer » 05.07.2021 19:22

A w tym roku jak lepiej jechać przez Mikulov czy Breclav ?
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 06.07.2021 09:18

Mikulov
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 27.07.2021 05:43

A możesz uzasadnić swoją wypowiedź dlaczego Mikulov ?
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 27.07.2021 07:30

Do Chorwacji Mikulov
ponieważ na granicy jest możliwość bezproblemowa zakupienia winietek na Austrię oraz Słowenię
( tak wiem że Austria jest online a Słowenia toolticket ) ale wolę w sprawdzonym miejscu
oraz też ważny czynnik droga jest lepsza , ponieważ autostrada Brno do Brzecławia to jakiś koszmar

Ale Z Chorwacji
Jadę przez Brzecław
ponieważ w tych rejonach jesteśmy w okolicach pory obiadowej
a na granicy Austria - Cechy jest sprawdzona restauracja Celnice ( trudno potem trzeba się przemęczyć kiepską drogą na Brno )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone