Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mikulov czy Breclav

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009
Mikulov czy Breclav

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 24.07.2010 17:57

Tak jak w temacie. Którędy lepiej jest jechać. W ubiegłym roku jechałem przez Mikulov, natomiast teraz oddali kawałek autostrady do Breclav. Może ktoś jechał i ma porównanie. Bardzo proszę o info. Dzięki.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 24.07.2010 18:56

szakal36 napisał(a):Tak jak w temacie. Którędy lepiej jest jechać. W ubiegłym roku jechałem przez Mikulov, natomiast teraz oddali kawałek autostrady do Breclav. Może ktoś jechał i ma porównanie. Bardzo proszę o info. Dzięki.


Przez Bratysławę ;)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 24.07.2010 19:02

szakal36 napisał(a):Tak jak w temacie. Którędy lepiej jest jechać. W ubiegłym roku jechałem przez Mikulov, natomiast teraz oddali kawałek autostrady do Breclav. Może ktoś jechał i ma porównanie. Bardzo proszę o info. Dzięki.

Mikulov
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 24.07.2010 21:04

Powiem tak jeśli bym przekraczał granicę wieczorkiem wybiorę Mikulov.
Jeśli w dzień to Breclav.
Powód, to sprawa zakupu winiety (najlepiej CPN przy trasie), to znaczy o jakim czasie będę na granicy bo ... CPN`y nie zawsze są czynne 24h.

Przez Mikulov jechałem i wiem, że kupię winietę wieczorkiem. Szukając tematu winiet na przejściu Breclav ... nie znalazłem może za słabo szukałem.
Więc przy okazji jak można kupić winietę na przejściu Breclav wieczorkiem to poproszę o namiar.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 25.07.2010 06:57

Dzięki serdeczne za info. Jeśli dotrę do netu w Chorwacji to dam znać co i jak z winietami. Wyjeżdżam za parę godzin. Pozdr.
stafid
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 19.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) stafid » 25.07.2010 10:10

kozak napisał(a):Powiem tak jeśli bym przekraczał granicę wieczorkiem wybiorę Mikulov.
Jeśli w dzień to Breclav.
Powód, to sprawa zakupu winiety (najlepiej CPN przy trasie), to znaczy o jakim czasie będę na granicy bo ... CPN`y nie zawsze są czynne 24h.

Przez Mikulov jechałem i wiem, że kupię winietę wieczorkiem. Szukając tematu winiet na przejściu Breclav ... nie znalazłem może za słabo szukałem.
Więc przy okazji jak można kupić winietę na przejściu Breclav wieczorkiem to poproszę o namiar.


szkoda - gdyby nie fakt że zmuszony będę kupić cukier to pojechałbym przez Breclav
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.07.2010 10:50

A ja chcę kupić świeże bułki i rochlik obyćajny.
I dlatego nie wiem, gdzie przekraczać granicę, tak żeby wcześnie rano móc kupić w sklepie najbliższym przejścia granicznego (żeby broń Boże nie tracić cennego czasu ustalonego przez GPS na przejazd do CRO!).
Wie ktoś gdzie? :lol: :lol: :wink:

(niektórzy przez winiety dostają pierd..ca, a to przecież prosta i łatwa czynność, tyle że nikt wam nie zagwarantuje, że pomiędzy czasem kupowania winiet przez kolegę X wczoraj o 20:30 na przejściu w ... do czasu gdy wy dojedziecie tam dzisiaj wieczorem, tych winiet akurat nie zabraknie... :lol: :wink:
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 25.07.2010 11:01

Zdecydowanie Mikulov. Tam są takie fajne domki podświetlane nocą na czerwono. :oczko_usmiech:
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 25.07.2010 21:36

zawsze jeździłem przez Mikulov ale po przeczytaniu informacji na tym forum spróbowałem w tym roku przez Breclav-i bingo!!!
Jest 10 km dalej ale przejeżdża się tylko przez Breclav i jakieś 2 nieproblematyczne wioski w Austrii.
Poza tym szybka jazda na autostradzie w Czechach + spokojan jazda w Austrii.
Polecam zdecydowanie Breclav.
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 25.07.2010 22:51

stafid napisał(a): szkoda - gdyby nie fakt że zmuszony będę kupić cukier to pojechałbym przez Breclav

Pewo bimber z niego pędzisz... i nie pij tyle bo głupio gadasz.
RedCro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) RedCro » 13.07.2012 12:42

Jadąc przez Breclav można winiety austriackie kupić tu:

http://goo.gl/maps/gtwb (współrzędne 48.572958,16.639498)

Jest to stacja OMV (chyba).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2012 13:00

RedCro napisał(a):Jadąc przez Breclav można winiety austriackie kupić tu:

http://goo.gl/maps/gtwb (współrzędne 48.572958,16.639498)

Jest to stacja OMV (chyba).

Jadąc przez Mikulov też ;) :)
RedCro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) RedCro » 13.07.2012 13:08

Oczywiście też można, ale prościej wtedy zaopatrzyć się na przejściu granicznym.
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 13.07.2012 15:37

Jechałem miesiąc temu przez Breclav i bylo bezproblemowo, jadąc z navi nie ma problemu.
Bez navi będąc w Breclav można się pomylić i drogą z pierwszeństwem pojechać na Valtice zamiast do granicy Austrii, ale to detal.
Droga bezproblemowa, płynna i warta polecenia.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.07.2012 23:00

Koło wieży ciśnień w lewo... :wink:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone