Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici. Tam jadę.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skwarek77
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) skwarek77 » 14.05.2011 00:46

Fotek dzięki za opis i sugestie jeśli chodzi o plaże :) Grzesiek i Pasażer dzięki za fotki . Całkiem ,całkiem sie prezentuje. Masz więcej fotek z tej okolicy takich co nie ma w sieci ? Możesz na maila podesłać mi : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 14.05.2011 14:35

czyli dobrze trafiłem, że jednak "za drogą"
na fotce widać murek, to chyba za nim zaczyna się przystanek autobusowy
a naprzeciw przystanku jest zjazd m.in. do Silvany, gdzie byłem w 2010 i do Lada, gdzie będę w tym roku 3-13.08 :)

przynajmniej do sklepu po piwo będziesz miał blisko :)
bo do wody spory kawałek trzeba będzie się przejść
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.05.2011 15:15

No, ++++++ ok, to to nie jest. raczej, ok. Miałem coś podobnego kiedyś. Nie ma tragedii. Trzeba szukać plusów. Należą do nich powyższe kolegi, a także łatwość manewrowania autem (zero problemów z meandrowaniem po tych stromych zaułkach). A jeżdzić pewnie będziecie dużo więc dośc ważna jest ta dostepność. No i widoki ci też poprawią humor. Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.05.2011 00:10

GrzesiekBstok napisał(a):...przynajmniej do sklepu po piwo będziesz miał blisko :)
bo do wody spory kawałek trzeba będzie się przejść

i dobrze znieczulić . . .

zwróciłbym jeszcze uwagę na Słońce w Marusici, które szybko chowa się za zbocze . . . gdy na Makarskiej można jeszcze długo rozkoszować się ciepłymi promieniami, w Marusici trzeba kończyć już plażowanie . . robi się chłodno > kolega, który przyjechał na jeden dzień do M. z Tucepi zauważył znaczną różnicę w temperaturze wody . . . może też brakować podziwiania zachodów Słońca . . . gdy Słońce zachodzi za zbocze, mało kto zostaje na plaży . . .

fotki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 24.05.2011 08:42

pasażer napisał(a):mało kto zostaje na plaży . . .

No i właśnie o to chodzi :wink:

Pozdrawiam
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 25.05.2011 14:51

Skwarek- widzę w kalendarzu wyjazdowym ze będziemy w Marusici w tym samym czasie :)

co do słońca- mi akurat nie przeszkadzał późno popołudniowy cień
i tak ok. 18 zaczynaliśmy przygotowania do wieczornej biesiady- szliśmy do sklepu uzupełnić zapas browaru, przygotowywaliśmy jedzenie na grilla itd :)

mimo cienia, temperatura otoczenia nadal była wysoka- potrafiliśmy siedzieć do wczesnych godzin rannych- 4-5- w samych kąpielówkach
albo było tak ciepło, albo coś innego grzało- nie wnikałem :P
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 25.05.2011 15:09

GrzesiekBstok napisał(a): szliśmy do sklepu uzupełnić zapas browaru


A propos - dorobili się terminala do kart, czy trzeba mieć zwierzaczki :wink: :?:
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 25.05.2011 15:21

wydaje mi się że był tylko "kesz"
a bankomat dopiero w Omiszu :(

ale za to ceny ok
jak była tylko "młoda" to nie było problemów- braliśmy całą skrzynkę piwa z lodówki, a jak była "starsza" to pozwalała 10 zimnych a resztę ciepłe :)
dobrze że mielismy duży zamrażalnik i dwie lodówki

btw.
faziolot - widzę że też jedziesz do Marusi :)

edit:
jednak Pani Jasna ma w ofercie wille Jadran
http://www.adriaticroatia.com/apartment ... sici/0053/
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 26.05.2011 14:05

Si, si :wink:
Wracam na stare śmieci. Jednak Brela nie dla mnie choć ma klimacik.
Poza tym w Marusi mniej się wydaje pieniędzy. :wink:
Pozdrawiam
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 26.05.2011 20:30

Ja także wracam do Marusici. Byłem tam w zeszłym roku w apartamencie TIHO i w tym roku również tam się wybieram.
Jak dla mnie było rewelacyjnie. Byłem z 2 dzieci (3 i 10 lat) Starszy ciągle snurkował a młody z wiaderkiem ganiał. Kamyki nie przeszkadzają, a klimat i temperatura wody cudowne. Chociaż przez 2 dni miałem trochę deszczowo i ciągle pytałem szefową zamieszania co z tym słońcem? Ale ona machała tylko ręką.

Jak te słońce w końcu wyszło to zrozumiałem o co kaman.

Parę fotek z Marusici.

Wjazd do miejscowości od strony OMIS z Jadranki
Obrazek

plaża po lewej stronie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża po prawej stronie
Obrazek

Obrazek

Coś ładnego po środku
Obrazek


I niezapomniane widoki z tarasu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 26.05.2011 22:54

pięknie
już nie mogę się doczekac sierpnia :)

u nas żarówa była non stop - 16-26.08
raz czy dwa nocą wiał mocniejszy wiatr z biokovo
myslałem że nam dach z domu zerwie :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 27.05.2011 00:28

My byliśmy tydzień na przełomie czerwca i lipca. Pierwsze dwa dni bez słońca a potem gorąco.
Jestem typem zwiedzacza więc trochę pojeździłem. Nawet do Dubrownika się wybrałem, dość męcząca wycieczka, jednak za daleko. W pobliskim Omis polecam rafting, niezła 3 godzinna zabawa.
Teraz też nie mogę się doczekać jedziemy ze znajomymi na 2 tygodnie na przełomie lipca i sierpnia.

I pytanie może ktoś z was się orientuje, znajomi biorą pieska, wiecie czy nie ma jakiegoś zakazu, żeby zwierzaka zabierać na plażę?
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 27.05.2011 07:35

rok temu zaliczyłem Mostar, Medjugorie i wodospady Kravica
znajomi w Dubrovniku byli-rzeczywiscie cały dzien im zeszło
jakby była autostrada to tych 170 km by sie nie odczuło

w tym roku napewno będzie park KRKA i Szybenik
a no i liczę, że w koncu zawitam do konoby Kremenko
a Dubrovnik- zobacze na miejscu, jak będą to chęci to pojade, jak nie to będe lezał odłogiem na plaży :P

rafting gdzie wykupowałeś? jak cenowo- wiem ze jest wielu pośredników i różnie to z nimi bywa

co do psa- po sąsiedzku Włosi mieli jamnika,ale nie widziałem żeby z nim na plazę schodzili
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 27.05.2011 09:03

danielZS napisał(a):Chociaż przez 2 dni miałem trochę deszczowo
Plaża po prawej stronie
Obrazek


W zeszłym roku chyba wszędzie było trochę problemów z pogodą pod koniec lipca. Co prawda świeciło, ale woda brrrr (i tak cieplejsza wiadomo gdzie).
Te plaze to pod willą PiM do której jadę. Ale qrczę nie pamiętam tej plaży w głębi czyli u góry obrazka ... Pamiętam, że chodziliśmy tylko na tę lewej od zejścia ... A może mi się pomerdało ...
Tym razem na przełomie lipca sierpnia, więc pewnie się będziemy mijać w sklepie - w końcu jeden przecież jest :wink:
Pozdrav
skwarek77
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) skwarek77 » 27.05.2011 16:56

Ja też będę mijał się na pewno z Wami w sklepie bo w Marusici będę koniec lipca/początek sierpnia ale jadę tam pierwszy raz , a w sumie na Chorwację też po raz pierwszy ....pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marusici. Tam jadę. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone