Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marina/k.Trogiru - ogólne wskazówki, porady

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
virus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.07.2013
Marina/k.Trogiru - ogólne wskazówki, porady

Nieprzeczytany postnapisał(a) virus » 10.07.2013 12:54

Witam serdecznie,
Wybieram się po raz pierwszy z żoną i 1,5 rocznym synkiem 10 sierpnia do Mariny na 10 dni. Zatrzymamy się w apartamentach u Stojana (Put Laza 7)
Chciałbym się dowiedzieć od Was doświadczonych i obeznanych w pięknych zakątkach Chorwacji co warto tam na miejscu zobaczyć? Co polecacie? gdzie można dobrze i tanio zjeść (mniej więcej jakie ceny) w knajpach w samej Marinie i jej okolicach (Trogir, Primosten itp). Co warto zabrać ze sobą itp

I jeszcze jedno odnośnie dojazdu, mam zamiar wyjechać z ok. Katowic około godz. 19.00 przez Słowację i Węgry, więc mysle nad ranem koło 9 być na miejscu. Dużo się na forum naczytałem odnośnie korków (szczególnie w soboty) czy w tym czasie mam się czego obawiać na A4 do Zagrzebia i A1 do Splitu ?

Z góry dzięki za każde info, pozdrawiam
ania2323
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania2323 » 10.07.2013 13:10

Witam, ja również przyłączam się do prośby o wskazówki, również będziemy w Marinie od 10 do 23 sierpnia;-)
pozdrawiam
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.07.2013 13:13

A nie lepiej Ci z Katowic przez CZ i A jechać? http://goo.gl/maps/ueFEI
Ciovo-Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ciovo-Lublin » 10.07.2013 13:18

No więc tak: Trogir to piękne miasteczko. :lol: Warto je obejść (i to nie raz) i o poranku, i nocą. Katedra to obiekt wysokiej klasy. Do Splitu masz ok 28 km, a to jazda obowiązkowa. Warto wybrać się do środka wyspy Ciovo (wspaniale widoki), a potem zjechać ku wybrzeżu. Można też zostawić np. w Slatinie samochód i promem popłynąć do Splitu. Na razie tyle o tym. Może jeszcze coś dopiszę.
Co wziąć ? Pieniądze (raczej polecam złotówki, chyba, że masz euro. Bo kupowanie w PL euro i wymiana kolejna w CRO na kuny ma umiarkowane uzasadnienie), kartę. Zakupy na miejscu (ceny m.więcej jak na polskim wybrzeżu), tam gdzie można (markety, st.benz, restuaracje, itp) - kartą. Gotówka na bazary, lody, itp. Wziąć OFF czy coś takiego, smarowidła do opalania i po (dość drogie ). Jadę 5 raz i nie ciągnę jedzenia z PL (może na 1 dobę, jako rezerwa). Polecane sklepy: KERUM, TOMMY - resztę napiszą inni :mrgreen: :mrgreen: Polecam duży Kerum obok lotniska. W Trogirze jest fajny bazar z lokalnymi serami, pomidorami, papryką. I wszystkim. Obok ribarnica, czyli targ rybny.
Droga: jeździłem tą trasą na dwa sposoby:
1. Na Węgrzech cały czas autostradą (od Bratysławy do prawie Budapesztu M1 i nast. M7w stronę granicy CRO)
2. i podobnie tylko zjeżdżałem z M1 w stronę Gyor, jechałem drogą zwykłą i wjeżdżałem na M7 w okolicy Szekesferhervar).
obydwa warianty OK.
pytaj dalej, chętnie coś podpowiem - PP
ania2323
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania2323 » 10.07.2013 13:27

virus napisał(a):Witam serdecznie,
Wybieram się po raz pierwszy z żoną i 1,5 rocznym synkiem 10 sierpnia do Mariny na 10 dni. Zatrzymamy się w apartamentach u Stojana (Put Laza 7)
Chciałbym się dowiedzieć od Was doświadczonych i obeznanych w pięknych zakątkach Chorwacji co warto tam na miejscu zobaczyć? Co polecacie? gdzie można dobrze i tanio zjeść (mniej więcej jakie ceny) w knajpach w samej Marinie i jej okolicach (Trogir, Primosten itp). Co warto zabrać ze sobą itp

I jeszcze jedno odnośnie dojazdu, mam zamiar wyjechać z ok. Katowic około godz. 19.00 przez Słowację i Węgry, więc mysle nad ranem koło 9 być na miejscu. Dużo się na forum naczytałem odnośnie korków (szczególnie w soboty) czy w tym czasie mam się czego obawiać na A4 do Zagrzebia i A1 do Splitu ?

Z góry dzięki za każde info, pozdrawiam




Hej my bedziemy Put Laza 11, wiec myślę że się spotkamy :) dwie rodzinki ( dzieci 1 rok, 3 lata 6 lat i 12)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.07.2013 13:38

4 razy byłem w następnej miejscowości za Marina w stronę Trogiru czyli Poljicy. W Marinie masz kilka sklepów Jeśli dobrze określiłem miesjce waszych apartamentów to jeden z nich jest zaraz koło nich
http://goo.gl/maps/XacyI
Restauracje są w centrum przy porcie, bardzo dobre jedzenie jest w miejscowości Vrsine jakieś 5 km od Mariny jadąc w głąb lądu.
Marina to dobra baza wypadowa do zwiedzania, blisko masz Trogir i Split w kierunku południowym jaki i Primosten, Sibenik i wodospady Krka a nawet Zadar w północnym.
W okolicy jest tez bardzo ciekawa piaszczysta plaża Uvala Stari Trogir, ale trochę ciężko tam dojechać :wink:
Maciej_81
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_81 » 10.07.2013 13:50

Witam,
byliśmy w ubiegłym roku w Marinie. Mogę z pełną odpowiedzialnością polecić tą miejscowość rodzinom z dziećmi. Fajna plaża, łagodne zejście do wody a jeżowców raczej nie spotkacie. Na plaży fajna knajpka gdzie można coś przekąsić, wypić browarka. Dobre miejsce wypadowe na południe Trogir, Split, Makarska a na północ Primosten i Sibienik. Jest kilka knajpek, sklepów. Jest bankomat, informacja tutystyczna kantor, ale przedewszystkim jest spokojnie :) Polecam zaopatrzyć się w chorwackie przysmaki u starszego pana imieniem Neno ;)
ania2323
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania2323 » 10.07.2013 14:56

czyli, jak dobrze rozumiem w samej Marinie można wymienić euro na kuny?
gdzieś czytałam na forum, ze to taka mała wioska, i bałam sie ze bedzie strasznie nudno i nawet kantoru nie bedzie
virus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) virus » 10.07.2013 20:58

Dzięki za wskazówki.

toomas napisał(a):A nie lepiej Ci z Katowic przez CZ i A jechać? http://goo.gl/maps/ueFEI


Toomas może jest i krócej ale pytałem osób co jeżdżą często do Chorwacji to poradzili mi trasę przez SK-HU (tańsze winiety i więcej autostradami - tylko do Ziliny bez autostrady a potem już do końca, w wariancie CZ-A-SLO - na 3 odcinkach brak autostrady )

dids76 napisał(a):Restauracje są w centrum przy porcie, bardzo dobre jedzenie jest w miejscowości Vrsine jakieś 5 km od Mariny jadąc w głąb lądu.


Dids76 możesz coś więcej o cenach? Np. Ile kosztuje obiad dla 2 osób + piwko i napój dla żony :oczko_usmiech: No i co polecasz z miejscowych specjałów :mrgreen:

Ciovo-Lublin napisał(a):Co wziąć ? Pieniądze (raczej polecam złotówki, chyba, że masz euro. Bo kupowanie w PL euro i wymiana kolejna w CRO na kuny ma umiarkowane uzasadnienie), kartę. Zakupy na miejscu (ceny m.więcej jak na polskim wybrzeżu), tam gdzie można (markety, st.benz, restuaracje, itp) - kartą. Gotówka na bazary, lody, itp. Wziąć OFF czy coś takiego,



Ciovo-Lublin zamierzam w większości płacić kartą. Komary bardzo dokuczają że polecasz OFF?


Co do zwiedzania to owszem Trogir obowiązkowo, Split też, Primosten i Rogoznica. Którędy się kierować żeby zobaczyć wodospady na Krka (to miejsce też gdzie można sie okąpać) ?
Maciej_81
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_81 » 10.07.2013 21:01

Marina jest wioską ale znam mniejsze właśnie w tym roku wybieramy się do Sumpertaru (to dopiero zadupie ;) )
Nie mieliśmy problemów z wymianą walut wypłatami z bankomatów lub płatnościami kartą. Faktem jest to, że jadąc np. do Trogiru możesz wymienić walutę po korzystniejszych kursach. A i nawet udało nam się pójść na potańcówke do knajpy na plaży ;) więc nie ma tragedii. Polecam wejście na górę gdzie znajduje się mała kapliczka widok z góry rewelacyjny :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 10.07.2013 21:04

virus napisał(a):
Toomas może jest i krócej ale pytałem osób co jeżdżą często do Chorwacji to poradzili mi trasę przez SK-HU (tańsze winiety i więcej autostradami - tylko do Ziliny bez autostrady a potem już do końca, w wariancie CZ-A-SLO - na 3 odcinkach brak autostrady )



Nie no spoko. Tak napisałe bo ja z Tarnowa do tej pory jeździłem przez SLO-HU a w tym roku jadę CZ-A-SLO. Więcej autostrad czyli będzie spokojniejsza jazda. A winiety..no cóż może drożej trochę wychodzi ale spokój i bezpieczeństwo się liczy.
Maciej_81
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_81 » 10.07.2013 21:07

Co do cen to nie są one aż tak straszne jak niektórzy je tutaj opisują. Będąc jakieś 3 lata temu nad naszym Bałtykiem płaciłem tyle samo a nawet więcej za obiadki dla 3 osób w knajpkach. W ubiegłym roku byliśmy w Marinie (trochę zwiedzaliśmy ) i wszystko bez jakichkolwiek wyrzeczeń kosztowało nas ok 8000 tys. Pisząc wszystko mam na myśli przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie i atrakcje typu wycieczki. A byliśmy 16 dni. Aha i po drodze jeszcze zwiedzanie Plitvic z noclegiem.
Ciovo-Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ciovo-Lublin » 10.07.2013 22:30

dokuczają (komary). Przynajmniej przez ostatnie lata tak było.
Acha, jeszcze w drodze do Splitu warto zajrzeć do Kasteli (Kastel Novi, Kastel Suricac, itd) 6-7 wiosek między Trogirem, a Splitem. Dawne warownie (po polsku kasztele :lol: ach te słowiańskie języki...). Urokliwe.
niech Wam się Chorwacja spodoba...
ja od 10 sierpnia na Ciovo. Już mi pachnie lokarda na grillu...
ania2323
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania2323 » 11.07.2013 07:49

hej a z jakiego konkretnie miejsca wyjazd i czy 9 czy 10 sierpnia?
Sorki, ze tak dopytuje ale my jedziemy z Piekar Śląskich 9 sierpnia w godzinach wieczornych :D :D :D
virus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) virus » 11.07.2013 08:26

Ania2323 - z Rudy Śląskiej 9 sierpnia wieczorem na 2 auta - 2 rodziny z małymi dziećmi.

A co z tym jedzeniem i cenami za obiady? Co polecacie do jedzenia miejscowego? Gdzie można tanio i dobrze zjeść obiad?
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Marina/k.Trogiru - ogólne wskazówki, porady
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone