Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawkg
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawkg » 13.12.2011 13:50

A jeśli to nie problem możesz mi wytłumaczyć jak to zrobić? Rozumiem, że na podany numer mam wysłać sms-a tylko o jakiej treści? Czy mam wysłać numer rejestracyjny swojego auta? a i jeszcze jak zaznaczyć że chcę godzinę, albo trzy?
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 13.12.2011 13:54

Chętnie bym Ci napisał, ale nie mam zielonego pojęcia. Zawsze chodziłem pieszo więc nigdy nie wnikałem jak tego dokonać. Ale nie martw się na zapas. Kontrolerzy na okrągło komuś to tłumaczyli, więc na 100% i Tobie pomogą.
pawkg
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawkg » 13.12.2011 15:06

Jasne dzięki z moją znajomością języka angielskiego, ale co tam zobaczymy. Poprzedni urlop kombinowałem i zawsze znalazłem jakieś miejsce akurat nie objęte strefą, więc jeśli nie dowiem się co i jak to i w tym roku będę kombinował. Pozdrawiam.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 13.12.2011 21:58

Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):Tak właśnie myślałem...to może zacznij sobie jeździć na urlop do Montenegro co :?: ....przynajmniej nie będziesz nam w Crolandii obciachu robił (oczywiście mówię o parkowaniu, bo PL-owe kartofle możesz spoko wpieprzać i popijać Żywcem - nic mi do tego). :roll:

Żywca nie pijam bo niedobry, poza tym mam w Tesco, Volta po 1,99 za puszkę. I puszeczkę też później łatwiej zgnieść i miedzy skałki wcisnąć...

Z oszczędności powinieneś zgniecioną puszeczkę przywieżć do skupu złomu w Polsce , na pewno zwróciłby Ci się wyjazd do CRO . :lol:
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 13.12.2011 22:06

pawkg napisał(a):Witam. Mam takie pytanie. W Rogoźnicy (ale pewnie nie tylko) stoi taki znak. Jak powinienem się zachować, co zrobić aby zaparkować zgodnie z prawem (zapłacić za miejsce)? Obrazek Dodam, że nie widziałem tam żadnej osoby, która by sprzedawała bilety.

W Vodicach też są takie strefy parkowania ( za SMS-a ) , ja wybierałem parkingi bezpłatne ( jest ich jak na lekarstwo - sklepowe ) , bądż z obsługą ( szło się dogadać i wychodziło taniej niż na tych płatnych SMS-em ) :P
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.12.2011 22:43

pawkg napisał(a):A jeśli to nie problem możesz mi wytłumaczyć jak to zrobić? Rozumiem, że na podany numer mam wysłać sms-a tylko o jakiej treści? Czy mam wysłać numer rejestracyjny swojego auta? a i jeszcze jak zaznaczyć że chcę godzinę, albo trzy?


moze to pomoze

1 SMS = 1 godzina
pawkg
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawkg » 14.12.2011 08:30

Dzięki bardzo, pewnie że pomogło.
fentarem
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.06.2015
Mandat za parkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) fentarem » 12.06.2015 23:00

Od razu na wstępie powiem że nie chodzi o mandat za jakąś kombinację alpejską, typu na cwaną gapę, albo oj się lekko spóźniłem. Skasowali mnie za parkowanie na miejscu dla inwalidów. Ale przyznam, że się wściekłem.
Jadę sobie, szukam gdzie tu można zaparkować, i widze wolne miejsce. Obok jest oznaczone, że dla inwalidów więc oczywiście nie staję. Zostawiam naprawdę dużo miejsca (na autobus) i staje obok gdzie nie ma oznaczeń (wierzcie mi że nawet w kraju w życiu tak nie cwaniakowałem żeby stawać na miejscu dla inwalidów).
Przypływam ze Splitu, a tu za wycieraczką mandacik na 700 hrk. Właśnie podjechał jakiś taksówkarz i zaparkował koło mnie więc podleciałem i żeby mi na angielski przetłumaczył za co mandat. A ten że za parkowanie dla inwalidów. Pokazuje mu, że obok jest dla inwalidów a tu nie ma oznaczeń żadnych i podchodzi do słupa ze znakiem P, podnosi z ziemi znak dla inwalidów, zawiesza na słupie i mówi z uśmieszkiem że mam problem. No się dawno tak nie wk......łem. Zrobiłem ze wszystkich stron zdjęcia i słupa i parkingu i jutro chyba pojade na policje. Pytanie czy ktoś miał podobne przeboje. Czy udało się komuś coś wywalczyć. W obecnej sytuacji mam naprawdę chęć nie zapłacić, bo to czyste sk........two.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.06.2015 13:18

I jak się sprawa zakończyła?
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 27.06.2015 18:43

Chyba zapłacił,bo by się pochwalił co zwojował...a tak..
Niver
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.08.2015
Mandat za parkowanie w makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niver » 18.08.2015 22:27

Cześć , Witajcie

dostałem tak naprawdę w dniu dzisiejszym mandat za parkowanie w Makarskiej (150 KN ) - oczywiście z Mojej winy (lenistwo) , jak zauważyłem że pozostałe auta obok mnie nie miały wykupionego biletu i pytanie brzmi czy płacić a jeżeli tak to może byłby ktoś w stanie podpowiedzieć w jaki sposób .

Ktoś miał podobny przypadek ? Dodam że jechałem samochodem służbowym , więc jeżeli miałby dojść jakieś koszty egzekucyjne + informacja do firmy to tak naprawdę wolę zapłacić w jakiś sposób na miejscu .

Z góry dziękuje za informację i pomoc !!

Pozdrawiam
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 24.08.2015 20:33

......generalnie Chorwaci walą mandaty albo zabierają "pajakami" tylko polskie samochody; wielokrotnie widziałem wyciąganie polskich samochodów ze środka szpaleru stojącego na zakazie; w jednym przypadku uszkodzili nawet jakiś niemiecki przy okazji, bo trudno było wyjąć tego polskiego
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 24.08.2015 21:13

Chorwaci nie walą żadnych mandatów "na polskie samochody"! Twoje "widzenie" z wyciąganiem polecam do skierowania do Trybunału Sprawiedliwości...chyba w Luksemburgu!!
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Mandat za parkowanie w makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 24.08.2015 21:19

Niver napisał(a):Cześć , Witajcie

dostałem tak naprawdę w dniu dzisiejszym mandat za parkowanie w Makarskiej (150 KN ) - oczywiście z Mojej winy (lenistwo) , jak zauważyłem że pozostałe auta obok mnie nie miały wykupionego biletu i pytanie brzmi czy płacić a jeżeli tak to może byłby ktoś w stanie podpowiedzieć w jaki sposób .

Ktoś miał podobny przypadek ? Dodam że jechałem samochodem służbowym , więc jeżeli miałby dojść jakieś koszty egzekucyjne + informacja do firmy to tak naprawdę wolę zapłacić w jakiś sposób na miejscu .

Z góry dziękuje za informację i pomoc !!

Pozdrawiam

150 kun ...sto złotych....nie wiem jak to jest po wejściu Chorwacji..do Unii....ja w 2010 roku podobny mandat "zlekceważyłem"....jeśli nie chcesz płacić proponuję....zapomnieć...i jechać do Chorwacji w następnym roku!
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 25.08.2015 17:46

....vonples, ależ dokładnie " Chorwaci walą mandaty na polskie samochody" (skoro cytujesz, to rób to dokładnie) i mam to udokumentowane "filmograficznie", a w szczególności ten opisywany wypadek; a co do mandatów, to ty płacisz nie ja chachacha
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Mandat za parkowanie - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone