Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mandat za parkowanie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szablasty
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) szablasty » 03.06.2011 10:34

Bocian napisał(a):W PL tez byś z lenistwa nie zapłacił?

A czy to jest odpowiedź na zadane pytanie?
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.06.2011 12:08

szablasty napisał(a):
Bocian napisał(a):W PL tez byś z lenistwa nie zapłacił?

A czy to jest odpowiedź na zadane pytanie?

A co ciebie to obchodzi?
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 20.06.2011 12:59

Ostatnio tez we Wrocku nie zapłaciłem za parkowanie powyżej 1godz. i dostałem pieć dyszek(oszczędność ), w Chorwacji raczej nie zaryzykuje.
demi-duox
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 28.06.2011 18:54

explode napisał(a):"....w Polsce opłaty za parkowanie pobierane są przez służby wyznaczone przez wojewodę/prezydenta miasta/starostę i nie są to służby "specjalne" które posiadają ujednolicony system danych. Oczywiście przedstawiciel takiej służby może wnieść wniosek o ściganie sprawcy wykroczenia np na policję....

Bywa że służby (te zagraniczne) powierzają takie sprawy firmom windykacyjnym, a te sa dużo skuteczniejsze od policji :)
lulmar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 30.06.2011 11:26

kurka, też nie zapłaciłem mandatu. Chora akcja bo byłem na 100% przekonany, że to miejsce darmowe.

Jako że to na trasie to pojechałem dalej i założyłem że trza będzie zapłacić kare przy wyjeździe z kraju ale celnicy nic o tym nie wiedzieli.

Teraz nie wiem, czy mam za rok jechać innym samochodem, żeby nie mieć kłopotów?
Krystof
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 30.06.2011 11:46

nie popadajcie w paranoję 8)

przez te internety i globalny kontakt wszyscy ze wszystkimi ludzie dopytują się o niestworzone rzeczy/ i dowiadują się niestworzonych rzeczy, zamiast wyluzować się i jechać i być

a to że kradną, a to że diesel psuje silniki, a to że ryba zabija, a to że trzepią na granicy za złe parkowanie, a to że firma windykacyjna ... dżizas, to nie są prawdziwe problemy i realne sytuacje - to margines, aberracja, przypadki, którymi nie należy zaprzątać sobie łba!

adios amigos!
Marceli Szpak
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 02.07.2011 17:00

To ja zadam krótkie i szybkie pytanie. Jadę pierwszy raz i zastanawiam się jaka jest w Cro droga płatności za postój - parkomat czy może nabywa się w jakimś sklepiku bilety ?
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.07.2011 17:03

Są i parkomaty i bilety na strefy parkowania - to zależy od miasta.
Marceli Szpak
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 02.07.2011 17:04

Dzięki za szybką pomoc ;)
kirke18
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirke18 » 18.07.2011 12:55

explode napisał(a):"Parkowanie bez opłat" (...) Oczywiście przedstawiciel takiej służby może wnieść wniosek o ściganie sprawcy wykroczenia np na policję i wtedy policja rozpoczyna swoje procedury.
(...)Zwłaszcza, że wykroczenie od chwili ujawnienia jest ścigane rok czasu w PL.

To są nieścisłe, żeby nie powiedzieć złe, informacje.
1. Przedstawiciel- czyli Urząd Miasta/Gminy, która daną strefę powołała.
2. Nie musi nigdzie wnosić o ściganie sprawcy, ponieważ jest opłata dodatkowa (do 50 zł)- danina na rzecz miasta/gminy.
3. Egzekucja opłat jest drogą administracyjna zgodnie z KPA i egzekucją w administracji.
4. Opłatę można ściągać do 5 lat wstecz od grudnia roku, w którym należność powstała (czyli nawet 5 lat i 11 miesięcy :) )

Służby graniczne raczej, nawet w Chorwacji, nie mają tu nic do roboty.

W Polsce, w niektórych miastach (dość wielu) działają już systemy elektronicznej rejestracji opłat dodatkowych, więc można się zdziwić, kiedy zażadają od nas także wstecznych opłat z ostatnich 5 lat.
Na Słowacji widziałam jak kierowcy zakładali blokadę, ale chyba za zajęcie koperty, choć np. u nas w kilku miastach opłatami zajmuje się także Straż Miejska.
explode
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) explode » 19.07.2011 12:34

Masz rację i po przeanalizowaniu oznajmiam mea culpa, odpuściłem całkowicie kpa i skupiłem się na kw. Według mojej interpretacji art 122 par.2 mógłby mieć zastosowanie i o nim mówiłem w swojej wypowiedzi gdyż wątpię aby jakakolwiek instytucja z CRO wstępowała na drogę sądową z obywatelem PL zwłaszcza, że na razie są poza UE.
kirke18
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirke18 » 20.07.2011 11:43

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2011 12:39

explode napisał(a):....wątpię aby jakakolwiek instytucja z CRO wstępowała na drogę sądową z obywatelem PL zwłaszcza, że na razie są poza UE.

Tak "przy okazji" powiem Wam, jak to czasami działa właśnie w Unii :lol:

Mój znajomy wynajął w Toskanii busika i pojechał na wycieczkę kilkuosobową ekipą. W jednym z miasteczek nieprawidłowo zaparkował. Po powrocie busika nie zastał, a napotkani funkcjonariusze Policji Miejskiej (chyba odpowiednik naszej Straży Miejskiej) ustalili miejsce pobytu autka.
Tam zapłacił kasę za odholowanie i opłatę za parking. Uznał sprawę za zakończoną.

Po powrocie do domu i upływie kilku tygodni otrzymał mandat z POLICJI DROGOWEJ, za złamanie przepisów ruchu drogowego :!: :lol: ( z tego co pamiętam...ponad 100 EUR :!: ).
Ten także zapłacił, bo często jeździ do Italii, czy to latem, czy zimą na narty i nie chciał mieć w przyszłości problemów w tym kraju.

Jak widzicie, za jednym razem można złamać u makaronów przepisy miejsko-gminne i ruchu drogowego :lol: :lol:
Mariusz_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 20.07.2011 13:10

Dostałem dwa razy w różnych latach po mandacie za każdym razem w Omisu: raz 100Kn (brak opłaty w parkomacie), za drugim razem 40Kn (przekroczony opłacony czas).
Za każdym razem moi gospodarze (różni) na pytanie czy płacić odpowiadali, że nie (i chyba pomyśleli, że jakiś idiota nie ma co z pieniędzmi robić - tak wyczytałem z ich twarzy i uśmieszków). Tam chyba na nim pisało, że po roku sie przedawnia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2011 17:22

Tak ogólnie, to jest SUPER wątek.....:evil:

Czegoś tam nie zapłaciłem i teraz strach (o wstydzie nawet nie wspominam) pojawić się znowu na miejscu "przestępstwa" plus porady jak sp.......ić i nie zapłacić :roll:

Niedługo pewnie nastąpi rozwój podobnych porad.....
- jak wejść do Parku Jeziora Plitwickie przez las i nie zapłacić, i czy sprawdzają :?: :!: (ten temat już był)
- jak pod....ć w Konzumie arbuza :?:
- jak z budki zadzwonić do PL-u za pomocą blaszki i żyłki :?:
itp.

Rozumiem oszczędzanie czy formy tańszego wypoczynku, np. z własnym jedzeniem itp.itd. ... ale dziadostwa w postaci kombinowania czy nie płacenia swoich zobowiązań nie jestem w stanie zaakceptować :twisted:

Może jednak wypieprzać w kosmos z tego forum tego typu "porady" :?: :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

Mandat za parkowanie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019