Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mało ludzi na urlopach w Chorwacji 2012??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

W tym roku urlop w Chorwacji spędza o wiele mniej turystów

Tak
52
41%
Nie
74
59%
 
Liczba głosów : 126

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.08.2012 17:51

piotrmks napisał(a):2 tygodnie temu radio HR1 podawało, ze w tym roku maja o 10-15% turystów wiecej. Zależnie od regionu.
Na Murterze jak zwykle brak ciekawych kwater, nikt nie wywiesza free zimmer.
Polakó chyba mniej. Na szczescie. Niestety wieczorem na plaży słychać swojskie "k....a gdzie jestes?"
Wrazenie robia ruskie. Co prawda pojedyncze wózki ale to jednak kawał drogi.



najczęściej z obwodu Kaliningradzkiego, więc jakby z płn Polski (pytałem)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 01.09.2012 20:13

dlaczego niemcow wiecej w HR,bo w Grecji ich bija za europe...
kroman
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 02.09.2012 10:34

faziolot napisał(a):W Breli (przełom lipiec/sierpień) jakby mniej rodaków, za to dużo gości z Niemiec (o wiele więcej niż dwa lata temu). No i Rosjanie trafiali się nawet w Jadruli czy Stomaricy, na parkingu widziałem osobówki na rosyjskich blachach.

Pzdr

Ja tez już widziałem w tym roku sporo rosyjskich blach, od Breli po Tucepi.
To wyraźny znak że Chorwacja mocno zdrożała.sam od 10 -ciu dni obserwuję ceny, ale obecność Rosjan to potwierdza.
Może to mit ale Rosjanie nie jeżdżą do tanich państw :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.09.2012 12:01

kroman napisał(a):
faziolot napisał(a):W Breli (przełom lipiec/sierpień) jakby mniej rodaków, za to dużo gości z Niemiec (o wiele więcej niż dwa lata temu). No i Rosjanie trafiali się nawet w Jadruli czy Stomaricy, na parkingu widziałem osobówki na rosyjskich blachach.

Pzdr

Ja tez już widziałem w tym roku sporo rosyjskich blach, od Breli po Tucepi.
To wyraźny znak że Chorwacja mocno zdrożała.sam od 10 -ciu dni obserwuję ceny, ale obecność Rosjan to potwierdza.
Może to mit ale Rosjanie nie jeżdżą do tanich państw :D

Rosjan spotykam w Chorwacji od co najmniej 10 lat. Jak do tej pory nie była to duża ilość, ale byli.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.09.2012 12:17

greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.09.2012 10:00

Manga napisał(a):Najliczniejszymi turystami obecnymi w Chorwacji w tym okresie byli Niemcy, stanowiący aż 25% całkowitej liczny gości.


Kichol napisał(a):Za to nad Bałtykiem w tym roku wyjatkowo dużo Niemców.
Jedze sobie teraz po wybrzezu i zadziwiająco duzo naszych zachodnich sąsiadów - nigdy tylu nie widziałem...


faziolot napisał(a):W Breli (przełom lipiec/sierpień) jakby mniej rodaków, za to dużo gości z Niemiec (o wiele więcej niż dwa lata temu).


Prawda wygląda tak, że Niemcy w tym roku solidarnie, jak jeden mąż bojkotują Grecję. Patrząc z ich punktu widzenia, chyba mają rację.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.09.2012 11:44

Nic nie bojkotują.
Mają blisko do Cro, a w Grecji w ogóle posucha z tytułu niejasnej sytuacji gospodarczej.
A nóż widelec jakiemuś Grekowi zechce się strajkować i nie zjesz obiadu.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.09.2012 00:20

kaeres napisał(a):Nic nie bojkotują.
Mają blisko do Cro, a w Grecji w ogóle posucha z tytułu niejasnej sytuacji gospodarczej.
A nóż widelec jakiemuś Grekowi zechce się strajkować i nie zjesz obiadu.


A w poprzednich latach mieli dalej? Czyżby dowód na ruchy płyt tektonicznych? :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 04.09.2012 08:40

greenrs napisał(a):A w poprzednich latach mieli dalej? Czyżby dowód na ruchy płyt tektonicznych? :)

Myślę, że chodzi o rozbudowę autostrad.

Gdy byłem w Dubrowniku w 2001 roku Niemca nie zanotowałem. Oni jeżdżą autostradami i w tym sensie źle, że pociągną niebawem do Dubrownika. 11 lat temu Istria była uznawana za kolejny niemiecki land, można było tam dojechać z Bawarii w 7-8 godzin zapewne. Teraz mogą znacznie dalej.

Chyba o to chodziło.

Pozdrawiam.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.09.2012 09:03

Masz rację. Niemcy to wygodny naród i cenią sobie komfort podróżowania. Dlatego większość z nich korzysta z przewozów lotniczych a Grecja do tej pory była jednym z głównych celów ich wakacyjnych podróży. Ale wiem, że w tym roku ogromna większość Niemców bojkotuje ten kraj. Niedawno wróciłem z Niemiec, gdzie przebywałem jakiś czas u rodziny. Dlatego wiem jak żywe są tam nastroje antygreckie. Panuje przekonanie, że to głównie Niemcy muszą pracować na spłaty greckich długów. Przynajmniej ja spotkałem się z takimi opiniami w środowisku, w którym przebywałem.
Mamy tu na forum kilku userów, którzy mieszkają w Niemczech. Może się wypowiedzą w tej kwestii?
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 04.09.2012 12:17

woka napisał(a):Rosjan spotykam w Chorwacji od co najmniej 10 lat. Jak do tej pory nie była to duża ilość, ale byli.

Masz rację, ja też ich widywałem ale raczej w ramach zorganizowanych grup, przy hotelach. Po raz pierwszy jednak spotkałem ich na dzikich plażach Stomaricy. I to w sporej ilości.

Pzdr
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.09.2012 13:33

Rosja, Ukraina, Litwa, Szwajcaria.
To te bardziej egzotyczne rejestracje.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 04.09.2012 13:53

FUX napisał(a):Rosja, Ukraina, Litwa, Szwajcaria.
To te bardziej egzotyczne rejestracje.



Własnie! najbardziej uderzyła mnie w tym roku bardzo duża liczba Szwedów i Szwajcarów w Tucepi.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 04.09.2012 14:02

Hadler napisał(a):
FUX napisał(a):Rosja, Ukraina, Litwa, Szwajcaria.
To te bardziej egzotyczne rejestracje.



Własnie! najbardziej uderzyła mnie w tym roku bardzo duża liczba Szwedów i Szwajcarów w Tucepi.


kryzys Panie , kryzys.. :?
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 04.09.2012 16:43

Indeks
VII. 2012./VII. 2011.
Dolasci

Ukupno 99,7
Domaći 91,6
Strani 100,4


Procentowo
Njemačka 17,4
Slovenija 14,1
Češka 9,8
Austrija 7,8
Poljska 6,9
Nizozemska 6,5
Italija 5,2


http://www.dzs.hr/

A jest opcja tyle samo ? Bo tak to wygląda.

Mniej Włochów, więcej Niemców. Trochę więcej zagranicznych, mniej krajowych. Lekki przyrost (2 %) w granicach błędu jest jeśli chodzi okres Styczeń - Lipiec.
Czyli trochę więcej przyjechało, wtedy kiedy taniej.
Kryzys.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mało ludzi na urlopach w Chorwacji 2012?? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone