Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maleństwa z Hvaru

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: 2012 Maleństwa z Hvaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.09.2013 19:27

...fantastyczne są te Twoje fotki :D

monsun32 napisał(a): Zdjęcia to głównie okolice Stari Grad


Podobno właśnie tam w Starim Gradzie, mieści się polskie Centrum Nurkowe "Nautica", a wokół istnieje mnóstwo miejsc do nurkowania z tajemniczymi jaskiniami, tunelami wraz z całym podwodnym światem langust, krewetek, muren, czy ośmiornic.

http://www.nautica.com.pl/chorwacja/chorwacja.htm#

Miałeś z nimi kontakt?
monsun32
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 27.09.2011
Re: 2012 Maleństwa z Hvaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) monsun32 » 09.09.2013 19:39

majeczka napisał(a):...fantastyczne są te Twoje fotki :D

monsun32 napisał(a): Zdjęcia to głównie okolice Stari Grad


Podobno właśnie tam w Starim Gradzie, mieści się polskie Centrum Nurkowe "Nautica", a wokół istnieje mnóstwo miejsc do nurkowania z tajemniczymi jaskiniami, tunelami wraz z całym podwodnym światem langust, krewetek, muren, czy ośmiornic.

http://www.nautica.com.pl/chorwacja/chorwacja.htm#

Miałeś z nimi kontakt?


majeczka, nurkowałem z Nauticą w tym i zeszłym roku, ale w zeszłym tylko ze Starego Gradu a w tym spróbowałem też dwóch wypłynięć z nowo otwartego centrum Nautici w mieście Hvar. Osobiście wolę mieszkać w Starim Gradzie ale ciekawsze miejscówki są bliżej miasta Hvar. Na tyle mi to odpowiada, że pewnie w następnym roku też tam pojadę do SG :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2012 Maleństwa z Hvaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2013 01:04

monsun32 napisał(a):[b]Chętnych zapraszam do kontynuacji w wątku.

Czuję się zaproszony :lol:
monsun32
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 27.09.2011
Bonelia zielona

Nieprzeczytany postnapisał(a) monsun32 » 24.09.2013 14:05

Bonelia zielona (Bonellia viridis) jest to dość często spotykany robal w Morzu Śródziemnym i Atlantyku . Właściwie to trudno zobaczyć w całości bo baryłkowaty tułów jest dość mocno wciśnięty w szczelinę ale często można zobaczyć jej zwijający się w popłochu rozdwojony język, którym poluje ( takie ciemne taśmy). Ciekawe jest to, że język należy do pani Bonelia a pan Bonelia żyje pasożytniczo w jej organie wydalniczym ma 1-3mm i nie ma nawet otworów gębowego i odbytowego. Jednym słowem jest dość mocno zredukowany w stosunku do swojej partnerki


Na zdjęciu po lewej już zwijający się język
Obrazek
Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: 2012 Maleństwa z Hvaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.09.2013 15:15

monsun32 napisał(a):Chętnych zapraszam do kontynuacji w wątku.


Cześć monsun.
Super te Twoje zdjęcia.

Ja wieloszczety obserwowałem w zatoce Zavratnica,

Obrazek

a ślimaka nagoskrzelnego "upolowałem" na Pagu.

Obrazek

pzdr :wink:
monsun32
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 27.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) monsun32 » 24.09.2013 15:28

Witaj longtom, przez przypadek wątek zrobił się zbiorowy ale to dobrze :-)

Nie wiem co to jest za ślimak ale ciekawy okaz.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.09.2013 21:53

monsun32 napisał(a):
Nie wiem co to jest za ślimak ale ciekawy okaz.


...fakt okaz interesujacy :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maleństwa z Hvaru - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone