Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Majówka 2013 Peljesac planowany, a wyszła Brela

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012
Majówka 2013 Peljesac planowany, a wyszła Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 27.04.2013 13:39

Moi drodzy,
Chciałbym i Ja podzielić się z Wami Naszą rodzinną relacją z weekendu majowego 2013.
Jest to Nasz 5ty pobyt w tym pięknym kraju. Będąc już na Istrii, spędzając majówkę 2011 w Vodicach, wakacje 2012 w Pisaku, wrzesień 2012 w Breli, tym razem Nasz wybór padł na Peljesac...
I już Nasz plan miał się udać, kiedy zdecydowaliśmy się odwiedzić Naszą znajomą z Breli, która prowadzi Agencję Turystyczną. Była tak zaskoczona Naszą wizytą, wzruszona że pamiętaliśmy, stwierdziła kategorycznie że dalej nigdzie nie jedziemy i mamy zostać u Niej. I tak to wychylając z Ivicą kieliszeczek Rakiji, nie dojechaliśmy...
Więc pisze relację z Breli 8)
A było to tak,
Autko przygotowane, umyte, wysprzątane, zapakowane, zatankowane, oklejone i starujemy 21:00 z Łodzi
Obrazek
Dziewczyny zachwycone wyjazdem, nie mogą się doczekać
Obrazek

Relacja z drogi i z pierwszego dnia w Breli, dziś wieczorkiem. Lecimy do Omisa
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.04.2013 13:51

weekend majowy 2013 :?: Hm....
przecież jest kwiecień...
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 27.04.2013 14:04

Pewnikiem zahaczy o weekend majowy...
Toć nie wróci we wtorek :)

PS. W Breli byłem w 2011 roku, wybór miejsca i nocleg dzięki Torac'owi :)
Pozdrowionka
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.04.2013 14:21

Nicolae napisał(a):wybór miejsca i nocleg dzięki Torac'owi :)


8O
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 27.04.2013 14:34

Torac napisał(a):
Nicolae napisał(a):wybór miejsca i nocleg dzięki Torac'owi :)


8O

https://www.cro.pl/primosten-brela-t31737.html :D
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 27.04.2013 15:14

Nadajesz. . . . :wink:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 27.04.2013 15:40

damianołódź napisał(a):
Chciałbym i Ja podzielić się z Wami Naszą rodzinną relacją z weekendu majowego 2013.


A jednak :D :wink:
Super sprawa... na żywo z Breli... 8)

Nicolae napisał(a):... W Breli byłem w 2011 roku, wybór miejsca i nocleg dzięki Torac'owi :)....


Byłem w Breli w 2012 dzięki Toracowi... :lol: :smo:
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 27.04.2013 17:10

Trasa do Breli to 1380 km z Łodzi, przez Czechy, Austrię, Słowenię (Ptuj) przejście Macelj i dalej Autocesta
Start nastąpił dokładnie o 21:00 w czwartek 25.04, z uwagi na chęć wjazdu na teren Naszych południowych sąsiadów tuż po północy, tak żeby winietka 10cio dniowa wystarczyła na powrót w dniu 05.05.
00:03 już w piątek 26.04 meldujemy się na stacji Shell, kupno winietki i kita w kierunku docelowym. Trasa mija szybko i bezproblemowo, moje miśki śpią słodko z tyłu, a ja skupiony na jeździe obmyślam,co będziemy robić podczas urlopu.
Prędkości autostradowe w Czechach 140 km/h pozwalają już o 3:20 zameldować się w Drasenhoffen. Podróż przez Austrię i przejazd przez Wiedeń, cisza i spokój, na zjeździe w kierunku objazdu na Mureck jestem o 5:15. Odmiana od monotonii autostradowej jazdy działa na mnie pobudzająco, dodatkowo budzący się do życia przepiękny poranek, nastrajają mnie niezwykle optymistycznie i zmęczenie mija jak ręką odjął
Punkt 6:00 meldujemy się w Ptuj i czekamy na otwarcie stacji Petrol, celem zatankowania Skodziny i wypicia porannej kawki
6:45 jesteśmy w Chorwacji
Po minięciu Zagrzebia, stajemy około 8:00 na śniadanko na przy autostradowym parkingu.
Godzinka schodzi Nam na biesiadowaniu, jeżdżeniu Majki po parkingu na hulajnodze, mojej 15sto minutowej drzemce i w drogę.
Autocesta Zagreb-Split mija mega szybko, i na 28 zjeździe Sestanovac jesteśmy przed południem.
Zjeżdżamy w dół do Jadranskiej Magistrali i obieramy kurs na Brela, gdzie jak się okazało zakotwiczymy.
Wizyta u Naszych znajomych na Frankopanskiej zakończyła się pozostaniem u Nich na cały okres.
Przygotowali dla Nas swój największy Apartament dla 5 osób, z dwoma balkonami, trzema pokojami po mega promocyjnej cenie, więc bardzo chętnie skorzystaliśmy z ich uprzejmości.
Widok z balkonu 1
Obrazek
Widok z balkonu 2
Obrazek
Pierwszy spacer i pierwsze lody
Obrazek
Dziś odwiedziliśmy Omiś, zaglądając w stare kąty, podobnie jak Brela, cichy, spokojny, bez wakacyjnego gwaru,pośpiechu, taki inny, taki bardziej przyjazny.
W ogóle da się odczuć inne podejście do turystów w kwietniu/maju, np. velike toceno pivo w Baśce na głównym deptaku 10 kun. Normalnie w sezonie 16/18 kun to norma.
Siedzę sobie na tarasie, piszę do Was, popijam dziś coś białego z Hvaru, chyba bogdanuśka, i błoga ciiiiiiiisza, słychać szum fal, choć dziś niebo spowite chmurami, Brać i Hvar słabo widoczne, chciałoby się, żeby ta chwila trwała i trwała...
Musze kończyć, moje ukochane szykują się na spacer do Baśki, więc muszę lecieć
Jutro raniutko po śniadanku lecimy na wycieczkę na Hvar
Do jutra
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.04.2013 17:43

damianołódź napisał(a): nie wiem jak powinna odbyć się moja prośba, ale proszę o wykasowanie mojego posta ze zdjęciami z majowej kąpieli


...możesz sam to zrobić ,klikając na Edytuj i usunąć plik ze zdjęciem ,
poprawić lub skasować to co napisałeś ,następnie klikasz Wyślij :wink:

Relacja na żywo ,super :D
karo1102
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 11.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo1102 » 27.04.2013 17:57

Jestem i ja:) zazdroszę Wam takiej majówki i z niecierpliwością czekam na c.d.:)
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 27.04.2013 18:15

Wczoraj poszedłem opowiedzieć mojej małej księżniczce bajkę na dobranoc...I
I sam usnąłem
Oto obiecane zdjęcia
Obrazek
Szybkie przygotowanie
Obrazek
I 15to minutowa przyjemność, na którą czekałem od 09.2012
Obrazek
Generalnie w Breli pustki, knajpy pozamykane, działa Hrast i kawiarnia Roma, ale te przy plaży zamknięte, nie ma straganów, zamknięty Konzum w Centrum, jest cudownie cichutko

Udało się przenieść post z tematu "kąpiel w maju w Adriatyku, czy możliwa", właśnie zaczął padać lekki deszczyk, ale to było jakieś 30 minut góra, powietrze fajnie się odświeżyło, nabrało rześkości, cudownie pachną pinie, które teraz pylą i dają mi nieźle jako alergikowi w kość, tzn. nos. Już pół Breli i Baśki na moje kichnięcia, jak z armaty odpowiada "na zdrowie"
pitpawel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitpawel » 27.04.2013 20:00

Damian pisz, pisz, pisz:) Jaka woda i czy byłeś na Podrace? Czy wszystko już kwitnie, czy Marko otwarte czy w Romie lody i desery równie słodkie co rok temu??;) Pozdrawiam.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 27.04.2013 20:07

taki to pożyje...
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 27.04.2013 20:11

W kierunku Podrace, Punta Rata, skałki wybierzemy się jutro, po powrocie z Hvaru. Tak jak na zdjęciu w Romie lody genialne, Don Vito i Sumskie Voce, a dla Majci vanillia. MARKO czynna, HRAST też. Tu jest pełna wiosna, zapachy, kolory, dzisiejszy deszczyk, taki wiosenny "kapuśniaczek" tylko ożywił kolory.
Podczas dzisiejszego wieczornego spaceru od Hotelu Berulia do Soline promenadą, spotkaliśmy 3, słownie trzy pary...
Brela, Jadran... tylko dla Nas
Wymarzona sprawa dla kogoś kto chce uciec, choć na tydzień od wszelkich przyziemnych spraw
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 27.04.2013 20:22

Witam i zachwycam się widokiem z pokoju - tym nr 1 i tym nr 2 :D :D Rewelka, a w wodzie jaka wolność !!!
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Majówka 2013 Peljesac planowany, a wyszła Brela
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone