Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Madera 2008/2009

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 30.03.2009 11:58

JacYamaha napisał(a):Ale pustki na plażach - Atlantyk nie zaczęca do noczenia nóg?

Ponoć rekiny o tej porze roku gustują w człeczych nóżkach 8O
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 30.03.2009 13:38

Piękne.

Jeśli to nie tajemnica możesz zdradzić orientacyjne koszty takiej wyprawy. Madera od dawna chodzi mi po głowie tylko nie wiem jakiej rezerwy w budżecie wymaga :wink: .
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.03.2009 14:37

janniko napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Ale pustki na plażach - Atlantyk nie zaczęca do noczenia nóg?

Ponoć rekiny o tej porze roku gustują w człeczych nóżkach 8O


Tak to właśnie przez te rekiny
Obrazek

A tak poważnie to woda w Atlantyku raczej chłodna (taki polski Bałtyk w lecie), a na plażowanie chyba trochę za zimno(17-21 stopni, najcieplej w Nowy Rok-25 stopni). Zresztą Madera nie jest wyspą dobrą dla typowych plażowiczów(klify, duże kamienie na plaży) i wydaje mi się, że raczej tacy turyści jej nie odwiedzają. Natomiast dla Madeirańczyków(czy jak Ich nazwać) na kąpiele było zdecydowańie za zimno, styczeń jest tam najzimniejszym miesiącem, właściciele domu narzekali bardzo na zimno(dobre sobie). Ja kąpałem się w przydomowym basenie.
Co do kosztów to dokładnie trudno mi określić ponieważ płatności były bardzo rozłożone w czasie. Rezerwacje noclegów robiłem już w kwietniu.
Wydaje mi się, że na parę wydaliśmy jakieś 7000 zł. Sam samochód kosztował jakieś 2000 zł z tym, że nam rozłożyło się to po połowie(byliśmy w cztery dorosłe osoby+trzyletnie dziecko). Co do dziecka to dziwiłem się na lotnisku,że Anglicy taszczą ze sobą samolotem foteliki do samochodu. Po zapłaceniu w wypożyczalni 66 euro za wypożyczenie fotelika zdziwienie mi przeszło.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 30.06.2019 17:02 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 30.03.2009 16:45

Dzięki. Chodziło mi o rząd wielkości (nie jestem z tych co budżet wakacyjny planują z dokładnością do 1 zł :wink: ) więc ciekawość zaspokoiłam.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
c.d.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 16.04.2009 14:52

Na Maderze jest świetnie rozwinięta sieć dróg i tuneli.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Droga do lotniska
Obrazek
Obrazek
Pod lotniskiem
Obrazek
i na lotnisku
Obrazek
Ostatnio edytowano 26.07.2009 00:35 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
cd

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.04.2009 10:47

Kilka razy w wyższych partiach gór pogoda spłatała nam figla
Obrazek
Obrazek
Genaralnie jednak przez większość czasu było tak:
Obrazek
Obrazek
I jeszcze spacer po Santa Cruz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
End
Ostatnio edytowano 26.07.2009 00:35 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 20.04.2009 11:18

Super sprawa. Teżmi sie marzy. Znajomi z Pragi twierdzą, że po zakonczeniu rozbudowych ich lotniska mają być bezpośrednie loty na Maderę. Może będzie trochę taniej. Teraz reż muszą przez Londym albo Paryż.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.04.2009 11:43

wojtap napisał(a):Super sprawa. Teżmi sie marzy. Znajomi z Pragi twierdzą, że po zakonczeniu rozbudowych ich lotniska mają być bezpośrednie loty na Maderę. Może będzie trochę taniej. Teraz reż muszą przez Londym albo Paryż.


Super sprawa to by ograniczyło koszty podróży prawie o połowę, a tak nawiasem mówiąc to fajnie mają z tymi tanimi przelotami w Londynie czy Paryżu.Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.04.2009 23:36

Witam krajana z Gliwic :D
Piękna wyprawa, niesamowite krajobrazy :!: Też nie należę do ludzi lubiących "leniwy wypoczynek", więc myślę, że nie przejęłabym się brakiem plaż. Z tego co widzę na Twoich zdjęciach, Madera oferuje mnóstwo atrakcji - klifowe wybrzeże, urokliwe miasteczka i piękną przyrodę.
Pozdrawiam :)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 24.04.2009 10:20

KOL. Twoje podróżnicze szlaki bardzo mi odpowiadają. Wyspa piękna - idealna np. na Święta Wielkanocne - marzenie !!!
Dzięki za namiary na apartamenty - PIĘKNE!

Ps.
Barkuje mi na Forum opcji, która pozwalałaby na zapamiętanie moich ulubioncyh tematów - tak jak można wysyłac informacje na PW tak i powinnien istnieć "schowek". czasami ciężko mi się dokopać do pomocnych tematów, które jak się okazuje są niezbędne w czasie planowania wakacji po roku czy dwóch latach :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.04.2009 13:06

ally napisał(a):KOL. Twoje podróżnicze szlaki bardzo mi odpowiadają. Wyspa piękna - idealna np. na Święta Wielkanocne - marzenie !!!
Dzięki za namiary na apartamenty - PIĘKNE!

Ps.
Barkuje mi na Forum opcji, która pozwalałaby na zapamiętanie moich ulubioncyh tematów - tak jak można wysyłac informacje na PW tak i powinnien istnieć "schowek". czasami ciężko mi się dokopać do pomocnych tematów, które jak się okazuje są niezbędne w czasie planowania wakacji po roku czy dwóch latach :D


Święta Wielkanocne jak najbardziej!!!W kwietniu tam wszystko kwitnie, a przecież to Wyspa Kwiatów. Najlepiej pojechać ,jeśli dobrze pamiętam, 6 kwietnia jest tam wtedy Święto Kwiatów, organizowane są m.in barwne pochody. W kwietniu właśnie chciałbym tam kiedyś wrócić.
Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.04.2009 13:23

maslinka napisał(a):Witam krajana z Gliwic :D
Piękna wyprawa, niesamowite krajobrazy :!: Też nie należę do ludzi lubiących "leniwy wypoczynek", więc myślę, że nie przejęłabym się brakiem plaż. Z tego co widzę na Twoich zdjęciach, Madera oferuje mnóstwo atrakcji - klifowe wybrzeże, urokliwe miasteczka i piękną przyrodę.
Pozdrawiam :)


Gliwice Pozdrawiają Gliwice!!!
Wybrzeże i przyroda są tam naprawdę PRZEPIĘKNE!!! Jeśli już ktoś musi się poopalać to też coś na Maderze znajdzie, np. czarna plaża i kąpieliska w Porto da Cruz, gdzie tydzień mieszkaliśmy(mieliśmy też swój basen), generalnie jednak to raj dla lubiących wędrówki. Polecam anglojęzyczny przewodnik wydawnictwa Sunflower(ze słonecznikem na okładce) jest tam opisane chyba ze 100 pieszych wycieczek.
Pozdrawiam
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 01.05.2009 22:12

Czy rzeczywiscie jest róznica w temperaturze między południem a północą wyspy?
Mamy rezerwację na tydzień niedaleko Funchal a drugi w Sao Vicente.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.05.2009 00:15

arekwroc napisał(a):Czy rzeczywiscie jest róznica w temperaturze między południem a północą wyspy?
Mamy rezerwację na tydzień niedaleko Funchal a drugi w Sao Vicente.

Coś w tym jest, ale przynajmniej podczas naszej tam obecności (nie wiem jak jest w innych miesiącach) były to nieznaczne różnice.
Poprzednia strona

Powrót do Portugalia - Portugal



cron
Madera 2008/2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone