Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia - Krusevo - Memorial Tose Proeski

Macedonia jest 12 razy mniejszy od Polski. Najwyższym szczytem w Macedonii jest Korab. Ma on wysokość 2753 m nad poziomem morza. Mieszkańcy Macedonii palą papierosy właściwie w każdym miejscu, robią to między innymi w restauracjach, autobusach, pociągach, czy nawet sklepach. W Macedonii jest bardzo niewiele lotnisk, bo aż zaledwie 10 lotnisk i tylko 8 z nich ma utwardzoną nawierzchnię.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2012 09:10

kaszubskiexpress napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Lokalna na pewno nie >>> http://pl.wikipedia.org/wiki/Tosze_Proeski


Napisałem, ze regionalna ( bałkańska ), ale na pewno nie międzynarodowa. 14 miejsce na Eurowizji, to trochę mało.

Całkiem możliwe, że tragiczna śmierć w młodym wieku przeszkodziła Tose w zostaniu gwiazdą międzynarodową.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 13:48

Ja powiem tak. Uwielbiam muzykę Tose, lubię od dawna. Nie słucham jej tylko na youtube, mam kilka płyt.
Nie do końca też rozumiem ten "kult" Tose, a zwłaszcza tą zbiorową rozpacz....ale nic mi do tego. Widać tym ludziom jest to potrzebne. Ale nie zmienia to faktu, że chciałabym zobaczyć Krusevo, że chciałabym pójść na cmentarz. Kiedy byłam w Paryżu też poszłam na cmentarz Père-Lachaise, na grób Jima Morrisona, Édith Piaf czy Oscara Wilde.
Nazwijmy rzecz po imieniu, grób Morrisona czy Tose to jakby na to nie spojrzeć też "atrakcja" turystyczna. Daję głowę, że przez Krusevo nie przewinęło się przez dziesięciolecia tylu turystów co przez ostanie 5 lat po śmieci Tose,
Prezes106
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes106 » 28.08.2012 13:51

kaszubskiexpress napisał(a):przez kaszubskiexpress » 28.08.2012 08:31
Mam pytanko odnośnie Tosze Proeski'ego.

Skąd u Was takie zainteresowanie nim ? Wynika z tego, że kiedyś jego muzyka Wam towarzyszyła w podróży, czy z jakiegoś innego powodu.
Pytam, bo to raczej lokalna gwiazda, może regionalna ( bałkańska ).

Trochę dziwny jest ten jego boski nimb w postaci wszechobecnych obrazów, kaplic i krzyży.

Rozumiem, że na urodzinach Riedla spotykają się ludzie nad grobem i graja bluesa, ale nikt z Bałkanów raczej tam nie jeździ. Na każdym skrzyżowaniu w Tychach też go raczej nie można zobaczyć.


Zawsze nam towarzyszy w podróży i kojarzy nam się z wakacjami ale nie tylko. Myślę, że zainteresowanie Proeskim to nie tylko muzyka( choć jak dla mnie jest wyjątkowa) ale też wynika to z tego jakim był człowiekiem i jak wiele robił dla innych i jak wiele by pewnie jeszcze zrobił.
Faktycznie można odnieść wrażenie, że na Bałkanach uznawany jest prawie za świętego (szczególnie w Macedonii) - dla nich to była ogromna gwiazda a przede wszystkim dobry człowiek- jak tak chcą, to niech tak mają. Na pewno samo Krusevo na tym wiele zyskuje, bo wszystko kręci się wokoło Proeskiego.
Obraz Ryśka Riedla jako świętego -to mi jakoś nie pasuje...a poza tym my(Polacy mam na myśli) na Bałkany jeździmy wypoczywać a przy okazji zwiedzać ciekawe i interesujące nas miejsca a bałkańczycy raczej u nas nie wypoczywają...przynajmniej ja nie spotkałam.
Zawsze tak jest , że śmierć gwiazdy (szczególnie w młodym wieku ) zwiększa jej popularność.

Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 28.08.2012 14:32

Prezes106 napisał(a):Zawsze nam towarzyszy w podróży i kojarzy nam się z wakacjami ale nie tylko. Myślę, że zainteresowanie Proeskim to nie tylko muzyka( choć jak dla mnie jest wyjątkowa) ale też wynika to z tego jakim był człowiekiem i jak wiele robił dla innych i jak wiele by pewnie jeszcze zrobił.

Ok. Rozumiem i pozdrawiam.
:hut:
liberian_girl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liberian_girl » 27.11.2012 23:03

zapraszam na strone
https://www.facebook.com/toseproeskipl
nie mam z kim pogadac o Tose, zupelnie nikogo,zapraszam:) Ania Kielce
liberian_girl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) liberian_girl » 27.11.2012 23:15

nie nie to nie dlatego że umarł, tylko jest niesamowity, ja nie wiedziałam że nie żyje, a jak tylko usłyszałam "Zajdi zajdi" to mnie wzięło,jakiś błogostan taki i się zaczeło:)
Poprzednia strona

Powrót do Macedonia Północna - Северна Македонија



cron
Macedonia - Krusevo - Memorial Tose Proeski - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone