Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 15.05.2011 16:10

ja licze w tym roku 6000 - 6500... wyjazd na dwa campy... 2 osoby... namiot... 14 dni... 3000km... wyzywienie knajpy i troche wlasnego...

bardziej szczegolowy plan to:
przejazd - 1500zl
campy 800 + 700 = 1500 zl
knajpy lody przyjemnosci etc. = 3000 zl

plan chyba dosc realny...
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 15.05.2011 16:11

Krzychooo napisał(a):Przecież apartman na 3-osobową rodzinę można znaleźć i za 40 euro, a nie prawie 60 (tak wynika z Twojej kalkulacji).


W ubiegłym roku tydzień mieszkaliśmy za 35 EUR a drugi tydzień za 27 EUR (z opłatą klimatyczną!). Fakt że ten za 27 to szału nie było, nawet tarasu nie było ale do wody raptem 50 metrów.

Więc można, a uważamy że pokoje służą do spania a w ciągu dnia i tak się jest cały czas w terenie.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.05.2011 16:23

Krzychooo napisał(a):
Skoro tak obliczasz "minimum", to nie dziwię się, że nie wierzysz w 4-5 tysięcy :). Przecież apartman na 3-osobową rodzinę można znaleźć i za 40 euro, a nie prawie 60 (tak wynika z Twojej kalkulacji).

http://www.dovolena-chorvatsko.cz/orebic_buklijas.htm

I już pięć stów mniej za wczasy :D



Pewnie mażna byłoby taniej poszukać kwatery, ale znalazłem apartament duplex, tzn. teoretycznie na dwie rodziny za taką cenę. Ostatnio płaciłem 350 za dużo mniejszy, więc jakoś dołożenie tych 5 dyszek euro przebolałem w tym roku.

Ale fakt na apartamencie pewnie ze 100 euro można oszczędzić wtedy 7300 wyjdzie.


Tylko wcześniej nie pisałem jeszcze o polisie ubezpieczeniowej, zakupach przedwyjazdowych typu kosmetyki, jakieś przewodniki. Na jedno wyjdzie. W 5 tysiakach bym się nie zmieścił.
Gazda
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gazda » 15.05.2011 16:40

Ja myślę, że niestety często dajemy się po prostu... "zrobić". Ludzie najwyraźniej nie sprawdzają kwater, nie negocjują cen, nie porównują cen u konkurencji. Jak już nadmieniłem wyjeżdżam dzisiaj wieczorem. Korzystam z promocji "powroty", dzięki czemu mam 70 euro upustu za tydzień. Wobec czego apartament 2+1+1 + sofa wychodzi mnie 30 euro dziennie...

http://www.== reklama ==/villa/1,veselk ... 3,ap2.html

W zeszłym roku przywiozłem gospodarzowi butelkę nalewki, i nie liczy mi za klimę :-). Jeśli ktoś mieszka w drogim hotelu, bądź w najdroższej kwaterze w okolicy, to informacje podawane przez taką osobę nie wydają się miarodajne, zaś robienie dużego hałasu i przekrzykiwanie tych, którzy wykazali nieco więcej staranności w wyborze kwatery ma służyć zamaskowaniu własnej nieudolności... Wracam z Chorwacji w przyszły wtorek. Podam ceny w konobach, lodziarniach i pochwalę się ile wydałem :-)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.05.2011 16:44

Gazda napisał(a):Ja myślę, że niestety często dajemy się po prostu... "zrobić". Ludzie najwyraźniej nie sprawdzają kwater, nie negocjują cen, nie porównują cen u konkurencji. Jak już nadmieniłem wyjeżdżam dzisiaj wieczorem. Korzystam z promocji "powroty", dzięki czemu mam 70 euro upustu za tydzień. Wobec czego apartament 2+1+1 + sofa wychodzi mnie 30 euro dziennie...


W przedprzedsezonie udolny dodaj...
Ostatnio edytowano 15.05.2011 16:55 przez Bahama, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.05.2011 16:50

W maju ceny kształtują się ciut inaczej niż w sezonie racz zauważyć, więc nie przeceniaj własnej udolności, bo mi zdarzyło się płacić końcem sierpnia i wrzesień 25E za 2 pokojowy apartman dla 3 osób i dzieciaka a za debeściaka się nie uważam więc nawet nie negocjowałem 8) W ubiegłym roku za apartament dla 3 rodzin wychodziło nas 33E w najdroższym okresie czyli sierpniu za rodzinkę (w sumie z dziećmi 10 osób), także te 30E w maju tyłka nie urywa :wink:

Edit: Spojrzałem do linku do kwatery. Do morza miałem z 10 razy bliżej niż Ty w obu przypadkach. Jakbym miał z tarasu taki widok i taki hektar do wody to musieliby mi dopłacić :D Jak sądzę Pan Paweł - opiekun obiektu z dychę na Was zarobił a kłamczuch z niego albo mu się po jednym zerze skasowało jak podawał odległości do morza i plaży :wink:
Gazda
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gazda » 15.05.2011 17:04

Informacje o odległości do wody są prawdziwe. Zresztą - opiekun obiektu jest obecnie u Veselka. Warunki które tam mam zadowalają mnie w zupełności za pieniądze które płacę, gospodarzy lubię, są bardzo życzliwi i pomocni...

Ale - każdy ma prawo do tego, by myśleć że wie wszystko jak najlepiej. Ja Tobie tego prawa nie odbieram, więc liczę na rewanż :-P
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.05.2011 17:13

Gdybyś nie wspominał o nieudolności innych nawet bym w klawiaturę nie klepał.

Obrazek

Źródło zdjęcia

Jeśli morze na tym zdjęciu jest w odległości 80-ciu metrów, to ja oświadczam, że jak piłem kawę na tarasie to moczyłem nogi w Jadranie. W myśl kawału
Jeden wędkarz mówi do drugiego:
- Franek, wczoraj złowiłem taaaakiego suma!
- No, a ja wyłowiłem z jeziora palącą się lampę naftową.
- Franek, no co ty?! Przecież lampa naftowa nie może się palić pod wodą.
- Skróć swojego suma, to ja zgaszę swoją lampę.


8)
Gazda
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gazda » 15.05.2011 17:15

Zdjęcie wykonane jest totalnie nieudolnie - fakt. Ja się jednak będę upierał co do odległości, gdyż tam byłem... 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2011 17:41

Gazda napisał(a):Zdjęcie wykonane jest totalnie nieudolnie - fakt. Ja się jednak będę upierał co do odległości, gdyż tam byłem... 8)


Widzisz i dlatego jak czytam, że ktoś za 2-3 tyś. był 2 tygodnie w Cro nad samym morzem, jadł lody, pił tamtejsze piwo, korzystał z wczasów, a nie z zupek chińskich i ziemniaków z Polski (choć do nich nic nie mam) to po prostu nie wierzę. Rysio w 2 minut pokazał 80 metrów do morza jakie miałeś - resztę bajek jakie wciskają tu forumowicze jacy to oni sprytni bo umieją się bawić za grosze (tego się nie zweryfikuje jak Twojej kwatery) można włożyć na półkę w bibliotece z legendami.

Ps.tak to będzie tanio
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 15.05.2011 22:38

Za "normalne" spanie dla 2 osób plus dziecko w sierpniu po 10tym 300E za tydzień - Malinska KRK...
Ale i można za 200E zależy kto jakich szuka warunków...

Jakbym zapłacił 300E i wtedy zostaje dla nas 450E z 3tys pln czyli 1800pln, łatwo wyliczyć ile na paliwo, winiety trzeba wydać i jest odpowiedź :wink:

A reszta pozostaje na zabawę, knajpy...i nie piwka...ale wodę w tej knajpce :wink: :wink: :wink:
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 16.05.2011 09:34

Zebik
Przeczytaj mój post dokładnie!!!!!!!! Podałem koszt podróży za dwie osoby ( jechały cztery) reszta dotyczy dwóch osób. Poczytaj, pomnóż i wylicz.
PZDR
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 16.05.2011 11:26

u nas mniej więcej tak w tym sezonie ( 2 dorosłych i 2 dzieci)
spanie 55Ex 15 noclegów = 825 E x 4 zł = 3300 zł
przejazd 3000 tyś km , średnio spali 7litrów , ON za 5,5zł ; 30 x 7 = 1155 zł

na miejscu pewnie z jeden bak zjeźdzę to kolejne 300 zł


3300 zł +1155 zł+300 zł + ze 300 winietki = 5055

5055 zł (przejazd , spanie, winety)+ jedzonko i zwiedzanie tyle ile będzie potrzeba. Pewnie wszystko zamknie się w kwocie do 10 tyś.

nie ma siły taniej nie będzie ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2011 11:38

franko napisał(a):Zebik
Przeczytaj mój post dokładnie!!!!!!!! Podałem koszt podróży za dwie osoby ( jechały cztery) reszta dotyczy dwóch osób. Poczytaj, pomnóż i wylicz.
PZDR


Już pisałem, że takie wyliczenia dla mnie nie są w żaden sposób miarodajne, a wprowadzające zamęt (bo ile rodzin jedzie w jednym aucie na wakacje - myślę, ze w dużym procencie jedna) dlatego wyliczenie 3 tysięcy przy podziale kosztów za paliwo i winiety daje zniekształcony obraz. Pojedź sam i zapłać wszystkie koszty sam i wtedy zobaczysz czy będzie to 3 tysiące czy grubo ponad to. A jakbyś do Galaxy zabrał trzecią rodzinę to ile by Ci wyszło za podróż? Czytający pierwszy raz pomyśleliby, że też takie koszty poniosą, a w praniu by się zdziwili.

Ps. Jest oferta na jednym z portali do Cirkvenicy na 7 dni z wyżywieniem za 799 zł. autokarem - ktoś może napisać, że tyle zapłacił ale czy to odzwierciedla prawdziwe koszty poniesione za podróż samochodem.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 16.05.2011 12:29

Tyle tylko, że tym razem autem jechały dwie rodziny więc podróż na połowę.
Nawet jak dodam, że jadę sam (dodaję do podróży 600zł), całość wychodzi więc za dwie osoby 3600zł.
PZDR.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone