Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 11.07.2009 22:28

Jarek999 napisał(a):Ciekawe. Ja tankowałem na 105 km za 0,63 EUR :D

Może już byłem zbyt zmęczony po 14 godz jazdy żeby szukać dokładnie. Nie mniej jednak w AU jest stanowczo o wiele mniej stacji z LPG niż w DE.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 12.07.2009 14:55

W mikulovie na Shellu nie ma problemu z płaceniem kartą (choć ja płaciłem w juro).
Toż to shell.

natomiast jak ktoś będzie chciał ominąć Wiedeń (i drogę wiedeń - mikulow) i pojechać na Brno przez Bratysławę - co polecam
To fpierw w Bratysławie jest stacja duża OMV - gdzie gazu nie ma a 2-3km za nią jest jakaś ZÓŁTA (nazwę zapomniałem ale na 90% TO TA ) gdzie jest plin.
Jak tam nie zatankujecie to później po trasie dopiero w BRNIE (więc ponad 100km) albo gdzieś po bokach szukać
banatom
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) banatom » 19.07.2009 15:02

Witam
Czy stacje z LPG przy autostradach w CRO są czynne całodobowo ?
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 19.07.2009 15:15

freyu napisał(a): Nie mniej jednak w AU jest stanowczo o wiele mniej stacji z LPG niż w DE.


W ubiegłym roku tankowałem w Austrii na stacji Agip ok. 100 km za Wiedniem w kierunku na Graz i pracownik stacji, który mnie obsługiwał powiedział, że w całej Austrii jest tylko 7 stacji z LPG.

Jeżeli macie informacje o stacjach z LPG w Niemczech w części południowej i w Szwajcarii będę wdzięczny za informacje.

P.S. Wiem, że pytanie nie dotyczy wyjazdu do Cro, ale mam nadzieję, że nie potraktujecie tego postu jako śmiecia i podzielicie się swoimi doświadczeniami.
marta.78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta.78 » 19.07.2009 16:36

Mam kilka namiarów na GPS. Jak są zainteresowani, to mogę podać.
Pozdrawiam
Jarek[/quote]

ja poprosze na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dzieki wielkie
marta.78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta.78 » 19.07.2009 16:42

Trzeba sobie pomagac!!!--- LPG

http://www.de.map24.com/

poszukaj tutaj,znajdziesz niemcy i czesc austrii
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 19.07.2009 19:58

Wysłałem :D
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 19.07.2009 20:04

Marta dzięki serdeczne, zaraz to przejrzę.
assiulek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) assiulek » 20.07.2009 11:18

Witam
Czy mogła bym prosić namiary na te stacje lpg adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dzięki
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 20.07.2009 14:49

Widzę że panika z tymi stacjami niesamowita. Ale nie ukrywam że jak jechałem w tym roku po raz pierwszy do Cro to także chciałem mieć jak najwięcej obcykane i martwić się jak najmniejszą ilością problemów. Ostaecznie pomimo że miałem spis jako taki stacji z LPG w DE, AU, SLO i CRO to jadąc po prostu patrzałem na znaki, a wierzcie mi że praktycznie każda stacja która oferuje LPG w tych krajach jest oznaczona przy autostradzie, że takowe paliwo mają. Więc jak wiedziałem, że już niebawem czas tankować to po prostu szukałem wzrokiem tablicy, na której będzie migaczy napis LPG i tyle. Bez problemów udało mi się całą drogę w obie strony przejechać na gazie. Więc spokojnie i bez nerwów jechać.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 21.07.2009 11:56

Fajna mapkę stacji LPG w Chorwacji uzyskałem wchodząc na stronkę http://maps.google.pl/
następnie w okienku wpisałem lpg_chorwacja
w tym momencie pojawiają się już lokalizacje stacji, które można przeglądać na kolejnych stronach (zmieniając strony w lewym oknie na dole) lecz jeśli kliknie się przy którejś lokalizacji LPG_Chorwacja to wyświetlają się wszystkie stacje LPG w jednym oknie i można dodać gazu. :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.07.2009 15:42

assiulek napisał(a):Witam
Czy mogła bym prosić namiary na te stacje lpg adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dzięki

(Chyba) wszystkie stacje LPG w Chorwacji.Z adresami i godzinami otwarcia.
http://www.autokoren.hr/htm/lpg/punionice.htm
romero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) romero » 25.07.2009 12:56

jackiller napisał(a):
gurrru napisał(a):I ja sie podłącze do pytanie o Mikulov - czy stacja jest 24h? Planuje być tam w środku nocy...


W mikulowie jest na (pzy) shellu - tym po lewej jadąc TAM. Natomiast ceny nie pamietam bo jakos w ojro płaciłem. Dalej w mikulowie za shellem na następnym skrzyżowaniu lest strzałka na kolejne lpg, ale tam nie byłem. Tak BTW - po co wam cena gazu w miklowie ?? i tak trzeba tam dowalić do pełna by starczyło jak najwięcej na austrie i słowenię.

Z innej beczki.

Ja jechałm przez Mureck - Lenart - Ptuj
Zatankowałem gazu w Mikulowie starczyło mi na całą Austrię i Słowenię(wyłaczył sie na granicy Chorwackiej dokładnie.
NIESTETY!!! w Chrwacji musiałem przejechać 140km na benzynie bo na stacjach przy autostradzie NIE MA LPG. Trzeba zjeżdżać. gdzieś na boki.

Pozdro. Wrócę to napiszę więcej

Przed Zagrzebiem jest stacja gazu . Trzeba zjechać z autostrady na ZAPRESIĆ , na swiatlach w prawo ok. 300 -400 m i stacja jest po prawej stronie. jadąc kawałek dalej jest tez stacja po lewej stronie , tam tez zawracamy i powrót na autoceste.
romero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) romero » 25.07.2009 13:14

kokos0 napisał(a):
Darec napisał(a):Na Słowacji także tankuje obsługa


Przekonałem się na własnej skórze, w Bratyslawie nocą kazał samemu zatankować :o

Podaj namiary na stację z LPG przed lub w Bratysławie :)
romero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) romero » 25.07.2009 13:20

black_diablo napisał(a):
W Makarskiej i Omisiu nie ma gazu


Jadąc od Baśka Voda w kierunku Makarskiej jest gaz po lewej stronie około 1km od wyjazdu z Baśki skręcamy w lewo (jest drogowskaz) i potem prosto 2km i jesteśmy. W tygodniu mają do 22.00 a w soboty i niedzielę do 21.00. Tankowałem tam wielokrotnie i widziałem też że wielu rodaków tam też jeździło.

W OMIŚ jest gaz. Nie pamiętam nazwy stacji , ale jest ona tuż przy Jadrance w centrum miasta jeszcze przed mostem na Cetinie jadąc w kierunku Dubrownika. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone