Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Lpg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.05.2012 21:43

davsongo2 napisał(a):A ewentualnie jak pojadę Cieszyn - Mikulov - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Postojna - Koper - Izola - Umag - Poreć Gdzie polecacie tankowanie LPG, jak pisałem robię ok. 360km w trasie.
Początek wiem BP przed Cieszynem, Shell przed Mikulovem, ale co dalej czy jak dojadę do Słowenii ta drogą mam zaraz jakąś stację LPG?
Z góry dziękuje za szybką odpowiedź. 8)


Ja mam zamiar zatankowac w Mariborze: Ptujska Cesta - Perhavceva ulica (zjazd Maribor vzhod). Stacja jest podobno całodobowa.

http://www.gps-data-team.com/where/LPG_Petrol_Ptujska
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 03.05.2012 20:48

Nie wiem, czy info nz stronie PZMot sa wiarygodne. zle czy LPG W Słowenii kosztuje az 0,84 euro czyli tyle samo co w Austrii?
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 06.05.2012 21:18

Dotychczas LPG w Słowenii kosztował około 10 ecentów mniej niż w Austrii. Ale nie można wykluczyć, że po winietach to kolejny skok na kasę.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 07.05.2012 14:18

Raul73 napisał(a):
maksikaz napisał(a):Nie chcę tworzyc nowego wątku więc tu was się zapytam: Jak planować tankowanie LPG w drodze do Chorwacji, jadąc z Warszawy, przez Cieszyn, potem przez Austrię, Słowanię i na Krk. Niestety mój zasięg na LPG to tylko 280-320 km.


Tankowanie do pełna na BP za Skoczowem (broń Boże na Orlenie w Cieszynie, bo drogo jak za zboże :idea: ). Następne Bratysława - Zlate Piesky Slovnaft, kolejne w Mariborze (Ptujska Cesta, trzeba trochę zjechać z obwodnicy na węźle Maribor vzchod), a ostatnie na przed zjazdem na Krcki most.

Co do Austrii, jest LPG na Agip w Loipersdorf, ale jest tak drogi, że bardziej opłaca się dojechać do Słowenii na polskiej benzynie.


Jest też LPG na wyjeździe z Wiednia po prawej stronie.
To dla tych co może im gdzieś po drodze zabraknąć zasięgu na LPG.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 07.05.2012 22:34

Jest też LPG na wyjeździe z Wiednia po prawej stronie.
To dla tych co może im gdzieś po drodze zabraknąć zasięgu na LPG

Możesz podać szczególowszą lokalizację
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.05.2012 10:26

maksikaz napisał(a):Jest też LPG na wyjeździe z Wiednia po prawej stronie.
To dla tych co może im gdzieś po drodze zabraknąć zasięgu na LPG

Możesz podać szczególowszą lokalizację


Równiez podepne sie pod prośbę kolegi. Głównie interesuje mnie wjazd na tą stację od strony południowej - czy nie trzeba za dużo kombinować.

Bo po drodze w tamta stronę nie zabraknie mi zasięgu, ale z powrotem na pewno.
rons
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rons » 08.05.2012 12:48

Podziele sie doswiadczeniami z jazdy w ten weekend majowy:
Co prawda jazda sie odbyla do Wloch ale..
Austria: LPG O,85 na stacji znajdujacej sie na stacji przy autostradzie w okolicy miejscowosci Loipersdorf im Burgenland [za Wiedniem kilkanascie km ] na istrie pojade ta trasa.
Lpg Shell Mikulov-Czechy 19 koron litr.
Wodzisław Śląski moje miejsce zamieszkania;p wiec tu aktualna cena nawet na dzien dzisiejszy 2,67zl litr

Brno-Mikulov-wjazd na autosrade w Austri to masakra... polowanie policji na jakiekolwiek wykroczenia.
CB sie bardzo przydalo;p

pozdrawiam moze komus sie wiadomosci przydadza.
pozdrawiam

Czy ktos posiada namiary na stacje LPG w Stinjan-Pula badz okolicy?
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 08.05.2012 22:02

Raul73 napisał(a):
maksikaz napisał(a):Jest też LPG na wyjeździe z Wiednia po prawej stronie.
To dla tych co może im gdzieś po drodze zabraknąć zasięgu na LPG

Możesz podać szczególowszą lokalizację


Równiez podepne sie pod prośbę kolegi. Głównie interesuje mnie wjazd na tą stację od strony południowej - czy nie trzeba za dużo kombinować.

Bo po drodze w tamta stronę nie zabraknie mi zasięgu, ale z powrotem na pewno.


Według mojego GPS-a namiary:
N 48 01'50.59" E 16 20'14.96"

W tej okolicy jest stacja LPG - info było napisane na znaku. Na tej stacji nie tankowałem, ponieważ skończył mi się gaz przed Loipersdorf i tam musiałem się zasilić w LPG-a.
Jadąc od południa, czyli kierunek do Polski, stacja znajduje się po lewej stronie. Z prawego pasa jest kierunkowskaz do stacji, więc na pewno można zjechać i zatankować.
Jak popatrzyłem na mapce w googlach to jest możliwość zjazdu i powrotu na Autobahna.
pathfinger
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pathfinger » 10.05.2012 13:25

Witam
Sporo poczytalem przed wyjazdem do Chorwacji na tym forum. Wiec czas zeby podzielić sie swoimi uwagami.
najważniejsza informacja to taka że stacja LPG w Dubrowniku ( kolomac) jest remontowana. najbliższa stacja z lpg jest w kierunku granicy z czarnogóra w miejscowości Gruda. Droga jest w trakcie remontu ale jeśli ktoś będzie jeździł wokół dubrownika to i tak się opłaca przejechać te 16 km po gaz. A jak ktoś jedzie na Kotor to nie ma problemu. na granicy z czarnogórą celnicy chorwacy trochę upierdliwi ale idzie przejechać. Czasami chcą zeby wyciągać bagaże.
Poza tym na całej trasie od Puli do Dubrownika nie było problemu z lpg.
Pozdrawiam
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 11.05.2012 22:00

rysiek_r74 napisał(a):...Według mojego GPS-a namiary:
N 48 01'50.59" E 16 20'14.96"

W tej okolicy jest stacja LPG - info było napisane na znaku...

Prawdopodobnie to ta stacja.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.05.2012 22:25

waldis napisał(a):
rysiek_r74 napisał(a):...Według mojego GPS-a namiary:
N 48 01'50.59" E 16 20'14.96"

W tej okolicy jest stacja LPG - info było napisane na znaku...

Prawdopodobnie to ta stacja.


Tak, właśnie sobie znalazłem w Google Map stację, jak również zjazd na nią.

rysiek - wielkie dzięki za namiary!
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 12.05.2012 12:15

A ja potrzebuje pierwszego LPG jak i ostatniego (przy wyjeździe z CRO) miedzy Ptujem a Zagrzebiem.W tamtym roku szukałem w nocy jak głupi i nie zanotowałem który to CPN na poczatku Chorwacji,a przy wyjeździe zatankowałem za wczesnie i później brakło pod koniec Austrii.Na zbiorniku robie jakieś 380-420 km tak że pod Bratysława dotankuje.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.05.2012 10:24

Raul73 napisał(a):
waldis napisał(a):
rysiek_r74 napisał(a):...Według mojego GPS-a namiary:
N 48 01'50.59" E 16 20'14.96"

W tej okolicy jest stacja LPG - info było napisane na znaku...

Prawdopodobnie to ta stacja.


Tak, właśnie sobie znalazłem w Google Map stację, jak również zjazd na nią.

rysiek - wielkie dzięki za namiary!


Dokładnie to ta stacja.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 14.05.2012 19:57

rons napisał(a):Czy ktos posiada namiary na stacje LPG w Stinjan-Pula badz okolicy?


http://www.plinske-crpalke.si/zemljevid
lenin66
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lenin66 » 15.05.2012 12:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone