Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Leki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasieex
Plażowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2016
Leki w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieex » 09.09.2016 06:36

Cześć, jestem aktualnie w Gradacu i dopadło mnie ostre przeziębienie. Niedaleko jest apteka, i chciałam podejść tam i zakupić jakieś lekarstwo a'la " Fervex" - z domu zapomniałam... Czy orientuje się ktoś, czy jest na Chorwacji odpowiednik naszego Fervexu? Czy może ktoś zna nazwę czy coś?;)
rob111
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rob111 » 09.09.2016 08:21

Witaj.
Akurat znam to z autopsji - moja córka w tym roku tez złapała infekcję w Gradcu. Jeżeli nie masz wysokiej temperatury, idź od razu do apteki - są tam 2 Panie - młodsza mówi biegle po angielsku, więc można się dogadać, natomiast starsza wypyta po chorwacku i na migi o objawy i też coś odpowiedniego poleci. Co ciekawe antybiotyki (pewnie nie wszystkie) sprzedają bez recepty.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 09.09.2016 13:02

Kasieex napisał(a):Cześć, jestem aktualnie w Gradacu i dopadło mnie ostre przeziębienie. Niedaleko jest apteka, i chciałam podejść tam i zakupić jakieś lekarstwo a'la " Fervex" - z domu zapomniałam... Czy orientuje się ktoś, czy jest na Chorwacji odpowiednik naszego Fervexu? Czy może ktoś zna nazwę czy coś?;)


Najprościej kupić coś podobnego po składzie danego leku. Akurat Fervex ma same proste składniki:

paracetamol
witamina C (kwas askorbinowy)
maleinian feniraminy


jak podasz w aptece ich łacińskie nazwy:

Paracetamolum
Acidum ascorbicum
Pheniramini maleas


to nawet w Bangladeszu dostaniesz, to co chcesz 8)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018