Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kurier do / z Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013
Kurier do / z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 05.05.2022 19:53

Czy ktoś miał doświadczenia z usługami kurierskimi z Polski do i z Chorwacji?
Może polecić firmę, usługę.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 05.05.2022 20:04

zablo napisał(a):Czy ktoś miał doświadczenia z usługami kurierskimi z Polski do i z Chorwacji?
Może polecić firmę, usługę.

Nadawałem dokumenty do Polski DHL-em w Splicie..
Nadałem w piątek przed południem w poniedziałek były u celu..
Koszt 340 kin..
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 06.05.2022 10:02

Kilka razy korzystaliśmy z usług kurierskich. Zawsze wysyłaliśmy duże, dwudziestokilowe paczki
z Chorwacji do Polski.
Kupowaliśmy to u pośredników:
Kurierzy i eurosender.com
Wszystko sprawnie.
Raz mniej sprawnie, bo w związku ze świętem przesyłka utknęła gdzieś na trasie. Ale to już nie ich wina i ostatecznie dotarła, tyle że opóźniona.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 06.05.2022 11:52

Ja w tym temacie spróbowałbym się kontaktować z Namo. Na pewno coś doradzi
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 06.05.2022 13:37

yanek37 napisał(a):Koszt 340 kin..


To koszt a południowokoreańskiej walucie? KIN?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 06.05.2022 20:12

cropag napisał(a):
yanek37 napisał(a):Koszt 340 kin..


To koszt a południowokoreańskiej walucie? KIN?

Jakbyś pomyślał tobyś takich pytań nie zadawał..
A widocznie jesteś tępy jak łeb karpia to pytasz ...
Więc odpowiadam .... pomyliłem się..
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 09.06.2023 19:13

Z racji tego ze w tym roku być może pierwszy raz od ponad 10 lat nie pojade, albo pojadę autem w ktore się po prostu nie zapakuje z rodziną - to szukam różnych rozwiązań jak przewieźć rzeczy tam i być może z powrotem. Oczywiście cenniki oficjalne każdy sobie może zobaczyć ale myślę że są one po prostu zaporowe jak na cięższe rzeczy. Realnie taniej jest kupic bilet na flixbusa i nadac sam bagaz niz wysyłać kurierem (być może jest to własnie sposób).

Do czego zmierzam. Przypomina mi się jak ileś tam lat wstecz pracowałem w różnych miejscach na świecie czy to w Usa czy na wyspach Irlandia czy Anglia. W kazdym z tych miejsc był ten sam problem cholernie drogie przesyłki. A na wyspach to już w ogole był dramat poczta szła 3 tygodnie i kosztowała krocie. Ale też w kazdym z tych miejsc jak już się poznało klimat można było skorzystać z nonejmowych kurierów. Cena ich to mniej wiecej 10% ceny normalnych kurierów. Dla przykladu paczka do 30kg kosztowała 20 funtow. Ja rozumiem, że tacy przewoźnicy biora sie glownie z popytu na prace. Busy na wyspy jezdza i dowoza pracownikow z europy wschodniej i nie maja za bardzo z czym wracac. Ale czy nie ma czegos podobnego z chorwacji ? ktos drążył temat ?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 574
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 09.06.2023 20:31

Po prostu jedź większym autem.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.06.2023 20:37

Esc napisał(a):Dla przykladu paczka do 30kg kosztowała 20 funtow. Ja rozumiem, że tacy przewoźnicy biora sie glownie z popytu na prace. Busy na wyspy jezdza i dowoza pracownikow z europy wschodniej i nie maja za bardzo z czym wracac. Ale czy nie ma czegos podobnego z chorwacji ? ktos drążył temat ?


Zerknij tutaj
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2023 20:42

A może wynajmij/pożyć boxa od kogoś?
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 13.06.2023 21:24

te kiero napisał(a):Zerknij tutaj


O widzisz. To już wyglada dość sensownie.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone