Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupię czytnik ebook.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014
Kupię czytnik ebook.

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 07.11.2015 23:11

Tak jak w tytule kupię czytnik ebook.
Ważne żeby był sprawny i niezbyt drogi, czytał pdf.
I to tyle :D
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 09.11.2015 22:22

majchrzy napisał(a):Tak jak w tytule kupię czytnik ebook.
Ważne żeby był sprawny i niezbyt drogi, czytał pdf.
I to tyle :D


Kup sobie klasycznego Kindle touch wi-fi. Używane w dobrym stanie chodzą za 150-200 zł na aledrogo. Do tego zainstaluj sobie program do konwersji plików np. mobipocket i po kilku przeczytanych książkach nie będziesz chciał spojrzeć na pdf-a.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 12.11.2015 07:21

Dzięki wielki za podpowiedź patrzyłem w Empiku na Trekstor ale to chyba jakaś lipa.
Popatrzę na tego Kindla chociaż z tego co się orientuję to starszy model i może być problem z kupnem w dobrym stanie.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 12.11.2015 10:33

majchrzy napisał(a):Dzięki wielki za podpowiedź patrzyłem w Empiku na Trekstor ale to chyba jakaś lipa.
Popatrzę na tego Kindla chociaż z tego co się orientuję to starszy model i może być problem z kupnem w dobrym stanie.


Jeśli lubisz czytać, to zainwestuj w nowy model. Nie pożałujesz. Ja też kiedyś nie wyobrażałem sobie książki innej niż grube tomisko. Teraz mam kilkadziesiąt w pamięci czytnika i drugie tyle w "chmurze". Szczególnie na wyjazdach wygoda olbrzymia. Z racji pracy często mi się zdarza latać w różne odległe miejsca wymagające zwykle długich przesiadek, laptop albo tablet są dobre do przejrzenia prasowki albo innych krótkich materiałów, natomiast do spokojnego, dłuższego czytania, czytnik jest niezastąpiony :)
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 13.11.2015 07:49

Książki klasyczne papierowe są drogie a wersje elektroniczne są czasami nawet o połowę tańsze np. nowe Metro 2035 :) polecam.
W sieci można znaleźć sporo książek w pdf. Próbowałem czytać na tablecie ale niestety nic z tego nawet na takim dobrej klasy oczy szybko się męczą a czytam sporo bo w każdej wolnej chwili, kilka książek w miesiącu.
Znajomy sprzedaje KINDLE TOUCH 7 - chyba kupię.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 13.11.2015 11:51

W sieci można znaleźć wszelkie nowości, jeśli wiesz co mam na myśli :wink: coraz częściej w formacie mobi, który jest znacznie wygodniejszy od pdf (możliwość zmiany czcionki i jej wielkości, wyszukiwanie w tekście, formatowanie strony, przewijanie rozdziałów itd). Dlatego wyżej pisałem o programie do konwersji z pdf, instalujesz na komputerze konwertujesz na mobi a potem albo kopiujesz kabelkiem USB do czytnika, albo przerzucasz programem Send to Kindle. w tym drugim przypadku czytnik sam ściąga ci plik przez WiFi. Musisz tylko zarejestrować sobie indywidualne konto czytnika w Amazonie.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 13.11.2015 14:39

Doskonale rozumiem :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 16.11.2015 14:09

Warto też zaglądać do księgarni internetowych takich jak Publio, Virtualo itd., można tam trafić na doskonałe promocje. Ja większość swoich ebooków kupiłem za kwotę nie większą niż 10 zł.
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2297
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 16.11.2015 21:08

Mogę polecić Onyx Boox i62HD Angel Glow, którego używam już ponad 3 lata. Kiedyś na wakacje musiałem zabierać kilka książek teraz biorę tylko mały czytnik i jestem zadowolony.
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 16.11.2015 23:14

Nie rozumiem mody na Kindle tak jak nie rozumiem mody na wszystko co ma "i" w nazwie - pady, pody, fony i inne. Drogie to jak diabli, a możliwości takie sobie.

Rok temu kupiłem za 190 zł nowego Bookeen Cybooka, ma wifi, bardzo fajny ekran (można szukać podświetlanego), bateria wystarcza na miesiąc lub dwa. Czyta pdf, doc, epub, mobi. Polecam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.11.2015 08:45

Szymuś napisał(a):Nie rozumiem mody na Kindle tak jak nie rozumiem mody na wszystko co ma "i" w nazwie - pady, pody, fony i inne. Drogie to jak diabli, a możliwości takie sobie.



A używałeś, czy tylko powielasz opinie tych, którzy nie mieli? :mrgreen:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.11.2015 11:26

...a chcieliby mieć...
:wink:
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 17.11.2015 14:02

Ja polecam Kobo H2O, moze nie nalezy do najtanszych ale czyta wszystko i mozna lezec na materacu w wodzie. Do tego ma moim zdanien najlepsze podswietlenie ekranu, ktore nie meczy oczu tak jak np ipad. Przed kobo mialem blackberry book tez z app kobo i spisywal sie ok. Kobo jest otwarty na inne ksiazki ktore juz posiadasz a kindle obsluguje tylko amazon i ksiazki zakupione u nich. Mozna to obejsc roznymi programami, ale jesli ktos tak robi to moze rowniez czytac na kazdym tablecie. :papa:
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 17.11.2015 14:31

używam Kindla - i mogę potwierdzić 100% przydatności i satysfakcji z korzystania.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 17.11.2015 21:13

Amazon Kindle 6 kupiony, w sobotę odbieram :)
Zauważyłem, że im dalej na wschód tym taniej hehe :) ale to może mi się tylko wydaje.
Na jednym z portali (gryzoń co chowa jedzenie w policzki) znalazłem naprawdę sporo fajnych książeczek.
Nasunęło mi się kilka pytań:
1.Czy tylko Kindle czyta format mobi?
2.Czy jakość wyświetlanego tekstu jest wystarczająca, żeby nie męczyć oczu?
3.Co ogólnie sądzicie o moim wyborze?
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone