Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupię czytnik ebook.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.11.2015 20:34

Ad. 1 Głównie Kindle, bo format mobi od ponad dekady należy do Amazona. Jednak dzięki programowi Calibre bez trudu przekonwerujesz książkę z formatu np. epub do mobi.
A tak w ogóle, to polecam zajrzeć na stronę http://swiatczytnikow.pl/formaty-ksiazek-jakie-lyka-kindle/
Ad. 2 Tak.
Ad. 3 Jest OK, chociaż nie wiem, czy nie lepiej było kupić siódemki.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 18.11.2015 06:25

Dzięki za odpowiedź.
Ad.3 Szukałem czytnika w przystępnej cenie do 300pln, z WIFI i bez dotykowego ekranu (żeby nie mieć odbitych palców na ekranie). Ten wydał mi się najlepszy, ale ja dopiero zaczynam przygodę z ebookami. Do tej pory byłem dość konserwatywny czyli tylko papierowe cegiełki ale cóż czasy się zmieniają a i książki są dosyć drogie i co z nimi zrobić po przeczytaniu :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.11.2015 09:05

Czytnik to nie tablet, nie ma problemu ze śladami po palcach :) Przynajmniej w kindlach. I jeszcze przez tydzień można w niemieckim Amazonie kupić siódemkę bez reklam za 78 euro (już z wysyłką).
Ale szóstka też nie jest zła i powinieneś być zadowolony.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 18.11.2015 09:39

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej o 7 ale teraz już za późno (słowo droższe od pieniędzy) :)
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 10.02.2016 14:07

Info dla fanów Kindli i innych takich wynalazków najwyższej marki, które mają na pokładzie systemy chroniące własność w sposób dość agresywny i absurdalne terms of use (treść w komentarzach do linkowanego postu). http://prawo.vagla.pl/node/8583

Pozdrawia użytkownik czytnika wolnego od takich mechanizmów ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.02.2016 14:30

Szymuś napisał(a):Info dla fanów Kindli i innych takich wynalazków najwyższej marki, które mają na pokładzie systemy chroniące własność w sposób dość agresywny i absurdalne terms of use (treść w komentarzach do linkowanego postu). http://prawo.vagla.pl/node/8583

Pozdrawia użytkownik czytnika wolnego od takich mechanizmów ;)


I słusznie, że wykasował, bo ktoś się namęczył, a ktoś inny chce mieć za friko ? a wała ! Jeżeli kupił no to co innego :papa:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.02.2016 14:51

Szymuś napisał(a):Info dla fanów Kindli i innych takich wynalazków najwyższej marki, które mają na pokładzie systemy chroniące własność w sposób dość agresywny i absurdalne terms of use (treść w komentarzach do linkowanego postu). http://prawo.vagla.pl/node/8583

Pozdrawia użytkownik czytnika wolnego od takich mechanizmów ;)


Ja jednak zostanę przy swoim Kindlu najwyższej marki :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 10.02.2016 15:21

bluesman napisał(a):
Szymuś napisał(a):Info dla fanów Kindli i innych takich wynalazków najwyższej marki, które mają na pokładzie systemy chroniące własność w sposób dość agresywny i absurdalne terms of use (treść w komentarzach do linkowanego postu). http://prawo.vagla.pl/node/8583

Pozdrawia użytkownik czytnika wolnego od takich mechanizmów ;)


I słusznie, że wykasował, bo ktoś się namęczył, a ktoś inny chce mieć za friko ? a wała ! Jeżeli kupił no to co innego :papa:

Ale to zostały usunięte książki kupione legalnie w sklepie Amazona, bez wiedzy i zgody użytkowników :!:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Czytnik e-book, jaki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.12.2019 09:58

Nie umiem znaleźć podobnego tematu :wink: Chcę młodemu kupić czytnik e-booków (sam też zapewne będę korzystał :oczko_usmiech:) . Co kupić, na co zwracać uwagę itp. Wiem że wielu z was od jakiegoś czasu używa czytników.
Jestem w tym temacie kompletnie "zielony" a po odwiedzeniu kilku sklepów okazuje się że najlepsze oczywiście są te najdroższe. :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czytnik e-book, jaki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.12.2019 12:59

dids76 napisał(a):Nie umiem znaleźć podobnego tematu :wink:

Znalazłem. :oczko_usmiech: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czytnik e-book, jaki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.12.2019 14:28

Janusz Bajcer napisał(a):
dids76 napisał(a):Nie umiem znaleźć podobnego tematu :wink:

Znalazłem. :oczko_usmiech: :papa:

Ten przeczytałem, żadnych konkretnych opisów użytkowników. No i wątek sprzed ponad trzech lat. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.12.2019 14:36

Ja wyczytałem, że polecany jest m.in. Kindle.
Można kontynuować w istniejącym. :papa:
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 01.12.2019 16:08

Polecam Kindle Paperwhite, używany od kilku lat i już go nigdy nie oddam :) Najlepsze w nim jest podświetlanie, można czytać po ciemku.
Praktycznie nie czytam już książek papierowych, wygoda wygrywa ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.12.2019 18:37

pocztówka28 napisał(a):Polecam Kindle Paperwhite, używany od kilku lat i już go nigdy nie oddam :) Najlepsze w nim jest podświetlanie, można czytać po ciemku.
Praktycznie nie czytam już książek papierowych, wygoda wygrywa ;)

No właśnie wszyscy namawiają Kindle Paperwhite 4. Cena dosyć wysoka ale liczę że kupuję na kilka lat :wink:
Jak wygląda sprawa "Reklam"? Jedni radzą żeby kupować wersje bez reklam inni że to nie przeszkadza. Macie może jakieś doświadczenie?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 01.12.2019 19:40

Mam Paperwhite 1, wersję z reklamami. One rzeczywiście nic a nic nie przeszkadzają.
Teraz były naprawdę fajne ceny na czwórkę, ale jutro może też będą. Zerknij w poniedziałek na amazon.de.

Wygląda na to, że promocja jest przedłużona:

https://swiatczytnikow.pl/black-friday-kindle-paperwhite-o-40-eur-taniej-kindle-10-o-25-eur-taniej-kindle-oasis-az-o-50-eur-taniej/?wysz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Kupię czytnik ebook. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone