Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kumulacja mandatów z fotoradarów 20.000 €?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.08.2023 22:29

sviva napisał(a):
599 napisał(a):,,,,,,,,,,

Majster ochłoń, wdech - wydech. Bo się zapowietrzyłeś niepotrzebnie :) A gdzie ja napisałem, że się ciąg narwańców zebrał? Czytaj ze zrozumieniem. Pisałem o mistrzach, którzy z daleka mrugają światłami, żeby im zjeżdżać bo pan i władca jedzie lewym pasem.
P.S. Tiry na s-kach i autostradach mogą jechać max 80 km :) Więc jadąc 93 km/h ma się wystarczający zapas do ich wyprzedzenia.


jeśli piszesz o "mistrzach" to było ich co najmniej dwóch,ni wiem po czym poznajesz ze "jedzie pan i władca"
piszesz max 80km/h,
ja piszę o tym jak jadą,
na wszelki wypadek jutro rano idać gdzieś pochyl głowę do przodu,
zapewne znajdziesz swoją przeszkodę ,może Ci sie coś przyklei,
ja pisałem tylko że w naszym kraju jest ruch prawostronny i należy jeżdzić jak najbliżej prawej strony,
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.08.2023 22:33

Bartolski napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Przecież napisał, że wyprzedzał ciąg tirów! Za niezachowanie odległości przed poprzedzającym pojazdem też można dostać niezły mandat,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



a tak coś konkretniej o "tej odległości" ?
jakiś przepis ?
wiem że coś jest co dotyczy Tirów,mają mieć jakieś odległości aby można
sie tam wcisnać jak jakiś narwaniec mróga swiatłami,
(ale wiadomo barany uważaja ze miedzy tiry sie nie wciska)
pytam całkiem serio bo nie znam tego przepisu
a lubie wiedzieć,
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.08.2023 23:19

Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 19.08.2023 00:29

empire13 napisał(a):
599 napisał(a):a tak coś konkretniej o "tej odległości" ?


Zgodnie z art. 19 pkt 3a Ustawy Prawo o ruchu drogowym: „Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.” Przykładowo, gdy jedziemy z prędkością 140 km/h, odstęp powinien wynieść minimum 70 m, gdy poruszamy się 120 km/h – 60 m.



jak jakiś narwaniec mróga swiatłami,
(ale wiadomo barany uważaja ze miedzy tiry sie nie wciska)
pytam całkiem serio bo nie znam tego przepisu
a lubie wiedzieć,

Jeśli odległość między tirami jest niewystarczająca to lepiej się nie wciskać. A przy prędkości tirów 100km/h odległość powinna wynosić 100m + długość wciskającego się auta.


Idąc tym tropem który napisałeś, odległość między tirami powinna wynosić minimum 50m, a nie 100m + długość wciskającego się auta.

Przyjmując że większość osobówek racze jest <5m długości, gdyby tirowcy tylko zachowywali odpowiednie odległości, to by się tam prawie 10 osobówek zmieściło :lol:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.08.2023 00:54

Piotrek_k napisał(a):Idąc tym tropem który napisałeś, odległość między tirami powinna wynosić minimum 50m, a nie 100m + długość wciskającego się auta.

Przy prędkości 100km/h odległość między pojazdami ma wynosić minimum 50m. Jeśli wciskasz się między 2 pojazdy to 50m powinno być przed tobą i 50m za tobą. Czyli 100m plus długość twojego auta. Jeśli odległość jest mniejsza to tir jadący za tobą, jeśli chce jechać zgodnie z przepisami, musi zwolnić. :)
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 19.08.2023 00:57

empire13 napisał(a):Przy prędkości 100km/h odległość między pojazdami ma wynosić minimum 50m. Jeśli wciskasz się między 2 pojazdy to 50m powinno być przed tobą i 50m za tobą. Czyli 100m plus długość twojego auta. Jeśli odległość jest mniejsza to tir jadący za tobą, jeśli chce jechać zgodnie z przepisami, musi zwolnić. :)


Zgadzam się z Tobą, ale tą odległość powinien stworzyć dopiero w momencie kiedy wjeżdżasz w szparę pomiędzy pojazdami.
Tir powinien zwolnić i dostosować odległość. to tworzy kolejne hamowanie pojazdów za nimi, a nagle 400m dalej jedzie inny TIR który na tempomacie ma 89km/h, wrzuca kierunek na lewy pas i wyprzedza pozostałe pojazdy które jadą 75km/h bo właśnie tworzyły bezpieczną odległość. Tym samym też nie popełnia wykroczenia zakazu wyprzedzania pojazdów powyżej 5 czy tam 6/7 metrów.
I tak do usranej śmierci w koło Macieju ;)

Nadgorliwość w trzymaniu się zasad, jest najgorszą zasadą. To moje zdanie nt jazdy przepisowej ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.08.2023 01:06

Piotrek_k napisał(a):Zgadzam się z Tobą, ale tą odległość powinien stworzyć dopiero w momencie kiedy wjeżdżasz w szparę pomiędzy pojazdami.
Tir powinien zwolnić i dostosować odległość.

No ale jeśli tir musi zwolnić to oznacza, że zajechałeś mu drogę. A to jest wykroczenie.


Nadgorliwość w trzymaniu się zasad, jest najgorszą zasadą. To moje zdanie nt jazdy przepisowej ;)

Nigdy nie twierdziłem że wszystkie przepisy są sensowne. Nigdy nawet nie twierdziłem, że stosuję się zawsze do każdego przepisu ;)
To tylko dyskusja akademicka :cojest:
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 19.08.2023 01:08

empire13 napisał(a):No ale jeśli tir musi zwolnić to oznacza, że zajechałeś mu drogę. A to jest wykroczenie.


Niekoniecznie, zwalnia dopiero w momencie gdy włączasz kierunkowskaz i sygnalizujesz zmianę pasa na prawy :)
Więc wcale nie wymuszasz i nie jest to wykroczenie. Inaczej sprawa wygląda, kiedy tej wymaganej odległości nie ma i się wpychasz siłą na prawy, no ale wtedy.. kto jest winny ;)?

Wiem wiem że akademicka dyskusja, czasami fajnie tak sobie pitu pitu :mg:
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 19.08.2023 03:19

599 napisał(a):a tak coś konkretniej o "tej odległości" ?
jakiś przepis ?
wiem że coś jest co dotyczy Tirów,mają mieć jakieś odległości aby można
sie tam wcisnać jak jakiś narwaniec mróga swiatłami,
(ale wiadomo barany uważaja ze miedzy tiry sie nie wciska)
pytam całkiem serio bo nie znam tego przepisu
a lubie wiedzieć,

Jaki przepis??? Wyprzedzasz kolumnę ciągników siodłowych, za tobą debil nawala długimi światłami, to musisz wjechać pomiędzy kolumnę ryzykując życie, czy masz w dupie jego sygnalizację i kończysz bezpiecznie manewr??
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.08.2023 11:58

Najlepiej ignorować i spokojnie skończyć manewr. Zawsze znajdzie się ktoś, kto jedzie szybciej 8)

Trzeba tylko uwzględnić, że takie raptusy lubią wskoczyć przed maskę i ukarać za zniewagę :oczy:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 19.08.2023 22:41

Bartolski napisał(a):,,,,,,,
Jaki przepis??? Wyprzedzasz kolumnę ciągników siodłowych, za tobą debil nawala długimi światłami, to musisz wjechać pomiędzy kolumnę ryzykując życie, czy masz w dupie jego sygnalizację i kończysz bezpiecznie manewr??


Ty chłopie(chyba)lepiej porzuć prowadzenie auta,
bo wyglądą ze Ty ryzykujesz zycie a Ci Tirowcy jadą już tak kilkanascie h i nie ryzykują ,
daruj,
ale taki kierowca jak Ty jest dużo większym zagrożeniem na drodze jak
"stado"Tirowców,
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 21.08.2023 14:01

599 napisał(a):Ty chłopie(chyba)lepiej porzuć prowadzenie auta,
bo wyglądą ze Ty ryzykujesz zycie a Ci Tirowcy jadą już tak kilkanascie h i nie ryzykują ,
daruj,
ale taki kierowca jak Ty jest dużo większym zagrożeniem na drodze jak
"stado"Tirowców,

Chyba Ty, skoro przepisowa jazda Ci przeszkadza. Manewr wyprzedzania zawsze kończę tam, gdzie jest bezpiecznie, a nie tam gdzie ktoś jadący za mną tego chce. Zagrożeniem na drogach są tylko ignoranci i debile za kierownicą.
Jeżdżę zgodnie z przepisami, bo mam taki kaprys i będę to robił wbrew idiotom drogowym, i mam do tego prawo!!! Poza tym mam w samochodzie kamery rejestrujące obraz z przodu i z tyłu, dzięki którym kilku takich cwaniaczków dostało od Policji, to co im się należało. To chyba jedyny sposób, żeby wielu polskich kierowców nauczyło się kultury jazdy, kiedy będą musieli zapłacić kilka tysięcy złotych i wpadnie im kilka-kilkanaście punktów karnych.
PS. Na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni po polsku.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 21.08.2023 14:12

599 napisał(a):


ale daję wiarę że zrozumiałeś ten przepis?
(retorycznie)

Jeżeli jadę z prędkością 120km/h na drodze ekspresowej, to kończąc manewr wyprzedzania muszę mieć minimum 60 metrów od poprzedzającego mnie pojazdu i wziąć pod uwagę różnice prędkości z która się poruszają oba pojazdy (tu ciągnika siodłowego z naczepą poruszającego się z prędkością około 90 km/h). Ciągniki jadąc w kolumnie są od siebie oddalone o około 50 metrów. Dopóki nie znajdę odpowiedniej, bezpiecznej luki, to jadę zgodnie z przepisem, zajmując jedyny wolny pas drogi czyli lewy i nikt nie ma prawa mnie popędzać. Czegoś tu nie rozumiesz?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 22.08.2023 10:49

Bartolski napisał(a):
599 napisał(a):


ale daję wiarę że zrozumiałeś ten przepis?
(retorycznie)

Jeżeli jadę z prędkością 120km/h na drodze ekspresowej, to kończąc manewr wyprzedzania muszę mieć minimum 60 metrów od poprzedzającego mnie pojazdu i wziąć pod uwagę różnice prędkości z która się poruszają oba pojazdy (tu ciągnika siodłowego z naczepą poruszającego się z prędkością około 90 km/h). Ciągniki jadąc w kolumnie są od siebie oddalone o około 50 metrów. Dopóki nie znajdę odpowiedniej, bezpiecznej luki, to jadę zgodnie z przepisem, zajmując jedyny wolny pas drogi czyli lewy i nikt nie ma prawa mnie popędzać. Czegoś tu nie rozumiesz?


Ty tak serio? Jak możesz jeździć bezpiecznie, kulturalnie i zgodnie z przepisami, skoro w kolejnych postach sam sobie i cytowanym przepisom zaprzeczasz? Naprawdę jesteś zagrożeniem na drodze i powinieneś albo w wolnej chwili przeczytać ze zrozumieniem podstawy KD lub zrobić maluteńki kurs, są fajne organizowane przez skode, opla i pewnie kika innych firm.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Kumulacja mandatów z fotoradarów 20.000 €?! - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone