Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ktoś przeliczał w tym roku, zabrać euro czy złotówki ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2009 11:01

FUX napisał(a):
Piotrek_B napisał(a): Doświadczenie lat ubiegłych mówi, że NIE

A dlaczemu?

a dlatemu :wink: że za chwile będziesz miał takie samo pytanie wiec łopatologia się też nie sprawdza :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Postnapisał(a) FUX » 09.05.2009 11:15

8)
Cancer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.04.2008

Postnapisał(a) Cancer » 12.05.2009 11:01

Ja robię tak, że co roku biorę tyle Euro, aby starczyło na opłatę kwatery, winiety plus ok. 50 Euro na jakieś wydatki po drodze. Tam gdzie można płacę kartą Maestro lub MasterCard. W Chorwacji w sklepach płacę kartą. Szukam bankomatu bez prowizji (Zagrebacka banka z sieci UniCredito) i biorę kuny. W zeszłym roku bank przeliczał kuny po korzystnym kursie. W sumie karty bankowe i dwie waluty. Po co jeszcze złotówki, które ogólnie nie są przeliczane zbyt korzystnie.
Uwaga jednak na bramkach w Chorwacji. Też się naciąłem, bo płaciłem grubszymi kunami i szybko, szybko, bo była kolejka. A po wyjechaniu z bramki się okazało, że kun brakuje. Przy wjeździe do Chorwacji szukam po drodze najbliższego bankomatu, potem w sklepie kupuję jakąś pierdołę i mam drobne. Przy bramkach zawsze wyświetla się cena w kunach i euro. Daję gościowi tyle, aby wydał jak najmniej. Jak się nie zgadza, to wołam. Oni bez mrugnięcia okiem wydają już wtedy prawidłowo, bo wiedzą, że my wiemy, że oszukują. Podobnie jest w sklepach. Nie wydają drobnych. Co innego w knajpach, gdzie wypada dać ca. 5% napiwku, lub przynajmniej zaokrąglić do pełnej kwoty.
Pozdrawiam
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Postnapisał(a) audiKSP » 12.05.2009 11:58

Dokładnie tak samo będę robił. Jadę za 2 tygodnie. Po powrocie sprawdzę wszystko i napiszę po jakich kursach bank przeliczał wszystko.
darek36
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.06.2006

Postnapisał(a) darek36 » 12.05.2009 12:32

Witam wszystkich,

wczoraj wróciłem z Chorwcji, a więc mogę podać kursy z tamtejszych kantorów. Generalnie wymieniałem EUR na Kuny - średnio po 7,32 za 1 EUR. Raz złotówki 1 zł. - 1,6138 Kn. Generalnie kurs dla złotówek (w innych kantorach|) był mniej korzystny i więcej z tej możliwości nie korzystałem. Polecam, tam gdzie mozna płacenie kartą. Robiłem tak na wszystkich stacjach benzynowych, bramkach na autostradzie. Nie mogłem zapłacicć kartą płynąc promem na Pag.

Pozdrawiam
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Postnapisał(a) ANITA:) » 12.05.2009 14:34

Popiel napisał(a):
Mosqito napisał(a):
Popiel napisał(a):Nie myśl o głupotach, a od podobnego gdybania to już tu ręce opadają. . . teściową wieźć na dachu czy w bagażniku?


Po co wieźć ? Niech stanie z tyłu i auto pcha. Przynajmniej się na paliwie zaoszczędzi i widoki popodziwia co zwykle szybko umykają obok. Same korzyści.... :-)

...czyli zamiast euro zabieramy teściową Obrazek


gorzej jak nie chce jechać :twisted: jak nasza po wspólnym z nami pobycie w Egipcie :wink:
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Postnapisał(a) audiKSP » 01.06.2009 15:46

kcapiga napisał(a):Dokładnie tak samo będę robił. Jadę za 2 tygodnie. Po powrocie sprawdzę wszystko i napiszę po jakich kursach bank przeliczał wszystko.


Wróciłem :(
Więc tak: Najbardziej oczywiście opłaca się płącić kartą gdzie tylko się da. W dniu wyjazdu cena kuny w najtańszym kantorze w Wawie była po 0,64 PLN. Wszystkie transakcje gdzie płaciłem kartą bank przeliczał mi po 0,59 - 0,60 PLN. Gdy wypłacałem kasę z bankomatu ZAgrebacka Banka (mam konto w Pekao SA więc nie płaciłem prowizji) przeliczało mi po kursie 0,60 PLN. Gdy wypłaciłem w innym bankomacie również przeliczyło mi po takim kursie jednak musiałem zapłacić jeszcze prowizję.
Podsumowując: Płacić kartą gdzie się da.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13026
Dołączył(a): 14.05.2005

Postnapisał(a) FUX » 01.06.2009 16:01

440 pln/100 euro : 731 kun = to samo, co bieganie z plastikiem po każdy drobiazg...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Postnapisał(a) Plumek » 01.06.2009 16:58

darek36 napisał(a):Witam wszystkich,

wczoraj wróciłem z Chorwcji, a więc mogę podać kursy z tamtejszych kantorów. Generalnie wymieniałem EUR na Kuny - średnio po 7,32 za 1 EUR.


No to u nas troche gorzej, bo za juro płacą 7,22 kuny.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Postnapisał(a) CinnamonGirl » 01.06.2009 20:23

a czy ktos sprawdzał jak to wychodzi jakby to euro (opłata noclegu) wypłacić z bankomatu w Słowacji albo Austrii? Waluta rozliczeniowa karty Euro więc i bez prowizji.
KiNiU
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2009

Postnapisał(a) KiNiU » 01.06.2009 21:00

Mam pytanie:
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Bankiem PeKaO S.A czyli Unicredid a dokładnie z Eurokontem walutowym w EUR. czy korzystniej jest korzystać ze zwykłego eurokonta w PLN czy walutowym w tym samym banku w EUR oczywiście chodzi o wypłaty z bankomatów Unicredit czyli Zagrebecka bank czy jakoś tak :)
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Postnapisał(a) ma-r-lena » 20.06.2009 12:34

CinnamonGirl napisał(a):a czy ktos sprawdzał jak to wychodzi jakby to euro (opłata noclegu) wypłacić z bankomatu w Słowacji albo Austrii? Waluta rozliczeniowa karty Euro więc i bez prowizji.



czy ktoś tak zrobił i jak to wyszło po przeliczeniu?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Postnapisał(a) Arek » 20.06.2009 13:04

KiNiU napisał(a):Mam pytanie:
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Bankiem PeKaO S.A czyli Unicredid a dokładnie z Eurokontem walutowym w EUR. czy korzystniej jest korzystać ze zwykłego eurokonta w PLN czy walutowym w tym samym banku w EUR oczywiście chodzi o wypłaty z bankomatów Unicredit czyli Zagrebecka bank czy jakoś tak :)


Z tego co pamietam, to w ubiegłym roku można było w ramach Unicredit Group wyciągać gotówkę ze ściany bez prowizji. Czy coś się zmieniło to nie wiem, ale chyba najprościej zadzwonić na infolinię banku :)
paquerette
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.07.2009
zakup waluty lepiej w poslce czy na chorwacji????

Postnapisał(a) paquerette » 29.07.2009 12:12

jak lepiej wychodzi? lepiej w polsce za zł kupic czy na miejscu EUR wymienic na kunegundy?? :)
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Postnapisał(a) moondek » 29.07.2009 12:15

Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj ...
I nie zaśmiecaj forum sprawami, które są poruszane kilkadziesiąt razy dziennie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ktoś przeliczał w tym roku, zabrać euro czy złotówki ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone