Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK i Pelješac - z przyległościami :) Lipiec 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 12:52

piotrf napisał(a):Kasiu , swoimi zdjęciami zachęciłaś do śledzenia relacji :D

Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr


Witaj Piotr, na kolejne zdjęcia trzeba będzie z tego co widzę, trochę poczekać, mam nadzieję, że awaria zostanie szybko naprawiona - żeby mi entuzjazm do pisania nie opadł...:)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 12:53

Janusz Bajcer napisał(a):
Malowa napisał(a):Witajcie

w związku z tym, że dzisiaj zostałam Cromaniakiem pomyślałam, że to zobowiązuje. Do napisania relacji co najmniej :D . Mojej pierwszej relacji, chociaż tegoroczny wyjazd był już moim piątym pobytem w Cro.

To kilka zdjęć na początek:

No to moim obowiązkiem jest obecność :wink: :lol:


No i jest Janusz - możemy jechać dalej :)
Witaj!
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 12:55

Kobal66 napisał(a):Jestem pod wrażeniem wyspiarskich wakacji. Chętnie poczytam relacje z ostatnich wyspiarsko-półwyspiarskich


Cieszę, się, że będziesz zaglądać. Witaj.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 12:56

borsalino4 napisał(a):Ale wracając do tematu. Do tej pory było tak:
2013 – Pag
2014 – Korćula
2015 – Hvar/ Lošinj
2016 – Brać/Pasman/Ugljan
Od dwóch lat jeden tydzień staramy się spędzić na jednej wyspie, kolejny na innej.


Jestem i ja . mamy podobne gusty. Tez jezdze 2 tygodnie- jeden tydzien tu, jeden w inne miejsce. No i tylem w tych samych miejscach, co Ty. Jedynie lata inne☺


Fajnie się składa - wymienimy się wrażeniami. Witaj Tomku!
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 12:57

elka21 napisał(a):Na KRK jeszcze nie byłam, Pelješac zaliczony, więc popatrzę, co jeszcze przede mną, a co ominęłam na półwyspie :D :papa:
ps. szkoda tylko, że nie widać zdjęć z pierwszego postu relacji, ale to pewnie efekt wczorajszej awarii :evil:


Hej Ela,
zdjęć już dzisiaj nie widać żadnych, poczekamy cierpliwie na usunięcie awarii, ale dzięki temu spokojnie mogę Was wszystkich powitać, tak więc witaj :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 12:59

Katerina napisał(a):Jestem i ja. Krk biorę pod uwagę na dość bliską przyszłość, a Pelješac to drugi dom. Będę tam już za 2 tygodnie, więc pewnie nie zdążę o półwyspie poczytać przed wyjazdem (4 DDW - najpierw Vis), ale w trakcie urlopu i po nadrobię :)


Cześć Katerina
cieszę się, że jesteś - nie ukrywam, że dużo informacji z Twoich relacji znalazło się w moim przedwyjazdowym notatniczku :)
stary admin
Cromaniak
Posty: 2963
Dołączył(a): 26.01.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary admin » 27.08.2017 13:17

Nowe zdjęcia można spokojnie już wgrywać. Na stare - jeśli te z ostatnich tygodni przed awarią w ogóle uda się odzyskać - na pewno poczekamy co najmniej klika dni, więc sugeruję przeedytować pierwszy post i wrzucić je ponownie.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 13:46

admin napisał(a):Nowe zdjęcia można spokojnie już wgrywać. Na stare - jeśli te z ostatnich tygodni przed awarią w ogóle uda się odzyskać - na pewno poczekamy co najmniej klika dni, więc sugeruję przeedytować pierwszy post i wrzucić je ponownie.


Dziękuję za info
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 14:11

14 lipca wyjeżdżamy z Warszawy, niestety dopiero po pracy :(

Nocujemy jeszcze w Polsce – w Bąkowie, w Pysznej Stajence (!). To restauracja i mały hotel w jednym. Po kuchennych rewolucjach…. Nie wiem czy była pyszna ta stajenka, bo dojechaliśmy już po 22:00 i restauracja była zamknięta. Za to rano śniadanie było faktycznie I klasa! Do samego noclegu mam sporo zastrzeżeń.

15 lipca w drodze
ruszamy rano, cel - Słowenia, miejscowość, a właściwie osada - Visko pri Poljanah – czyż to nie piękna, obiecująca nazwa…?

Wtręt 2 – droga, ja chyba z całych tych podróży do Cro najbardziej lubię drogę. To jest dla mnie największa przyjemność i na to najbardziej czekam.

Dla odmiany wybieramy drogę nie jak w poprzednich latach przez Ostrawę -Brno-Wiedeń, tylko przez Słowację.
Poniżej kilka zdjęć ze słowackiej drogi (większość zdjęć robiona przez szybę samochodu, co niestety widać):
Załączniki:
koń.jpg
P1030872.jpg
Hmm...
P1030875.jpg
Ta malownicza, niebieska nawierzchnia ma z pewnością praktyczne zastosowanie, ale jakie?
P1030884.jpg
???
P1030914.jpg
Podpowiecie co to za zamek? Niestety nie zanotowałam, a mam na niego chrapkę :)
P1030915.jpg
Zamek cd
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 14:53

15 lipca, droga przez Austrię

W Austrii wybieramy (no dobra, Google nam wybrały) malowniczą drogę nr 50, tuż obok Neusiedler See. Ta droga to właściwie jeden winny szlak. Na obiad zatrzymujemy się tuż za Breitenbrunn Am Neusiedler See w restauracji Lerchfeldorfh Jedzenie bardzo dobre, porcje olbrzymie, a zupa czosnkowa przepyszna, z tarasu przepiękny widok na jezioro. W budynku obok jest też pizzeria.
Załączniki:
Austrai_droga.jpg
Droga nr 50
austria-obiad.jpg
Restauracja Lerchfeldorfh
jezioro.jpg
W oddali jezioro Neusiedler
Ostatnio edytowano 27.08.2017 16:37 przez Malowa, łącznie edytowano 4 razy
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.08.2017 14:56

Ten zamek to Beckov...Pozdrawiam
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 16:08

ajdadi napisał(a):Ten zamek to Beckov...Pozdrawiam


Dziękuję, wpisuję go na przyszłoroczną listę "Must see"
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 17:04

Droga przez Austrię cd.

Zdjęcia przy znanym chyba wszystkim Cromaniakom Hotelu Old Timer Zöbern.
Załączniki:
P1030945.jpg
P1030943.jpg
Pogoda coś nie tęga...
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 27.08.2017 17:21

BTW - jak pozbyć się słowa "ZAŁĄCZNIKI", które pokazuje się przed zdjęciami? Próbowałam szukać odpowiedzi w wątku Jak wklejać zdjęcia, ale nie mogę znaleźć :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.08.2017 17:29

Ja już załadujesz zdjęcia to jest tam opcja: wstaw w aktualnym polu wiersza. Klikasz w tekście gdzie chcesz mieć zdjęcie i ten napis. I gotowe. Zrób podgląd to sprawdzisz czy o to Ci chodziło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KRK i Pelješac - z przyległościami :) Lipiec 2017 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone