Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk,Baśka. Stara Baśka

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pszczoła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 07.10.2008
Krk,Baśka. Stara Baśka

Nieprzeczytany postnapisał(a) pszczoła » 08.10.2008 16:07

Chcę się z wami podzielić piękną bajkową kraina i pięknymi jej widokami :D .Decyzja wyjazdu zapadła nagle pod koniec września.Pojechaliśmy w ciemno :)
Upałów o tej porze roku nie było,ale temp 22 st jak najbardziej nam odpowieadła :-D Mąż zachwalał Kretę,a okazało się,że widoki na Krecie takie same jak na Chorwacji. :-D Kraj nas zafascynował :-D .Każdej roslince robiłam zdjęcia i wszystkiemu co się ruszało :-D


takie widoki towarzyszyły nam jadąc przez Słowację :)
Obrazek

do Chorwacji zajechaliśmy o północy,a parę min po północy znalezliśmy apartament :)
Obrazek
wejście do naszej kwatery :)
Obrazek

to jest miasteczko Krk na wyspie Krk tam gdzie sie zatrzymalismy :)

Obrazek
Obrazek

Spacerki po Krku
Obrazek
Obrazek


Plaża w Krku
Obrazek

Jedziemy zwiedzać Starą Baśkę

Obrazek
Obrazek
Obrazek

dobrze,że droga była zabezpieczona :roll: nie lubie takich ekstremalbych warunków :? .Chciałam zrobic wiecej zdjęć przepaści obok której jechaliśmy ,ale za bardzo mi się w głowie kręciło niestety nie dałam rady :lol:
zdjęcia tego oczywiście nie oddają
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stara Baśka :-D Niesamowita jest :-D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Baśka

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze jedna fotka :) jechaliśmy prawie w chmurach ponieważ były tak nisko :)
Obrazek


To taki nasz prezent sobie zrobiliśmy z okazji 17 rocznicy slubu :-D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2008 16:33

Byłem na Krku w miejscowości Krk w lipcu - widoki piękne - no i widoki z fotek znajome gdzie mieszkaliście w krk bo my na Splitskiej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2008 17:01

Miło powspominać znane miejsca :wink:
Pozdrav
pszczoła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 07.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pszczoła » 08.10.2008 17:18

zebik napisał(a): gdzie mieszkaliście w krk bo my na Splitskiej.

na ul Matki jakiejś tam... na L:wink: nie Boskiej :wink: 4 dni tam byliśmy więc nie zakodowałam :roll: Przechodziło się uliczką Jaźewać :) Jak się wjeżdżąło na rondo w centrum to był chyba drugi zjazd :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.10.2008 18:55

Widzę , że tym razem Pszczoła się nie leniła :wink:
Napisz może jeszcze jaką trasą jechaliście na Krk i jak z powrotem.
Bo wspomniałaś tylko o Słowacji w relacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2008 18:59

pszczoła napisał(a):
zebik napisał(a): gdzie mieszkaliście w krk bo my na Splitskiej.

na ul Matki jakiejś tam... na L:wink: nie Boskiej :wink: 4 dni tam byliśmy więc nie zakodowałam :roll: Przechodziło się uliczką Jaźewać :) Jak się wjeżdżąło na rondo w centrum to był chyba drugi zjazd :)


No to ja mieszkałem - na tym rondzie pod górę i druga w prawo uliczka. A jeżevacz to ulica przy campie i plaży miejskiej

Obrazek
pszczoła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 07.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pszczoła » 08.10.2008 23:06

Janusz Bajcer napisał(a):Widzę , że tym razem Pszczoła się nie leniła :wink:
Napisz może jeszcze jaką trasą jechaliście na Krk i jak z powrotem.
Bo wspomniałaś tylko o Słowacji w relacji.

W Chorwacji trudno byłoby się lenić tam się dosłownie dostaje skrzydeł :D Tutaj człowiek z lekka otępiony i leniwy:wink:
Janusz jadąc do Chorwacji mieliśmy zarezerwowany nocleg w Zakopanem ,a rano wyruszyliśmy przez Słowację-Bratysława-->Wiedeń-->Graz-->Maribor-->Ljibliana-->Rjeka-->Krk
z powrotem
Krk-->Zagrzeb-->krótki kawałek drogi przez Słowenię i wtedy winieta nie była już potrzebna-->Maribor-->Graz-->Wiedeń-->Bratysława-->kierunek E77
Z powrotem jechalismy na samą północ Polski 19 godz :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.10.2008 23:27

Czyli ma trasie do Cro winieta za 35 euro wykorzystana na długim odcinku autostrad a nie tylko od Grazu do Mariboru i trzeba było wracać ta samą drogą.
Widocznie chcieliście wracać inna drogą , wić płaciliście za autostrady w Cro.
Ale od Rijeki do Zagrzebia warto jechać - widoki i autostrada piękna.
pszczoła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 07.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pszczoła » 08.10.2008 23:40

zebik napisał(a):
pszczoła napisał(a):
zebik napisał(a): gdzie mieszkaliście w krk bo my na Splitskiej.

na ul Matki jakiejś tam... na L:wink: nie Boskiej :wink: 4 dni tam byliśmy więc nie zakodowałam :roll: Przechodziło się uliczką Jaźewać :) Jak się wjeżdżąło na rondo w centrum to był chyba drugi zjazd :)


No to ja mieszkałem - na tym rondzie pod górę i druga w prawo uliczka. A jeżevacz to ulica przy campie i plaży miejskiej

Obrazek

my skręcaliśmy w lewo :)
a plaża zupełnie znajoma :D
dokładnie Jaźewać przy campie :D
pszczoła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 07.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pszczoła » 08.10.2008 23:42

Janusz Bajcer napisał(a):Czyli ma trasie do Cro winieta za 35 euro wykorzystana na długim odcinku autostrad a nie tylko od Grazu do Mariboru i trzeba było wracać ta samą drogą.
Widocznie chcieliście wracać inna drogą , wić płaciliście za autostrady w Cro.
Ale od Rijeki do Zagrzebia warto jechać - widoki i autostrada piękna.

Tak autostrady w Cro płatne, troche drożej nas to wyniosło,ale mogliśmy ogladać piekne widoki podczas podrózy :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 09.10.2008 00:04

pszczoła napisał(a):To taki nasz prezent sobie zrobiliśmy z okazji 17 rocznicy slubu :-D

Super prezencik sobie zrobiliście!!! :D
Za rok będziecie pełnoletni. 8) :D Pewnie też coś fajnego wymyślicie.
Najlepszego Wam!!! :D


I dzięki za widoki. Niektóre całkiem znajome. :)

Pozdrav
Jola
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.10.2008 00:05

W większości krajów autostrady są płatne, nie ma na to rady , bo kosztuje ich budowa i utrzymanie , ale za to jedzie się szybko i w miarę bezpiecznie.
pszczoła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 07.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pszczoła » 09.10.2008 14:24

Jolanta Michno napisał(a):Super prezencik sobie zrobiliście!!! :D
Za rok będziecie pełnoletni. 8) :D Pewnie też coś fajnego wymyślicie.
Najlepszego Wam!!! :D

Jola dzięki za życzenia
Też się z tego smieję,że dobijamy do pełnoletności jak na razie siedemnastka to sam kwiat szaleństwa i młodości :D
Na drugi rok sobie w prezencie weżmiemy gromadkę dzieci do Chorwacji :wink: :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 09.10.2008 14:46

pszczoła napisał(a):Obrazek


Jak ten czas leci ..... pamietam czasy gdzie tutaj nie było nawet kawałka barierki a "niby asfalt" był podziurawiony jak szwajcarski ser.
pzdr.
pszczoła
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 07.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pszczoła » 09.10.2008 15:33

woka napisał(a):Jak ten czas leci ..... pamietam czasy gdzie tutaj nie było nawet kawałka barierki a "niby asfalt" był podziurawiony jak szwajcarski ser.
pzdr.

brrr...to już na pewno ta drogą bym nie pojechała :roll: :) teraz chciałam podczas jazdy z samochodu wysiadać :la:
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krk,Baśka. Stara Baśka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone