Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 01.07.2013 19:26

Wojteksw napisał(a):W którym katalogu masz kilogram mortadeli za 30 zł. bo nie mogę się doczytać, może coś przegapiłem.

strona 4 konzum
ale prsut za to tani :)
nie żeby było że się czepiam, ja tam te dwa tygodnie mogę bulić w ichniejszych cenach, ot tak, mortadela mnie zadziwiła :)
przy okazji, dziś arbuza kupiłem w Stonce za 1,38 :)
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 01.07.2013 20:03

vhpiotr napisał(a):sam przed wyjazdem szukałem rad i widziałem wiele pytań na temat kosztów walut itd. podaję porady jakie chciałbym znaleźć przed wyjazdem. w zamian zapraszam do odwiedzenia moją stronę http://www.vh-net.pl

1. waluty, w Polsce kupiłem 200 KUN po 0,64 PLN/KUNA, za hotel na miejscu płaciłem kartą MC wyszło 0,614 PLN/KUNA, kupiłem też w Polsce 500 EUR po 4,24 PLN/EUR które wymieniłem w kantorze w Chorwacji po 7,3 KUNY/EUR co daje 0,585 PLN/KUNA. Jak widać najlepiej opłacało się kupić w Polsce EUR i zamienić w Chorwacji na KUNY.

2. droga, byliśmy 9 nocy/noclegów w Opatija zatoka Kvarner na północy. Najlepiej jechać autostradami przez Czechy(winieta 310 KC na 10 dni), Austria (winieta 15 EUR za 10 dni), Słowenia (niestety winieta 15 EUR/7 dni i na powrót 15 EUR/7 dni), Chorwacja( krótki odcinek 20 km dwie bramki po 9 KUN=18 kun).

3. dokumenty, dowód osobisty.

4. koszty, lepiej wykupić wyżywienie w hotelu np. HB, śniadanie i obiadokolacje, drinki i napoje w cenie, koszt dzienny HB na osobę 70-90 kun czyli ok. 40-60 PLN (full jedzenie extra, dla tych którzy lubią zjeść i obżerać się ich wspaniałymi lokalnymi potrawami należy wybrać jedzenie w hotelu, jedliśmy do syta i spalaliśmy na spacerach po 30 km dziennie) . Chorwacja jest bardzo droga, obiad kawałek ryby, frytki, surówka coca cola zapłaciłem w wiosce rybackiej Wolosko za dwie osoby w porze lunch 250 KUN tj 150 PLN, w sklepach (Billa, Konsum, a nawet LIDL które zona jest specem od cen i promocji) jest większość prawie 2 razy droższa jak w Polsce, czereśnie czy morele w sklepie 20 PLN na polskie. nie dziwię się teraz że ludzie biorą jedzenie z Polski

było pięknie i jesteśmy b. zadowoleni, spotkaliśmy się z b. miłą atmosferą. wracamy w następnym roku też na 10 dni gdzieś na południe, na marginesie to cieszę się że mieszkam w Polsce bo to najpiękniejszy kraj spośród tych jakie w tej podróży odwiedziłem

jakieś pytania piszcie, chętnie odpowiem

pozdro Piotr


Miło, że podajesz koszty, ale jak ktoś pisze, że w Chorwacji jest drogo to mnie skręca - to po co jedzie?? Sorki za dygresje, ale nie mogłem się powstrzymać.
Ja wróciłem 29 czerwca z 4 pobytu w Cro. Byłem 10 noclegów i koszt pobytu w apartamencie 3 osoby + pies 5E/dobę z własnym wyżywieniem ( nie przywiezionym z Polski ) wyniósł mnie 4800 zł.
Dla potwierdzenie słów podaje:
1. Euro kupiłem w Polsce po 4,18. Sprzedałem w Cro po 7,40 ( Trogir). Koszt kuny wyszedł 0,565 zł. Za drogę czyi paliwo. winiety, autostrady i tez zakupy np w Lidlu i Konzumie płaciłem kartą. Koszt kuny wyszedł mi dokładnie 0,598zł ( BZWBK)
2. Cena obiadu w restauracji dla 3 osób np: żona zamówiła tuńczyka ( 2 kawałki) z sałatka, ja kalmary grillowane, syn krążki kalmarów + napoje i shnaps - 240 KUN. Inny obiad :pizza Margerita ( 35KUN), kalmary krążki z sałatką i frytkami (70KUN), ryba smażona ( 4 duże kawałki ) z frytkami i sałatka ( 55KUN), 2 piwa, Cola i espesso - w sumie wszystko 210 KUN. Nie uważam, że to drogo, a jakie smaczne. Najtaniej zjedliśmy raz 2 wielkie pizze z napojami za 104 KUN.
3. Ceny w marketach jak u nas a nawet niektóre produkty taniej ( oprócz owoców).
LIDL: banany 8 kun/kg; mozarella 6 Kun/opakowanie; camembert 125g 9 Kun ; Cola 2l 12Kun; woda 1,5l 4,2 Kun; cevapcici 500g 17Kun , wino20-30 Kun.
KONZUM: pivo radler 2l ozujsko 16,5 KUN; smietana 4 Kun; bułka długa 8 Kun; kawałki kurczaka na grilla 22Kun/kg.
Raz na targu w Trogirze kupiliśmy ryby i owoce morza: dorada 60 KUN/kg, kalmary 30 KUn/kg, krewetki duze 50 KUN/kg, muszle 20 KUN/kg.
Arbuz 10KUN/kg, czereśnie 20-25 KUN/kg;
4. Wycieczki - wypożyczenie łodzi motorowej w 2 rodziny - cały dzien 300 KUN/rodzine
wycieczka statkiem do KRKA z Primosten 700 Kun za 2 osoby dorosłe + dziecko
wjazd na sv. Jure 80 KUN/osobe
5. Kwatera 40 E + 5E za psa na dobę. W sumie 450 E.

Dojazd jest sprawą indywidualną, więc koszty wychodzą różnie, zależy od samochodu. Powiem tylko że jadąc do Cro średnie spalanie wyszło mi 5,4 l/100 km gdzie przeżyłem szok, że tak mało. Auto to skoda octavia 1,4 TSI. Jazda w nocy na 2 auta. Z powrotem było już więcej o litr. Ale dużo większy ruch i wyższe prędkości chwilowe.

Pozdrawiam
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 01.07.2013 20:14

_Ewa_ napisał(a):
wjazd na sv. Jure 80 KUN/osobe

czyżby tak podrożało? w ubiegłym roku było 40 HKN za osobę


RACJA, moja pomyłka jest 40 KUN/osobe
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 01.07.2013 20:18

_Ewa_ napisał(a):
Arbuz 10KUN/kg

bardzo dużo... w Tucepi niecałe 5 HKN za kg...





a w Biedrze 1,38 PLN :-)
to zaledwie............. wait for it.......... 2,3HKN
nigdzie nie jadę :P
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 01.07.2013 20:24

nie samym arbuzem żyje człowiek

A RAKIJA po 50-60 KUN za literek u miejscowych :) Winko po 40 KUN. :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 01.07.2013 20:44

Jak dla mnie to te ceny są mniejsze niż w Polsce. np. ponton , materace , japonki. Nie wspomnę już o LCD hehhe...42 za 1500kun?? Szamka trochę drozsza no ale nie jedziemy tam panowie żreć tylko chleć więc co wam po cenach szamki:D?????? Piwko 2 L za 16 kun tzn. dzienna dawka plażowa 4 L za 32 kuny. I co? Drogo? Te same ceny co w PL za bro więc po co dzwigać , obciążać auto?? :mrgreen:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 01.07.2013 20:45

marcgrzy napisał(a):nie samym arbuzem żyje człowiek

A RAKIJA po 50-60 KUN za literek u miejscowych :) Winko po 40 KUN. :)


No i do tego dodam paczkę fajek i dwa tygodnie przeżyje na takiej diecie :mrgreen:
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 01.07.2013 20:47

Niedzwiad napisał(a):Jak dla mnie to te ceny są mniejsze niż w Polsce. np. ponton , materace , japonki. Nie wspomnę już o LCD hehhe...42 za 1500kun?? Szamka trochę drozsza no ale nie jedziemy tam panowie żreć tylko chleć więc co wam po cenach szamki:D?????? Piwko 2 L za 16 kun tzn. dzienna dawka plażowa 4 L za 32 kuny. I co? Drogo? Te same ceny co w PL za bro więc po co dzwigać , obciążać auto?? :mrgreen:

popieram kolegę w pełnej rozciągłości :P
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 01.07.2013 20:49

Płacić nie trzeba.
A tak z ciekawości chcesz jechać Jadranką z oszczędności czy z przyczyn krajoznawczych?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2013 21:27

Jadranka bezpłatna, Komarna fajna mieścina, spokojna, polecam miejską plażę. Do Dubrownika masz jeszcze ok. 90 km. :papa:
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 01.07.2013 21:48

Niedzwiad napisał(a):Jak dla mnie to te ceny są mniejsze niż w Polsce. np. ponton , materace , japonki. Nie wspomnę już o LCD hehhe...42 za 1500kun?? Szamka trochę drozsza no ale nie jedziemy tam panowie żreć tylko chleć więc co wam po cenach szamki:D?????? Piwko 2 L za 16 kun tzn. dzienna dawka plażowa 4 L za 32 kuny. I co? Drogo? Te same ceny co w PL za bro więc po co dzwigać , obciążać auto?? :mrgreen:


no i dokładnie skomentowane, nic dodać nic ująć a parę butelek Absoluta i ze 2 jakiegoś Ballantine'sa furze nie zaszkodzi, a człowiek nie wielbłąd pić musi :lol: poza tym przyjemność dziabnięcia wieczornego drina, na tarasie gapiąc się na Jadran bezcenne, a za wszystko pozostałe zapłacisz MasterCard :D
yogi799
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yogi799 » 01.07.2013 21:53

Z góry przepraszam autora tematu za off top. Pytanie do marcgrzy: jak wygląda sytuacja z płaceniem kartą w supermarketach?? Jakaś prowizja?? Wybieram sie niedługo z kumplami, mam kartę visa electron (BZWBK), da rade nią operować??
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 01.07.2013 22:01

yogi799 napisał(a):Z góry przepraszam autora tematu za off top. Pytanie do marcgrzy: jak wygląda sytuacja z płaceniem kartą w supermarketach?? Jakaś prowizja?? Wybieram sie niedługo z kumplami, mam kartę visa electron (BZWBK), da rade nią operować??


Ja mam taką samą i tylko taką płaciłem. Miałem w obwodzie inna kredytową ale na szczęście okazałą się zbędna. Prowizji nie było żadnej. Bank przeliczył kuny na Eurasy i po kursie dnia na złotówki. Wyszło średnio jak pisałem po 0,6zł/kune. Więc spoko.
yogi799
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yogi799 » 01.07.2013 22:03

No to mega:) Dzięki wielkie
kryniu88888
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu88888 » 01.07.2013 22:11

A teraz będzie taniej... Rząd Cro obniżył podatek dla prowadzących gastronomię z 25% na 10% :) Wiec korzystajmy a oni niech tną :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone