Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 26.06.2018 15:09

Witam :D
Jak sądzicie: czy będąc w okolicach Brna w sobotni wieczór lepiej kierowac się na Mikulov, czy na Breclav?
Gdzie będzie luźniej?

Pozdrawiam :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2018 17:33

maniek_t1 napisał(a):Witam :D
Jak sądzicie: czy będąc w okolicach Brna w sobotni wieczór lepiej kierowac się na Mikulov, czy na Breclav?
Gdzie będzie luźniej?

Pozdrawiam :papa:

Miej włączone GM to pokaże Ci która droga szybsza :wink: W trasie na Mikulov największy problem to wahadło na moście za Pohorelicami, je w ubiegły piątek stałem tam jedną zmianę świateł (2-3 minuty). Potem jesteś szybciej na autostardzie niż jadąc przez Breclav.
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 26.06.2018 22:22

Wybiore zatem przez Mikulov.
Oczywiscie majac na podgladzie GM.
Jadac wieczorem i noca lepiej byc szybciej na autostradzie niż przeciskać się przez te malutkie autriackie miasteczka.
Choc malowniczości im odmowic nie można :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.06.2018 08:28

dids76 napisał(a):W trasie na Mikulov największy problem to wahadło na moście za Pohorelicami, je w ubiegły piątek stałem tam jedną zmianę świateł (2-3 minuty). Potem jesteś szybciej na autostardzie niż jadąc przez Breclav.


O której porze tamtędy jechałeś?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.06.2018 08:37

maxredaktor napisał(a):
dids76 napisał(a):W trasie na Mikulov największy problem to wahadło na moście za Pohorelicami, je w ubiegły piątek stałem tam jedną zmianę świateł (2-3 minuty). Potem jesteś szybciej na autostardzie niż jadąc przez Breclav.


O której porze tamtędy jechałeś?

Dokladnie nie pamiętam, ale gdzieś ok 10.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.06.2018 08:45

Dzięki. To miałeś chyba sporo szczęścia :)
Ja być może pojawię się w tamtej okolicy późnym wieczorem, albo nawet w nocy, i chyba też zdecyduję się na jazdę przez Mikulov.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.06.2018 08:55

maxredaktor napisał(a):Dzięki. To miałeś chyba sporo szczęścia :)
Ja być może pojawię się w tamtej okolicy późnym wieczorem, albo nawet w nocy, i chyba też zdecyduję się na jazdę przez Mikulov.

Tak planowałem trasę żeby być w okolicach dużych miast po porannym szczycie a przed popołudniowym. Na szczęscie mam po drodze tylko Brno i Wiedeń :wink: więc wyjechałem po siódmej z domu i oprócz tego wahadła nie stałem nigdzie. Jedynie w Lučko straciłem jakieś 10-15 minut.
Ps. wieczorem powinien być luz, chyba że to wieczór z niedzieli na poniedziałek. Wtedy dużo naszych rodaków wraca do pracy w Austrii i może być tłok. :papa:
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 09:36

Może nie do końca w temacie korków, ale wyboru trasy na pewno :)

Jadę w tym roku Wrocław - Krk.

Zastanawia mnie mocno "początek" mojej trasy - chyba każda nawigacja (GM, Here, TT, Sygic) próbuje kierować mnie A4 do Gliwic a następnie Ostravy, zamiast prosto "w dół" na Boboszów.
Jak sądzicie - czy faktycznie, pomimo remontów na A4, będzie to trasa lepsza/szybsza?
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 27.06.2018 10:26

Misiorwroc - Wyjeżdżałem z Wrocławia o 4 rano i jechałem przez Boboszów ... trasa do Boboszowa bardzo płynna ...mały ruch .. do tego obwodnica Kłodzka już otwarta i jedzie się bardzo szybko ... uważaj tylko jak przekroczysz granicę z Czechami bo po przejechaniu pod wiaduktem dojeżdżasz do skrzyżowania i navi offline chce cię prowadzić na prosto a ta droga jest zamknięta ... musisz skręcić w lewo jadąc dalej drogą nr.43 ... ale jeżeli jedziesz z GM to poprowadzi cię dobrze, ja niestety musiałem zawrócić.

Ten odcinek to najgorsza część drogi ale jak już dojedziesz do autostrady jest ok.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 10:49

maniek_wroc napisał(a):Misiorwroc - Wyjeżdżałem z Wrocławia o 4 rano i jechałem przez Boboszów ... trasa do Boboszowa bardzo płynna ...mały ruch .. do tego obwodnica Kłodzka już otwarta i jedzie się bardzo szybko ... uważaj tylko jak przekroczysz granicę z Czechami bo po przejechaniu pod wiaduktem dojeżdżasz do skrzyżowania i navi offline chce cię prowadzić na prosto a ta droga jest zamknięta ... musisz skręcić w lewo jadąc dalej drogą nr.43 ... ale jeżeli jedziesz z GM to poprowadzi cię dobrze, ja niestety musiałem zawrócić.

Ten odcinek to najgorsza część drogi ale jak już dojedziesz do autostrady jest ok.


maniek_wroc Dzięki wielkie. Ja będę startował z Wro koło 20-21, więc "8" już powinna być w miarę luźna :)
GM Faktycznie prowadzi w lewo, na Kraliky. Natomiast TT, z włączonym trafficem, dalej ciśnie prosto :?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.06.2018 11:36

Pamiętajcie też by z Králíky jechać przez Červená Voda i Bludov i w Mohelnicach wjeżdżacie już na autostradę.
To szybka i pusta i przetestowana droga z Boboszowa.
Bo nie wiedzieć czemu google mapy prowadzą z Kraliky przez Horní Studénky i Zabreh i dopiero później Mohelnice - a ta droga jest słabiutka
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 11:55

O, dzięki za wskazówki.
Na chwilę obecną moja trasa wygląda tak: https://goo.gl/maps/SB5dZnRAN8p
Pozostanie kwestia Mikulov/Znojmo i czy wjechać do CRO przez Rupa czy inną trasą.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 27.06.2018 12:55

Zawsze omijam Mikulov ze względu na natężenie ruchu. Jadę przez Breclav
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 27.06.2018 13:31

Poprawione :)
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 27.06.2018 14:08

Garo&Justa napisał(a):Zawsze omijam Mikulov ze względu na natężenie ruchu. Jadę przez Breclav


teraz już się nie opłaca, jak austriacka A5 prawie do granicy.

jechałem w sobotę i luzik, w pierwszą stronę również.

czekałem dosłownie chwilkę ( ok.2 min)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 561
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone