Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.06.2018 09:27

ADP napisał(a):... Gdyby nie to że jechalem w nocy w weekend to byłaby masakra ...


Właśnie dlatego jeździmy również w nocy ale i NIE w weekend :)
goldi11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldi11 » 05.06.2018 08:29

Michalm2012 napisał(a):
goldi11 napisał(a):Cześć wszystkim, :)
to będzie moja pierwsza podróż do Chorwacji :) Czytałem już bardzo dużo jak jechać żeby w miarę szybko i bez problemowo dojechać do celu, ale dla pewności prosił bym o sprawdzenie, bo może czegoś nie doczytałem :)

Chcemy wyjechać z Wrocławia w sobotę 30 czerwca około 16 i zabrać szwagra z Katowic po drodze.
Dalej przez Bielsko-Białą do Słowacji przez przejście w Zwardoń, dalej autostradą do Bratysławy i na Węgry.
Czytałem ostatnio na forum o bardzo fajnej trasie 86 na Węgrzech zamiast standardowej do Budapesztu, chciałbym jej spróbować :) Potem to już autostradami prosto do Split. Na miejscu na 6 rano.

Czy mój plan jest zbyt optymistyczny? Co sądzicie? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze.


Myślę, że będziecie zadowoleni. Jechałem tak w zeszłym roku. Droga 86 była bardzo popularna kiedyś, bo była darmowa i krótka.
Teraz wybudowali sporo ekspresówki M86 i trzeba wykupić winietę (ale warto). Termin "sobota 16" - "idealny".




Dzięki za odpowiedz :) mam nadzieje ze będzie dobrze :)
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 06.06.2018 10:58

Informacje dla jadących objazdem MLP-Cvietlin.
W Lenart rozkopane jest całe centrum i to dosyć głęboko. Wygląda to na dłuższy remont. Są postawione znaki na objazd ale jakoś mocno nie rzucają się w oczy i można pierwszy znak ominąć. W Ptuj jadąc na Cvietlin zamknięty jest most i trzeba się kierować na drugi most czyli drogę nr.2 i za mostem na pierwszym rondzie w prawo. Jechałem tymi drogami w weekend majowy i może do wakacji coś już otworzą.
Moim zdaniem jeżeli ktoś chce jechać MLPC to wydaje mi się ze na tą chwile chyba z Ptuj lepiej jechać na Omroz, Varazdin. Droga przez Cvetlin bardzo wąska i kręta do tego ktoś tu pisał o wahadle na przejściu.
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 09.06.2018 14:23

Relacja z mojej wczorajszo-dzisiejszej podróży: start z okolic Krakowa 14.30 w piątek 08.czerwca, dojazd do Omisia w sobotę 09.czerwca 05.00. Samej jazdy 13h20min. Na autostradach maks 130kmh. Trasa przez CZ-A-SLO autostradami. Generalnie żadnych korków. Na zwężkach w Czechach blokowało się w drugą stronę. Na granicy w Macejl byłem o północy. Byłem 4ty w kolejce do okazania dokumentów. Średnie spalanie 4.5l/100km :)
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 09.06.2018 14:25

Zapomniałem dodać, że byłoby szybciej ale prawie przez całą Chorwację mocno padało i mega burze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107698
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2018 15:40

Watek wysprzątany - ale ostrzegam, że kolejne sprzątanie z OT w wątku merytorycznym będzie będzie skutkowało karami regulaminowymi.
Dyskusji w zawiązku z tym postem nie przewiduję.
:idea:
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.06.2018 22:12

majkelfm napisał(a):Relacja z mojej wczorajszo-dzisiejszej podróży: start z okolic Krakowa 14.30 w piątek 08.czerwca, dojazd do Omisia w sobotę 09.czerwca 05.00. Samej jazdy 13h20min. Na autostradach maks 130kmh. Trasa przez CZ-A-SLO autostradami. Generalnie żadnych korków. Na zwężkach w Czechach blokowało się w drugą stronę. Na granicy w Macejl byłem o północy. Byłem 4ty w kolejce do okazania dokumentów. Średnie spalanie 4.5l/100km :)


No to jak na piątek to niezły czas ;) Sezon dopiero się zaczyna i fala polskich turystów ruszy po zakończeniu roku szkolnego ;)

Powiedz jak wygląda przejazd w Czechach przed Mikulowem przez ten mostek na zalewie. Tam chyba teraz jest zwężka do jednego pasa i wahadło. Długo się czeka?
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 09.06.2018 22:17

Marcinusik napisał(a):
Powiedz jak wygląda przejazd w Czechach przed Mikulowem przez ten mostek na zalewie. Tam chyba teraz jest zwężka do jednego pasa i wahadło. Długo się czeka?


Tak, tam jest wahadło. Jak tam dojechalem to akurat zmieniało się światło na zielone. Bylem ok 10ty, przejechalem od razu prawie bez zatrzymania :) Nie pamiętam dokładnie godziny o której to było ale z Brna wyjechałem o 18.30.
goldi11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldi11 » 10.06.2018 13:09

goldi11 napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):
goldi11 napisał(a):Cześć wszystkim, :)
to będzie moja pierwsza podróż do Chorwacji :) Czytałem już bardzo dużo jak jechać żeby w miarę szybko i bez problemowo dojechać do celu, ale dla pewności prosił bym o sprawdzenie, bo może czegoś nie doczytałem :)

Chcemy wyjechać z Wrocławia w sobotę 30 czerwca około 16 i zabrać szwagra z Katowic po drodze.
Dalej przez Bielsko-Białą do Słowacji przez przejście w Zwardoń, dalej autostradą do Bratysławy i na Węgry.
Czytałem ostatnio na forum o bardzo fajnej trasie 86 na Węgrzech zamiast standardowej do Budapesztu, chciałbym jej spróbować :) Potem to już autostradami prosto do Split. Na miejscu na 6 rano.

Czy mój plan jest zbyt optymistyczny? Co sądzicie? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze.


Myślę, że będziecie zadowoleni. Jechałem tak w zeszłym roku. Droga 86 była bardzo popularna kiedyś, bo była darmowa i krótka.
Teraz wybudowali sporo ekspresówki M86 i trzeba wykupić winietę (ale warto). Termin "sobota 16" - "idealny".




Dzięki za odpowiedz :) mam nadzieje ze będzie dobrze :)



Udostępniona trasa
Z Wrocław do Split przez A4.

13 godz. 42 min (1 337 km)
13 godz. 32 min przy bieżącym natężeniu ruchu


1. Kieruj się Piotra Skargi na południe w stronę Oławska
2. Skręć lekko w prawo w Kościuszki
3. Dalej prosto po Ślężna/DK98
4. Wybierz dowolny pas, aby skręcić łagodnie w lewo w aleja Karkonoska/DK5
5. Wybierz prawy pas, aby skorzystać z wjazdu na A4/E40, kierunek: Katowice
6. Trzymaj się prawej strony i kieruj się na A4/E40
7. Wjedź na A4/E40
8. Na węźle Murckowska Wybierz prawy pas, aby kierować się znakami na DK86, kierunek: Tychy/Bielsko-Biała
9. Trzymaj się prawej strony i podążaj za znakami „DK86/Tychy/Bielsko-Biała”
10. Wjedź na Pszczyńska/DK86
11. Wybierz prawy pas, aby skorzystać z wjazdu na S69, kierunek: DK52/Kraków/Żywiec/Zwardoń/Žilina
12. Wjedź na S52
13. Dojedź do lokalizacji: S1
14. Kieruj się S1 na południowy wschód
15. Na węźle Przybędza trzymaj się prawej strony i jedź zgodnie ze znakami, kierunek: DK69/Zwardoń/Żylina/Węgierska Górka/Radziechowy-Wieprz
16. Na rondzie pierwszy zjazd w Zielona/DK1, kierunek: Zwardoń/DK69
17. Na rondzie prosto na Zielona/DK1
18. Na rondzie pierwszy zjazd w Grunwaldzka/DK1
19. Kontynuuj wzdłuż D3
20. Na rondzie pierwszy zjazd w trasa 11/E75
21. Zjedź z ronda w trasa 11/E75
22. Wybierz jeden z dwóch lewych pasów, aby skorzystać ze zjazdu D2/E65/E75, kierunek: Győr/Wien
23. Trzymaj się lewej strony, jadąc dalej po zjazdy Bratislava-Petržalka-Kapitulské Pole, podążaj za znakami „Budapest/Győr/Wien/BA - Jarovce/D2/E65/E75”
24. Kontynuuj wzdłuż E65/M15
25. Wjedź na M1
26. Wybierz zjazd 129 na trasa 85, kierunek: Sopron/Csorna
27. Na rozwidleniu trzymaj się lewej strony i podążaj za znakami „Sopron/trasa 85/Csorna”
28. Na rondzie trzeci zjazd w M85
29. Zjedź z ronda w M85
30. Dojedź do lokalizacji: M86
31. Kieruj się M86 na południowy zachód
32. Na rondzie czwarty zjazd w trasa 86/trasa 87
33. Zjedź z ronda w trasa 86/trasa 87
34. Na rondzie drugi zjazd w trasa 86/trasa 87
35. Zjedź z ronda w trasa 86/trasa 87
36. Na rondzie pierwszy zjazd w trasa 86
37. Zjedź z ronda w trasa 86
38. Na rondzie trzeci zjazd w Körmendi út/trasa 86
39. Zjedź z ronda w Körmendi út/trasa 86
40. Na rondzie drugi zjazd w trasa 86
41. Zjedź z ronda w trasa 86
42. Dalej prosto, pozostając na trasa 86
43. Na rondzie drugi zjazd w trasa 86
44. Zjedź z ronda w trasa 86
45. Dalej prosto, pozostając na trasa 86
46. Skręć w lewo
47. Na rondzie prosto na Széchenyi István tér
48. Dalej prosto, pozostając na Kossuth Lajos u.
49. Skręć w lewo w Béke u.
50. Na rondzie pierwszy zjazd
51. Zjedź z ronda
52. Na rozwidleniu trzymaj się lewej strony i podążaj za znakami „Letenye/E653/E65/E71/M7/M70”
53. Wjedź na E653/M70
54. Wybierz zjazd 1 na E65/E71/M7, kierunek: Zágráb-Zagreb/Horvátország/Letenye
55. Kontynuuj wzdłuż E65/E71
56. Na węźle 4-Lučko Wybierz jeden z dwóch prawych pasów, aby kierować się znakami na E65/A1, kierunek: Split/Rijeka
57. Na rozwidleniu trzymaj się lewej strony, jadąc dalej po E71
58. Wybierz zjazd 25-Dugopolje, kierunek: Dugopolje/Split/Zračna luka/Luka/Sinj
59. Na rondzie pierwszy zjazd aby wjechać na D1, kierunek: Omiš/Split/Solin
60. Zjedź z ronda aby wjechać na D1, kierunek: Omiš/Split/Solin
61. Wjedź na D1
62. Na rondzie drugi zjazd aby wjechać na D8, kierunek: Dubrovnik/Split
63. Zjedź z ronda aby wjechać na D8, kierunek: Dubrovnik/Split
64. Wjedź na D8
65. Wybierz jeden z dwóch prawych pasów, aby skorzystać ze zjazdu, kierunek: Luka Trajekt/Split
66. Na rozwidleniu trzymaj się lewej strony, jadąc dalej po Ul. Zbora narodne garde, podążaj za znakami „Luka Trajekt”
67. Wybierz jeden z dwóch prawych pasów, aby skręcić w prawo w Poljička cesta
68. Skręć lekko w prawo w Obala Hrvatskog narodnog preporoda
69. Dojedź do lokalizacji: Split

https://goo.gl/maps/kyUx9V4nZwx
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 10.06.2018 14:11

A nie lepiej z Wrocĺawia jechać na Boboszów Brno Wiedeń Maribor Zagrzeb Split.Długość około 1175 km przejazd ok 12.5 godz szybsza droga i duzo mniej km.Z Poznania przewaźnie tak jeszcze i zawsze było bez problemu.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 10.06.2018 14:14

Przepraszam nie pominąłem fakt zabrania Szwagra z Katowic to trochę zmienia sytuacje.
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 10.06.2018 14:23

Andrzej3777 napisał(a):A nie lepiej z Wrocĺawia jechać na Boboszów Brno Wiedeń Maribor Zagrzeb Split.Długość około 1175 km przejazd ok 12.5 godz szybsza droga i duzo mniej km.Z Poznania przewaźnie tak jeszcze i zawsze było bez problemu.


Opcja lepsza, a spotkać się możecie na trasie w Czechach.
A dodatkowo na A4 zaczynają się remonty i jadąc nią nigdy nie wiesz ile Ci to zajmie :D
Sebastianh13
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 07.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastianh13 » 10.06.2018 21:07

Witam, czy w przypadku gdy jest wahadło w Mikulovie, nie będzie lepszą opcją jechać przez Breclav?
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 10.06.2018 21:34

Sebastianh13 napisał(a):Witam, czy w przypadku gdy jest wahadło w Mikulovie, nie będzie lepszą opcją jechać przez Breclav?
Obserwuje na GM i na razie widać dramatu nie ma na tym.wachadle,choć nie wiadomo jak to będzie w wakacje.Ja włączam GM najwyzej przekieruje na Breclav choć wtedy później wbijamy sie na Autstrade w Austri.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 10.06.2018 22:20

Jeśli chodzi o GM to od momenty jak się dowiedziałem o tym wahadle przed Mikulowem to czasem wchodzę na kamerki które pokazują stojące auta a na GM nie ma nawet informacji o spowolnieniu (pomarańczowy kolor nie mówiąc o czerwonym czyli korku) Nie wiem zatem czy GM warto ufać. W PL jeżdżę tylko na GM i spisuje się świetnie. W Wawie zaoszczędziła mi już sporo czasu.
Jadę dopiero w sierpniu na noc z niedzieli na poniedziałek i tam będę jakoś w środku nocy więc może tragedii nie będzie. Kto wie :/
Czechy to całe rozkopane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 550
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone