Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 27.07.2017 11:53

michu1978 napisał(a):Witam kolejny raz się wybieram do CRO, w tym roku plan padł do Omiś koło Splitu termin 21-28,08
i tak czytam jak zawsze o tych korkach
wstępnie trasa to standardowa jak zawsze jeździłem czyli A1 do granicy Czech tam na Mikulov, Austria, Słowenia
a teraz mi gogle maps pokazuję troche inna trase aby w Czechach kierowac się na Słowacje (omija Austrię) potem na Węgry na przejscie graniczne Letenye i potem to juz normalnie autostradami chorwackimi
czy wybrac tą pierwszą opcję z ominięciem autostrady w Słowenii, czy brac tą drugą ??

dodam, że ma LPg w samochodzie i czy tam przy granicy Czech i Słowacji są jakies stacje z LPG
Węgry to wiem że nie opłaca się tankowac gdyż jest drogi
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 27.07.2017 12:06

Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 27.07.2017 12:13

himi napisał(a):Na zjeździe pod Gratz w stronę granicy SLO ponoć remont i korki. Potwierdzacie? Chodzi o Knoten Gratz West ( zjazd numer 186)? Można to chyba ominąć przez Kalsdorf.


Sprawdzałem na www asfinag at i na kamerkach widać, że ruch jest podzielony, tzn. dwa pasy ruchu, dwa pasy w remoncie i jeden pas ruchu w tym samym kierunku prawdopodobnie od węzła Graz Ost w kierunku Klagenfurtu. Już przed tym węzłem trzeba przypilnować w którym kierunku chcemy pojechać (by później nie kombinować z powrotem na trasę). Wydaję mi się że jadąc do Chorwacji trzeba trzymać się dwóch prawych pasów, ale jeśli ktoś już jechał w kierunku do Chorwacji to może potwierdzić moje przypuszczenia. Pewnie jest wprowadzone tymczasowe oznakowanie.
Marcinosss
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinosss » 27.07.2017 12:52

Raport powrót z okolic Omiśa
2 dni na spokojnie, noc w Grazu
25.06 Wtorek - wyjazd ok. godz. 11. Granica Cro-Slo około 15-16. Macelj. Zero Stania. Z 5 samochodów w kolejce.
Objazd przez PTUJ, uwielbiam te drogę, przepiękna:)

26.06 Środa. Wyjazd z Grazu przed 10. Wiedeń około 11.30-12. Można powiedzieć, że bez korków. Lekkie spiętrzenie na moście. Dalej na Brzecław. Też piękna droga. I do PL bez żadnych korków.

Wniosek: Nie jeździć w weekend:)
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 27.07.2017 12:58

jak akurta wyjeżdzam w nocę z niedzieli na poniedziałek z Polski a wyjazd z Chorwacji też w niedzielę
bonek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonek » 27.07.2017 14:07

Omijał was ktoś bramki na lućko ?Bo się zastanawiam w razie potrzeby, którędy jechać.

Czy lepiej jechać po prostu na lućko w razie korka?
Bo z tego co kojarze to w stronę morza, nie ma wcześniejszego zjazdu na płatność kartą, chyba że się myle ?
GrandeCzewa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrandeCzewa » 27.07.2017 14:10

W tamtą stronę bierzesz tylko bilet, więc nie ma osobnych bramek. Mojego teścia pod koniec czerwca google puściło objazdem. Ja zobaczę za dwa dni.
bonek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonek » 27.07.2017 14:23

Racja - bilet :oops:

Bo widzę że dziś jest niezły tam koreczek. Własnie w stronę morza. I to na bramkach do biletów.
GrandeCzewa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 20.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrandeCzewa » 27.07.2017 15:10

Schodzą się tam autostrady ze Słoweni i z Węgier dlatego się korkuje w sezonie.
instal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) instal » 27.07.2017 19:09

:hut: Witam... Jadę w sobotę do Chorwacji przez Zwardoń>M86>SPLIT. Mam wykupioną winietę na Słowację i Węgry, jak jechać żeby ominąć płatną Słowenię. Czy jechać na Mursko czy na granice w Letenye??
Proszę was o pomoc i dodanie linka z trasą jak mam najlepiej jechać do Splitu z Polski.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2017 19:26

instal napisał(a)::Proszę was o pomoc i dodanie linka z trasą jak mam najlepiej jechać do Splitu z Polski.

Do Splitu z Polski :roll: - a konkretnie skąd :?: :?: :?:
instal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) instal » 27.07.2017 19:27

Inowrocław
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2017 19:40

instal napisał(a):Inowrocław
Pozdrawiam

Rafer coś stworzył >>> trasa-z-kujaw-i-pomorza-do-chorwacji-konkretne-propozycje-t51988.html
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 27.07.2017 22:56

instal napisał(a)::hut: Witam... Jadę w sobotę do Chorwacji przez Zwardoń>M86>SPLIT. Mam wykupioną winietę na Słowację i Węgry, jak jechać żeby ominąć płatną Słowenię. Czy jechać na Mursko czy na granice w Letenye??
Proszę was o pomoc i dodanie linka z trasą jak mam najlepiej jechać do Splitu z Polski.

Jedź przez Mursko Sredisce. W Słowenii bardzo łatwo ominąć autostradę, ponieważ na pierwszym rondzie skręcasz w lewo 3 zjazd.
W drodze powrotnej (08-VII) wracałem przez Letenye i odstałem sporo do bramek na A4, więc tylko Mursko Sredisce.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 27.07.2017 23:14

dodam, że ma LPg w samochodzie i czy tam przy granicy Czech i Słowacji są jakies stacje z LPG
Węgry to wiem że nie opłaca się tankowac gdyż jest drogi

Pamietam że z LPG nie było problemu na żadnej z tych tras. Tankowania miałem co 200-300 kmi zawsze coś trafiałem. Na Węgrzech bodaj w Szombathely przy rondzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 507
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone