Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 26.07.2017 09:43

bonek napisał(a):Dwa pytania,

Jakie ograniczenia są w Wiedniu przez roboty drogowe ? Strzelam że więcej niż 60 się nie pojedzie, ale jak ktoś jechał to fajnie było by wiedzieć.

Drugie pytanie.
Znajomi jechali teraz objazdem przez Ptuj i nie mogli wjechać na drogę główną do Macelj. Ponoć przejechali 3 wjazdy dalej, bo Policja stała i pilnowała tych wjazdów.

To normalne, czy to takie jednorazowe? Bo rozumie że blokują drogę przez budowę Autostrady, ale nikt z was nie pisał o blokowaniu wjazdów na tą drogę, dlatego się dziwie.


Wiedeń
Nie ma co strzelać... Są miejsca i momenty , gdzie pojedziesz max. 40 lub trochę w miejscu postoisz.

Macelj
możesz wrzucić jakąś mapkę z ich trasy? Chciałbym zerknąć jaką trasą jechali i gdzie jest ten ich 3 wjazd dalej od strony Ptuja?
saat
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) saat » 26.07.2017 10:09

Jaka jest prawda ze slowenia ? Objazd przez ptuja i dalej do granicy ? bede lecial w nocy wiec korkow byc nie powinno , od ptuja do granicy caly czas jest budowana autostrada czyli jeszcze bez winiety ?
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 26.07.2017 10:16

saat napisał(a):Jaka jest prawda ze slowenia ? Objazd przez ptuja i dalej do granicy ? bede lecial w nocy wiec korkow byc nie powinno , od ptuja do granicy caly czas jest budowana autostrada czyli jeszcze bez winiety ?


No akurat na tych remontowanych odcinkach tłoczno raczej będzie w nocy. Do wyboru masz Ptuj i Gornji Macelj lub "ucieczka" na Cvetlin.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2017 10:20

saat napisał(a):Jaka jest prawda ze slowenia ? Objazd przez ptuja i dalej do granicy ? bede lecial w nocy wiec korkow byc nie powinno , od ptuja do granicy caly czas jest budowana autostrada czyli jeszcze bez winiety ?

PRAWDA jest taka, że objazd dalej BEZ WINIETY :idea: :idea: :idea:
Uriel
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Uriel » 26.07.2017 10:26

saat ja wjeżdżałem od strony Ptuj w niedzielę (23.07.) o 03.30 dołączyłem do kolejki do Cro wjechałem przed 05.00 rano. Nie ma reguły w nocy, nad ranem czy wieczorem swoje trzeba odstać, realny czas przeglądu paszportów na granicy ok. 5 sekund. Stojąc w kolejce plułem sobie w brodę, że nie pojechałem na Cvetlin ale obciążenie drogi M-L-P tego nie wskazywało. Tak że ciężko wyczuć co się będzie działo na granicy.
Objazd słoweńskiej autostrady nie wymaga winiety.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 26.07.2017 10:45

bonek napisał(a):Dwa pytania,

Jakie ograniczenia są w Wiedniu przez roboty drogowe ? Strzelam że więcej niż 60 się nie pojedzie, ale jak ktoś jechał to fajnie było by wiedzieć.



Ograniczenia masz do 60 i 80 oraz odcinkowe pomiary prędkości, także nie radzę się rozpędzać :) Ja przejeżdżałem przez Wiedeń 11 lipca o 8 rano i wszystko szło dosyć sprawnie i pokonaliśmy go w niecałe 30 min. Małe zatwardzenie robi się przy jednym z tuneli, gdzie z dwóch pasów robi się jeden.

Niecierpliwi mogą ominąć to skupisko robót drogowych przez A22 i S1, trochę się nadkłada, ale droga zwykle jest pusta.
saat
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) saat » 26.07.2017 11:46

Ja dopiero jade 19.08 , dlugo na granicy czekaliscie ?
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 26.07.2017 12:46

W Wiedniu miejscami zwalnia sie do 5kmh lub nawet 0 i nic sie na to nie poradzi, objazdy sa na tyle dlugie i wolne ze nie zaoszczedzi sie czasowo wiele lub wcale, na szczescie to odcinki sa dosc krotkie w sobote w ciagu dnia jechalem przez Wieden moze 25 min

Jak w Macelij sytuacja wskazuje na godzinne stanie to warto jechac na pusty Cvetlin.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.07.2017 12:50

Uriel napisał(a):realny czas przeglądu paszportów na granicy ok. 5 sekund.


Ech, gdyby tak wszyscy wyciągali dowody osobiste zamiast tych śmiesznych książeczek...to byłoby szybciej :)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 26.07.2017 13:32

Marsallah napisał(a):
Uriel napisał(a):realny czas przeglądu paszportów na granicy ok. 5 sekund.


Ech, gdyby tak wszyscy wyciągali dowody osobiste zamiast tych śmiesznych książeczek...to byłoby szybciej :)

Też już kiedyś o tym pisałem, bo wertowanie tej śmiesznej książeczki zawiera kilka razy więcej czasu niż zerknięcie na "plastik". Jeśli te kilkanaście (o ile nie więcej) dodatkowych sekund pomnożymy przez kilka osób w samochodzie i jeszcze przez te dziesiątki samochodów to wyjdzie nam stracony czas na granicy :evil: A wystarczy zamiast śmiesznej książeczki pokazać plastik, który ma zdecydowana większość mieszkańców UE.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 26.07.2017 14:10

Na przejsciu w Cvetlinie facet ksiazeczek nie otwieral a sprawdzil jedynie ilosc paszportow i pasazerow, wiec z dowodami byloby podobnie a malo ktore dziecko ma dowod
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.07.2017 14:25

No ja właśnie swoim wyrobiłem dowody. Kiedyś wyrobiłem im paszporty, potem kolejne, bo tamte straciły ważność. A teraz: po co paszport? Dowód wydają szybciej, za darmo, nie traci tak szybko ważności, jest mniejszy (można wsadzić do portfela).
Uriel
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Uriel » 26.07.2017 21:38

Niestety do pokazania tej śmiesznej książeczki zmusza czasami sytuacja. Dowód syna stracił ważność za to paszporty mamy jeszcze ważne nie zawsze się jeździ do UE. Gdybym chciał się upierać to pani w budce wzięła dokumenty i od razu je oddała nawet nie sprawdzała ilości osób w aucie (syn spał).
Nie wszyscy wjeżdżający do Cro to członkowie UE i oni raczej plastikiem okazać nie mogą tak że raczej moje 3 paszporty nie miały znaczącego wpływu na czas oczekiwania innych na granicy.
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 27.07.2017 10:59

Na zjeździe pod Gratz w stronę granicy SLO ponoć remont i korki. Potwierdzacie? Chodzi o Knoten Gratz West ( zjazd numer 186)? Można to chyba ominąć przez Kalsdorf.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 27.07.2017 11:42

Witam kolejny raz się wybieram do CRO, w tym roku plan padł do Omiś koło Splitu termin 21-28,08
i tak czytam jak zawsze o tych korkach
wstępnie trasa to standardowa jak zawsze jeździłem czyli A1 do granicy Czech tam na Mikulov, Austria, Słowenia
a teraz mi gogle maps pokazuję troche inna trase aby w Czechach kierowac się na Słowacje (omija Austrię) potem na Węgry na przejscie graniczne Letenye i potem to juz normalnie autostradami chorwackimi
czy wybrac tą pierwszą opcję z ominięciem autostrady w Słowenii, czy brac tą drugą ??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 506
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone