Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Postnapisał(a) hrehor » 07.07.2016 13:01

My Jutro też ruszamy do Zaostrog ale mamy załatwiony nocleg po drodze w Otocac wyjazd koło 7:00
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2016 09:49

maciejdm1 napisał(a):... w zeszłym roku ... trafiliśmy na duży korek na granicy Słowenia-Chorwacja,wjeżdżałem na drogę prowadzącą do granicy zaraz za Ptuj .Tu mam pytanie czy warto jechać dalej przez wioski i próbować ominąć korek wjeżdżając np. w miejscowości Trżec lub jeszcze dalej? Czy ktoś z Was próbował lub zaobserwował czy można tam w miarę szybko wjechać na ta drogę?


Jak najbardziej, zwykle tak robimy, koras często zaczyna się na długo przed Ptujem i tam stoją Ci co płacą za winietę i jadą tzw. autostradą. Rok temu chcielismy wjechać na tym bezpłatnym juz wiadukcie i widząc co sie dzieje zawrócilismy i śmigaliśmy dalej wiochami. Oczywiscie nie jechaliśmy sami. Z wjazdem na główną drogę nie było problemów
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Postnapisał(a) kojacek » 08.07.2016 10:15

piotrulex napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):... w zeszłym roku ... trafiliśmy na duży korek na granicy Słowenia-Chorwacja,wjeżdżałem na drogę prowadzącą do granicy zaraz za Ptuj .Tu mam pytanie czy warto jechać dalej przez wioski i próbować ominąć korek wjeżdżając np. w miejscowości Trżec lub jeszcze dalej? Czy ktoś z Was próbował lub zaobserwował czy można tam w miarę szybko wjechać na ta drogę?


Jak najbardziej, zwykle tak robimy, koras często zaczyna się na długo przed Ptujem i tam stoją Ci co płacą za winietę i jadą tzw. autostradą. Rok temu chcielismy wjechać na tym bezpłatnym juz wiadukcie i widząc co sie dzieje zawrócilismy i śmigaliśmy dalej wiochami. Oczywiscie nie jechaliśmy sami. Z wjazdem na główną drogę nie było problemów

Tylko w tym roku budują autostradę i część z tych przejazdów może być zamknięta, przynajmniej tak to wyglądało na mapce słoweńskiej służby drogowej.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2016 11:22

kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):... w zeszłym roku ... trafiliśmy na duży korek na granicy Słowenia-Chorwacja,wjeżdżałem na drogę prowadzącą do granicy zaraz za Ptuj .Tu mam pytanie czy warto jechać dalej przez wioski i próbować ominąć korek wjeżdżając np. w miejscowości Trżec lub jeszcze dalej? Czy ktoś z Was próbował lub zaobserwował czy można tam w miarę szybko wjechać na ta drogę?


Jak najbardziej, zwykle tak robimy, koras często zaczyna się na długo przed Ptujem i tam stoją Ci co płacą za winietę i jadą tzw. autostradą. Rok temu chcielismy wjechać na tym bezpłatnym juz wiadukcie i widząc co sie dzieje zawrócilismy i śmigaliśmy dalej wiochami. Oczywiscie nie jechaliśmy sami. Z wjazdem na główną drogę nie było problemów

Tylko w tym roku budują autostradę i część z tych przejazdów może być zamknięta, przynajmniej tak to wyglądało na mapce słoweńskiej służby drogowej.


Podeślij linka do tej mapki poproszę tak w razie czego. Chyba coś tu przegapiłem ...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Postnapisał(a) kojacek » 08.07.2016 12:53

piotrulex napisał(a):
kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):... w zeszłym roku ... trafiliśmy na duży korek na granicy Słowenia-Chorwacja,wjeżdżałem na drogę prowadzącą do granicy zaraz za Ptuj .Tu mam pytanie czy warto jechać dalej przez wioski i próbować ominąć korek wjeżdżając np. w miejscowości Trżec lub jeszcze dalej? Czy ktoś z Was próbował lub zaobserwował czy można tam w miarę szybko wjechać na ta drogę?


Jak najbardziej, zwykle tak robimy, koras często zaczyna się na długo przed Ptujem i tam stoją Ci co płacą za winietę i jadą tzw. autostradą. Rok temu chcielismy wjechać na tym bezpłatnym juz wiadukcie i widząc co sie dzieje zawrócilismy i śmigaliśmy dalej wiochami. Oczywiscie nie jechaliśmy sami. Z wjazdem na główną drogę nie było problemów

Tylko w tym roku budują autostradę i część z tych przejazdów może być zamknięta, przynajmniej tak to wyglądało na mapce słoweńskiej służby drogowej.


Podeślij linka do tej mapki poproszę tak w razie czego. Chyba coś tu przegapiłem ...

jak teraz patrzę, to już nie widać żadnych zamkniętych dróg w tamtej okolicy, tylko roboty drogowe, ale wcześniej były zamknięcia, jestem niemal pewien.
Linka słoweńska.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1346
Dołączył(a): 10.01.2011

Postnapisał(a) endryu » 08.07.2016 13:23

kojacek napisał(a):jak teraz patrzę, to już nie widać żadnych zamkniętych dróg w tamtej okolicy, tylko roboty drogowe, ale wcześniej były zamknięcia, jestem niemal pewien.
Linka słoweńska.

W podanym linku jest komunikat informujący o zamykaniu dróg przy budowie autostrady w różnym czasie w zależności od robót i jazdą objazdami.
Z dnia na dzień coś mogą zamknąć w ciągu budowy na 9 (E59).
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Postnapisał(a) kojacek » 08.07.2016 13:48

endryu napisał(a):
kojacek napisał(a):jak teraz patrzę, to już nie widać żadnych zamkniętych dróg w tamtej okolicy, tylko roboty drogowe, ale wcześniej były zamknięcia, jestem niemal pewien.
Linka słoweńska.

W podanym linku jest komunikat informujący o zamykaniu dróg przy budowie autostrady w różnym czasie w zależności od robót i jazdą objazdami.
Z dnia na dzień coś mogą zamknąć w ciągu budowy na 9 (E59).

Wiem, i dodatkowo napisałem, że kilka tygodni temu były informacje o zamknięciach innych dróg obok, czego jestem niemal pewien.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7962
Dołączył(a): 20.08.2008

Postnapisał(a) dids76 » 08.07.2016 13:57

No to jeszcze info z Wiednia http://www.asfinag.com/newsroom?-100597 ... -view-full
W okresie od 10.07.2016 do 04.09.2016 będzie na A23 zwężenie do jednego pasa. Tutaj jest propozycja objazdu:
http://www.asfinag.com/documents/10180/ ... 6080397933
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2016 13:59

kojacek napisał(a):jak teraz patrzę, to już nie widać żadnych zamkniętych dróg w tamtej okolicy, tylko roboty drogowe, ale wcześniej były zamknięcia, jestem niemal pewien.
Linka słoweńska.


Dzieki, jest OK, jak jadę z Ptuja dalej wiochami to nic w tej chwili nie ma ale będę śledzić, dzieki
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Postnapisał(a) kodens79 » 08.07.2016 14:31

dids76 napisał(a):Jeśli jest korek na drodze nr 9 to warto. Można nawet ominąć przejście graniczne Macelj np przez Rogatec. Najlepiej złapać gdzieś WiFi i sprawdzić ruch na stronach DARS.si i HAK.hr :wink:

Ale można też sobie skręcić na 690 w Słowenii i dojechać do takiego małego przejścia granicznego
https://www.google.pl/maps/@46.2993088, ... 56!6m1!1e1
Trasa szybka i przyjemna .
WIFI to przy każdej stacji paliw złapiesz ...sprawdzane co roku .
biernus
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 16.08.2008

Postnapisał(a) biernus » 08.07.2016 14:36

Witam.
Chciałbym zapytać Was drodzy forumowicze jak z powrotem z Chorwacji z okolic Makarskiej Autostrada i później na Wegry Autostrada. Znajomi planują powrot do Polski w dniu jutrzejszym sobota.
Czy na wylocie mogą być jakieś korki (mniejsze/większe)? jeśli tak to w jakich godzinach?
Dzieki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107741
Dołączył(a): 10.09.2004

Postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2016 14:55

biernus napisał(a):Witam.
Chciałbym zapytać Was drodzy forumowicze jak z powrotem z Chorwacji z okolic Makarskiej Autostrada i później na Wegry Autostrada. Znajomi planują powrot do Polski w dniu jutrzejszym sobota.
Czy na wylocie mogą być jakieś korki (mniejsze/większe)? jeśli tak to w jakich godzinach?
Dzieki

Sobota to dzień powrotów - korki mogą być w Lučko. :idea:

Śledź kamerki >>> https://www2.hak.hr/rmt/?l=15
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Postnapisał(a) Koenig » 08.07.2016 15:04

dids76 napisał(a):No to jeszcze info z Wiednia http://www.asfinag.com/newsroom?-100597 ... -view-full
W okresie od 10.07.2016 do 04.09.2016 będzie na A23 zwężenie do jednego pasa. Tutaj jest propozycja objazdu:
http://www.asfinag.com/documents/10180/ ... 6080397933


Toś mnie teraz pocieszył :mrgreen:
Będę w Wiedniu we wtorek 19.07 koło godziny 10 rano, może być zakorkowany? Lepiej szukać objazdu?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7962
Dołączył(a): 20.08.2008

Postnapisał(a) dids76 » 08.07.2016 15:10

Koenig napisał(a):
Toś mnie teraz pocieszył :mrgreen:
Będę w Wiedniu we wtorek 19.07 koło godziny 10 rano, może być zakorkowany? Lepiej szukać objazdu?


Ja planuję wyjazd 19 sierpnia i też chciałem być w Wiedniu po porannym szczycie, czyli ok10. Będę teraz w tych porach sprawdzał kamerki jak to wygląda. :wink:
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Postnapisał(a) Akc3nt » 08.07.2016 15:12

Ja będę w poniedziałek ok 14...chyba nie ma jak ominąć Wiednia, można ten wjazd ominąć jadąc A22, ale pozostałych utrudnień już raczej nie...
https://www.google.pl/maps/place/Wiede%C5%84,+Austria/@48.1765375,16.3972671,11.54z/data=!4m5!3m4!1s0x476d079e5136ca9f:0xfdc2e58a51a25b46!8m2!3d48.2081743!4d16.3738189!5m1!1e1

Co do kamerek w Austrii chyba ich nie doświadczymy, nie ma nawet google street view. :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 363
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone