Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2015 09:04

Marko66 napisał(a):

Cześć.
Za 5 dni też wyruszam na Pag i interesuje mnie Twój wariant przejazdu przez cro z ominięciem autostrady i tunelu Sv. Rok. Czy jechałeś tak https://goo.gl/maps/IIryz (od Karlovaca oczywiście) ? Ja wygląda ta trasa ? Nie trzeba się tam przypadkiem wspinać na jakieś góry po drodze ? A komunikaty radiowe były po chorwacku czy też w innych językach ?


Tu masz cały wątek o dojeździe "starą drogą" wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832.html?hilit=star%C4%85%20drog%C4%85
Jechałem już tak klika razy i mnie się podoba :wink:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 03.08.2015 10:05

Moja relacja z przejazdu.

Wyjazd do Chorwacji 18.07 (sobota).
Ok 11:10 przekraczałem granicę słoweńsko - chorwacką.
Zapobiegliwie poleciałem na Ormož, dalej Varaždin i A4/A3 na Zagrzeb, w Lučko prosto na drogę nr 1, skąd przed Jastrebarsko zjechałem na A1 -> MAPA. Korków na tym odcinku brak.
Omijałem Macelji ponieważ w radiu podawali, że są spore korki na granicy i potężne w Zagrzebiu przed bramkami płatniczymi na A2 oraz w Lučko na wjeździe na A1. Podawali, jeśli dobrze zrozumiałem, że korek wynosi 16 kilometrów -> MAPA.
Na zjeździe w Lučko z A3 na A1 korek ok 5 km (na samej A3, info z tablicy świetlnej) -> MAPA.

Dalej niestety utknąłem w korkach: jeden zastój (bez konkretnego powodu) przed Karlovac i ze trzy drobne zastoje (również bez wyraźnego powodu) między Karlovac a węzłem A1/A6 (rozwidlenie na Rijekę). Dalej do Breli czystość.
Łączny czas podróży Sosnowiec-Brela niecałe 14 h.

Powrót 01.08 (sobota).
Wracając a właściwie jadąc z Breli na Plitvička Jezera (planowane zwiedzanie i nocleg), stanąłem w potężnym korku przed Šibenikiem. Radio podało, że na moście Krka miał miejsce wypadek. Radio podało również, że kolejny wypadek miał miejsce w okolicy tunelu Sveti Rok i tworzą się korki. To oraz fakt, że znam już plitwickie a NP Krka jeszcze nie, zweryfikowało moje plany i odbiłem do Parku Krka.

Powrót właściwy 02.08 (niedziela)
Standardową trasą na Zagrzeb, Macelji z objazdem M-L-P, Graz, Wiedeń, Mikulov... Bez utrudnień, dopiero przed Brnem korek na kilka kilometrów który minąłem jak się dokulałem do zjazdu na Hrušovany u Brna -> MAPA
Niestety wpadłem na kilkadziesiąt minut w kolejny na wylocie z Brna.
Dalej już był spokój.
Łączny czas przejazdu Šibenik - Sosnowiec niemal dokładnie 12h
Ostatnio edytowano 03.08.2015 11:43 przez yooshky, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2015 10:08

17.07. PIĄTEK 15.30 wyjazd z Torunia

Toruń-Łodź-Gorzyczki-Brno-Wiedeń-MLP-Zagrzeb-Baska na Krk

Dojazd 8.00 czyli 16,5 godziny

Jedno tankowanie z hot-dogiem na BP Mszana z kolejką do kasy
Winieta Czechy - 2 minuty
Winieta Austria - 2 minuty

Na zwężeniach w CZ i A brak korków, maksymalna dopuszczalną prędkość

MLP - współczyje ludziom którzy wtedy jechali do cro płacąc 15E za autostradę. Tam gdzie sie kończy płatny odcinek i chcieliśmy wjechać z Ptuja jadąc dalej do granicy był masakryczny korek dokąd okiem sięgnąć. Był chyba jakiś wypadem, nic się nie ruszało. Na na ślimaku udało sie zawrócić, przyczepiliśmy się do 2 aut PL i wjechaliśmy na "normalną" drogę dokładnie 6km przed przejściem granicznym :) W tym przypadku nie dość ża za darmo to często i szybciej :)

Przed Zagrzebiem do opłaty może 2 minuty, na Lucko po bilet może z 10 minut a później aż do zjazdu na A1 masakryczne natężenie ruchu i prędkość od zerowej do 90-ki

30.07. CZWARTEK wyjazd z Porec 9.30, dojazd Katowice 21.30

Korek na 30 minut CRO-SLO - można było przez Buje i wyjechać na rondzie kawałek przed granicą ale przegapiłem

Korek w SLO przed wjazdem na autostradę

Ciasno na A na przelocie przez Wiedeń

Kawałek za CZ Brnem roboty i zwężenie do 1 pasa, zagapiliśmy się tam i w około 8km korku straciliśmy dokładnie 1:40 a rok temu objeżdżaliśmy te okolice kawałek miastem i wiochami

Zasadniczo było znośnie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2015 10:17

Właśnie przeczytałem na stronie, że 31 lipca zamknęli jeden pas ruchu ekspresówki z Brna na Pohorelice R52
od miejscowości Rajhrad
www.dopravniinfo.cz
http://mapa.dopravniinfo.cz/default.asp ... %BD%20kraj

No, ale to jest i tak dziwne, bo niedziele w Czechach zawsze były luźne, tirów nie ma, Czesi siedzą w domach lub gospodach i piwkują 8)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2015 10:20

Michalm2012 napisał(a):Pierwsza korkuje się autostrada w Słowenii. Teraz korek 7,5 km. Przed granicą też podobnie.


Kilka godzin przed tym jak to było pisane jechaliśmy do cro. My oczywiście MLP ale nawet za Ptujem nie szło wjechać na bezpłatny odcinek bo wszystko stało. Wjechaliśmy na trasę dopiero 6m przed granicą. Za darmochę i szybciej :)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 03.08.2015 10:25

Lednice napisał(a):Właśnie przeczytałem na stronie, że 31 lipca zamknęli jeden pas ruchu ekspresówki z Brna na Pohorelice R52
od miejscowości Rajhrad
http://www.dopravniinfo.cz
http://mapa.dopravniinfo.cz/default.asp ... %BD%20kraj

No, ale to jest i tak dziwne, bo niedziele w Czechach zawsze były luźne, tirów nie ma, Czesi siedzą w domach lub gospodach i piwkują 8)


Dokładnie tu stałem na zwężce.
Też jeździłem tą trasą w niedzielę i był luzik przez całe Czechy. Raz stałem w korku z powodu bardzo poważnego wypadku, jeśli dobrze pamiętam właśnie na R52 kilka km przed Pohorelicami.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 03.08.2015 10:50

piotrulex napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Pierwsza korkuje się autostrada w Słowenii. Teraz korek 7,5 km. Przed granicą też podobnie.


Kilka godzin przed tym jak to było pisane jechaliśmy do cro. My oczywiście MLP ale nawet za Ptujem nie szło wjechać na bezpłatny odcinek bo wszystko stało. Wjechaliśmy na trasę dopiero 6m przed granicą. Za darmochę i szybciej :)


Polecam przedłużyć objazd M-L-P, jeśli jedzie się w weekend w ten sposób -> MAPA.
18.07 (sobota) szybko śmignąłem, mimo postów na forum, że wszyscy wpadają na to rozwiązanie i tam też się zakorkuje, to powiem, że auto na blachach PL minąłem może jedno. Ogólnie luz. Do Ormož pustki, na granicy byłem tylko ja, przy Lucko nas troszkę spowolniły auta stojące w korku na prawym pasie, które zjeżdżały bezpośrednio z A3 na A1, w Lucko na krajowej 1 stanąłem raz na światłach i z kilometr jechałem za autobusem podmiejskim.
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 03.08.2015 10:58

Wczoraj, niedziela godz. 15.30 ,wyjazd z Brna w stronę Polski, korek na pół godziny, jakieś 3km do zwężki i później stało się już na samej zwężce. Także nawet w ten dzień może się zdarzyć.
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 03.08.2015 11:07

[quote="yooshky"]Moja relacja z przejazdu.

Wyjazd do Chorwacji 18.07 (sobota).
Ok 10:00-11:00 przekraczałem granicę słoweńsko - chorwacką.

O której godzinie wyjechałeś z Sosnowca ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2015 11:15

Piszą na dopravniinfo, że od 25 lipca jest zamknięta część autostrady
i że w kierunku na Vyskov jest jeden prowizoryczny pas ruchu, a w kierunku na Pragę są dwa prowizoryczne pasy :!:

https://www.google.com/maps/dir/49.1618 ... 4e!1m0!3e0


Jeszcze niedawno, były po 2 prowizoryczne pasy w każdą stronę, co powodowało, że korki były tam rzadziej spotykane
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 03.08.2015 11:43

Delikatesy napisał(a):
yooshky napisał(a):Moja relacja z przejazdu.

Wyjazd do Chorwacji 18.07 (sobota).
Ok 10:00-11:00 przekraczałem granicę słoweńsko - chorwacką.

O której godzinie wyjechałeś z Sosnowca ?


Jakoś po trzeciej, choć miałem plan ruszyć o północy :D
Ok 8h zeszła mi droga do Ormoz (ze sladu GPS, byłem tam o 11:10) z zakupem winiet w Ostrawie (dość długo to trwało) i Wilfersdorf i kilkoma drobnymi postojami.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 03.08.2015 12:42

dids76 napisał(a):
Marko66 napisał(a):

Cześć.
Za 5 dni też wyruszam na Pag i interesuje mnie Twój wariant przejazdu przez cro z ominięciem autostrady i tunelu Sv. Rok. Czy jechałeś tak https://goo.gl/maps/IIryz (od Karlovaca oczywiście) ? Ja wygląda ta trasa ? Nie trzeba się tam przypadkiem wspinać na jakieś góry po drodze ? A komunikaty radiowe były po chorwacku czy też w innych językach ?


Tu masz cały wątek o dojeździe "starą drogą" wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832.html?hilit=star%C4%85%20drog%C4%85
Jechałem już tak klika razy i mnie się podoba :wink:


Hvala dids76 - jak na autobanie bydzie kepsko to uciekom na ta trasa. Ale prognoza pogody tak wyglądoł, że w cro bydzie zimni jak u nos :wink:
gazinho
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gazinho » 03.08.2015 12:49

chybil napisał(a):[quote="gazinho"
Jakimi drogami jechałeś w Czechach?
Ile faktycznie zajęła Ci sama jazda bez przerw?


Jechałem z Boboszowa przez Lanskorun, Svitavy, Brno,mikulov. W Brnie trzeba już uważać na płatne odcinki autostrady. W nawigacji dałem omijanie dróg płatnych i po prostu jechałem przez miasto. Za Brnem trzeba uważać i zjechać z dwupasmowki na miejscowość Rajhrad i jechać równolegle aż do Pohorelice. Tam wracamy na główna trasę. Przerw dokładnie nie liczyłem. Ale samej jazdy było troszkę poniżej 6h.[/quote]
Ok, dzięki za odpowiedź. Pytająć o rzeczywisty czas samej jazdy chodziło mi o trasę od startu do mety, a więc?
Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2015 13:01

yooshky napisał(a):Polecam przedłużyć objazd M-L-P, jeśli jedzie się w weekend w ten sposób -> MAPA.
18.07 (sobota) szybko śmignąłem, mimo postów na forum, że wszyscy wpadają na to rozwiązanie i tam też się zakorkuje, to powiem, że auto na blachach PL minąłem może jedno. Ogólnie luz. Do Ormož pustki, na granicy byłem tylko ja, przy Lucko nas troszkę spowolniły auta stojące w korku na prawym pasie, które zjeżdżały bezpośrednio z A3 na A1, w Lucko na krajowej 1 stanąłem raz na światłach i z kilometr jechałem za autobusem podmiejskim.


Można też objazd M-L-P przedłużyć tak: https://goo.gl/maps/5qhw4
Ja zawsze robię przerwę w pizzerii przed Ptuj, jest tam darmowe WiFi, więc sprawdzam w HAK i DARS ruch na drogach i granicach. Na szczęście jeżdżę w takich terminach że nie musiałem korzystać z objazdów :oczko_usmiech: :mrgreen:
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 03.08.2015 13:06

yooshky napisał(a):
Delikatesy napisał(a):
yooshky napisał(a):Moja relacja z przejazdu.

Wyjazd do Chorwacji 18.07 (sobota).
Ok 10:00-11:00 przekraczałem granicę słoweńsko - chorwacką.

O której godzinie wyjechałeś z Sosnowca ?


Jakoś po trzeciej, choć miałem plan ruszyć o północy :D
Ok 8h zeszła mi droga do Ormoz (ze sladu GPS, byłem tam o 11:10) z zakupem winiet w Ostrawie (dość długo to trwało) i Wilfersdorf i kilkoma drobnymi postojami.


Ok , dzięki ja wyjeżdzam z Częstochowy w piątek około 20.00 , w Brnie na Węgry , a dalej zobaczę
czy będę zmuszony do objazdów różnistych pokazanych powyżej.Mam nadzieję ,że jakoś dojadę
i po roku przerwy wytaplam tyłek , jak zajadę na pewno wpiszę moje uwagi co do drogi :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 317
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone