Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 02.08.2015 16:27

sheltie1 napisał(a):Hej!
Piszemy na świeżo relacje z naszej dzisiejszej podróży z Dąbrowy Górniczej do Medulina. Cały czas śledziliśmy ten wątek więc byliśmy na bieżąco gdzie nas mogą spotkać jakieś niespodzianki:)
Wiele wskazówek okazało się pomocnych a my piszemy bo może komuś też się przydadzą nasze informację jeżeli wybiera się w kierunki Istrii.

Wyruszyliśmy z Dąbrowy Górniczej o 2:40 i jechaliśmy trasą na Gliwice-Brno-Wiedeń-Maribor-Graz-Lubljana i dalej na Koper ale nie jechaliśmy do końca tylko skręciliśmy na przejście graniczne Socerga/Buzet. Na granicy przed nami jedno auto(!) i przekroczyliśmy ją o 11:20. Po drodze nie mieliśmy żadnych korków, wypadków. Dalej piękną, krętą drogą zajechaliśmy pozwiedzać Motovun a na miejscu w Medulinie byliśmy o 14:20. Pozdrawiamy

Jesteś wielki , z rodzią jedziemy w ten piątek , planujemy wyjechać o 20.00 , jak pisałem wcześniej , moja znajoma wyjechała w piatek o 17,30 i zajechała .... o 22.00 , następnego dnia , pisała na bieżąco włącznie z tym że na autostradzie CRO rozdawali wodę i płyn do chłodnic , słyszałem o różnych rekordach , ale powyżej 24 godzin to mi się nie zdażyło jechać. pozdr.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 02.08.2015 18:26

Delikatesy napisał(a):
sheltie1 napisał(a):Hej!
Piszemy na świeżo relacje z naszej dzisiejszej podróży z Dąbrowy Górniczej do Medulina. Cały czas śledziliśmy ten wątek więc byliśmy na bieżąco gdzie nas mogą spotkać jakieś niespodzianki:)
Wiele wskazówek okazało się pomocnych a my piszemy bo może komuś też się przydadzą nasze informację jeżeli wybiera się w kierunki Istrii.

Wyruszyliśmy z Dąbrowy Górniczej o 2:40 i jechaliśmy trasą na Gliwice-Brno-Wiedeń-Maribor-Graz-Lubljana i dalej na Koper ale nie jechaliśmy do końca tylko skręciliśmy na przejście graniczne Socerga/Buzet. Na granicy przed nami jedno auto(!) i przekroczyliśmy ją o 11:20. Po drodze nie mieliśmy żadnych korków, wypadków. Dalej piękną, krętą drogą zajechaliśmy pozwiedzać Motovun a na miejscu w Medulinie byliśmy o 14:20. Pozdrawiamy

Jesteś wielki , z rodzią jedziemy w ten piątek , planujemy wyjechać o 20.00 , jak pisałem wcześniej , moja znajoma wyjechała w piatek o 17,30 i zajechała .... o 22.00 , następnego dnia , pisała na bieżąco włącznie z tym że na autostradzie CRO rozdawali wodę i płyn do chłodnic , słyszałem o różnych rekordach , ale powyżej 24 godzin to mi się nie zdażyło jechać. pozdr.

WIELKA
Niezły czas...
gazinho
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gazinho » 02.08.2015 21:18

chybil napisał(a):Trasa Wrocław - Pag. Wyjazd w piątek o 18:30.

Czechy bez winietki. W Wiedniu meldunek po 6 godzinach. Na mapach Google korek. Tomtom podpowiada 53 minuty straty. Odjeżdżamy Wiedeń na około. Zaraz za mostem wracamy na trasę. Autostradą do Mureck. Gęsto ale płynnie. Słowenia płynnie bez winiety . Znowu korek za Ptuj. Jedziemy boczkiem na cvetlin. Na autostradę wracamy i szybko na zagrzebia. Płatność kartą szybko. Uciekamy z autostrady i boczkiem do karlovaca. O 8 rano idzie dobrze. Radio i Google meldunek o wielkich korkach na autostradzie. Jedziemy na plitvice. Na pag docieramy stara trasa. O godzinie 13. 18 godzin. Ale były długie przerwy. Winietki tylko w Austrii i opłata przed zagrzebiem 6.5 euro.
Polecam wspomniany wcześniej tomtom, ładnie omija korki (ale nie w CRO bo tu ta usługa nie działa). W Chorwacji wyznaczenie trasę na google maps ale już na nim nie jechałem ze względu na koszt danych. Na wyznaczanie poszło 10 MB. Sprawdzałem kilkanaście razy ile zajmie dojazd autostradą a ile inna droga.

Jakimi drogami jechałeś w Czechach?
Ile faktycznie zajęła Ci sama jazda bez przerw?
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 02.08.2015 21:49

mendoza1973 napisał(a):Dlatego wytarczy poświęcić parę zlotych na transfer danych i na bieżąco sprawdzać co się dzieje na trasie-wystarczy google maps i wlaczona funkcja "natezenie ruchu"


Albo wykupić tak jak ja paczkę na dane i mieć googla cały czas włączonego ;)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 02.08.2015 22:07

chybil napisał(a):Trasa Wrocław - Pag. Wyjazd w piątek o 18:30.

Czechy bez winietki. ..... Uciekamy z autostrady i boczkiem do karlovaca. O 8 rano idzie dobrze. Radio i Google meldunek o wielkich korkach na autostradzie. Jedziemy na plitvice. Na pag docieramy stara trasa. O godzinie 13. 18 godzin. Ale były długie przerwy. Winietki tylko w Austrii i opłata przed zagrzebiem 6.5 euro.
Polecam wspomniany wcześniej tomtom, ładnie omija korki (ale nie w CRO bo tu ta usługa nie działa). W Chorwacji wyznaczenie trasę na google maps ale już na nim nie jechałem ze względu na koszt danych. Na wyznaczanie poszło 10 MB. Sprawdzałem kilkanaście razy ile zajmie dojazd autostradą a ile inna droga.

Cześć.
Za 5 dni też wyruszam na Pag i interesuje mnie Twój wariant przejazdu przez cro z ominięciem autostrady i tunelu Sv. Rok. Czy jechałeś tak https://goo.gl/maps/IIryz (od Karlovaca oczywiście) ? Ja wygląda ta trasa ? Nie trzeba się tam przypadkiem wspinać na jakieś góry po drodze ? A komunikaty radiowe były po chorwacku czy też w innych językach ?
bojka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bojka » 02.08.2015 22:16

13.08 (czwartek) planuję wyjazd z Wrocławia około 16:00 do Vodic. Proszę o podpowiedź czy z uwagi na problemy na A4 w PL myślicie, że opcja przez Boboszów, jest OK, czy lepiej jednak bocznymi drogami jechać prawie do Opola, tam wskoczyć na A4,a później A1? Czy powinniśmy obawiać się korków z czwartku na piątek? Mogę zmienić godzinę wyjazdu.
chybil
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chybil » 02.08.2015 23:56

[quote="gazinho"
Jakimi drogami jechałeś w Czechach?
Ile faktycznie zajęła Ci sama jazda bez przerw?[/quote]

Jechałem z Boboszowa przez Lanskorun, Svitavy, Brno,mikulov. W Brnie trzeba już uważać na płatne odcinki autostrady. W nawigacji dałem omijanie dróg płatnych i po prostu jechałem przez miasto. Za Brnem trzeba uważać i zjechać z dwupasmowki na miejscowość Rajhrad i jechać równolegle aż do Pohorelice. Tam wracamy na główna trasę. Przerw dokładnie nie liczyłem. Ale samej jazdy było troszkę poniżej 6h.
informer
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) informer » 03.08.2015 00:08

Marko66 napisał(a):Cześć.
Za 5 dni też wyruszam na Pag i interesuje mnie Twój wariant przejazdu przez cro z ominięciem autostrady i tunelu Sv. Rok. Czy jechałeś tak https://goo.gl/maps/IIryz (od Karlovaca oczywiście) ? Ja wygląda ta trasa ? Nie trzeba się tam przypadkiem wspinać na jakieś góry po drodze ? A komunikaty radiowe były po chorwacku czy też w innych językach ?


Trasa którą chcesz jechać jest spoko (można zobaczyć jak wygląda prawdziwa Chorwacja poza wybrzeżem). Jechałem nią w sobotę 1.08 gdy takie "dramaty" rozgrywały się na autostradzie. Nie ma jakichś specjalnie strasznych gór. Ruch nie duży. Oczywiście tak mniej więcej do Plitvic dużo terenów zabudowanych, później jedzie się już fajnie. Ja jechałem "trochę" dalej bo do Brist. Na autostradę wjechałem dopiero pod Splitem. Z Zagrzebia ruszyłem o 8,00, na miejscu byłem o 15.30. (z dwójką marudzących dzieci :D )
Komunikaty w radiu po chorwacku, angielsku, niemiecku i włosku (oczywiście najlepiej na HR1)
chybil
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chybil » 03.08.2015 00:11

Marko66 napisał(a):
chybil napisał(a):Trasa Wrocław - Pag. Wyjazd w piątek o 18:30.

Czechy bez winietki. ..... Uciekamy z autostrady i boczkiem do karlovaca. O 8 rano idzie dobrze. Radio i Google meldunek o wielkich korkach na autostradzie. Jedziemy na plitvice. Na pag docieramy stara trasa. O godzinie 13. 18 godzin. Ale były długie przerwy. Winietki tylko w Austrii i opłata przed zagrzebiem 6.5 euro.
Polecam wspomniany wcześniej tomtom, ładnie omija korki (ale nie w CRO bo tu ta usługa nie działa). W Chorwacji wyznaczenie trasę na google maps ale już na nim nie jechałem ze względu na koszt danych. Na wyznaczanie poszło 10 MB. Sprawdzałem kilkanaście razy ile zajmie dojazd autostradą a ile inna droga.

Cześć.
Za 5 dni też wyruszam na Pag i interesuje mnie Twój wariant przejazdu przez cro z ominięciem autostrady i tunelu Sv. Rok. Czy jechałeś tak https://goo.gl/maps/IIryz (od Karlovaca oczywiście) ? Ja wygląda ta trasa ? Nie trzeba się tam przypadkiem wspinać na jakieś góry po drodze ? A komunikaty radiowe były po chorwacku czy też w innych językach ?
chybil
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chybil » 03.08.2015 00:14

Marko66 napisał(a):
Cześć.
Za 5 dni też wyruszam na Pag i interesuje mnie Twój wariant przejazdu przez cro z ominięciem autostrady i tunelu Sv. Rok. Czy jechałeś tak https://goo.gl/maps/IIryz (od Karlovaca oczywiście) ? Ja wygląda ta trasa ? Nie trzeba się tam przypadkiem wspinać na jakieś góry po drodze ? A komunikaty radiowe były po chorwacku czy też w innych językach ?

Tak, jechałem tak jak trasa w załączonym linku. Najgorzej jechało się za karlovacem. Za Plitvixami coraz lepiej a pod koniec to już spokojnie 90 100kmh.
Jednak autostrada jest duzo lepsza. Jechałem tak jak jechałem tylko ze względu na ogromne korki. Np. Google maps pokazywał ze autostradą będę jechać 4:10 a przez Plitvice 4:15.caly czas chciałem wrócić na autostradę ale za każdym razem alternatywna droga była podobna czasowo.
Komunikaty w radiu HRK2. Z rana Były tylko po chorwacku. "kolona (korek) szest kilometra" . Przed południem były już po angielsku. Ale aby to zrozumieć trzeba mieć ogarnięte numery tras i ważniejsze węzły. Bo co z tego ze jest korek na autostradzie A13w kierunku miejscowości Brenna jak nie wiesz gdzie to jest. Prowadząc auto nie masz jak zajrzeć do mapy. Polecam Google maps, jest fajna aplikacja na androida croatia trafic info HAK.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 03.08.2015 00:59

My wyjechaliśmy w niedzielę z Wiednia o godzinie 9 , dotarliśmy do Komarnej o 19, były postoje, najdłuższy w MC donaldzie w Mariborze, mieliśmy mały korek może 20 minut przy granicy chorwackiej i malutki korek przy wjeżdzie na płatną autostradę w Chorwacji.
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 03.08.2015 06:22

KarKoz napisał(a):
Delikatesy napisał(a):
sheltie1 napisał(a):Hej!
Piszemy na świeżo relacje z naszej dzisiejszej podróży z Dąbrowy Górniczej do Medulina. Cały czas śledziliśmy ten wątek więc byliśmy na bieżąco gdzie nas mogą spotkać jakieś niespodzianki:)
Wiele wskazówek okazało się pomocnych a my piszemy bo może komuś też się przydadzą nasze informację jeżeli wybiera się w kierunki Istrii.

Wyruszyliśmy z Dąbrowy Górniczej o 2:40 i jechaliśmy trasą na Gliwice-Brno-Wiedeń-Maribor-Graz-Lubljana i dalej na Koper ale nie jechaliśmy do końca tylko skręciliśmy na przejście graniczne Socerga/Buzet. Na granicy przed nami jedno auto(!) i przekroczyliśmy ją o 11:20. Po drodze nie mieliśmy żadnych korków, wypadków. Dalej piękną, krętą drogą zajechaliśmy pozwiedzać Motovun a na miejscu w Medulinie byliśmy o 14:20. Pozdrawiamy

Jesteś wielki , z rodzią jedziemy w ten piątek , planujemy wyjechać o 20.00 , jak pisałem wcześniej , moja znajoma wyjechała w piatek o 17,30 i zajechała .... o 22.00 , następnego dnia , pisała na bieżąco włącznie z tym że na autostradzie CRO rozdawali wodę i płyn do chłodnic , słyszałem o różnych rekordach , ale powyżej 24 godzin to mi się nie zdażyło jechać. pozdr.

WIELKA
Niezły czas...

ups, sorki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2015 07:25

Czy ktoś z forumowiczów wracał może w sobotę z Dalmacji i koło Szybenika widział wypadek wydachowane niemieckie auto?Wyglądało to koszmarnie.
nur1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 17.06.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć..

Nieprzeczytany postnapisał(a) nur1 » 03.08.2015 08:26

Tytusdj napisał(a):
mendoza1973 napisał(a):Dlatego wytarczy poświęcić parę zlotych na transfer danych i na bieżąco sprawdzać co się dzieje na trasie-wystarczy google maps i wlaczona funkcja "natezenie ruchu"


Albo wykupić tak jak ja paczkę na dane i mieć googla cały czas włączonego ;)



Jaką paczkę danych wykupiłeś ? Nie wiem jaką wziąć czy 20 MB na trasę 1000 km wystarczy.
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 03.08.2015 08:28

Wczoraj (niedziela) wracałem z Wiednia. NIE POLECAM WRACAĆ W NIEDZIELE ZA DNIA PRZEZ CZECHY.
Ja straciłem 1,5 godz stania w korkach.
Pierwsze stanie za Mikulovem przed Brnem na tej ekspresówce, praktycznie na całej długości.
Drugi za Brnem (przed Rohlenką)
Trzeci korek nawet nie pamiętam :)
ale ogólnie masakra, w CZ same remonty i gdy jest duży ruch problem się robi na zwężkach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 316
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone