Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 09.05.2015 20:49

KarKoz napisał(a):
paw_el napisał(a):a gdzie coś dobrego zjeść pod drodze w Czechach lub Austrii, chętnie bym zjadł czeskie knedliczki :-)

Ja zajeżdżam na 1kg Grilované vepřové koleno s doplňky 160 Kč (nadváha kolena každých 10g – 2kč) do
pizzerie nico w Bohuminie. Jak znajdę zdjęcie to wkleję.



Jak tu jechać po takiej wyżerce. Chyba po 2 godzinnej drzemce.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 09.05.2015 22:12

KarKoz napisał(a):
paw_el napisał(a):a gdzie coś dobrego zjeść pod drodze w Czechach lub Austrii, chętnie bym zjadł czeskie knedliczki :-)

Ja zajeżdżam na 1kg Grilované vepřové koleno s doplňky 160 Kč (nadváha kolena každých 10g – 2kč) do
pizzerie nico w Bohuminie. Jak znajdę zdjęcie to wkleję.


W Bohuminie takie cudo podają???!!! Kruca fuks, szkoda, że to nie jest w okolicy np. Brna, bo tak jakoś głupio po przejechaniu kilkudziesięciu km robić sobie przerwę na szamanko... :mrgreen:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 09.05.2015 22:49

To fakt obżeranie się nie jest ani zdrowe ani wskazane, tym bardziej w podróży. Taką porcją można wyżywić całą rodzinę (żona, córka i ja), więc nie ma tak źle.
Smacznego :wink:
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 10.05.2015 08:22

Jeśli chodzi o dobre jedzenie polecam http://www.motorestutoma.com/plJdeln%20lstek.html kawałek za Brnem wiec można już troch zgłodnieć, knajpka bardzo fajna, smaczne jedzenie i nie drogo, polecana przez kierowców TIR :wink:
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 10.05.2015 08:29

piotrekbeti napisał(a):a jak widzicie jazdę na 2 auta ? w dzień to jednak widać mniej więcej jakie auto jedzie z tyłu, choćby kolor czy sylwetka, i można zwolnic, przyśpieszyć, żeby się z oczu nie tracić. ale w nocy, trasa 1300km, z tego 5-6h nocnej jazdy autostradami.? Utrzymujemy zadaną prędkość przelotową i stajemy na telefon? czy jednak trzymać się razem i zmieniać na czele co np. 30minut?




Ja zawsze ze znajomymi jadę na 2 auta spokojna jazda + CB zawsze wszystko jest w porządku, z jazdą w nocy tez niema problemu jeśli macie podobną prędkość to nie znikniecie sobie z pola widzenia :wink:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.05.2015 08:50

Czy w Motorestach w Czechach można płacić kartą ???
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 10.05.2015 09:28

Ural napisał(a):Czy w Motorestach w Czechach można płacić kartą ???


Morza płacić kartą, jedyne co jest dziwne do za WC trzeba zapłacić 2 zł :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2015 09:40

W motorestach czyli restauracjach przy drogach przewaznie akceptuja karty, ale w zwyklych knajpach czeskich bardzo czesto chca
Tylko
gotowke :!:

Bardzo dziwne, ze wzieli 2 zlote,
lepiej miec 10 koron :wink:
Bezplatne wc jest w fastfoodach typu McDonald czy KFC
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 10.05.2015 09:46

Mnie bardziej zdziwiło to że w ogóle kazali mi płacić mimo zamówienia 4 dzń, można było też zostawić 50 euro cent
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2015 09:53

Babcia klozetowa dzierzawi wc, a zarobione zlote i euro wydaje na zakupy w Polsce i w Austrii :wink:
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 10.05.2015 10:28

madi-ad napisał(a):Jeśli chodzi o dobre jedzenie polecam http://www.motorestutoma.com/plJdeln%20lstek.html kawałek za Brnem wiec można już troch zgłodnieć, knajpka bardzo fajna, smaczne jedzenie i nie drogo, polecana przez kierowców TIR :wink:

Motorest u Toma jest na wysokości miejscowości Rajhard - po obu stronach drogi- wiec można się zatrzymać w drodze do i z Cro :) jest możliwość płacenia kartą, koronami czeskimi, EUR, PLN (rachunek jest we wszystkich wariantach) i jak brakuje jakies waluty to można dopłacić w innej. Czynny 24/h. Jest WiFi. Dla gości WC bezpłatne i mi nigdy nie zdarzyło się płacić.
Zawsze tam się zatrzymujemy na smażony ser ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.05.2015 10:35

Lednice napisał(a):Babcia klozetowa dzierzawi wc, a zarobione zlote i euro wydaje na zakupy w Polsce i w Austrii :wink:

Jestem ciekaw czy wydaje paragony?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 10.05.2015 12:22

madi-ad napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):a jak widzicie jazdę na 2 auta ? w dzień to jednak widać mniej więcej jakie auto jedzie z tyłu, choćby kolor czy sylwetka, i można zwolnic, przyśpieszyć, żeby się z oczu nie tracić. ale w nocy, trasa 1300km, z tego 5-6h nocnej jazdy autostradami.? Utrzymujemy zadaną prędkość przelotową i stajemy na telefon? czy jednak trzymać się razem i zmieniać na czele co np. 30minut?




Ja zawsze ze znajomymi jadę na 2 auta spokojna jazda + CB zawsze wszystko jest w porządku, z jazdą w nocy tez niema problemu jeśli macie podobną prędkość to nie znikniecie sobie z pola widzenia :wink:


Ja raz jechałem ze znajomymi, niezbyt miło wspominam bo nie dość, że ich dzieci miały notoryczną sraczkę, oczywiście na przemian, nie wszyscy naraz, to jeszcze jechali samochodem na gaz więc co 200-300 km było szukanie gazu. Dramat. Liczenie do 10 i głębokie oddechy mi nie pomagały ... :evil:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.05.2015 12:28

jackuc napisał(a):Ja raz jechałem ze znajomymi, niezbyt miło wspominam bo nie dość, że ich dzieci miały notoryczną sraczkę, oczywiście na przemian, nie wszyscy naraz, to jeszcze jechali samochodem na gaz więc co 200-300 km było szukanie gazu. Dramat. Liczenie do 10 i głębokie oddechy mi nie pomagały ... :evil:

Największym dramatem jest jak się jedzie z kimś kto nie wie gdzie się jedzie, liczy na przewodnika. Takiego gamonia trzeba prowadzić za rączkę a jak sie zgubi to zazwyczaj ma jeszcze pretensje :) Kiedyś tak jechałem i na pytanie czemu nie wiedzą gdzie jechać odpowiedzieli, że przecież ja wiem :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2015 12:37

Czasami człowiek ma strach w oczach, jak zauważy,
że ktoś koło ciebie utracił kontakt wzrokowy z resztą kolumny i desperacko stara się go odzyskać :? :? :?
Przeważnie to taki ktoś, kto liczy tylko na innych, a jemu samemu nie chciało się nawet zajrzeć na mapę trasy :?
Taki ktoś wpada w panikę, wyprzedza na trzeciego, zachowuje się, jakby mu rozum odebrało :evil:
Bo się boi, że się zgubi :roll:

Na autostradzie jazda w kolumnie bardzo blisko siebie jeszcze ujdzie,
ale na zwykłej drodze taki panikarz to masakra :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 238
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone