Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 02.01.2008 23:51

FUX napisał(a):
wlodek napisał(a): ale aby nie stać na bramkach to w necie kupuje sobie przejazdy i wszyscy stoją a ja spokojnie ich omijam brameczka sie otwiera i jadę dalej. Reszta trasy wygląda róznie raz korek to znów luz i tak byle do celu. :lol:

Podziel się tą wiedzą..... :wink:

Jest to strona po niemiecku ale myśle ze mozna wykumać oto link
https://primaryserver.videomaut.at/webs ... skarte.jsp
Przejazd w dwie strony kosztuje ok 20 euro. Jeszcze jedna rada warto sobie ten kod kreskowy wydrukować bo czasami coś nie działa lub zabrudzone tablice rejestracyjne i komórka żle odczyta, ja tak miałem ale miałem wydruk i pania na bramkach z uśmiechem "Austriaczka!!!!" mi otwarła a cała niemiecka i austriacka rasa stała :lol:
Dla jasności wybieramy z lewego menu "PKW Videomaut" i płatny tunel
wybieramy Einzelkarte Videomaut
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.01.2008 08:50

wlodek napisał(a):
FUX napisał(a):
wlodek napisał(a): ale aby nie stać na bramkach to w necie kupuje sobie przejazdy i wszyscy stoją a ja spokojnie ich omijam brameczka sie otwiera i jadę dalej. Reszta trasy wygląda róznie raz korek to znów luz i tak byle do celu. :lol:

Podziel się tą wiedzą..... :wink:

Jest to strona po niemiecku ale myśle ze mozna wykumać oto link
https://primaryserver.videomaut.at/webs ... skarte.jsp
Przejazd w dwie strony kosztuje ok 20 euro. Jeszcze jedna rada warto sobie ten kod kreskowy wydrukować bo czasami coś nie działa lub zabrudzone tablice rejestracyjne i komórka żle odczyta, ja tak miałem ale miałem wydruk i pania na bramkach z uśmiechem "Austriaczka!!!!" mi otwarła a cała niemiecka i austriacka rasa stała :lol:
Dla jasności wybieramy z lewego menu "PKW Videomaut" i płatny tunel
wybieramy Einzelkarte Videomaut


Dzięęęęęęęęęęęęęęęęęękiiiiiiiii!!!!!!
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 23.01.2008 20:58

Zanim w miejscowości/węźle "Bosiljevo" autostrada A1 rozdzieli się na oba w/w kierunki (Istria/Dalmacja) do pokonania jest tunel Mala Kapela, nazwany tak na cześć gór pod którymi wiedzie. To jest pierwsze tzw. "wąskie gardło" bo w tym tunelu autostrada zwęża się do jednej nitki, jako że dopiero trwa drążenie drugiej.

Post profesjonalny, kopalnia pożytecznych informacji, ale nie mogę się powstrzymać aby wtrącić małą uwagę, aby pierwszoroczniacy jadący na Istrię mieli o jeden stres mniej.
Jak mówił śp. Kazimierz Górski, ''wydaji mnie sie'' że tunel Mała Kapela znajduje się za węzłem Bosiljewo, czyli nie na drodze na Istrię ale do Dalmacji.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 24.01.2008 00:30

felder*eagles napisał(a):Post profesjonalny, kopalnia pożytecznych informacji, ale nie mogę się powstrzymać aby wtrącić małą uwagę, aby pierwszoroczniacy jadący na Istrię mieli o jeden stres mniej.

Dostajesz plusa za "czujność obywatelską" :wink: - słuszna uwaga; jadąc od Zagrzebia na południe najpierw wypada węzeł a następnie tunel - więc już poprawiam. Pomylił mi się ten węzeł ze zjazdem na Żutą Lokwę i dalej przełęczą Vratnik do Senja - to akurat moja ulubiona i najczęstsza trasa w stronę Pagu.
A co do jazdy na Istrię to IMHO jednak krótsza i szybsza (bezkorkowa) droga wiedzie przez Słowenię - w Mariborze skręt na Ljublanę i dalej na Koper zamiast na Zagrzeb. 100% autostrada aż za Koper - nie trzeba się męczyć na odcinku Maribor-Ptuj.
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 24.01.2008 12:11

potwierdzam na Istrię całkiem miło jedzie sie przez Koper sprawdzone w tym roku pod koniec sierpnia .

Pod koniec podróży warto zrobić krótką przerwę w Postojnej. Wprawdzie drogo jak piorun i tłoczno ale jaskinia robi wrażenie. A że leży prawie przy autostradzie to warto skorzystać po drodze niż gnać tam extra ....
ROCHEN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 168
Dołączył(a): 28.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROCHEN » 13.02.2008 12:39

FUX napisał(a):
wlodek napisał(a):
FUX napisał(a):
wlodek napisał(a): ale aby nie stać na bramkach to w necie kupuje sobie przejazdy i wszyscy stoją a ja spokojnie ich omijam brameczka sie otwiera i jadę dalej. Reszta trasy wygląda róznie raz korek to znów luz i tak byle do celu. :lol:

Podziel się tą wiedzą..... :wink:

Jest to strona po niemiecku ale myśle ze mozna wykumać oto link
https://primaryserver.videomaut.at/webs ... skarte.jsp
Przejazd w dwie strony kosztuje ok 20 euro. Jeszcze jedna rada warto sobie ten kod kreskowy wydrukować bo czasami coś nie działa lub zabrudzone tablice rejestracyjne i komórka żle odczyta, ja tak miałem ale miałem wydruk i pania na bramkach z uśmiechem "Austriaczka!!!!" mi otwarła a cała niemiecka i austriacka rasa stała :lol:
Dla jasności wybieramy z lewego menu "PKW Videomaut" i płatny tunel
wybieramy Einzelkarte Videomaut


Dzięęęęęęęęęęęęęęęęęękiiiiiiiii!!!!!!


FUX nie dziękuj za wcześnie, bo albo Włodek ma nadzwyczajne szczęscie
albo nieco minął się z prawdą. Tauernautobahn czyli A-10to najbardziej zatłoczona autostrada w Austrii.Znam ją bardzo dobrze bo jeżdziłem tam
wielokrotnie.Problem polega na tym ,że ma ona 2-4 pasów w jednym
kierunku.Natomiast 2 najdłuższe tunele
Tauerntunnel 6,4 km
Katschbergtunnel 5,4 km
mają tylku jedną rure a w nich po jednym pasie w każdym kierunku.
Wiadomo że na austriackie autostrady potrzebne są vigniety naklejane na szybe , dodatkowo na niektóre tunele trzeba płacić dodatkowo. Za te 2
powyższe tez.Można płacić na bramce można wykupic videomaut.
Ale videomaut nie chroni przed staniem w korku.Zeby ominąc te 2 tunele są 2 możliwości:
1-zjazd w Eben i jazda przez góry wąską, krętą drogą
2- przewieżć auto secjalnym pociągiem.
Jeżeli Włodek po noclegu w Piding i sniadanku ruszył w droge to jadąc w
piątek po południu lub sobote (w sierpniu) wpadł w najgorszy Stau czyli
korek.Od Eben stoją na A-10 takie tablice z informacją:
od tego miejsca czeka się 3 godz, 2godz itd .Ok 1 km przed wjazdem
do Tauerntunelu jest sygnalizacja świetlna. Od czasu do czasu policjanci
zapalają zielone i kilkadziesiąt aut może jechac. Dopuki oni nie przejadą tunelu reszta musi czekać, niezależnie od tego czy mają videomaut
czy płacą na bramce.Bo dla wszystkich jest jedna kolejka.
Dopiero po przejechaniu tunelu jest Mautstelle St. Michael i tam są
bramki do płacenia oraz specjalne na videomaut.No ale tam nie ma
dużych kolejek. Czeka się przede wszystkim przed tunelem.
Potem jest Katschbergtunnel ,ale tam są nieco mniejsze kolejki.
Videomaut jest opłacalny dla ludzi, którzy często jeżdzą opłaconym
odcinkiem.
Dlaczego o tym tyle pisze? Uważam ,że powinniśmy sobie pomagać
a nie wstawiać niepewne lub mylne informacje.
Dodam jeszcze że na tej stronie www.asfinag.at
są również webcams gdzie można sobie oglądac gdzie jak przebiega ruch.
Jest Stau czy nie. Jeżeli o mnie chodzi to obecnie nie jeżdze Tauernautobahn tylko A-8 i A-9 jest mniejszy ruch.
Mam nadzieje, .że troche sprawe wyjaśniłem, a Włodek zobaczy że miał po prostu szczęscie , a `niemiecka i austriacka rasa` -jak pisze- nie jest
głupsza od niego. :papa: :papa: :papa:
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 13.02.2008 23:19

Masz rację ROCHEN myślę że mnie źle zrozumiałeś VideoMaut jest przy drugim tunelu jadąc od Salzburga przed pierwszym tunelem trzeba stać ale jest fajny objazd, mając nawigację która pokazuje objazd wjeżdżasz prosto przed pierwszym tunelem. Zjeźdżasz na Reitdorf droga kiepska wąska ale jedziesz uparcie przed siebie ok 10 może 16 km i nagle widzisz znak wjazd na autostradę jedziesz i co cały sznur samochodów i jestes 100 mmoze 200 m przed wjazdem do pierwszego tunelu :lol:
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 22.03.2008 23:43

Witam, pozwalam sobie na maleńką poprawkę: strona chorwackiego automobilklubu to www.hak.hr, natomiast www.hac.hr to stronka o chorwackich autostradach.Pozdrawiam
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008
Re: Korki?....hmmmmm...bywają

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 22.03.2008 23:47

Bartosz w tym okresie masz 99,9% pewności że nie utkniesz
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 16.04.2008 21:55

Przeraża mnie wizja korków, dlatego planuję wyjazd w ciągu tygodnia, byleby nie z pt na sob. W ogóle wujostwo narzeczonego ostatnio przedstawili nam same czarne wizje jazdy do Cro (jechali latem 4 razy, za każdym razem na sob). Bardzo by mi zależało nie tkwić w korkach i przejechać większą część trasy nocą, przede wszystkim dlatego że jedziemy nie najnowszym autem :oops: (BMW rocznik 94), niby wszystko sprawne, ale różnie może być... A jak by miało coś strzelić w korku w skwarze to już dramat na maxa :? Myślę o drodze przez BIH, choć niekoniecznie. Można się spodziewać sporych korków w ciągu tygodnia w sierpniu?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.04.2008 21:58

peligrosa napisał(a):Przeraża mnie wizja korków, dlatego planuję wyjazd w ciągu tygodnia, byleby nie z pt na sob. W ogóle wujostwo narzeczonego ostatnio przedstawili nam same czarne wizje jazdy do Cro (jechali latem 4 razy, za każdym razem na sob). Bardzo by mi zależało nie tkwić w korkach i przejechać większą część trasy nocą, przede wszystkim dlatego że jedziemy nie najnowszym autem :oops: (BMW rocznik 94), niby wszystko sprawne, ale różnie może być... A jak by miało coś strzelić w korku w skwarze to już dramat na maxa :? Myślę o drodze przez BIH, choć niekoniecznie. Można się spodziewać sporych korków w ciągu tygodnia w sierpniu?


No takim samochodem to bym sie nie wybierał. Przeciez w Chorwacji nie maja serwisu BMW. A jesli jest to na dzień dobry płaci sie 500 euro za byle co. Pozyczcie od kogoś młodszy samochód, chocby Matiza.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.04.2008 22:24

Kto ci teraz pożyczy samochód :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2008 22:28

kokos0 napisał(a):Kto ci teraz pożyczy samochód :)

AVIS albo HERTZ :mrgreen:
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 16.04.2008 22:34

darek1 napisał(a):
peligrosa napisał(a):Przeraża mnie wizja korków, dlatego planuję wyjazd w ciągu tygodnia, byleby nie z pt na sob. W ogóle wujostwo narzeczonego ostatnio przedstawili nam same czarne wizje jazdy do Cro (jechali latem 4 razy, za każdym razem na sob). Bardzo by mi zależało nie tkwić w korkach i przejechać większą część trasy nocą, przede wszystkim dlatego że jedziemy nie najnowszym autem :oops: (BMW rocznik 94), niby wszystko sprawne, ale różnie może być... A jak by miało coś strzelić w korku w skwarze to już dramat na maxa :? Myślę o drodze przez BIH, choć niekoniecznie. Można się spodziewać sporych korków w ciągu tygodnia w sierpniu?


No takim samochodem to bym sie nie wybierał. Przeciez w Chorwacji nie maja serwisu BMW. A jesli jest to na dzień dobry płaci sie 500 euro za byle co. Pozyczcie od kogoś młodszy samochód, chocby Matiza.


Myślałam jeszcze żeby na hulajnogach śmigać, ale chyba trochę za daleka trasa co nie? Co myślisz?
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 16.04.2008 22:47

hulajnoga jest dobra, ale nie kupuj tej za 30 zł bo to szmelc dołóż 20 i jedziecie na jednej we dwoje:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone