Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORĆULA... nasze bajeczne wspomnienia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2009 18:50

No tośmy się minęli, bo wyjechaliśmy z Zavalaticy 27 lipca. Zdjęcia super! Pozdrawiam. Czekam na jeszcze.
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 19:11

Kwatera taka jak na fotkach z internetu.Pokoje bez jakiegoś och i ech ale nie tego szukaliśmy w każdym z nich jest duże dwuosobowe łóżko i duża szafa, kuchnia przestrzenna i dobrze wyposażona ,łazienka ma to co powinna mieć .Przed poszukiwaniami apartamentu dobrze założyliśmy że w pokojach będziemy tylko spać a resztę czasu na kwaterze spędzimy na tarasie z pięknym widokiem na Adriatyk.I tu się nie zawiedliśmy rzeczywistośc przerosła to co widzieliśmy na fotkach

Obrazek

Gospodarze Ivan przekomiczny a Susi rodowita Kanadyjka przemiła i co nas najbardziej ucieszyło to dwójka ich synów w podobnym wieku do naszych chłopaków.Poprostu ideał .
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 19:14

agnieszka-bg napisał(a):No tośmy się minęli, bo wyjechaliśmy z Zavalaticy 27 lipca. Zdjęcia super! Pozdrawiam. Czekam na jeszcze.

no to czekamy na Waszą relację :D jesteśmy ciekawi jak Wam się podobało
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.08.2009 20:43

Fajna relacja i super fotki :) - to pomaga doczekac do września
Czekam na dalszy ciąg
Pozdrawiam
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 10.08.2009 21:16

Bardzo ciekawa relacja czekam na cd.
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 21:59

Radość z tego co zastalismy sprawiła że po zjedzeniu obiadu i wypiciu kawy(dziesiątej tej doby) postanowiliśmy odpoczynek i sen odłożyć na wieczór :D i udalismy się na najbliższą plaże na obrzeżach Zavalaticy
oto Żitna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża urokliwa choć momentami zbyt zatłoczona .Kąpiel podziałała orzeżwiająco i byliśmy pewni że spędzimy tu cudowne wakacje
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 10.08.2009 22:06

oginioszki napisał(a):Radość z tego co zastalismy sprawiła że po zjedzeniu obiadu i wypiciu kawy(dziesiątej tej doby) postanowiliśmy odpoczynek i sen odłożyć na wieczór :D i udalismy się na najbliższą plaże na obrzeżach Zavalatica. Plaża urokliwa choć momentami zbyt zatłoczona .Kąpiel podziałała orzeżwiająco i byliśmy pewni że spędzimy tu cudowne wakacje


Faktycznie plaża i dno w zatoce jest tak mocno zaśmiecone? Planuję nurkowanie i różne opinie już czytałem... Oczywiście pod temat się już dawno podczepiłem ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2009 00:13

Moja relacja- Zakochani w Chorwacji, zdjęcia też są. Mieszkaliśmy naprzeciwko. Pozdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2009 00:16

Do bobemce - plaża zaśmiecona, dno na brzegu w miarę czyste, potem, głębiej zaśmiecone w całej zatoczce- mąż nurkuje i widział.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 11.08.2009 09:02

agnieszka-bg napisał(a):Do bobemce - plaża zaśmiecona, dno na brzegu w miarę czyste, potem, głębiej zaśmiecone w całej zatoczce- mąż nurkuje i widział.


Agnieszko, a jaka jest szansa ponurkować gdzieś poza zatoką. Ja będę mieszkał dokładnie na tym samym półwyspie co Ty, z tą różnicą, że jeszcze dalej od "centrum" wsi, w kierunku samego czubka półwyspu. da się tam jakoś znaleźć sensowne miejsce do leżakowania i zejścia do wody dla innych (zwłaszcza) plażowiczek?

BTW - Zakochani w Chorwacji to genialna relacja :) mam nadzieję, że nie zrobiłem tą wypowiedzią konkurencji ognioszki, bo tu też jest ciekawie :)
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 11.08.2009 10:43

agnieszka-bg napisał(a):Moja relacja- Zakochani w Chorwacji, zdjęcia też są. Mieszkaliśmy naprzeciwko. Pozdr.

Agnieszka świetna relacja imienniczko :D świetne poczucie humoru szkoda że się niespotkałyśmy :D
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 11.08.2009 11:53

Czas na moje wypociny.
Po wymoczeniu naszych scharatanych ciał wracamy na kwaterę przyglądajac się trochę wiosce.I bardzo przypada nam do gustu spokojna a zarazem tętniąca życiem i swobodą Zavalatica ...wsi sielska anielska.
Wracamy przepojeni radochą a na tarasie czeka na nas taka niespodzianka

Obrazek

Obrazek

zajadamy kolacyjkę i tak jak moja imienniczka która była po drugiej stronie zatoki wychwalam pomysł posiłków z słoika.Choćby z tego powodu że mamy więcej czasu na taras i cudowne wino Pośip od Ivana
który biadoląc na teściową (która odwiedziła ich na bardzo długie wakacje przylatując z Kanady) nazywaną przez niego starą babą opowiedział nam co nieco o okolicy ,cykadach i innych stworach czających się w krzakach na mnie.Rozumiejąc co piąte słowo szło to mniej więcej tak -stara baba katastrofa ,cykady katastrofa ,Pośip ok ,sun beach ok .Katastrofa to był jego ulubione słowo które w połaczeniu z jego poczuciem humoru sprawiało że zrywaliśmy z niego boki.
A Zavalatica dalej nas zaskakiwała

Obrazek

a chłopaki nie mogły z wrażenia zasnąć



Obrazek

a my odpływaliśmy wraz z końcem wina w butelce

Obrazek

no nic czas odhaczyć ostatni punkt z listy p.t Opole-Zavalatica dzień dojazdu
laku noć
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 11.08.2009 14:04

Dzień drugi.
Po wypiciu porannej kawy postanowiliśmy że jedziemy poszukać Pumpatskiej Luki.Ivan nie potrfi nam za bardzo nic powiedzieć o dojeżdzie bo jak stwierdził Żitna ok blisko Pumpatska daleko droga katastrofa.No nic zdani jesteśmy na siebie,pakujemy kierowcę i ruszamy .Na szczęście prowadzi tam fajna droga i dobrze oznaczona więc po 10minutach wyskakuje z samochodu i

Obrazek

Obrazek

po krótkiej konsultacji kierowca z błyskiem w oku mówi jedziemy na łeb na szyje(niepokoi mnie)



Obrazek

i poraz kolejny odkładamy sesje zdjęciową ze zjazdu (błąd) na następny raz by skupić się na cudownych widokach (czytaj przerażających)
Udało się jesteśmy na dole i szukamy miejsca do zaparkowania i tu dobra rada by zawczasu zawrócić auto w kierunku wyjazdu bo potem może być z tym problem.My wysiadamy a kierowca jedzie ciut za daleko by zawrócić i musi na wstecznym cofać z górki po drodze szutrowej na szerokość autka jakieś 700m.Teraz go go na plażę i tu szok ,scenka opada... cudowna :D rozbijamy nasz obóz co nie jest łatwe bo kierowca ma do nadmuchania 2 materace,fotel,piłkę,ponton i postawić parasole :lol:



Obrazek

rzut oka na konkurencje ...jest dobrze nie jesteśmy sami ,są też inni opaleni inaczej :D można rozpocząć konkurencję p.t rozkosze plażowania

Obrazek


i spalić się maksymalnie :lol:

Obrazek

jest cudownie więc siedzimy do 17 pływając,smarząc sie i zajadając .Czas wracać wyciągamy kierowcę z wody

Obrazek

zwijamy obóz i udajemy się do auta,a tu szok samochodów cała masa ale jakoś udaje się nam wyjechać...10metrów i stoimy .Po chwili okazuje się że zjeżdżający w dół zblokowali się z wyjeżdżajacymi a najlepsze że na szpicy tych udających się jak my pod górę jest Włoch jadący na wstecznym 8O (dlatego rada o nawracaniu) .Biedak męczył się tak jakieś 500m nim udało mu sie po niesamowitych przetasowaniach z innymi samochodami nawrócić.Trwało to 30 minut nim ruszyliśmy pod górę.
Ale plaża jest warta takiej przygody.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 11.08.2009 14:17

Fajnie piszesz, a Pupnatska luka ekstra jest :D Zjechaliśmy tam parę lat temu na naszym objeździe Korczuli. Parę dni przedtem na dolnej asfaltowej drodze (starej, między górnym asfaltem i szutrem prowadzącym na plażę) udało mi się w środku nocy przy zawracaniu zwiesić tylne koło nad krawędzią drogi, co się moja Pani wystraszyła to jej. W dole "przepaść" wg jej wrażenia, wg mojego tylko nieco stromy stok :lol: Podeszliśmy kawałek po pomoc i spotkani miejscowi nam pomogli, unieśli trochę brykę od zawieszonej strony i wyjechałem bez żadnych uszkodzeń :)
pzdr
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 11.08.2009 14:25

zawodowiec napisał(a):Fajnie piszesz, a Pupnatska luka ekstra jest :D Zjechaliśmy tam parę lat temu na naszym objeździe Korczuli. Parę dni przedtem na dolnej asfaltowej drodze (starej, między górnym asfaltem i szutrem prowadzącym na plażę) udało mi się w środku nocy przy zawracaniu zwiesić tylne koło nad krawędzią drogi, co się moja Pani wystraszyła to jej. W dole "przepaść" wg jej wrażenia, wg mojego tylko nieco stromy stok :lol: Podeszliśmy kawałek po pomoc i spotkani miejscowi nam pomogli, unieśli trochę brykę od zawieszonej strony i wyjechałem bez żadnych uszkodzeń :)
pzdr

8O ja bym tego nie przeżyła mając w pamięci tą drogę (choć najgorsze było dopiero przede mną BAĆVA!!) ale na szczęście i nieszcęście mój kierowca był wyluzowany i więcej patrzył na widoki mówiąc patrz jak tu pięknie niż na drogę :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORĆULA... nasze bajeczne wspomnienia - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone