Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORĆULA... nasze bajeczne wspomnienia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 10:56

na Proizd kursuje statek ,cztery kursy na wyspę i trzy powrotne a plaże są cztery w tym jedna fkk i tylko na tej byliśmy i poczuliśmy sie jak w raju
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 11:46

Ruszamy dalej i zaczynamy się upajać pięknymi widokami więc kilometrów nam ubywa migusiem


Obrazek

Obrazek

aż w pewnym momencie opodal Maslenicy dopada nas silny wiatr który rzuca troche autem ,wszyscy nagle zwalniaja i pojawia sie taka informacja

Obrazek

no cóż troszkę zwalniamy podziwiając przepiękne widoki

Obrazek
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 10.08.2009 12:01

zapisuję się do czytelni
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 12:18

Dojeżdżamy do parkingu na wysokości miejscowości Skradlin i stajemy na odpoczynek .Miejsce na piknik wyśmienite jeden z najładniejszych parkingów na autostradzie

Obrazek

śniadanie,kawa i ... kierowca nam się popsuł 8O

Obrazek

po godzinnej przerwie i naprawie kierowcy ruszamy dalej...[/img]
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 10.08.2009 13:18

Korčula, to i mój raj na ziemi. Chętnie poczytam i powspominam :lol: Dobrze, że udało Wam się naprawić kierowcę, bo bez niego trudno byłoby z tymi dwoma tonami bagażu, a i droga daleka. Takie naprawy czasami drogo kosztują i zżerają dużo czasu :wink:
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 13:25

Zmęczenie daje się coraz bardziej we znaki ale radość z urlopu pcha nas dalej i dalej.Coraz ładniejsze krajobrazy

Obrazek
Obrazek

z tego zmęczenia nie wiemy czy te fotki jeszcze z autostrady czy nie .Nie potrafimy sobie przypomnieć ze względu na przygodę z paliwem!!!
Jedziemy sobie jedziemy dojeżdżamy do stacji spojrzenie na ilość paliwa jest oki 1/4 baku jedziemy dalej bo jak narazie stacje są w odległości 30-40km góra więc mając paliwa na 150km mamy na tankowanie jeszcze czas .A tu niespodzianka jedziemy kilkadziesiąt kilometrów i żadnej stacji i dopiero teraz dopada nas przykra wiadomość nowy odcinek autostrady nie ma jeszcze stacji.Zjazd z autocesty w Ploće tak jak wspominałam błąd ze względu na budowę zjazdu także część drogi po szutrze i wybojach a dalej kręte wąskie i zapchane . A stacji jak nie ma tak nie ma 8O no i stalo sie stoimy jakieś 5km przed Ploće.Łapanie stopu dojazd do stacji i koszmar z powrotem do auta .Strata przeszło godziny i 5 lat życia przez stres.Ale wszystko dobrze się skończyło pozdrawiamy mieszkańców Ploće i obsługę stacji dzięki którym wyszliśmy jakoś z tej opresji.Nauczka na przyszłość(jak się póżniej okazało to nie do końca :D )
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 13:55

Po zatankowaniu paliwa na stacji jedziemy ku granicy z Bośnią

Obrazek

Chorwaci no problem, Bośniacy no problem tylko pokiwanie paszportami przez zamknięte okno więc nie sprawdziły się moje obawy co do ostrzelania auta przez Bośniaków :lol: .Tak dokulaliśmy się do Neum



Obrazek

i dalej mając już półwysep z prawej strony

Obrazek

skręcamy

Obrazek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.08.2009 14:09

Mam nadzieję że drogę przez Peljesac też pożądnie "ofociłaś" :wink:
Fajna relacja i fotki, my jedziemy 14.08- no to teraz chętnie popatrzę na drogę która nas czeka :lol:
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 14:20

Przed nami mur w Ston

Obrazek

a dalej to co pobudziło mojego kierowcę któremu oczko się z zachwytu zaświeciło i zapomniał o zmęczeniu ja miałam trochę inne zdanie :D

Obrazek

Obrazek

a ja się pobudziłam widząc to

Obrazek

i nie omieszkałam skorzystać z dobrodziejstwa tego zakątka kupując pare butelek wina( błąd na Korćuli tak samo dobre wina idzie dostać dużo taniej)

Obrazek

ale co tam nie ma czego żałować
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 14:54

I tak zaczynamy się zbliżać do Orebića zmęczeni i pragnacy jak najszybciej wkulać zajechane przez naszego zachwyconego kierowce autko na prom

Obrazek

półwysep przepiękny i bardzo się nim zachwycaliśmy mielismy w planach za pare dni tędy jechać do Dubrovnika i Mostaru więc sesje zdjęciowe przełożyliśmy na ten termin.Niestety życie spłatało figla i nie dane nam było pstryknąc więcej fotek czego teraz żałujemy.Za rok będzie okazja ...
I tak lądujemy w porcie ,ustawiamy sie w kolejce kupujemy bilety(auto dwoje dorosłych i dwójka dzieci =103 k).W kolejce dwa inne samochody z Polski .Miejsca na promie sporo więc nie ma problemu a jak by co to prom kursuje co godzinę (przeważnie o wpół)

Obrazek
Agi40
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agi40 » 10.08.2009 16:00

super relacja,

ja startuję za tydzień
mam nadzieję, że skorzystam z Waszej relacji
pozdrawiam serdecznie
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 10.08.2009 17:14

Przypomniała mi się moja pierwsza podróż na Peljesac, jeszcze 3 tygodnie i znów tam będę :lol: fajna relacja, czytamy... :D
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 17:25

Alita napisał(a):Przypomniała mi się moja pierwsza podróż na Peljesac, jeszcze 3 tygodnie i znów tam będę :lol: fajna relacja, czytamy... :D

Nie masz pojęcia Alita jak Ci zazdroszczę ,nie mam pojęcia jak długo będe się aklimatyzować z powrotem w Polsce.Dzisiejszy dzień pracy był koszmarny (dobrze że mogłam pisać relację :D )
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 17:27

Agi40 napisał(a):super relacja,

ja startuję za tydzień
mam nadzieję, że skorzystam z Waszej relacji
pozdrawiam serdecznie

sypiecie sól na moją świeżą ranę :cry:
:D oczywiscie żartuję ,zazdroszczę ale wiem jak to jest czekać
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 10.08.2009 18:19

Żegnamy Orebić

Obrazek

kurs Korćula

Obrazek

Obrazek

a Orebić znika za zakretem

Obrazek

i pomalutku przybijamy do portu promowego w Korculi

Obrazek

No to teraz pozostało przejechać 25km do Zavalaticy jest 13.45 więc postanawiamy jechać już bez przystanków i robienia fotek bo zmęczenie sięga zenitu.Droga niesamowicie malownicza co sprawia że jedziemy z otwartymi ustami.Niestety stwierdzam że cykady na Korculi cukaja tak samo głośno 8O a kierowca coraz bardziej nam się podnieca na miejscowych drogach.Pumpat,Ćara i skręcamy do Zavalaticy


Obrazek

5 minut i lądujemy szczęśliwi przy naszej kwaterze po 21 godzinach od wyjazdu z Opola
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KORĆULA... nasze bajeczne wspomnienia - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone