Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 28.05.2006 14:45

A ja walczyłem z komarami w Kozino, czyli od Ciebie Janusz jakieś 8 kilometrów. Widać nie gryzły Cię bo wszystkie były u mnie i u Moondka :wink:
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 28.05.2006 15:55

bylem na istrii, bylem w dalmacji i komarow na szczescie nie uswiadczylem. mam nadzieje, ze podobnie bedzie i w tym roku :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 28.05.2006 16:04

Chmary komarów spotkałem w Srimie koło Szibenika i na czarnogórskiej Ada Bojanie.
A w zeszłym roku to ich pewnie wszędzie było więcej bo takie wilgno-zapleśniałe było tamto lato :)
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 30.05.2006 12:32

goska_owl napisał(a):Czy w Chorwacji sa komary?

komary oczywiście są, ale podczas moich pobytów w Cro jeszcze nigdy nic mnie nie użarło (za pierwszym razem zaopatrzyłem się w środki przeciw insektom, niepotrzebnie zresztą) za to w Polsce strrasznie cierpie z powodu komarzyc, szczególnie w nocy.
madzik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzik » 02.07.2006 10:55

Andrzej G napisał(a):Byłem w ubiegłym roku we wrześniu i może nie było ich wiele ,ale wystarczą 2 sztuki aby zepsuc pół nocy.W tym roku obowiązkowo biorę środki przeciw komarom

pozdr


Byłam na Hvarze dwukrotnie i ani razu nie miałam do czynienia z komarami:) Mam nadzieje,ze bedzie tak i tym razem:) Wyjazd juz w sierpniu:)
Bietka
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bietka » 02.07.2006 11:52

Ja byłam w Okrugu na Ciovo i też nie było komarzyc choć okno całą noc było otwarta. Może mieliśmy szczęście :lol:
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 02.07.2006 11:55

W tym roku nie widziałem ani jednego komara. Plagą na dzikich plażach w Igrane i Živogošče były natomiast duże muchy z wielkimi zielonymi patrzałkami. Muchy te straszliwie kąsały osoby wychodzące z wody - ciekawostka. Codziennie ukatrupialiśmy ze 4-5 takich much. Ugryzienie bardziej wkurzające od komara, na łokciu nawet paskudny strup się zrobił.
jzielona
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jzielona » 02.07.2006 12:38

W tamtym roku bylam w Chorwacji pod koniec sierpnia, zwiedzilam cale wybrzeze od północy po Dubrownik, spalismy na polach namiotowych ale nie w namiotach tylko obok namiotu na matercu w strojach kapielowych i zadnego komara nie widzialam doslownie ani jednego, w ogole zadnych tego tupu owadów tam nie bylo, jedynie wciaz cykajace cykady, ech... mam nadzieje, ze w tym roku tez uslysze ten wspanialy dzwiek:)
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 02.07.2006 19:57

W Tucepi komary zdechły z gorąca.Ale cykady za to zacykac sie chciały.
jagatka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jagatka » 02.07.2006 20:45

Kochani właśnie wróciliśmy z Chorwacji [okolice Sibenika a dokładnie Primosten] komarów nie ma;nia ma także much.Jedynie sporo było mrówek ale nieuciążliwych bo niekąsających.A tak w ogóle to pierwszy raz w Cro i dai Boże nie ostatni,jetem zauroczona i teraz cromaniactwem zarażam zajomych.
robert_wr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_wr » 04.07.2006 00:59

praktycznie nigdzie się nie spotkałem, oprócz jezior plitvitzkich.. byłem również na kempingu, ale pamiętam tylko trochę mrówek.
Grzegorz G.
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.07.2004
komary-cd.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz G. » 08.07.2006 09:06

jezdze do cro juz pare lat w rozne miejsca i moze doslownie widzialem 1 komara,natomiast co do komarzyc to bylo duzo i calkiem laddne w bikini i topples 8) :lol: :lol: :lol:
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003
Re: komary-cd.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 08.07.2006 09:56

Potwierdzam :Srima i Vodice koniec sierpnia i początek września - 2 lata z rzędu zatrzęsienie komarów -tylko wieczorami - takie malutkie, że przechodziły przez ichniejsze moskitery. Raid pomagał!!!
W Baska Voda i Tucepi nie spotkaliśmy ani jednego!!! Pozdrawiam . Krysia
bushi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bushi » 12.07.2006 19:31

Skoro jest to problem, może stworzymy jakąś mapę komarów w Chorwacji bo doświadczenia są bardzo zróżnicowane. Nadsyłajcie dane w układzie okres lata (od - do) i rejon, a nawet dokładniej - kamp. Może będzie to przydatne jeśli uda się odnaleźć jakąś zależność.
Ja zgłaszam swój typ z ubiegłego roku: Orasac (Dalmacja) od 6 - 20 sierpnia, liczba komarów = 0
Pozdrawiam
Maciek95
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek95 » 19.07.2006 18:27

Wrocilem z wyspy Rab i zadnego komara nie spotkalem :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Komary - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone