Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 642
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 21.08.2017 21:51

Wybierałem się, wybierałem i nie poszedłem :( , a teraz żałuje, oj żałuje :oops:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 21.08.2017 22:36

Cześć "marzyciel". Jutro ma już coś mniej wiać. Dzisiaj na wysokiej górce (Sv Vid) jak nieraz przyszedł powiew to nie można było ustać a jeszcze tyle ludzi tam nie widziałem. Byłem już pięć razy.

"Habanero" widoki są przednie ale to co z aparatu nie oddaje tego co się widzi jak się tam już jest. Zawsze jak przyjedziemy do domu też mam niedosyt że jeszcze coś mogłem zobaczyć i gdzieś pójść.

"Tuti" nie ma co żałować tylko kombinować jak tu na drugi roczek wrócić i spełnić marzenia. My jeszcze tu a już o następnym wyjeździe myślimy.

Jutro plan na małą zatoczkę w stronę Lun którą dzisiaj na rannej wycieczce namierzyłem. Mało uczęszczane miejsce i dojazd trochę nie rzucający się w oczy może będzie dobrze. Dno mi wygląda na fajne tak że będzie można ponurkować w super okolicy.
Załączniki:
P1160177.JPG
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2017 23:01

Habanero napisał(a):
marosmaro napisał(a):Witam Wszystkich Pagowiczów.
Dzisiaj dla odmiany malutki wypad w góry oczywiście piękne widoki z SV VID. Nawet moja 6-cio letnia córcia dała rade. Po wejściu stwierdziła tatuś jak tu ładnie. Wiatr dosyć mocny ale jak by prażyło to na pewno by nie było wyjścia. Po przyjeździe mały plażing w Casce i konoba z piwkiem i mała pizza. Teraz przygotowania do codziennego grilka. :papa: :papa: :papa:

Ale widoki 8O , coś wspaniałego :P . Pag mam do poprawki i poprawię, oj mówię Wam że poprawię. Straszny czuję niedosyt :evil:

Było sie na Braczu tyle nie obijać :P :oczko_usmiech:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.08.2017 06:14

marosmaro napisał(a):Jutro plan na małą zatoczkę w stronę Lun (...)
[obrazek]
Jeśli się nie mylę, to jest to ta, która ma wyczyszczone wejście do wody. Od plaży do głębi jest 2-metrowej (może z początku tylko 1 metr) szerokości pas piasku bez kamieni i jeżowców. A w miejscu, gdzie zdjęcie się zaczyna (po lewej) masz wodę do cycków.

[url=https://www.google.de/maps/place/44°35'32.7"N+14°50'06.9"E/@44.592424,14.8335198,745m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d44.592424!4d14.835259]tutaj[/url]
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 22.08.2017 08:11

Witaj "boboo" wygląda to na to miejsce nie ukrywam że namiar jest od Ciebie. Samochodem trudno dojechać do takich fajnych lokalizacji, I to też nie rozpieszcza zawieszenia ale zobaczymy dzisiaj czy się opłacało. Z wstępnych oględzin dno jest fajne. Prawie co dziennie rano robię jakąś wycieczkę i szukam jakiejś miejscówki nieraz muszę przejechać lub przejść po jakichś krzakach ale zawsze jest jakieś doświadczenie. Moi domownicy smacznie śpią a ja szukam. Po przyjeździe pokazuję foto i ustalamy czy tam pojedziemy. Co do miejsca na dziś to droga wąska i kamienista parking a może miejsce gdzie można zostawić autko jest tylko na trzy samochody ale za to bardzo blisko zatoczki może max 100 metrów.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.08.2017 08:24

Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie jakąś spółkę zawiązać.
My rekonesans od wody, a Ty będziesz sprawdzać dostępność od lądu
:mrgreen: :oczko_usmiech:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 22.08.2017 18:36

boboo napisał(a):Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie jakąś spółkę zawiązać.
My rekonesans od wody, a Ty będziesz sprawdzać dostępność od lądu
:mrgreen: :oczko_usmiech:


Coś w tym jest :P
A tu kilka zdjęć z dzisiejszego dnia. Jest ich sporo więcej ale nie chcę zaśmiecać. Dno dość ciekawe ale sporo mniej rybek niż w zatoce furnje. Za to więcej jeżowców i kup leżących na dnie (nie wiem jak się nazywają).
Plan na jutro rafting w BiH na rzece Una. Może będzie fajnie zobaczy się. :papa: :papa: :papa:
Załączniki:
P1160322.JPG
P1160343.JPG
P1160350.JPG
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.08.2017 20:17

marosmaro napisał(a):(...) i kup leżących na dnie (nie wiem jak się nazywają)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Strzykwy
gmarcin1978
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gmarcin1978 » 23.08.2017 12:25

Witajcie

Pierwszy raz w tym roku byłem w CRO i od razu na PAG miłość ma niezmierzona do tego miejsca zaistniała od pierwszych chwil:)
A przy okazji, w wątku kampingowym wrzuciłem relację z odwiedzin na nowym campie NAVIS, może się komuś przyda. Miejsce warte polecenia. Jako, że nie mogę wklejać linków z racji bycia świeżynką to zdjęcia i opis wrzucę i tu - mam nadzieję, że się nie pogniewacie, że niemal to samo zawiśnie w dwóch miejscach.

Na 2 docelowych kampach (Drazica i Kanic) niestety miejsc nie było już ale po 5 minutach poszukiwań wylądowaliśmy na campie NAVIS - nowy kamp pachnący jeszcze farbą z czystych toalet. (ciekawostka: ceramika sanitariatów z polskiej firmy Koło)

Polecamy za ciszę, za spokój, za bliskość do morza, za sympatycznych właścicieli i ogólną infrastrukturę. Camp zdecydowanie się dopiero organizował. Za rok ma być już sklep i jakaś knajpka - tak wynikało z rozmów z obsługą. Na campie jest rozmieszczonych sporo wiat krytych strzechą co daje upragniony cień przy których można się rozbijać - kapitalna sprawa. Skrzynki z prądem dość gęsto rozmieszczone a przy skrzynkach dodatkowo kranik z wodą - rewelacja. Cena: auto, namiot, 2 os. dorosłe, 5 letnie bliźniaki i 10 latka = 36,5 euro

Dojazd do NAVIS jest duuuużo lepszy niz do Kanić'a i Drazica. Z głównej drogi jadąc od Novalji jest oznaczony skręt w lewo. Też jest wąsko ale tylko w początkowej fazie ale po chwili jest wylana świeżutka droga - widać że specjalnie pod kamp. Przed samym kampem a i na samym kampie miejsca jest tyle, że spokojnie samolot zawróci - serio. Na kamp wjeżdzały naprawdę pokaźne kampery i spore zestawy.

Plaża: puściuteńka - z namiotu widziałem swoje dzieci pod tymi parasolkami (mam nadzieję że zdjęcia się załadowały)
Pole: nie jest sie rozbitym jeden na drugim, trochę drzewek jest ale my wybraliśmy wiatę - strzał w dziesiątkę.
Upał: a jakże ale wiatr od morza pięknie nas chłodził
Sanitariaty: jak pisałem wcześniej czyściuteńskie
Braki: brakuje jakiejś kafejki czy sklepu ale to za rok już ma być. U właściciela można zostawić listę zakupów i rano będzie do odbioru to co się chce - pozytywni ludzie
Czy wrócę tam? Bez dwóch zdań na PAG tak i na ten właśnie camp.
Załączniki:
20170812_140329.jpg
20170812_140024.jpg
20170812_140017.jpg
FB_IMG_1503320758077.jpg
FB_IMG_1503320753396.jpg
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 23.08.2017 15:45

Marosmaro - przedwczoraj bylismy na plazy w Meandre (obok konoby Lancerna, zreszta dobre jedzenie tam maja :) ) i tam zatrzęsienie jeżowców przy brzegu ;) także moze tam sie wybierz, bo aż ciekawa jestem jak to głębiej wyglada ;)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.08.2017 16:45

Nie ma to ...jak odpoczynek od tłumów i wrzasków :wink: :D

DSCN3289.JPG
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 23.08.2017 23:24

Alka84 napisał(a):Marosmaro - przedwczoraj bylismy na plazy w Meandre (obok konoby Lancerna, zreszta dobre jedzenie tam maja :) ) i tam zatrzęsienie jeżowców przy brzegu ;) także moze tam sie wybierz, bo aż ciekawa jestem jak to głębiej wyglada ;)


Byłem w tamtym roku. Bardzo mi się podoba Mandre. Teraz chyba nie ogarnę tematu bo plan jest dość napięty a do 30-go już nie daleko. Jutro Rucica + Bertnica. Po dzisiejszym cało dniowym wypadzie na rafting będzie lipa z jutrzejszym nurkowaniem. Ale za to można się nastawić na zdjęcia na powierzchni. Niestety nie mogę wystawić fotek z dzisiejszego wypadu bo to nie o Pagu. Ale mogę polecić trasę R1 Una Kiro Rafting.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 24.08.2017 11:24

W tym roku odwiedzę Pag. Bardzo mi się spodobały plaże w okolicy Bosany .

Czy ktoś może wie jak trafić do plaży Rozin Bok ? :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.08.2017 12:40

travel napisał(a):W tym roku odwiedzę Pag. Bardzo mi się spodobały plaże w okolicy Bosany .

Czy ktoś może wie jak trafić do plaży Rozin Bok ? :papa:

Trzeba zejścia szukać między apartamentami https://goo.gl/maps/fjRGHwv3xrK2
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2017 13:15

gusia-s napisał(a):
travel napisał(a):W tym roku odwiedzę Pag. Bardzo mi się spodobały plaże w okolicy Bosany .

Czy ktoś może wie jak trafić do plaży Rozin Bok ? :papa:

Trzeba zejścia szukać między apartamentami https://goo.gl/maps/fjRGHwv3xrK2


Łatwiej znaleźć jako Dubravę. Pamiętam, że kiedyś była przy drodze tabliczka: Dubrava :arrow:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 301
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone