Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.07.2017 20:44

Ja w sobotę raniutko :/) - z Budapesstu
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 01.07.2017 21:01

stachan napisał(a):To życzymy pogody :)

My ruszamy do Orebica w czwartek raniutko :oczko_usmiech:


Będzie mała zmiana warty :wink: . My wyruszamy w drogę powrotną za tydzień w sobotę.
W nagrodę za pochmurny dzień (plażować się dało i czasem nawet słońce się przebijało przez chmury) otrzymaliśmy taki zachód słońca :lol:
Załączniki:
IMG_1595 (Kopiowanie).JPG
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 01.07.2017 21:06

Dawigs napisał(a):Swoją drogą sporo tu naszych rodaków.


Jak od 5 lat jeździmy do Borka, to średnio ze dwa razy podczas każdego wyjazdu jesteśmy w Orebicu na lodach i spacerku i czasami mam wrażenie, że jesteśmy w jakimś miasteczku nad Bałtykiem :)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.07.2017 21:16

Jak tam w tym roku cena kulki lodów u braciszków w Orebiczu?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 01.07.2017 21:21

stachan napisał(a):
flatron75 napisał(a):I jadąc tam będziemy chcieli gdzieś nocować po drodze, wstępnie myśleliśmy żeby gdzieś się zatrzymać w okolicach jezior plitwickich czy to dobry pomysł? może jechaliście tak i możecie coś polecić jakąś miejscowość, hotel, kwaterę itp.


Ja nocuję od paru lat w hotelu Mirjiana Rastoke przed miejscowością Slunj. Jadąc z Zagrzebia z autostrady zjeżdżam w Karlovac i jadę w kierunku jezior Plitvickich. W cenie noclegu jest śniadanie - pokazać tylko trzeba klucz od pokoju.

Do Orebica zawitam 29 lipca :) - odliczam dni do wyjazdu.
Ostatnio edytowano 01.07.2017 21:24 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2017 21:23

wojstar napisał(a):
stachan napisał(a):
flatron75 napisał(a):I jadąc tam będziemy chcieli gdzieś nocować po drodze, wstępnie myśleliśmy żeby gdzieś się zatrzymać w okolicach jezior plitwickich czy to dobry pomysł? może jechaliście tak i możecie coś polecić jakąś miejscowość, hotel, kwaterę itp.


Ja nocuję od paru lat w hotelu Mirjiana Rastoke przed miejscowością Slunj. Jadąc z Zagrzebia z autostrady zjeżdżam w Karlovac i jadę w kierunku jezior Plitvickich. W cenie noclegu jest śniadanie - pokazać tylko trzeba klucz od pokoju.


Amarilis: "Hotel oferuje zakwaterowanie w Amarilis przyjazny dla zwierząt domowych "

Obok jest rzeźnia.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 01.07.2017 22:16

Bosm@n napisał(a):Jak tam w tym roku cena kulki lodów u braciszków w Orebiczu?


7 kun
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3179
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.07.2017 07:04

bigredone napisał(a):
Amarilis: "Hotel oferuje zakwaterowanie w Amarilis przyjazny dla zwierząt domowych "

Obok jest rzeźnia.


Również czytaliśmy opinie na temat tej rzeźni, lecz absolutnie nie ma żadnych odgłosów lub innego dyskomfortu. W przypadku tego hotelu jedynie śniadanie wymaga pewnej poprawy, ale nikt głodny nie wyjedzie.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 02.07.2017 11:32

Ja jeszcze muszę czekać do połowy września, ale dobrze wiedzieć, że w Orebiczu wszystko po staremu, a Oaza nadal działa :)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.07.2017 15:26

Dawno mnie nie było w Podobucach.
Gdzie najlepiej kupować świeże ryby i inne morskie stwory na grila.

Tak bezpośrednio od rybaka. Da się?
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 03.07.2017 09:57

Dawigs napisał(a):
Bosm@n napisał(a):Jak tam w tym roku cena kulki lodów u braciszków w Orebiczu?


7 kun


ale tak po prawdzie to średnia frajda jeść te lody. Po za obsługą fajną i trikami z latającymi gałkami, to ze smakiem słabo. Próbowaliśmy w czerwcu na raz 8 różnych smaków i może 1-2 były godne.

Zdecydowanie smaczniej było w Zadarze oraz na Cresie. Nie mniej jednak czasem warto sprawdzić nawet jak nie ma rewelacji a jest upał :)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 03.07.2017 14:35

maarec napisał(a):
Dawigs napisał(a):
Bosm@n napisał(a):Jak tam w tym roku cena kulki lodów u braciszków w Orebiczu?


7 kun


ale tak po prawdzie to średnia frajda jeść te lody. Po za obsługą fajną i trikami z latającymi gałkami, to ze smakiem słabo. Próbowaliśmy w czerwcu na raz 8 różnych smaków i może 1-2 były godne.

Zdecydowanie smaczniej było w Zadarze oraz na Cresie. Nie mniej jednak czasem warto sprawdzić nawet jak nie ma rewelacji a jest upał :)


My też próbowaliśmy różnych smaków i faktycznie jest różnie. Póki co najbardziej smakowały nam borovica (jagodowe?) i zielone jabłko. Czekoladowe też ujdą :)
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 03.07.2017 15:52

stpman napisał(a):Orebic to najlepiej zaopatrzone miasto na całym półwyspie, o ile nie w promieniu 50-60km :P

Jest duży Konzum na wjeździe do miasta od strony Stonu, jest mały Konzum w centrum. Jest kilka piekarni, tradycyjny mięsny, targ rybny. Do tego sporo kawiarni, barów, restauracji, świetna lodziarnia "Oaza", kilka butików, sklepy z pamiątkami.
Stacja z LPG. Pytanie czego chcieć więcej? Centrum handlowego z sieciówkami? ;)

Dziękuję Wam za informację. Chodzi mi tyko o sklep z normalnym zaopatrzeniem, dlatego, że lubię mieć wybór np. mięsny a w ubiegłym roku w Breli tego mi właśnie brakowało. Niby sklepy były 2 czy 3, ceny z kosmosu (puszka Red Bulla mała 26KN) a wybór znikomy. Stąd moje pytanie.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1386
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 03.07.2017 16:13

MeggiW napisał(a):
stpman napisał(a):Orebic to najlepiej zaopatrzone miasto na całym półwyspie, o ile nie w promieniu 50-60km :P

Jest duży Konzum na wjeździe do miasta od strony Stonu, jest mały Konzum w centrum. Jest kilka piekarni, tradycyjny mięsny, targ rybny. Do tego sporo kawiarni, barów, restauracji, świetna lodziarnia "Oaza", kilka butików, sklepy z pamiątkami.
Stacja z LPG. Pytanie czego chcieć więcej? Centrum handlowego z sieciówkami? ;)

Dziękuję Wam za informację. Chodzi mi tyko o sklep z normalnym zaopatrzeniem, dlatego, że lubię mieć wybór np. mięsny a w ubiegłym roku w Breli tego mi właśnie brakowało. Niby sklepy były 2 czy 3, ceny z kosmosu (puszka Red Bulla mała 26KN) a wybór znikomy. Stąd moje pytanie.


Na przeciw Konzumu w centrum jest sklep mięsny. Jeszcze go nie odwiedziliśmy więc nie wiemy jaki ma asortyment. Świeże ryby sprzedają też przy tym Konzumie, jest tam też małe targowisko.
Nie zwróciłęm uwagi czy na stacji jest LPG. Natomiast na pewno było na stacji INA przy wyjeździe z Neum. Ale jaka cena nie pamiętam, diesel był bodajże po 1,91 ichniej waluty (czyli ok. 0,96 EUR).
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 03.07.2017 16:19

Bosm@n napisał(a):Dawno mnie nie było w Podobucach.
Gdzie najlepiej kupować świeże ryby i inne morskie stwory na grila.

Tak bezpośrednio od rybaka. Da się?

Da się w Orebiczu z kutra.
Trzeba być ok.6-7 w porcie.
Niestety nie w każdy dzień przypływają.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 316
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone