Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klopoty

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
NOWICJUSZ
Klopoty

Nieprzeczytany postnapisał(a) NOWICJUSZ » 26.05.2003 11:38

Wszyscy piszecie o zaletach i pieknie Chorwacji, które sa oczywiste. Zbliza sie upragniony czas wyjazdów, a to forum jest kopalnia wiedzy dla zóltodziobów (ja równiez nim jestem). Nie ma w sieci lepszego :P
Mam propozycje troszke z innej bajki:
Opisujcie sytuacje klopotliwe, które spotkaly Was podczas wyjazdu oraz sposoby ich rozwiazania. Opisujcie wlasne bledy aby przestrzec innych. Nie jest to propozycja aby zle o kims pisac ale aby poradzic nowicjuszom co zrobic w przypadku np stluczki nad Balatonem, awarii a Austrii, spaleniu hamulców lub koniecznosci znalezienia okulisty w Chorwacji itp. :?
Piszcie - czym wiecej opisów tym lepiej. Poszperajcie w pamieci, na pewno sa przypadki, które mozna bylo zalatwic inaczej czyli lepiej - pomozecie innym. :wink:
Pozdrawiam
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 26.05.2003 12:11

Ja miałem kłopot z moim dzieckiem. Kłopot był natury stomatologicznej i został pomyślnie rozwiązany po wizycie u dentysty. Po prostu poszliśmy do gabinetu, zapłacilismy za wizytę i juz.

Poziom podobny do naszego, ceny też zbliżone.
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 26.05.2003 13:32

maciogg napisał(a):Ja miałem kłopot z moim dzieckiem. Kłopot był natury stomatologicznej i został pomyślnie rozwiązany po wizycie u dentysty. Po prostu poszliśmy do gabinetu, zapłacilismy za wizytę i juz.
Poziom podobny do naszego, ceny też zbliżone.


A nie miales ubezpieczenia?
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 26.05.2003 13:47

erloy napisał(a):
maciogg napisał(a):Ja miałem kłopot z moim dzieckiem. Kłopot był natury stomatologicznej i został pomyślnie rozwiązany po wizycie u dentysty. Po prostu poszliśmy do gabinetu, zapłacilismy za wizytę i juz.
Poziom podobny do naszego, ceny też zbliżone.


A nie miales ubezpieczenia?



Miałem, ale za to 100 kun (tyle chyba zapłaciłem) nie chciało mi się bawić w papierki
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 27.05.2003 11:17

Mi nawaliło autko w Cirkwenicy - jakaś pierdółka w skrzyni biegów prawie nowego opla Astry, podobno wada fabryczna. Bez problemu w najbliższym warsztacie (miłe autko zdechło pod samą jego bramą) facet to naprawił. Przed naprawą, zgodnie z zaleceniem, zadzwoniłam do PZU wskazanego na karcie Assistance.I więcej Assistance nie wykupuję - na telefon od nich czekałam prawie godzinę, ich laweta potrzebna mi była jak dziura w moście, a zwrot kosztów i tak zapewniłoby mi AC, bez dodatkowego zawracania d..., ups, głowy. Poza tym zwrot następuje dopiero po powrocie do kraju, a facet w warsztacie za naprawę bez faktury wziął 100 DM, a z fakturą chciał 200. Naprawa była bardzo pożądna, w warsztacie w Polsce cmokali z zachwytu.
Nie mieliśmy z mechanikiem w HR żadnego wspólnego języka, z niemieckiego znał tyko kilka słów - i tak nie było żadnych problemów :D .

Serdeczności - Juli
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 27.05.2003 11:57

hmm, no tak ale jak sam piszesz nawalila ci "jakaś pierdółka". A gdyby cos powazniejszego? Co do AC to chyba nie gwarantuje zwrotu kosztow za naprawe awarii auta? A nawet gdyby to tracisz znizke?
Barnaba
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 18.07.2002
Daewoo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barnaba » 27.05.2003 12:08

A u mnie jak w porządnym samochodzie DAEWOO stłukło sie boczne lusterko to dopiero w Polsce mogłem takie dokupić, bo tam w tym zacofanym kraju nie znają takich ultranowoczesnych marek samochodów. A jak się spytałem o sklep czy serwis DAEWOO to nawet wymówić tego nie mogli zacofańce jedne... :D
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 27.05.2003 12:25

Ano w moim regulaminie AC było napisane, że gwarantuje w razie wyjazdów zagraniczych także zwrot za awarię powyżej jakiejś tam kwoty. No masz racje straciłabym część zniżki, jeśli skorzystałabym. To może jednak się skuszę na Assistance, to mała kwota. :D A mam nadzieję, że jak ubezpieczę, to nie będę musiała korzystać :wink: .

Juli

A z ciekawości popytam jeszcze w PiZetJu jak to wygląda w tym roku, bo i tak muszę nas -ludziów ubezpieczyć. Chyba w piątek wyjeżdzamy :mrgreen:
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 27.05.2003 12:44

juli napisał(a):A z ciekawości popytam jeszcze w PiZetJu jak to wygląda w tym roku, bo i tak muszę nas -ludziów ubezpieczyć. Chyba w piątek wyjeżdzamy :mrgreen:


Dzwonilem do PiZetJu pare dni temu (choc do wyjazdu jeszcze 2 miesiace :-( )
assistance na 30dni (jest tez na 15 dni ale z racji dlugosci wyjazdu nie pytalem o cene) kosztuje:
pakiet podstawowy 8,25 euro
pakiet LUX 11.55 euro
ubezpiecznie dla ludzi kosztuje na osobe za dzien:
0,55 euro; 0,74 euro i 0,92 euro (zaleznie od pakietu)

W WARCIE assistance "wariant D" 30-dniowy kosztuje okolo 30zl (licza po kursie dolara), a ubezpieczenie osobowe podstawowy wariant 0,7 dolara za dzien.
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 27.05.2003 13:33

Drogo sobie liczą bestyjki za nasz spokój wakacyjny :wink:

Dzięki Elroy za stawki,
Juli
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 27.05.2003 13:42

W tamtym roku kupowałem ubezpieczenie w Warcie na 3 osoby na 15 dni i płaciłem ok. 100 zł.
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 27.05.2003 14:45

Ja wczoraj w PZU płaciłem na 15 dni 9 USD za osobę.
Nie opłaca się obecnie kupować ubezpieczenia przeliczanego na EURO. Kurs szaleje

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone