Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kilka zdjec

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 02.08.2007 20:04

Kobieta napisał(a):No i oczywiście TE zdjęcia Mireczku musiałeś :lol:
No i napisz dokąłdnie jak to zrobiłeś bom też ciekawska :)


Przy tych zdjęciach przyjemniej było się uczyć :))))

kiedy mam otwarte na wybranym zdjęciu wciskam klawisz Prt Scr SysRq po czym otwieram Paint i wklejam czyli zrzucam strone i wycinam tylko fotke zapisując na dysku.

Mam kłopoty z tłumaczeniem bom samouk i robie to na pamięć :)

Naprawde przy takich fotkach przyjemnie się uczyc :))))

Jednak coś mi nie wychodzi bo po odświeżeniu nie ma fotki :(((
pozostaje tylko link wrzucić :)))


http://img28.imagevenue.com/img.php?ima ... 1027lo.JPG
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 02.08.2007 22:15

Kobieta napisał(a):No i oczywiście TE zdjęcia Mireczku musiałeś :lol:
No i napisz dokładnie jak to zrobiłeś bom też ciekawska :)


Ależ Kobieto .... Mirek właściwy ma odruch. :lol: i właściwie mierzy :D :D :D
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 03.08.2007 07:58

tak,tak tak to się nazywa: właściwy odruch
:)
Arrt
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arrt » 03.08.2007 08:51

tojamarcin napisał(a):zdjecia byly robione 2 aparatami jeden to

kodak Z612 a drugi to
Panasonic lumix DMC-TZ3

w niedziele dozuce kolejną duzą partie zdjec :)


Dzięki za info . Niezle zdjęcia jak na kompakty ;)
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 05.08.2007 12:19

zdjęcia super-w tym roku tez nabyłek KODAKA Z612 i zobaczymy jak się sprawdzi
to jak to jest z tym pobieraniem zdjęc na dysk?????
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 05.08.2007 12:53

Arrt napisał(a):
tojamarcin napisał(a):zdjecia byly robione 2 aparatami jeden to

kodak Z612 a drugi to
Panasonic lumix DMC-TZ3

w niedziele dozuce kolejną duzą partie zdjec :)


Dzięki za info . Niezle zdjęcia jak na kompakty ;)

Ja myślę, że zdjęcia są bardzo dobre i w niczym nie ustepują lustrzankom a nawet mogą być lepsze od niejednej lustrzanki.
Jakby autor napisał, że np. Olek , 330, 400,.. Panas 50, .... to wszyscy by przyjęli że ..... jadnak co lustrzanka to lustrzanka, zdjęcia super. Ja mam aparat taki i taki. W wiekszosci używam kompaktu ... mniejszy, zgrabniejszy a zdjęcia porównywalne.
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 05.08.2007 13:15

kawo napisał(a):Ja myślę, że zdjęcia są bardzo dobre i w niczym nie ustepują lustrzankom a nawet mogą być lepsze od niejednej lustrzanki.



gwarantuje Ci że się mylisz......
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 05.08.2007 13:23

arekwroc napisał(a):
kawo napisał(a):Ja myślę, że zdjęcia są bardzo dobre i w niczym nie ustepują lustrzankom a nawet mogą być lepsze od niejednej lustrzanki.



gwarantuje Ci że się mylisz......


Ok. To zrobione lustrznką ( hipotetycznie przyjmij że tak napisał autor zdjęcia). Jakieś uwagi czy przyjmujemy po prostu do wiadomości ? Odpowiadam- każdy z nas przyjmie jako fakt.
http://img28.imagevenue.com/img.php?ima ... 1027lo.JPG
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.08.2007 14:27

Każdym aparatem można wykonać dobre zdjęcie, jednak faktem pozostaje różnica w jakości optyki. Niestety ta w kompaktach pozostawia wiele do życzenia i jest niewymienna. W przypadku lustra mamy o wiele większe pole do popisu jeśli chodzi o wykonanie dobrej fotki, w komplecie niestety z tym, że mamy również o wiele większą możliwość spieprzenia zdjęcia totalnie jeśli ustawienia nie będą optymalne. Generalnie kompakty i hybrydy mają lepiej w moim odczuciu dopracowany tryb auto niż lustra, jednak kupując lustro nie robimy tego w celu używania trybu małpki tylko świadomego fotografowania, także obaj macie rację a prawda leży gdzieś po środku :wink:

Kawo, daj w pełnej rozdziałce to Ci powiem czy z kompaktu czy z lustra :wink: Jakości sprzętu absolutnie nie porównujemy na pomniejszonych fotach, ale wyłącznie na oryginalnych nieskompresowanych plikach, najlepiej w formacie RAW, jeśli kompakt takowy posiada 8)
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 05.08.2007 21:18

Rysio ..... to nie jest moje zdjęcie ( ktos je zamieścił kilka postów wcześniej). Ja tylko napisałem, że zdjęcie nie jest złe i jakby było zrobione lustrzanką to by każdy z nas przyjął to do wiadomości. Zrobione zostało, z tego co pisze autor - kompaktem.
Ponadto całkowicie zgadzam sie z Tobą w pozostałych kwestiach. Dla amatora najlepszy jest kompakt, lustrzanka dobra dla zawodowca lub osób ktore mają jakieś pojęcie o fotografowaniu a nade wszystko, osób które tryb "auto" w zasadzie nie używają. Śpieprzyć zdjęcie, amatorowi, najłatwiej (moim zdaniem) jest lustrzanką. Pamietam, dawno temu, najgorsze zdjęcia robiłem Zenitem TTL. "Fedem" wychodziły dobre.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
kilka zdjec - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone