Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping na poludniu z plaza FKK

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Veene2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 06.06.2006
Kemping na poludniu z plaza FKK

Nieprzeczytany postnapisał(a) Veene2 » 12.06.2006 14:16

Witam,

Szukam jakiegos kempingu na poludniu Chorwacji z plaza dla golasow;) Nie interesuje mnie osrodek naturystyczny, tylko cos takiego jak Zelena Laguna na Istrii. Przez poludnie Chorwacji rozumiem okolice Dubrovnika i pobliskie wyspy, jak Korcula, Orebic czy inne.

Podkreslam - koniecznie plaza dla golasow - lub tez takie miejsce, gdzie naturysci sa powszechnie akceptowani.

Dziekuje za wszelkie info;)
billea
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) billea » 12.06.2006 15:02

Veene2 napisał(a):Witam,

Szukam jakiegos kempingu na poludniu Chorwacji z plaza dla golasow;) Nie interesuje mnie osrodek naturystyczny, tylko cos takiego jak Zelena Laguna na Istrii. Przez poludnie Chorwacji rozumiem okolice Dubrovnika i pobliskie wyspy, jak Korcula, Orebic czy inne.

Podkreslam - koniecznie plaza dla golasow - lub tez takie miejsce, gdzie naturysci sa powszechnie akceptowani.

Dziekuje za wszelkie info;)


Jeśli nie musisz miec plazy przy samym campie to my bylismy np na campie PERNA niedaleko Orebica, tam wzdłuz drogi do miasta są takie małe zatoczki zasłonięte krzaczkami gdzie raczej wszyscy opalaja się nago choć nie jest to oficjalna FKK.
Druga propozycja to camping MILNA na Hvarze, obok campu plaża tekstylna a za niewielka górką (3 min drogi od campu) cała zatoczka FKK z duża iloscia skalnych półek schodzących do wody, i taka niewielka plażą z kamyczkami.
To tyle bo byłam w CRO dopiero 2 razy , ale z tych dwóch poleciłabym HVAR
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.06.2006 20:44

im dalej na poludnie tym gorzej

sciagnij sobie folder w pdf ze stronki www.croatia.hr albo zamow do domku - o naturyzmie tez jest

my tylko na istrii bylismy a tam to problemu z FKK nie ma

preferujemy osrodki fk np. ULIKA - jak chcesz to sie rozbierasz, jak nie to nie - nikt do niczego Was nie zmusi a opalic sie mozna o w wiele szybciej niz tylko na plazy :lol:

Istria pod tym wzgledem jest the best
Veene2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Veene2 » 13.06.2006 15:16

Dzieki za te broszury;) Mam przynajmniej ciut lepszy obraz tego, co sie znajduje na poludniu. Bo na polnocy to zdecydowanie Zelena laguna;)

Pozdrawiam;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2006 16:24

Veene2 napisał(a):Witam,

Szukam jakiegos kempingu na poludniu Chorwacji z plaza dla golasow;) Nie interesuje mnie osrodek naturystyczny, tylko cos takiego jak Zelena Laguna na Istrii. Przez poludnie Chorwacji rozumiem okolice Dubrovnika i pobliskie wyspy, jak Korcula, Orebic czy inne.

Podkreslam - koniecznie plaza dla golasow - lub tez takie miejsce, gdzie naturysci sa powszechnie akceptowani.

Dziekuje za wszelkie info;)


Na końcu plaży w Orebicu (patrząc w kierunku południowym), do woli możesz opalać się nago, jak również robić coś więcej.
Podobnie Pakostane w kierunku południowym w stronę Drage. Totalna izolacja.
FUX
Veene2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Veene2 » 14.06.2006 05:54

FUX napisał(a):Na końcu plaży w Orebicu (patrząc w kierunku południowym)...


A jaki jest kemping w okolicy? I ile minut na piechote idzie sie z niego na ten koniec plazy?;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.06.2006 14:21

Z 10. Nie pamiętam. Ale w stylu Istria to to nie jest, żebyś miał świadomość. Po prostu kawał plaży bez durnych podtekstów. Opalają się tylko nieliczni tekstylni.

FUX
Piotrek22
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek22 » 15.06.2006 07:08

Zgadzam sie z Fux-em południe to nie Istria i musisz się z góry nastawić, że jest tam nieco bardziej prymitywnie. Ale warto pojechać i samemu sprawdzić.
guli
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) guli » 20.07.2006 08:48

Polecam Ci Hwar, kemp NUDUST we Vrbosce. Wprawdzie cały kemp jest naturystyczny ale każdy chodzi tak jak lubi. Tuż przy polu jest naga plaża. Spędziliśmy tam 11 dni i było naprawdę BOSKO!!!! Przy okazji jest dość tanio, po przeliczeniu 2 osób z prądem i wynajęciem lodówki wyszło nam ok 850 zł za 11 dni.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.06.2007 22:03

guli napisał(a): Wprawdzie cały kemp jest naturystyczny ale każdy chodzi tak jak lubi.


Ulika tez jest cala naturystyczna lecz chodzi kazdy jak lubi - 90% nago. plaza i basen to strefa obowiazkowej calkowitej nagosci, ktora jest pilnowana przez pracownikow campingu. nago sie tez chodzi do sklepow i knajp na terenie campu choic oczywiscie nie jest to obowiazkowe. nago tez sie wychodzi po za camp np. 100 metrow dalej do straganow z owocami :)
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 16.02.2015 21:53

Pare lat nie pisałem na zgubiłem hasło i dzisiaj przypadkowo znalazł em . Oczywiście zaglądam na forum tylko nic napisać nie , mogłem w tym roku byłem 2 razy na Hvarze capingów nie znam natomiast są tsm nafajniejsze plaże fkk oczywiście jerolim (taxiboat 30kn) który w czerwcu mnie oczarował we wrześniu było więcej tekstylnej młodzieży jeździłem z Hvaru do Vorboski ppo minięciu campu fkk wjeżdza sie pod restauracje przy niej plaża piaszczysta :) z drugiej strony półwyspu skalista plaża fkk wjaz na parking 20 kun.
Polecam
W tym roku planuje Milne przeczytałem już 2 opisy plazy fkk w tej miejscowości raczej za nią byłbym wdzięczny za jakieś dokłasniejszy opis
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 21.05.2015 12:51

hej,

Długo szukaliśmy ciekawych plaż i ośrodków w południowych częściach Chorwacji, bowiem im dalej w dół, tym gorzej z takimi plażami. Kolebka naturyzmu w Chorwacji to zdecydowanie Istria i zatoka Kvarner. Jednak jak się trochę poszuka to i na południu można znaleść piękne miejsca...

drogomir napisał(a):byłem 2 razy na Hvarze capingów nie znam natomiast są tsm nafajniejsze plaże fkk oczywiście jerolim (taxiboat 30kn) który w czerwcu mnie oczarował we wrześniu było więcej tekstylnej młodzieży jeździłem z Hvaru do Vorboski ppo minięciu campu fkk wjeżdza sie pod restauracje przy niej plaża piaszczysta :) z drugiej strony półwyspu skalista plaża fkk wjaz na parking 20 kun.


Do takich właśnie zalicza się moim zdaniem wspomniana Vrboska i tamtejszy camping z wspaniałymi plażami, miłą obsługą i kameralną atmosferą. Naprzeciwko campingu znajduje się niewielka niezamieszkana wyspa (10 minut kajakiem) na której opalanie się bez stroju to norma.

Obrazek
Vrboska na wyspie Hvar


Wspomniana bezludna wyspa:
Obrazek

Będąc na Hvar, jeśli nie jest się zmotoryzowanym warto z wypożyczalni wynająć kuter i pojechać do miasta Hvar, tam za 30-50 kn można wodną taksówką udać się na jedną z wysepek na których również nagość nie stanowi żadnej sensacji.... a plaże są jak w raju :)

polecam i pozdrawiam
MaxiJazz22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaxiJazz22 » 22.05.2015 10:57

XT600 napisał(a):hej,
Naprzeciwko campingu znajduje się niewielka niezamieszkana wyspa (10 minut kajakiem) na której opalanie się bez stroju to norma.


Koledze prawdopodobnie chodzi o wyspę Zečevo. Według informacji podanych na innym wątku, wyspa ta nie jest naturystyczna, mało tego, nie ma tam plaży FKK.
Trudno powiedzieć, która z tych informacji jest "najświeższa".

wieśniak67 napisał(a):Oczywiście, że byłem na wysepce Zaćevo. Jedyne miejsce do plażowania to zatoczka od strony lądu. Zawsze jest tam mnóstwo ludzi. Nudystów tam nie spotkacie. Reszta wybrzeża to ostre skały raczej nie nadają się do plażowania. Lepiej pozostać na brzegu. W pobliżu "Nudist camp" we Vrbosce. Jest trochę więcej ludzi, ale w odległości kilkuset metrów zarówno w jedną jak i w drugą stronę jest praktycznie pusto (odległości między plażującymi to kilkadziesiąt metrów). Trzeba poszukać dla siebie jakiegoś miejsca z dobrym zejściem do wody.
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 22.05.2015 14:34

Zacevo - dokładnie. Mimo że nie faktycznie nie ma tam oznaczeń FKK, to przypływało tam wielu mieszkańców pobliskiego campingu w wiadomych strojach :)
Cumuje tam również wiele jachtów i innych jednostek pływających których załoga również w większości była bez strojów kąpielowych...
Ale faktycznie nie jest to plaża FKK, o takie na południu ogólnie trudno...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.05.2015 21:26

Hvar - kemping Mlaska w tzw. Piaszczystej Lagunie. Połowa kempingu jest tekstylna a cała lewa strona (stojąc twarzą do morza) jest FKK. W części tekstylnej dłuuuuugo płytko i piasek na dnie, w części FKK brzeg skalisty. Można mieszkać na części tekstylnej jak ktoś woli a chodzić opalać się na część FKK.
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Kemping na poludniu z plaza FKK
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone