Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Karin Gornji, Pridraga ...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jakub8881
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2016
Karin Gornji, Pridraga ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub8881 » 10.05.2016 08:06

Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy był ktoś w miejscowości Karin Gornij?
Jak tam jest? Znalazłem tani apartament. Warto tam pojechać? Czy lepiej dopłacić i jechać na wschód w okolice Zadaru??

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informację dotyczące tej miejscowości.
Pozdrawiam Kuba
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Karin Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2016 08:42

Witam.
Nie ma nic na forum o tej miejscowości.
Może dlatego, że to w zaadzie nad jeziorem :wink:

https://www.google.pl/maps/@44.1339851, ... 240!8i5120

https://hr.wikipedia.org/wiki/Gornji_Ka
jakub8881
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2016
Re: Karin Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub8881 » 10.05.2016 12:14

No właśnie, niby jezioro tylko pytanie czy warunki i pod wodą jest podobnie kolorowo do otwartego morza.
Znalazłem apartament dla 4 osób za 32e czyli 8e od osoby i się zastanawiam,

Dziękuje za linka :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Karin Gornji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2016 12:35

Nigdy nie byłem nad takim zalewem w Chorwacji więc nie wiem jakie warunki są pod wodą.
Ale pewnie cudów nie ma ....
Apartament tani - bo miejsce mało uczęszczane.

Przypomniałem sobie, że Karin Gornji był wrzucany do Zagadek :wink:
Może autor zdjęć wie coś więcej o tym miejscu.

zagadka-ale-wiadomo-ze-cromaniak-potrafi-t30532-8715.html#p1582489

zagadka-ale-wiadomo-ze-cromaniak-potrafi-t30532-8010.html#p1561551


Relacja z pobliskiego Posedarje >>> posedarje-cudowne-wakacje-nad-novigradsko-more-t45072.html?hilit=Karin%20Gornji

Też jakby z nad jeziora :wink:

https://www.google.pl/maps/@44.1970632,15.5506453,12z
pluti
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.12.2016
Pridraga

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluti » 23.12.2016 12:37

Witam serdecznie,

Przymierzam się do urlopu w Chorwacji i jedną z miejscowości którą biore pod uwagę jest Pridraga leżąca nad Novigradsko More.
Czy ktoś z Państwa był / słyszał coś o tej wiosce ? Z mapy widzę że obok jest Donji Karin i Karin Gornji więc jakieś zaplecze spożywczo socjalne pewnie będzie.
Bardziej interesuje mnie samo Novigradsko More. Może to i głupie pytanie ale czy woda jest czysta ? Czy warto jechać tutaj czy raczej bezpośrednio nad Adriatyk (biorąc pod uwagę wyjazd z dziećmi 4 - 7 lat) ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pridraga

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.12.2016 15:13

pluti napisał(a):Witam serdecznie,

Przymierzam się do urlopu w Chorwacji i jedną z miejscowości którą biore pod uwagę jest Pridraga leżąca nad Novigradsko More.
Czy ktoś z Państwa był / słyszał coś o tej wiosce ? Z mapy widzę że obok jest Donji Karin i Karin Gornji więc jakieś zaplecze spożywczo socjalne pewnie będzie.
Bardziej interesuje mnie samo Novigradsko More. Może to i głupie pytanie ale czy woda jest czysta ? Czy warto jechać tutaj czy raczej bezpośrednio nad Adriatyk (biorąc pod uwagę wyjazd z dziećmi 4 - 7 lat) ?

Interesuje mnie jakie są Twoje argumenty przemawiające za wyborem tego miejsca na wakacje?

Coś tam na forum było o Karinie:
karin-gornji-t50225.html
a tu o Novigradsko More po sąsiedzku:
posedarje-cudowne-wakacje-nad-novigradsko-more-t45072.html

Cóż, chyba nie po to się jedzie nad morze, żeby siedzieć nad czymś w rodzaju jeziora... :roll:

Poszukałabym jednak ciut dalej, choćby w Ninie, jeśli jedziecie z dziećmi. Albo, co lepsze, na pobliskim księżycowym Pagu.
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
pluti
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.12.2016
Re: Pridraga

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluti » 27.12.2016 15:16

Znalazłem tam super kwaterę w przystępnej cenie po prostu. Gdybym miał do wyboru żeby leżała bezpośrednio nad morzem albo nad jeziorem to oczywiście wybrałbym pierwszą opcję :-) Ale jest jak jest.
Te posty który wrzuciłeś to już czytałem zanim zadałem pytanie. Wiec na tą chwilę dalej nic nie wiem :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pridraga

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2016 20:06

pluti napisał(a):Znalazłem tam super kwaterę w przystępnej cenie po prostu. Gdybym miał do wyboru żeby leżała bezpośrednio nad morzem albo nad jeziorem to oczywiście wybrałbym pierwszą opcję :-) Ale jest jak jest.
Te posty który wrzuciłeś to już czytałem zanim zadałem pytanie. Wiec na tą chwilę dalej nic nie wiem :-)

Mikromir ma na imię Danka :wink:

Może filmik coś podpowie ....
pluti
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.12.2016
Re: Pridraga

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluti » 28.12.2016 11:11

Przepraszam Dankę w takim razie ;-)
Dzięki za film Januszu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pridraga

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2016 11:30

pluti napisał(a):Znalazłem tam super kwaterę w przystępnej cenie po prostu. Gdybym miał do wyboru żeby leżała bezpośrednio nad morzem albo nad jeziorem to oczywiście wybrałbym pierwszą opcję :-) Ale jest jak jest.
Te posty który wrzuciłeś to już czytałem zanim zadałem pytanie. Wiec na tą chwilę dalej nic nie wiem :-)

Mimo przystępnej ceny - ja do Pridragi bym się nie wybrał. :idea:
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 28.12.2016 13:39

Witam wszystkich forumowiczów,

Forum śledzę od jakiegoś czasu i cieszę się, że można posmakować Chorwacji zanim się tam pojedzie po raz pierwszy. Jest to jak do tej pory chyba jedyne takie forum, gdzie tyle ciekawych informacji wraz z kompletnymi relacjami z podróży można przycztać i obejrzeć ;)
Zaciekawił mnie wątek o Karin Gornji, gdyż my właśnie tam zarezerwowaliśmy 2 apartamenty. Szukaliśmy w zasadzie ciszy i spokoju, ponieważ wybieramy się w 9 osób, w tym 4 dorosłych i 5 dzieci w wieku 5,6,12,13,16 lat. Z uwagi na inne uwarunkowania, nasz pobyt zaplanowaliśmy w okresie 24.06.-07.07.2017, czyli 2 tygodnie - przełom czerwca i lipca. Planujemy objechać okoliczne atrakcje turystyczne, w tym Zadar, może Pag, Starigrad, Park Narodowy Paklenica i inne, jeżeli starczy czasu i ochoty.

Zabieramy oczywiście sprzęt do zdjęć i filmowania, może uda się zrobić ciekawy materiał z podróży, problem w tym, że akurat w naszym aucie będę jedynym kierowcą, dlatego córka przejmie rolę dokumentacji całej eskapady ;)

Będę wdzięczny za wszelkie opinie o miejscowości i wskazówki co i gdzie warto zobaczyć w okolicy.
Pozdrawiam serdecznie - Marcin
jakub8881
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub8881 » 28.02.2017 12:36

Byłem w lipcu w Karin Gornij w Apartaments Branka, Bardzo fajne miejsce polecam, co prawda jest to wieś ale wszystko co potrzeba jest pod ręką. Warzywniak, piekarnia, sklepy, knajpki, do tego ceny niższe niż w miastach. Do tego dobry dojazd, cały czas autostrada z Polski. Do Zadaru jest jakieś 20 km, niedalaeko też do Parku KrK, 65 km do Szybenika. Na PAg nie starczyło mi czasu. Jeśli chodzi o samą zatokę to faktycznie troche jak jezioro, miejscami glony w wodzie. Jeśli masz jakeś konretne pytania to pytaj. Jak znajde zdjęcia to podeśle. Nie wiele jest w internecie relacji z tego typu miejscowości. Pozdrawiam jakub8881
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 07.03.2017 15:22

W którym apartamencie? Masz może jakieś fotki, jak to faktycznie wygląda w środku, jakie wyposażenie kuchni itp? czy jeżdziliście gdzieś na inne plaże? może jakieś ciekawe miejsca polecasz w pobliżu?
jakub8881
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub8881 » 22.03.2017 12:25

Niestety nie mogę skopiować linku, ale jak wpiszesz w booking.com miejscowość Karin Gornij to wyskoczy Branka Apartaments i są tam wszystkie zdjęcia wnętrza. W środku nie najgorzej, czysto, kuchnia w pełni wyposażona. Sypialnia z balkonem do tego wersalka w kuchni. Dla naszej czwórki wystarczyło, jedyny minus to brak klimatyzacji i komary, ale to pewnie przypadek ze tak trafiliśmy. Właścicielka jest Serbką przywitała nas winem, gdyż jej ojciec ma własną winnicę, bardzo tanio bo za nocleg dla 4 osób za 5 nocy zaplaciliśmy około 600zł. Jak chcesz jechać na prawdziwą chorwacką kamienistą plażę, to można wyskoczyć do zadaru tylko jest kawałem bo 40 km. W pobliżu masz np. Park narodowy KrK z wodospadami i możliwością kąpieli w parku
jakub8881
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub8881 » 22.03.2017 12:28

Udało mi się wgrać zdjęcia
Załączniki:
76533486.jpg
51057298.jpg
51057295.jpg
42430099.jpg
42430095.jpg
42430090.jpg
42430065.jpg
42430057.jpg
42430052.jpg
42430036.jpg
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Karin Gornji, Pridraga ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone