Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamping na wys. LASTOVO?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
van
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.07.2002
Kamping na wys. LASTOVO?

Nieprzeczytany postnapisał(a) van » 26.06.2003 18:27

Mam wielką prośbę!
Szukam jakichkolwiek kampów na pięknej wyspie Lastovo, mam zamiar się tam wybrać w tym roku. Z mapy (a mam dość dokładną ) oraz z kilku postów jakie miałem przyjemność przeczytać na FORUM nie mogłem nic wyczytać na powyższy temat. Czy jest ktoś może na Forum kto dotarł tam kiedyś., razem z dziewczyną mamy zamiar zwiedzić gruntownie tę wyspę rowerami (auto zostawiamy na Peljesacu względnie na Korculi). Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.(może pozostaje rozbić się na dziko choć to zabronione?)
VAN
van
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) van » 27.06.2003 20:21

Czy naprawdę nikt z Was nie był na Lastovie???? czyżby Chorwacja to tylko ISTRA i Makarska no w porywach Dubrownik i jego riwiera !!???
VAN
van
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) van » 29.06.2003 11:47

halo halo czy naprawdę nikt nie był na LASTOVIE?????
nartka

Nieprzeczytany postnapisał(a) nartka » 30.06.2003 10:20

Też szukam kampu na Lastowie - na razie przez internet. Jak dotąd efekty mizerne. Wydaje się, że na Lastovie są tylko kwatery prywatne i jeden hotel. W piątek jeddziemy do Chorwacji - między innymi na Lastovo. Po powrocie (ok. 15.07) damy znać. Zdaje się, że Lastovo ciągle jest enklawą wolną od tłumów turystów - leży dość daleko od lądu i ten brak hoteli. Wygląda to wszystko bardzo zachęcająco ;)
McGreg
Lastovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) McGreg » 14.07.2003 01:07

Wybieram się na Lastovo w sierpniu.

Będę wdzięczny za relację z pobytu na kampingu na Lastovie - czy kamp jest fajnie położony, jakie są warunki, czy rzeczywiście warto tam jechać, jezeli ktoś szuka miejsca pozbawionego tłumów???
McGreg
I jak było na LASTOVIE????????

Nieprzeczytany postnapisał(a) McGreg » 24.07.2003 20:55

nartka napisał(a):Też szukam kampu na Lastowie - na razie przez internet. Jak dotąd efekty mizerne. Wydaje się, że na Lastovie są tylko kwatery prywatne i jeden hotel. W piątek jeddziemy do Chorwacji - między innymi na Lastovo. Po powrocie (ok. 15.07) damy znać. Zdaje się, że Lastovo ciągle jest enklawą wolną od tłumów turystów - leży dość daleko od lądu i ten brak hoteli. Wygląda to wszystko bardzo zachęcająco ;)


Też wybieram się na LASTOVO pod namiot - ciekawy jestem jak tam było???

Jak transport "na" i "z" wyspy???

Pozdrawiam
ewka
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka » 25.07.2003 14:38

Jestem nową forumowiczką ale czytam WAS od dłuższago czasu i było to tak fascynujące, że postanowiłam się zalogować.
Jako gość zadałam pytanie o usuwanie zapyziałych naklejek z szyby - odziedziczonych po poprzednim użytkowniku auta- jako dodatkowe wyposazenie. Zasłaniają widoki mnie-pasażerowi.
Chyba ogłoszę konkurs na najstarszą winietke na szybie.
Pobrałam logo ale nie wiem kiedy zrobie z niego naklejke- najpoxniej w poniedzialek wyjezdzam do CRO.
To było trochę :lol: nie na temat.
Van, ja po przeczytaniu reportazu o LASTOVIE http://przewodnik.onet.pl/1229,1660,112 ... tykul.html
i dalszych odnosnikow z artykulu , zamarzyłam pojechac tam na wakacje.
po dlugich poszukiwaniach poddałam sie moze w przyszlym roku.
ąpartamenty drogie , kampingu nie znalazlam i raczej nie ma na wyspie.
pisałam do autorki artykulu , do wlasciciela konoby w ZAKLOPATICY i nic.
odpisala wlascicielka apartamentow ze Scrivena Luka - ale nie miala wolnych miejsc.
Myślę, ze trzeba zaryzykowac w ciemno jest to w koncu dzika wyspa - tak przynajmniej ja ją widzę- wiec nocleg na dziko np. pod latarnia - morską oczywiście- będzie miłym przeżyciem.
Powodzenioa. Do po wakacjach. Man nadzieje ze przeczytam o LASTOVIE
:D z wyjazdu do CRO - EWKA
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 18.08.2004 16:19

ewka napisał(a):ja po przeczytaniu reportazu o LASTOVIE http://przewodnik.onet.pl/1229,1660,112 ... tykul.html
i dalszych odnosnikow z artykulu , zamarzyłam pojechac tam na wakacje.


Ja już w ramach planowania Cro 2005 :)
Ponieważ obserwuję u siebie objawy "depresji pourlopowej" zaczynam już wstępnie myśleć o przyszłorocznym wyjeździe. Na razie dopadła mnie lekka infekcja o nazwie "wyspa w Dalmacji" a być może dalsza diagnoza wskaże na "wyspę Lastovo" lub podobną. Przeglądałem kilka małych galerii zdjęć z tej wysepki i coraz bardziej mi się tam podoba.

Na stronie www.lastovo.prv.pl znalazłem informację o chyba jedynym kempingu na wyspie:
http://www.camp-skriveni.com/pocetna_hr.html
Część w języku angielskim jest jeszcze w budowie a z chorwackiego rozumiem zapewnie około 30% i niestety nie mogę się doczytać czy na tym kempingu jest dostęp do elektryczności i czy można parkować samochód w pobliżu namiotu. Na podstawie galerii zdjęć z kempingu nie da się tego stwierdzić.

Czy ktoś był w tym miejscu i wie coś na ten temat ?

Jeżeli tutaj niczego nie dowiem się, spróbuję napisać na podany na tej stronie adres kempingu adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl i być może z kimś się "dogadam"

Pozdrawiam Józek
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.08.2004 07:55

Ten kemp to swietny pomysł. Pytanie tylko czy jest położony nad wodą bo to ma istotne znaczenie!!!Czekam z niecierpliwością na relacje tych którzy tam pojadą w tym roku. Marzy mi się Chorwacja taka jaką poznała w 1997 roku....cicha i spokojna bez natłoko turystów.
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 19.08.2004 08:24

ally napisał(a):Pytanie tylko czy jest położony nad wodą bo to ma istotne znaczenie!!!


Wg tej strony kempingu jedna plaża znajduje się 500 m w "jużnoj" czyli chyba wschodnią stronę i 300 m w "zapadnoj" czyli na pewno zachodnią stronę. To dosyć daleko jak na kemping ale w tak niezwykłym miejscu dałoby się to przeżyć.

Ja już wstępnie oszacowałem, że wyprawa promem ze Splitu samochodem, 4 osoby (w tym tylko jedno dziecko poniżej 12 lat) kosztowałoby nas ponad 500 zł tam i z powrotem (wg cen z tego roku) :( Zaczynam się oswajać z tak dużą pozycją w kosztach pobytu bo wiem, że tylko dzięki temu nie może tam być tłumów turystów.

Ale zanim tam pojadę, muszę się dowiedzieć, czy na kempingu jest dostępny prąd, czy samochód można ustawić koło namiotu i czy nie ma problemów ze słodką wodą (nie musi być zbyt ciepła), bo nie wiem czy na wszystkie wyspy doprowadzone są rurociągi z lądu.

Pozdrawiam Józek
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 19.08.2004 12:04

JoeF napisał(a):Jeżeli tutaj niczego nie dowiem się, spróbuję napisać na podany na tej stronie adres kempingu adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl i być może z kimś się "dogadam"


Na razie napisałem kilka pytań po angielsku, jeżeli nie będzie odpowiedzi za kilka dni spróbuję coś "sklecić" po chorwacku... używając głównie słownika.

Józek
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003
Lastovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 19.08.2004 13:20

Witam!

Tu Krzysztof - autor reportażu o Lastovie zamieszczonego na Interii, Onecie i w paru innych portalach oraz skromny twórca strony www.lastovo.prv.pl

Cieszę się, że inspiruje Was Lastovo - to ciekawa wyspa, a jednocześnie niezbyt znana.

Link na kemping na Lastovie rzeczywiście jest na www.lastovo.prv.pl.
Do właścicieli kwater na Lastovie najlepiej zadzwinić a potem potwierdzić mailem lub faksem ustalenia.

Pozdrawiam
Krzysztof
Ostatnio edytowano 19.08.2004 13:48 przez Lastovo, łącznie edytowano 1 raz
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004
Re: Lastovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 19.08.2004 13:48

Lastovo napisał(a):skromny twórca strony www.lastovo.prv.pl

O tym wiedziałem, bo to najprawdopodobniej była końcowa faza "infekcji", która spowodowała, że stwierdziłem, że wyjazd na Lastovo mógłby być realny.

Lastovo napisał(a):autor reportażu o Lastovie zamieszczonego na Interii, Onecie i w paru innych prtalach

Jestem pod wrażeniem, to właśnie gdzieś tam po raz pierwszy przeczytałem o Lastovie i pomyślałem, że takie miejsce to MARZENIE.

Niestety uwzględniając w budżecie dodatkowe koszty transportu na wyspę oraz zamiłowanie do namiotu odpadają kwatery a do rozważenia pozostaje jedynie kemping.

Pozdrawiam Józek
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003
Transport

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 19.08.2004 13:53

Zawsze można zostawić auto na lądzie i na Lastovo popłynąć bez czterech kółek. Ceny pasażerskich biletów promowych (bez samochodu) są w Chorwacji relatywnie niskie.

A Lastovo jest na tyle małą wyspą, że można obyć się bez auta, tym bardziej, że jeździ lokalny autobus, a tambylcy chętnie biorą na stopa.

Pozdrawiam
Krzysztof

(P.S. - a ja w tym roku nad Morze Azowskie, jeszcze tylko kilka dni...)
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004
Re: Transport

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 19.08.2004 15:59

Lastovo napisał(a):Zawsze można zostawić auto na lądzie i na Lastovo popłynąć bez czterech kółek.

Taki wariant byłby możliwy tylko jako jednodniowy wypad np. być może rejsem z Korculi. Ale ja chciałbym spędzić tam co najmniej tydzień czasu (lub dłużej) więc koniecznie z samochodem, w którym wozimy całe wyposażenie kempingowe.
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamping na wys. LASTOVO?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone