Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka sportowa

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.12.2017 15:26

Nie mówię problemach z odczytem czy z zapisem, tylko o ilości zapisanych klatek.
Prędkość zapisu na kracie owszem bardzo istotna, skoro karta wyrabia z poprawnym zapisem 4k, to nie jest to związane z kartą.
Jeżeli kamera zapisuje 30kl/min to przy dynamice nagranego materiału widoczne było klatkowanie ( zjawisko powszechne nawet w materiałach telewizyjnych ).
Przy zapisie 60kl/min zjawisko to już nie występuje.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 15.12.2017 15:39

sdolas napisał(a):Też tak podchodziłem do pierwszego zakupu :wink:
Na Ali kupiłem kamerkę za niecałe 400 zł a u nas podchodziła pod 800 zł.
Jest to jakiś argument, obawy też rozumiem bo sam też je miałem :wink:


Kamerki temat rzeka tyle tego teraz jest :). Jednak co do samych zakupów w Chinach to trochę historycznie różnego sprzętu stamtąd kupowałem i nigdy nie miałem problemu z gwarancją (zdarzyło mi się że 2 telefony były wadliwe). Trzeba do nich taki sprzęt odesłać i uzbroić się w cierpliwość bo całość trwa 1-2 miesiące i jest to koszt 30 paru zł za przesyłkę do Chin. Ale ten jeden rok gwarancji zawsze jest i nie było problemu. Jednak na taką ilość rzeczy jaka przeszł przez lata przez moje ręce (sporo też dla znajomych zamawiałem) te dwa telefony to jest nic.

Co do samych 60 klatek to sdolas oczywiście ma rację, jednak trzeba mieć najnowszej generacji TV aby wyświetlił taki filmik bez obróbki. Fajną sprawą też jest wbudowana stabilizacja w matrycę, mam porównanie bo posiadam dwie kamerki SJ5000+ oraz GitupGit2 i jest kosmiczna różnica na korzyść tego drugiego. Oczywiście najlepszy jest gimbal ale to już inny temat :).
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.12.2017 20:20

Po obejrzeniu tego filmu samemu można ocenić czy 60klatek to to samo co 30

UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 15.12.2017 20:40

Hej,
faktycznie jest różnica... dl mnie to pierwsza przygoda z kamerką sportową, dlatego nie mam dużych wymagań, ale też chciałabym by ten sprzęt trochę wytrzymał :) Muszę jeszcze pooglądać więcej filmików z tych kamerek. Może coś się jeszcze wyklaruje ;)
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 15.12.2017 21:35

Zanim na dobre rozgorzeje dyskusja przypominająca "onanizm sprzętowy" typu "60 fps-ów lepsze od 50 fps-ów, a ta ma lepszy kodek od tamtej, a ta ma lepszą baterię, ten ma lepsze ISO ....." pamiętajcie że to nie kamera kręci film tylko operator kamery.

Polski operator filmowy Sławomir Idziak (bodajże w 2011r) powiedział w wywiadzie "To tak, jakby od jakości długopisu zależał poziom literatury. Nie liczy się narzędzie, a to, kto je trzyma" .
Tak ...wiem zaraz rozlegną się głosy sprzeciwu.... mniej lub bardziej słuszne.... postęp technologiczny wymusza pewna jakość ale.... własnie ale jak będziesz miał najdoskonalszy sprzęt, super wypasione akcesoria, piękne widoczki to wcale nie jest to gwarantem udanego filmu. To właśnie przemyślane kadrowanie, a później umiejętna postprodukcja w tym również montaż i udźwiękowienie może przyczynić się do tego że będzie efekt końcowy będzie zwalał z nóg lub.......usypiał przed ekranem.

W branży filmowej jest takie magiczne słowo FILM LOOK - zachęcam zerknijcie na nie. :D

Dla przykładu pozwolę sobie wkleić dwa linki: https://youtu.be/Ma-KLTn4mDc oraz "kultowyhttps://youtu.be/ya7UpO7dAmQ ciekaw jestem Waszych opinii - który ogląda Wam się lepiej i dlaczego?

Moim zdaniem pierwszy link choć "wypluty w 50 fps-ach" jest dla mnie chwilami sieczką przypadkowo poskładanych ujęć nastawiony czasami na gadżeciarstwo typu slow-motion. Drugi dużo bardziej przemyślany , stateczny jest moim faworytem ....i jak myślicie w ilu fps-ach (klatkach na sek) ?? Zdziwicie się bo nie jest ich więcej niż 25 (najpewniej 23,97 (tzw 24).
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.12.2017 23:38

Wspominając o onanizmie próbujesz wciągnąć w dyskusje nie na temat.
Materiały które linkujesz i oczekujesz ich oceny, nie mają nic wspólnego z kamerami sportowymi o których mowa w tym wątku.
Podobnie jest z wspomniananą obróbką nagranego materiału, tu dyskutujemy o kamerach sportowych, czyli jednak bardziej o sprzęcie :wink:
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 16.12.2017 03:10

sdolas napisał(a):Wspominając o onanizmie próbujesz wciągnąć w dyskusje nie na temat.
Materiały które linkujesz i oczekujesz ich oceny, nie mają nic wspólnego z kamerami sportowymi o których mowa w tym wątku.
Podobnie jest z wspomniananą obróbką nagranego materiału, tu dyskutujemy o kamerach sportowych, czyli jednak bardziej o sprzęcie :wink:


No cóż, przykro mi że podszedłeś do mojego wątku tak "płytko i krótkowzrocznie" :( Absolutnie, nie jest moim celem ciągnięcie dyskusji nie na temat ani też nawracanie kogokolwiek i uzmysławianie że kamerka powinna być tylko narzędziem do uzyskania pewnego celu a nie celem samym w sobie (choć po lekturze 13 stron ......... :( ). Wiem jedno...że Twoja kamerka za 3-4 lata będzie technologicznym "umarlakiem" a zarejestrowane (i zmontowane) moją kamerką wspomnienia będą wciąż żywe. Żeby nie było - ja nie neguję że sprzęt nie jest istotny ..ale nie NAJISTOTNIEJSZY !!
Tych którzy jeszcze nie próbowali zachęcam: drukujcie zdjęcia, montujcie filmy i oglądajcie je rodzinnie w długie grudniowe wieczory zamiast roztrząsać o wyższości 50 nad 30fps :D :papa: .


P.S.
Zastanawiam się, czy jak żona upiecze Ci sernik to zachwycasz się mikserem/robotem którym zamieszała ciasto czy...... :wink: ??
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.12.2017 10:22

VonJa napisał(a):
sdolas napisał(a):Wspominając o onanizmie próbujesz wciągnąć w dyskusje nie na temat.
Materiały które linkujesz i oczekujesz ich oceny, nie mają nic wspólnego z kamerami sportowymi o których mowa w tym wątku.
Podobnie jest z wspomniananą obróbką nagranego materiału, tu dyskutujemy o kamerach sportowych, czyli jednak bardziej o sprzęcie :wink:


No cóż, przykro mi że podszedłeś do mojego wątku tak "płytko i krótkowzrocznie" :( Absolutnie, nie jest moim celem ciągnięcie dyskusji nie na temat ani też nawracanie kogokolwiek i uzmysławianie że kamerka powinna być tylko narzędziem do uzyskania pewnego celu a nie celem samym w sobie (choć po lekturze 13 stron ......... :( ). Wiem jedno...że Twoja kamerka za 3-4 lata będzie technologicznym "umarlakiem" a zarejestrowane (i zmontowane) moją kamerką wspomnienia będą wciąż żywe. Żeby nie było - ja nie neguję że sprzęt nie jest istotny ..ale nie NAJISTOTNIEJSZY !!
Tych którzy jeszcze nie próbowali zachęcam: drukujcie zdjęcia, montujcie filmy i oglądajcie je rodzinnie w długie grudniowe wieczory zamiast roztrząsać o wyższości 50 nad 30fps :D :papa: .


P.S.
Zastanawiam się, czy jak żona upiecze Ci sernik to zachwycasz się mikserem/robotem którym zamieszała ciasto czy...... :wink: ??


Przeczytaj jednak jeszcze raz tytuł wątku i załóż swój bo może być ciekawy, a tu jest bez sensu :papa:

p.s. Zjeżdżając szybko na rowerze kilka km w dół sądzisz, że będe się zastanawiał czy kamerka super widzi drzewo vis-a-vis czy super ściankę ? Czy ew. wybiore rozwalenie się dla lepszego ujęcia ? Lub 4 razy będę podjeżdżał na 80km trasie w górach by wybrać to najlepsze ujęcie ? Mylisz pojecia :mrgreen: Technologiczny umarlak ? Jesteś zatem fanem nowości :) mnie wystarczy, że rozpoznam na filmie siebie i swoich bliskich. Wiesz, że mam zdjęcia z piewszego cyfrowego Cannona do dzisiaj ? i co ? mam je skasować bo są kiepkiej jakości ? Wybacz :mrgreen:
Jasne TWOJA kamerka uber alles zawsze będzie na topie :mrgreen: Nie ośmieszasz się trochę ?
Zastanawiam się kto podszedł płytko i krótkowzrocznie :)
By jeszcze dobitniej było to co ja robię ze swoja kamerką czy to jest gadżeciarstwo i czy inne arstwo to wyłącznie moja prywatna sprawa i nie Tobie to oceniać :papa:
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 16.12.2017 11:33

no cóż.... uzmysłowiłeś mi że pomyliłem adresy i trafiłem na ulicę "ul. Mam najzajefajniejszą kamerkę na osiedlu" zamiast na ulicę "ul. Kręcę najzajefajniejsze filmy na osiedlu". Już zmieniam koordynaty w mojej nawigacji i szybciutko zjeżdżam stąd machając na pożegnanie :papa: napisem "kamera to jedynie narzędzie do celu".

P.S.
#bluesman - uprzejma prośba przeczytaj moje oba wpisy jeszcze raz ale ze zrozumieniem i nie wmawiaj mi i nie wkładaj do moich ust słów których nie powiedziałem a nawet nie pomyślałem o nich, nie mów tego o mojej osobie co właśnie powyżej neguję. Nie jestem fanem nowości, nie sugeruję kasowania starych zdjęć, nie mówię że moja kamerka jest najlepsza - przeczytaj jeszcze raz proszę ze zro-zu-mie-niem
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 16.12.2017 12:02

VonJa napisał(a):no cóż.... uzmysłowiłeś mi że pomyliłem adresy i trafiłem na ulicę "ul. Mam najzajefajniejszą kamerkę na osiedlu" zamiast na ulicę "ul. Kręcę najzajefajniejsze filmy na osiedlu". Już zmieniam koordynaty w mojej nawigacji i szybciutko zjeżdżam stąd machając na pożegnanie :papa: napisem "kamera to jedynie narzędzie do celu".

P.S.
#bluesman - uprzejma prośba przeczytaj moje oba wpisy jeszcze raz ale ze zrozumieniem i nie wmawiaj, nie mów tego o mojej osobie co właśnie powyżej neguję.


Spoko nie jesteś sam, mam podobne zdanie jak TY. Wylew różnych nowych kamerek jest ogromny... ciężko za tym nadążyć!
Jeżeli ciągle chciałbym być na topie jeżeli chodzi o technologie to tak na prawdę musiałbym zmieniać kamerę co rok najmarniej.
Niestety teraz taki jest pęd i moda i to dotyczy wszystkiego... kamerki, telefony, telewizory i samochody, nie powiem że czasem kiedyś sam się na to nie łapałem :).
Teraz mam dwie kamerki i jest ok. Tak jak piszesz można mieć Ferrari ale bez pojęcia i doświadczenia w sportowej jeździe będziemy nim się poruszać jak np. zwykłą skoda... ba nawet może być gorzej bo będzie to trudniejsze, bardziej niebezpieczne itp.
Bardzo mnie zainteresowały Twoje uwagi dotyczące obróbki nagranego materiału, uważam że mógłbybyć to super wątek jeżeli masz doświadczenie i chciałbyś się nim z nami podzielić :), zachęcam do tego!

Co do forumowicza bluesman to nie zwracaj na Niego uwagi... on lubi szukać dziury w całym i prowokować, ot taka Jego natura :).
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 16.12.2017 12:16

#yzedef - dzięki za wsparcie :)
Pozwolę sobie jeszcze użyć matafory do tego co powiedział #bluesman (absolutnie nie złośliwie) - zjeżdżając szybko wspomnianym rowerem warto czasem otworzyć oczy i zobaczyć że się jedzie w ślepą uliczkę. Dokłądnie co 2-3-4 miesiące producenci atakują nas nowościami technicznymi - pęd bez końca. A zapominamy o właściwym celu.
Absolutnie nie czuję się autorytetem by komukolwiek udzielać rad co do filmowania, sam skromnie powiem że ledwie liznąłem ten temat ale widzę jak ogromne znaczenie ma podejście do tego że kamera jest tylko narzędziem a nasza głowa i nasze umiejętności ( ich rozwijanie) są sednem .

Można jechać szybko rowerem dalej stojąc w miejscu. :oczko_usmiech:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 16.12.2017 12:25

Blu jak to blu, od bana do bana :oczko_usmiech:

VonJa napisał(a):P.S.
Zastanawiam się, czy jak żona upiecze Ci sernik to zachwycasz się mikserem/robotem którym zamieszała ciasto czy...... :wink: ??


Ani tym ani tym ....
Zachwycam się żoną :smo:

A tak serio, prawda jest też taka, że lepiej by na forum był tematyczny porzadek z wielu względów.
Ale jak słusznie zauważył yzedef, watek o bardziej zaawansowanym sprzęcie, kreceniu z drona, metodach, ciekawostkach, postprocesingu .... itp. można otworzyć.
Sam na pewno bym tam zaglądał jeśli powstanie, bo chyba każdy składając jakiś materiał zawsze widzi jakieś niedociagniecia, wiec podyskutować można :wink:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 16.12.2017 22:39

Zgadzam się z VonJa
Że kamerka to tylko narzędzie w rękach operatora.
Sam się o tym przekonałem podczas ostatnich wakacji. Myślałem że jak kupię dobrą kamerę sportową, to nagram super filmiki, takie które oglądałem w internecie. Prawda okazała się trochę inna, a to złe światło, a to za szybkie obracanie się z kamerą i wiele innych niedociągnięć które popełnia początkujący.
Kamera to YI4k
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.12.2017 22:44

Przeczytałem to co napisaliście ;) Moim zdaniem nie do końca jest ogólnie zrozumianym co to jest kamerka sportowa i do czego służy :)

Powiedz mi zatem skoro źle zrozumiałe o co Ci chodziło ?
VonJa napisał(a): Wiem jedno...że Twoja kamerka za 3-4 lata będzie technologicznym "umarlakiem" a zarejestrowane (i zmontowane) moją kamerką wspomnienia będą wciąż żywe.


Co to znaczy Twoja lepsza czy gorsza ?


sdolas napisał(a):Blu jak to blu, od bana do bana :oczko_usmiech:


Może coś więcej ? Bo jak na razie nie spróbowałes podejść do tematu rzeczowo :) a tu tak napisałeś już nie pamiętasz ? :

sdolas napisał(a):Wspominając o onanizmie próbujesz wciągnąć w dyskusje nie na temat.
Materiały które linkujesz i oczekujesz ich oceny, nie mają nic wspólnego z kamerami sportowymi o których mowa w tym wątku.
Podobnie jest z wspomniananą obróbką nagranego materiału, tu dyskutujemy o kamerach sportowych, czyli jednak bardziej o sprzęcie :wink:





shrek napisał(a):Zgadzam się z VonJa
Że kamerka to tylko narzędzie w rękach operatora.
Sam się o tym przekonałem podczas ostatnich wakacji. Myślałem że jak kupię dobrą kamerę sportową, to nagram super filmiki, takie które oglądałem w internecie. Prawda okazała się trochę inna, a to złe światło, a to za szybkie obracanie się z kamerą i wiele innych niedociągnięć które popełnia początkujący.
Kamera to YI4k


Jeżeli Ty masz kamerkę sportową w rękach to spróbuj zrozumieć tych co mają ją na kasku, na kierowicy. Gdzie możliwość kontroli jest niewielka przy szybko zmieniających się warunkach.

VonJa napisał(a):Można jechać szybko rowerem dalej stojąc w miejscu. Dokłądnie co 2-3-4 miesiące producenci atakują nas nowościami technicznymi - pęd bez końca. A zapominamy o właściwym celu. :oczko_usmiech:


świetny tekst puszczasz oczko, a konkretnie ?
Nie wiem lepiej ale chętnie się nauczę :) Analizuję swoje filmy (może o tym nie wiesz), wiem jakie ustawienia są wg. mnie najlepsze ale może o czymś zapomniałem ? Kupuję co roku nową kamerkę albo zachwycam się nowymi technologiami ? gdzie to wyczytałeś ? Gdzieś tak napisałem ?

VonJa napisał(a): Pozwolę sobie jeszcze użyć matafory do tego co powiedział #bluesman (absolutnie nie złośliwie) - zjeżdżając szybko wspomnianym rowerem warto czasem otworzyć oczy i zobaczyć że się jedzie w ślepą uliczkę. Dokłądnie co 2-3-4 miesiące producenci atakują nas nowościami technicznymi - pęd bez końca. A zapominamy o właściwym celu.
Absolutnie nie czuję się autorytetem by komukolwiek udzielać rad

Nie czujesz sie autorytetem ale rad udzielasz ? Jak rozumiesz otwarcie oczu, jazda w ślepą uliczkę. Bądź tak miły i wytłumacz o co ci chodzi bo jestem mniej inteligentny więc jak dla mnie warto się podszkolić !


Mam 2 kamerki sony przy czym ostatnią od 3 lat :)
Jest takie powiedzenie mądrego warto posłuchać :) Więc czekam na takie rady co robie źle, chetnie się nauczę :papa:

yzedef napisał(a):Co do forumowicza bluesman to nie zwracaj na Niego uwagi... on lubi szukać dziury w całym i prowokować, ot taka Jego natura :).

p.s. Gratuluje podejścia :) Może jednak coś konkretnie ?


Jeszcze jedno, na rowerze jeżdżę dla przyjemności, a film nie jest celem jest do tego dodatkiem bym mógł go dla siebie przywołać jako obraz który widziałem zbyt szybko i nie ostro. Czemu jest tak trudno zrozumieć, że ktoś kolejny raz postrzega świat inaczej i nie jest przez to gorszy i ułomny ? Do tego trzeba mieć empatię :)
Ostatnio edytowano 16.12.2017 23:28 przez bluesman, łącznie edytowano 2 razy
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 16.12.2017 23:23

8O Dżizas 8O :roll: :roll: :roll:
Za Chiny bym nie pomyślała, że tu rozgorzeje taki spór 8O 8O 8O
Zakupiłam Mantę 9359... przyjdzie w środę :D :D :D
Sprawdzimy :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Kamerka sportowa - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone