Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka sportowa

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 01.11.2018 19:36

Dzięki. Skłaniam się właśnie ku SJ 5000, tylko jeszcze muszę sprawdzić czy ma funkcję filmu poklatkowego.
Pozdawiam
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 04.11.2018 13:35

Zwróciłbym uwagę że SJCAM5000 to bardzo dobry wybór, ale w wersji "x elite". Ona posiada Gyro Anti Shake, to jest rewelacyjna funkcja, dużo lepsza od cyfrowego stabilizatora. Dzięki temu filmy nie trzęsą się tak że oczy bolą, choć są kręcone bez gimbala.
A w samochodzie to świetnie widać, bo teoretycznie razem z autem na dziurach powinien latać obraz z kamery, a dzięki temu żyroskopowemu stabilizatorowi, widać na nagraniu jak maska samochodu buja się na boki, a sam obraz się nie trzęsie.

Dlatego polecam gorąco SJCAM 5000x elite:) :smo:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 04.11.2018 15:06

Rzuć jeszcze okiem na AEE S71T+. Używam takiej szczególnie do zabaw w wodzie i szczerze polecam.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.11.2018 08:27

Z tym, że Aee jest ponad dwukrotnie droższa.
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 05.11.2018 09:23

Ja polecam YI 4k+. Naprawdę rewelacyjna.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.11.2018 08:45

YI 4k+ - Nie widzę jednak w zestawach obudowy wodoszczelnej do wody.
ORLLO Xpro ma już taką + Przetwornik SONY 12.4 Mpx Exmor IMX 117
procesor Novatek 96660. I jest tańsza.
ps. - jest zestaw - Xiaoyi Yi Action 4K+ z obudową wodoszczelną 1200PLN
Ostatnio edytowano 13.11.2018 18:43 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 13.11.2018 18:40

damianisko5 napisał(a):YI 4k+ - Nie widzę jednak w zestawach obudowy wodoszczelnej do wody.
ORLLO Xpro ma już taką + Przetwornik SONY 12.4 Mpx Exmor IMX 117
procesor Novatek 96660. I jest tańsza.
edit - jest zestaw - Xiaoyi Yi Action 4K+ z obudową wodoszczelną 1200PLN


Ja kupilem na Amazon.de za 220€ z obudową wodoszczelna.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2019 09:33

Co myslicie o tej kamerce?
https://www.mediaexpert.pl/kamery-sport ... id-1256734

Zależy mi na robieniu jakiś zdjęć i filmików w trakcie snurkowania i może jakieś filmiki w czasie jazdy samochodem.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 09.06.2019 11:16

tranquilo napisał(a):
Dlatego polecam gorąco SJCAM 5000x elite:) :smo:


Jak długo wytrzymuje bateria?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.06.2019 12:30

obiadek napisał(a):
tranquilo napisał(a):
Dlatego polecam gorąco SJCAM 5000x elite:) :smo:


Jak długo wytrzymuje bateria?

Dokładnie nie pamiętam, ta z zestawu myślę że około 1-1,5 h. Ona tam na chyba 900mAh.

Ale to lepiej załatwić tak żeby sobie dokupić zestaw ładowarki podwójnej z dodatkową baterią. To nie wychodzi drogo bo oryginalny zestaw kosztuje cos okolo 40zł. I masz na podmiankę.
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 30.06.2019 06:23

Witam,
poczytałam ten wątek na forum i doszłam do wniosku, że zakup kamerki sportowej to naprawdę świetna sprawa. Nie mam tylko pojęcia na jaki model się zdecydować. Zależy mi na dobrej jakości filmów, filmowaniu pod wodą, stabilizacji obrazu i możliwości używania kamerki jako rejestratora jazdy. Waham się pomiędzy SJCAM, Lamex x10, i YI 4k. A może jeszcze inna? Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze. Chciałabym zmieścić się w cenie około 800 zł razem z akcesoriami
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 03.07.2019 09:00

Kupiłam kamerkę Orllo Shark. Mam nadzieję, że będę zadowolona :)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 05.07.2019 11:31

ogorek napisał(a):W GoPro jest takie Voodoo że wyciągasz baterię i wkładasz

A jak to nie pomaga to wyciągasz kartę i odpalasz bez karty a potem z kartą !!!


Niestety nie zawsze. Moja GoPro 4 silver w zeszłym roku w czasie przygotowań do wyjazdu (1 dzien przed) na Krk też się bardzo długo ładowała i była cała gorąca. Po czym nie chciała w ogóle wystartować. Na miejscu robiłem różne cuda wyczytane na oficjalnej stronie GoPro i innych, np.: wyjęcie i włożenie baterii, to samo z odczekaniem 1 minuty, albo wkładanie baterii przy naciśniętym przycisku "on", włożenie kamery do lodówki na kilka godzin a nawet do zamrażarki (takie porady też były 8O) i niestety nic nie pomogło - chociaż zastosowałem conajmniej 20 różnych metod. A najgorsze było to, że po tych wszystkich próbach zdecydowałem się na próbę instalacji systemu od nowa, ale wymagało to formatowania karty pamięci i moje filmiki z poprzedniego roku poszły w p.. rzestrzeń kosmiczną. A kopie, które miałem na kompie przypadkowo usunąłem w czasie porządkowania dysku. Zostało mi tylko kilka filmików, które zapisałem w innym folderze. I tu mógłbym powtórzyć oklepana hasło o tworzeniu kopii zapasowych .... :evil:
Tak więc zostałem bez kamerki i mogłem tylko żałować, ponieważ w kilku miejscach trafiłem na super widoki pod wodą np. tu:
Zatoka - rozgwiazdy.JPG
Zatoka z ciekawymi widokami pod wodą

w zatoczce pod pionową ścianą skalną liczne rozgwiazdy i inne stworzenia morskie (chodzi oczywiście o miejsce oznaczone współrzędnymi, a nie wypożyczalnię łodzi, która jest po drugiej stronie zatoki)
Po powrocie zostały mi jeszcze tylko 3 dni gwarancji i na szczęście zdążyłem - plusem jest to, że sklep na M (ten drugi) wymienił mi sprzęt na nowszy (wersja 5 black), który ma np. sterowanie głosem (w języku angielskim) i nie potrzebuje dodatkowej obudowy wodoszczelnej do 10m. Mam nadzieję, że w tym roku będą filmiki podwodne z okolic Ravni i Drenje (wschodnia Istria).
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Kamerka sportowa - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone