Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka sportowa

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vex2
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vex2 » 11.05.2017 19:25

kamzio napisał(a):Kupujecie jakieś GITy2 czy SJCAM, a w tej samej cenie jest Xiaoyi (np. pierwszy wypust tej kamery czyli Yi Action Camera), które konkuruje z GoPro, a najnowszy model 4K+ nawet przewyższa GP 5 Black Edition (a jest relatywnie tańszy, podobnie jak i poprzednie modele). Nikt z was nie rozważa tego modelu? Ja nawet kupiłem chrześniakowi pierwszy model Yi ostatnio w Euro RTV Agd i sprzedawca również powiedział, że to najlepszy wybór w tej cenie.
Tu link do strony polskiego dystrybutora https://yi.pl/yi-action-camera/
Kamery Yi nazywane są w necie "GoPro killer" i rzeczywiście cenowo biją na głowę GoPro, ale też za tym idzie jakość.

Rozważałbym też na waszym miejscu Lamax x10 bo ma dużo akcesoriów, ale ergonomia w Lamaxie szwankuje.


Czytales ile wad fabrycznych miala Yi ? Od braku ostrosci po brak filtra IR (w pozniejszych seriach) jesli sie nie myle - co powodowalo przy scenach pod slonce zerowy kontrast. Brak tez wyswietlacza i obudowy w zestawie. Jaka kolwiek konfiguracja wylacznie ze smartfona to troche malo wygodne rozwiazanie. Yi 4k to co innego, ale cena 2x gitup.

Odnosnie VATu to im lzejsza i mniejsza przesylka tym lepiej. Jesli jest nierejestrowana to tez na plus. W banggood jest opcja braku brandu i pisza wtedy akcesoria o jakiejs malej wartosci, ale to tez nie jest gwarancja. Z tego co czytalem na roznych forach to kurier to samoboj a najlepiej trafic promo z magazynu w EUR.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.05.2017 20:05

Cze!
Nie wiem jak to działa bo nie widziałem papierów, ale ojciec odebrał przesyłką z Ali o wartości 600 dolarów wysłaną DHL zawierającą stację multimedialną do samochodu +dodatki i zapłacił przy odbiorze 84 pln.
pozdro
fly
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.05.2017 22:20

Działa tak jak tobie pisałem wczoraj :), DHL założył jakąś tam średnią wartość naliczył od tego opłaty i swoje prowizje :). Podobną kwotę płaciłem jak raz wziąłem DHL-a na telefon dla żony a było to ponad 2 lata temu.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.05.2017 22:13

dziś dotrał do mnie lemax x8 i w wolnej chwili będe próbował go rozszyfrować...pytanie do wiolek i innych co posiadają to cudo o kwestie techniczne, jak najlepiej go używac by filmy i zdjecia były jak najlepsze, macie jakieś sprawdzone swoje spostrzeżenia?
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.05.2017 00:02

Z ciekawości - czy mogę sprawdzić przez który urząd przechodzą do mnie paczki z ali? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, faktem jednak jest że najdroższe rzeczy jakie zamawiałem to było około 30 dolarów i nigdy nie były to jakieś rzeczy "markowe".
Też mnie ten Git zainteresował.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.05.2017 00:12

Nie wiemy gdzie mieszkasz więc nie odpowiemy tobie :), Na pewno wszystko wpada na Wawe i jak gdzieś idzie dalej to procedury celne są obrabiane właśnie dalej. Tanie rzeczy zawsze idą bez problemu, tak naprawdę schody zaczynają się przy telefonach. Niestety widzę że system został uszczelniony, bo od blisko 2 lat żadnego telefonu nie zamawiałem i zawsze było bez opłat a teraz zamówiłem 2 i oba wpadły na kontrolę celna :). Słuszną linie ma nasza władza :).
Co do kamerki to ciężko powiedzieć, poczekaj chwilę to ci napiszę co będzie. Ja podlegam pod WER Warszawa.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.05.2017 15:47

Trochę za późno trafiłem na ten wątek.
Kilka miesięcy temu kupiłem Ekena H8 Pro.
Przesiadłem się z Forevera SC-200.
Dokupiłem do tej kamerki gimbala mechanicznego typu Curve.
Nie jest to zły zestaw, po kamerce nie można powiedzieć że jest to chiński wyrób, bo obraz generuje bardzo przyzwoity.
Gimbal jednak to jakieś nieporozumienie jakościowe, mimo wszystko jest z nim ciut lepiej niż bez niego.
Nie jest to jednak to co stabilizacja w kamerze.
W tej stabilizacji cyfrowej zastanawia mnie jednak czy, efekt końcowy ma pełną rozdzielczość czy jednak jest przycięty ze względu na proces stabilizacji ? Czy przypadkiem na dużym TV nie będzie widoczne jakieś drobne pogorszenie jakości :roll: ?
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 19.05.2017 20:41

Stabilizacja cyfrowa nieco może pogarszać jakość obrazu, ale nie są to zmiany zauważalne na pierwszy rzut oka, przynajmniej dla mnie (ale mam mały telewizor ;)). Wolę mieć płynny obraz, a stabilizację zawsze można wyłączyć.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.05.2017 22:44

Trochę mnie zaciekawiliście tą stabilizacją :roll:
Poszperałem trochę i jestem pod wrażeniem.
Ciekawy filmik obrazujący wszelkie możliwości stabilizacji.

Jeszcze do wczoraj sądziłem że kolejny zakup to będzie gimbal Feiyu G4
Powyższy film sporo namieszał, bo widać że skuteczność gimbala jest podobna do stabilizacji kamerki :roll:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 30.05.2017 20:23

Cze!
No i odebrałem maojego GitUp-a... curva ale to malusienkie. Spox-żadnej opłaty dodatkowej-wartość rzeczywista 120$/wartość deklarowana przez sprzedawcę 18$.
No cóż...niestety wersja oprogramowania v1.0 a na stronie produktu jest v1.6 ale nie mogę cos pobrać/zaktualizować, może to wina karty co prawda 32GB ale tylko 4, a do kamerki minimum 6, no i do końca nie jestem pewien jakie miało by mieć to znaczenie, ale dopóki nie ma karty, nie można też wejść w ustawienia/info gdzie to zawarte są informacje o oprogramowaniu.
Apka na androidzie chodzi o.k., wi-fi również.
Jakość nagrania zadowalająco-superowa :lol:, tylko pojawiają sie czasami poziome paski-jako przyczynę wskazuję kartę sd. Pobranie filmu na telefon zajmuje wieki.
pozdro
fly
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 31.05.2017 12:13

U mnie jest wersja oprogramowania 1.4, z taką kupiłem kamerkę w ubiegłym roku, trochę dziwne, że u Ciebie jest 1.0. Kartę mam klasy 10, co ciekawe 64 GB i działa bez problemów (producent podaje niby max. 32 GB). W ustawienia wchodzę bez problemów, żadnych poziomych pasków u mnie nie ma. Warto zaktualizować soft, pamiętam, że przed zakupem na jakimś zagranicznym forum czytałem, że aktualizacja do wersji 1.3 lub 1.4 usuwała sporo błędów "wieku dziecięcego".
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 31.05.2017 12:21

Mój Eken kupiony na ali... też nie jest bez wad.
Niestety zakup tańszy ale obarczony sporym ryzykiem że coś będzie nie tak.
Pokusiłem się na zakup Ekena nie z naszego rynku ale to raczej ostatni raz.
Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć sprawdzony produkt z gwarancją.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 31.05.2017 16:47

Cze!
Adek99 napisał(a):U mnie jest wersja oprogramowania 1.4, z taką kupiłem kamerkę w ubiegłym roku, trochę dziwne, że u Ciebie jest 1.0. Kartę mam klasy 10, co ciekawe 64 GB i działa bez problemów (producent podaje niby max. 32 GB). W ustawienia wchodzę bez problemów, żadnych poziomych pasków u mnie nie ma. Warto zaktualizować soft, pamiętam, że przed zakupem na jakimś zagranicznym forum czytałem, że aktualizacja do wersji 1.3 lub 1.4 usuwała sporo błędów "wieku dziecięcego".

U mnie jest że pójdzie na karcie do 128GB.
Najaktualniejsza wersja to V1.6 ...i wtedy zalecają max.32GB
Spox, za trzy tygodnie rozpoczynam urlop i jade do Polski to siE kupi karte i będzie czas na strojenie sprzętu.
pozdro
fly
a..teraz kumam ...32GB jeśli chcę Upgrade do v 1.6 z v1.0 a potem moge zapodać 128GB.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 01.06.2017 13:10

fly napisał(a):teraz kumam ...32GB jeśli chcę Upgrade do v 1.6 z v1.0 a potem moge zapodać 128GB


No to chyba o to chodzi z tymi 32GB, ja aktualizacji w swojej jeszcze nie robiłem, na wersji 1.4 wszystko mi śmiga bez zarzutów.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 01.06.2017 13:24

Do mnie też dojechała już nowa kamerką i też oczywiście Gitup 2. W sumie fakt jest mniejsza sporo niż SJ 5000+. Wyszło mi za wszystko 413zł ale wtedy jak płaciłem dolar był po 4zł. W sobotę będę robił testy ale z gimbalem 3D.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Kamerka sportowa - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone