Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamera-Co kupić ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 04.09.2009 01:22

Ale ten pierwszy coś ponad dwa tysiące...;(
Myślę ,że sensownym rozwiązaniem są ostatnie hybrydy Panasonica jak i Olympus. Mają matryce lustrzanek ,wymienne obiektywy , stabilizacje, a wielkością nie odbiegają od kompaktów.....lecz cena jak narazie dosc zaporowa ... porównywalna z lustrzankami. Ale tak naprawdę to wymienne obiektywy stosuje się tylko w profesjonalnych kamerach. Przy tej wielkości matrycy zarówno zdjęcia jak i filmy są naprawde wysokiej jakosci.
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 04.09.2009 07:08

Wspomnienia z wakacji (i nie tylko) utrwalam od ponad 6 lat w sposób amatorski. Aktualnie mam trzecią kamerę - Panasonic NV GS 320 z matrycą 3CCD. Bez wodotrysków, bo do obróbki służy mi komp. Zoom tylko 10x ale najważniejszy to jasny obiektyw Leica ze stabilizatorem optycznym i przetwornik obrazu 3CCD. Nośnikiem jest kasetka miniDV bo ona daje dobrą jakość i możliwość obróbki. Jeżeli zastosujemy kasetkę dobrej firmy przeznaczoną dla kamer 3CCD i filtry UV i polar to za naprawdę nieduże pieniądze efekt murowany !!! Oczywiście sukces zależy do wprawnej ręki kamerzysty :)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 04.09.2009 08:40

mab napisał(a):Ale ten pierwszy coś ponad dwa tysiące...;(


zauważ, że ma światło 2.0 i 24mm na szerokim końcu :idea:
do tego wyświetlacz 460 000 pktów i nawet sanki pod zewnętrzną lampkę.
taki mercedes wśród kompaktów :)
dla wagabundy ceniącego rozmiary - bajeczna maszynka :) ale jeśli relację cenową przyjmiemy jako główne kryterium to ten drugi za 700 zł będzie ideałem. 2.8 i 28mm oferuje tylko górna półka kieszonkowych automatów i hybryd. jako alternatywę w tej cenie można przyjąć Fuji F60fd ale on nie kręci filmików w takiej jakości i automat lubi podbijać ISO. jest jeszcze IXUS 95 ale też filmy w niższej rozdzielczości i uboższy w funkcje w stosunku do tego pasikonika. praktycznie tyle samo trzeba dać za plastikową kamerkę Toshiby CAMILEO P30. tak więc o ile cena LX3 jest wysoka to FX150 jest relatywnie bardzo korzystną ofertą :)
jedyne co może przeszkadzać to fakt, że silne źródła światła generują w kadrze pionowe blinki na filmach. na zdjęciach oczywiście nie ma tego problemu ale warto o tym wiedzieć jeśli jakość sekwencji jest dla kogoś priorytetem (nie wiem jak w LX3).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2009 09:38

Witam.
Na wstępie chcę powiedzieć, że kamerkę użwywam dwa może trzy razy w roku i tylko amatorsko. Jednak chcę wam opowiedzieć jak posedłem do sklepu kupić kamerkę rok temu. Poszedłem do Euro Rtv Agd poniewaz większość sprzętu tam kupuję od lat gdyż można tam utargować spory rabat, lecz gdy kupowałem tv lcd niestety strasznie chcieli mnie oszukać a mianowicie obok siebie stały dwa telewizory: "mój" za jakąś tam cenę oraz identyczny tylko, że z kontrastem miliard do jednego i ceną trzykrotnie większą od mojego. Różnica była znaczna lecz uznałem że wydawanie za tv 12000zł jest lekką przesadą. Jako że mój był ostią sztuką w sklepie to wziąłem ten z wystwy z dużym rabatem. Po przywiezieniu do domu okazało się,że mó tv ma skręcony kontrast na minimum gdy ustawiłem go na normal, różnicy nie było żadnej w porównaniu z tv za 12000zł! Nauczony doświadczeniem poszedłem kupić kamerę. Zacząłem jak zwykle od Euro RTV AGD, sprzedawca oczywiście zaczął polecać kamerę za 4500zł ale obok stała całkiem zgrabna za 1400 więc poprosiłem o "odpalenie" i jednej i drugiej celem porównania. Oczywiście jak się można domyśleć absolutnie nie było mowy o porównaniu!!!! Podziekowałem. poszedłem do Media marktu a tam wszystkie kamery włączone, sprzedawca z wielkim zaangazowaniem poleca mi kamerę, którą zainteresowałem się w poprzednim sklepie stwierdzając, że dla amatora wystarczy, twierdząc, że dla oka ludzkiego różnica jest niewychwytywalna pomiędzy tą a tą za 4500, 6000, 100000000000000000zł ponieważ jest to zapis cyfrowy! Oglądam teraz filmy z wakacji i są napradę lepszej jakości od niejednego kanału w tv(np.polonia1). I jeszcze jedno kupując po dwóch latach drugie LCD były do wyboru 60hz oraz nowość 100hz. Dziwnym trafem 60hz nie były włączone tylko same 100hz, jak można się domyśleć setki były prawie trzykrotnie droższe od sześćdziesiątek. Na moje pytanie czy ludzkie oko jest w stanie wychwycić różnicę, sprzedawca lekko się zmieszał i odpowiedział, NIE.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Jaka kamerka?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 12.10.2009 18:19

tamat z aparatmi juz chyba na forum był
napiszcie jakich uzywacie kamer do robienia filmów, czy opałci sie szukac kamerki w cenie 700-800zł??, na co zwracac uwagę przy zakupie?
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 12.10.2009 18:29

Oj Kacper, Kacper temat o kamerach jest na 1 stronie.

forum/viewtopic.php?t=22569
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 12.10.2009 18:34

heza napisał(a):Oj Kacper, Kacper temat o kamerach jest na 1 stronie.

forum/viewtopic.php?t=22569


w tym temacie znalazlem tylko jedna satysfakcjonująca mnie odpowiedź
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 12.10.2009 20:37

Kamery, kamery...
Popatrzcie jak Canon konsekwentnie eliminuje sam siebie z rynku kamer amatorskich, przy pomocy lustrzanki 5D Mark II.

Próbka filmu.
Nie patrzcie na zawartość i treść filmu, bo to typowa weselna szmira, a na możliwości, jakie niesie ze sobą wykorzystanie pełnej klatki w filmie.

Sorry za OT.
Rafał
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 12.10.2009 20:37

zlybanan napisał(a):
mab napisał(a):Ale ten pierwszy coś ponad dwa tysiące...;(


zauważ, że ma światło 2.0 i 24mm na szerokim końcu :idea:
do tego wyświetlacz 460 000 pktów i nawet sanki pod zewnętrzną lampkę.
taki mercedes wśród kompaktów :)


światło 2,0 dla tak maleńkiej matrycy łatwo uzyskać i zawsze będzie idealne a wyświetlacz daje tylko podgląd a nie rejestrację więc nie ma wpływu na jakość filmu.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 14.10.2009 17:26

mab napisał(a):światło 2,0 dla tak maleńkiej matrycy łatwo uzyskać i zawsze będzie idealne a wyświetlacz daje tylko podgląd a nie rejestrację więc nie ma wpływu na jakość filmu.


łatwo uzyskać? może ale pokaż mi kilka kompaktów albo nawet hybryd, które mają 2.0 :)
to oczywiście dość specyficzny szeroki obiektyw, jak na tą klasę aparatów i po zejściu do 28mm ta wartość nieco spadnie, ale i tak jeśli inne konstrukcje mają 2.8 na krótkim końcu to w tej klasie jest wg mnie bdb. jednocześnie niewiele aparatów oferuje przy tym w miarę szerokie spojrzenie (powiedzmy te przyjemne 28mm).

ta FX150-tka jest naprawdę w niewygórowanej cenie i oferuje jakość filmików, lepszą niż wiele kamer CCD. ma przy tym bardzo dobrej jakości zdjęcia, a przy szumach na tym poziomie co konkurencja, oferuje znacznie większą rozdzielczość - co daje relatywnie lepszy obraz po przeskalowaniu na ekran czy druku. dodatkowo pozwala to też sztucznie podbić zakres tele - i tu brawa dla Panasonica bo aparat sam dokonuje odpowiednich przekształceń (funkcja E.Zoom pod jednym palcem). Ale żeby nie było tak różowo - silne źródła światła generują delikatne pionowe paski na sekwencjach video. Mankament do zaakceptowania ale warto wiedzieć o tym przed zakupem. Wg. mnie to wysokiej klasy kompakt z funkcją zapisu filmików HD, często przewyższającą jakość minikamerki. Do tego ma masę wbudowanych użytecznych funkcji - jak np. korekta perspektywy, śledzący AF, pełny manual, zapis w RAW (jeśli komuś to potrzebne) i świetne oprogramowanie w zestawie.

A co do matryc z lustrzanek (CMOS) i filmowania, nie wiem jak w nowszych konstrukcjach ale warto wspomnieć o tzw. rolling shutter effect czyli pływaniu obrazu przy szybszej zmianie kadru - przykład
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 14.10.2009 21:54

otóż to.... kompakty a juz napewno hybrydy mają znacząco większą fizyczną wielkość matrycy niż kamery stad i budowa obiektywu uwzględniająca ten fakt musi być bardziej skomplikowana nie mówiąc już o jej gabarytach . Ale coś za coś ludzkie oko łatwo oszukać ruchomym obrazem stąd i wymagania stawiane kamerkom są inne niż aparatom. Wracając zaś do FX-150 sam przyznajesz ,ze dzieki większej matrycy masz lepsze filmy niz z wielu kamer...co pokrywa się z tym o czym mówiłem...
Ale to czysto akademicka dyskusja przypominająca mi znaną kwestię z równie znanego kabaretu DUDEK ..."Praw fizyki Pan nie zmienisz i ....."...;)
pozdr....:)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 16.10.2009 11:43

ależ ja się nie spieram o wielkość matrycy tylko twierdzę, że znikoma ilość modeli w tej klasie oferuje takie parametry i jest to pewnym atutem bo przekłada się na niższe ISO, co w efekcie daje niższe szumy.

dodam też, że w klasie kompaktowych aparatów czy minikamer, gdzie często nawet nie ma osobnego wizjera, dobry wyświetlacz to jedna z większych zalet. nie myślę już nawet o oddaniu kolorów ale kadrowanie z uwzględnieniem szczegółów czy świadome operowanie fokusem przy marnej jakości LCD lub zbyt małych rozmiarach jest raczej mocno utrudnione. do tego dochodzi praca w mocnym słońcu czy możliwość operowania nad głową lub przy ziemi bez potrzeby szukania barana lub leżenia plackiem na chodniku ;)
w tym kontekście twierdzenie, że nie ma to wpływu na zdjęcia jest jak teza, że aparat sam robi zdjęcia ;)
Sebastian34
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian34 » 26.04.2010 20:57

Jestem szczęśliwym posiadaczem SONY HDR XR200V kupionej za 550$. Jest to moja pierwsza kamera i szczerze polecam kazdemu nowicjuszowi.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 26.04.2010 23:07

Sebastian34 napisał(a):Jestem szczęśliwym posiadaczem SONY HDR XR200V kupionej za 550$.

Wszystko pięknie, ładnie ale w Polsce Twoja kamera kosztuje ponad 2500zł (sklepy internetowe).
3 tygodnie temu kupiłem SONY HDR-CX115E - na karty pamięci SD , SDHC .
Filmy ładne, zdjęcia kiepskie , ale do zdjęć mam przecież aparat. :D
Sebastian34
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian34 » 27.04.2010 11:42

krakuscity napisał(a):
Sebastian34 napisał(a):Jestem szczęśliwym posiadaczem SONY HDR XR200V kupionej za 550$.

Wszystko pięknie, ładnie ale w Polsce Twoja kamera kosztuje ponad 2500zł (sklepy internetowe).
3 tygodnie temu kupiłem SONY HDR-CX115E - na karty pamięci SD , SDHC .
Filmy ładne, zdjęcia kiepskie , ale do zdjęć mam przecież aparat. :D


To prawda że w Polsce cena tej kamery jest sporo większa, dlatego cały sprzet kupuję jak jestem na wyjazdach. Jesli chodzi o ten konkretny model to ma wszystko a nawet wiecej co powinna mieć kamera dla takiego laika jak ja. Uważam np. ze zbędna jest funkcja robienia zdjęć w kamerze tak samo jak w aparatach możliwość kręcenia filmów,czy też GPS. Podstawa w niej ze ma duży dysk 120GB, ktory można również używać jako dysk przenośny do zgrywania filmow zdjęć muzyki, stabilizacja obrazu oczywiscie full HD a także mozna nagrywać również na kartach pamieci SONY. Ma również rewelacyjne wymiary. Celowo nie piszę o patametrach technicznych bo to każdy może znaleźć w necie. Jeśli chodzi o to gdzie kupić to polecam www.ebay.com
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kamera-Co kupić ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone