Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kajakiem z Hvaru na Šćedro.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel69
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel69 » 09.09.2013 20:48

Pływaliśmy w tym roku kajakiem w okolicach Pagu ale tylko obserwując ląd z wody ewentualnie odpoczywając w małych zatoczkach i w związku z tym mam pytanie do Interseala gdzie zostawialiście kajak jak szliście na pieszą wycieczke dopływając gdzieś do brzegu .
who
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 09.09.2013 21:25

Gratuluję i podziwiam. Jednak to pneumatyk. Prawdopodobieństwo niespodzianek ciut większe. Mnie interesuje szczególnie to, jak kajak zniósł słoną wodę. Czy jakoś Szanowny Kolega po tym wszystkim "płukał" go w słodkiej wodzie (te wszystkie zakamarki, gdzie zbiera się woda)? Czy te czarne, neoprenowe "nakładki" biegnące wzdłuż burt nie poprzecierały się od wykrystalizowanej soli? Białe zacieki? Czy Kolega używał - będącego na wyposażeniu - manometru do kontroli ciśnienia w komorach? Mam identyczny model, pływa się "w Polsce" na tym nie najgorzej. Ale do Cro jakoś nie miałem motywacji go zabrać.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję przygody :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2013 14:13

pawel69 napisał(a):Pływaliśmy w tym roku kajakiem w okolicach Pagu ale tylko obserwując ląd z wody ewentualnie odpoczywając w małych zatoczkach i w związku z tym mam pytanie do Interseala gdzie zostawialiście kajak jak szliście na pieszą wycieczke dopływając gdzieś do brzegu .

Witam.

Wyznajemy (na razie :wink: ) zasadę nieograniczonego zaufania w stosunku do mieszkańców i turystów, więc kajaki zostawiamy na brzegu i idziemy na wycieczkę. (na przykład w tym roku w Zaostrogu)

W przypadku opisywanej tutaj wycieczki, kajak został na dwie godzinki przywiązany do miejscowej bojki.

Ogólnie w tym roku po zwodowaniu kajaków nie wyciągaliśmy ich z wody przez cały pobyt. Najpierw przywiązane były do jak się potem okazało prywatnej bojki, a potem dostałem "opieprz" :) i przewiązałem je do "bojki kampowej".

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2013 15:55

who napisał(a):Gratuluję i podziwiam. Jednak to pneumatyk. Prawdopodobieństwo niespodzianek ciut większe. Mnie interesuje szczególnie to, jak kajak zniósł słoną wodę. Czy jakoś Szanowny Kolega po tym wszystkim "płukał" go w słodkiej wodzie (te wszystkie zakamarki, gdzie zbiera się woda)? Czy te czarne, neoprenowe "nakładki" biegnące wzdłuż burt nie poprzecierały się od wykrystalizowanej soli? Białe zacieki? Czy Kolega używał - będącego na wyposażeniu - manometru do kontroli ciśnienia w komorach? Mam identyczny model, pływa się "w Polsce" na tym nie najgorzej. Ale do Cro jakoś nie miałem motywacji go zabrać.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję przygody :-)

Witam.

Szanowny Kolega opłukał wtedy "go" a teraz "je" (bo są dwa) w słodkiej wodzie. Na kampie tylko zgrubnie, by spłukać osadzoną sól, natomiast w domu dokładnie myjką ze średnim ciśnieniem łącznie z wyciągnięciem tubusów i elementów pompowanych. Wytrzepanie drobnych kamyczków z zakamarków. Potem dokładne suszenie i dopiero pakowanie na półkę.

Hudson ma za sobą cztery sezony w słonej wodzie i na razie zmian czy uszkodzeń widzianych gołym okiem nie zauważyłem.

Nakładki neoprenowe trzymają się bez zarzutu. Zresztą wykrystalizowaną sól można spłukać jednym ruchem ręki przed wiosłowaniem.

Białe zacieki i plamy to rzecz normalna. W tym roku zostawiłem kajaki przy bojce przez trzy dni z wysoką falą, wtedy wykrystalizowanej soli było dużo i wszędzie. Jaki jest wpływ soli na strukturę poszczególnych materiałów - nie wiem, jakiś na pewno jest, ale jak wspomniałem powyżej - gołym okiem nie zauważalny.

Manometrów nie używam już obecnie. Pompuję raczej na wyczucie. W jednym z kajaków zawsze trzymam pompkę miechową, którą reaguję na zmiany ciśnienia w tubusach związane ze zmianą temperatury w otoczeniu. W tym sezonie nie zabrałem raz pompki i po zaciągnięciu się nieba chmurami kajak zaczął się składać pod moim ciężarem jak scyzoryk.

Pozdrawiam i zachęcam do wzięcia kajaka na słone wody.

Interseal.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2013 00:42

Odważne te twoje chłopaki, taka wyprawa kajakiem. Gratuluję.

Byłem na Scedro ale czas nie pozwolił na zwiedzanie :( zazdroszczę jak czytam twą relację. Jedyne co mogę dodać-zatoka V.Rasohatica ma piaszczystą plażę oraz dno i nie wiem skąd ale stoi tam przyczepa kempingowa przy brzegu.

Ku'wa, jak patrzę na twoje zdjęcia to naprawdę mi szkoda, że nie zdążyliśmy jej zwiedzić :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2013 14:26

cronet napisał(a):Odważne te twoje chłopaki, taka wyprawa kajakiem. Gratuluję.

Byłem na Scedro ale czas nie pozwolił na zwiedzanie :( zazdroszczę jak czytam twą relację. Jedyne co mogę dodać-zatoka V.Rasohatica ma piaszczystą plażę oraz dno i nie wiem skąd ale stoi tam przyczepa kempingowa przy brzegu.

Ku'wa, jak patrzę na twoje zdjęcia to naprawdę mi szkoda, że nie zdążyliśmy jej zwiedzić :cry:

Dzięki.

Wycieczka całkiem fajna.
Czuję także spory niedosyt w związku ze słabym zwiedzeniem wyspy. Wbrew pozorom, jest tam gdzie połazić.

Pozdrawiam.
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.06.2015 09:08

Interseala nie ma już na forum, a szkoda... może jednak przeczyta moje podziękowania :)

Dzięki za opis wyprawy na Scedro. W tym roku mamy zamiar popływać trochę przy tej wyspie, więc zbieram informacje i tutaj sporo ich znalazłam :)
Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...