Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kajakiem z Hvaru na Šćedro.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel69 » 09.09.2013 20:48

Pływaliśmy w tym roku kajakiem w okolicach Pagu ale tylko obserwując ląd z wody ewentualnie odpoczywając w małych zatoczkach i w związku z tym mam pytanie do Interseala gdzie zostawialiście kajak jak szliście na pieszą wycieczke dopływając gdzieś do brzegu .
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 09.09.2013 21:25

Gratuluję i podziwiam. Jednak to pneumatyk. Prawdopodobieństwo niespodzianek ciut większe. Mnie interesuje szczególnie to, jak kajak zniósł słoną wodę. Czy jakoś Szanowny Kolega po tym wszystkim "płukał" go w słodkiej wodzie (te wszystkie zakamarki, gdzie zbiera się woda)? Czy te czarne, neoprenowe "nakładki" biegnące wzdłuż burt nie poprzecierały się od wykrystalizowanej soli? Białe zacieki? Czy Kolega używał - będącego na wyposażeniu - manometru do kontroli ciśnienia w komorach? Mam identyczny model, pływa się "w Polsce" na tym nie najgorzej. Ale do Cro jakoś nie miałem motywacji go zabrać.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję przygody :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2013 14:13

pawel69 napisał(a):Pływaliśmy w tym roku kajakiem w okolicach Pagu ale tylko obserwując ląd z wody ewentualnie odpoczywając w małych zatoczkach i w związku z tym mam pytanie do Interseala gdzie zostawialiście kajak jak szliście na pieszą wycieczke dopływając gdzieś do brzegu .


Witam.

Wyznajemy (na razie :wink: ) zasadę nieograniczonego zaufania w stosunku do mieszkańców i turystów, więc kajaki zostawiamy na brzegu i idziemy na wycieczkę. (na przykład w tym roku w Zaostrogu)

W przypadku opisywanej tutaj wycieczki, kajak został na dwie godzinki przywiązany do miejscowej bojki.

Ogólnie w tym roku po zwodowaniu kajaków nie wyciągaliśmy ich z wody przez cały pobyt. Najpierw przywiązane były do jak się potem okazało prywatnej bojki, a potem dostałem "opieprz" :) i przewiązałem je do "bojki kampowej".

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2013 15:55

who napisał(a):Gratuluję i podziwiam. Jednak to pneumatyk. Prawdopodobieństwo niespodzianek ciut większe. Mnie interesuje szczególnie to, jak kajak zniósł słoną wodę. Czy jakoś Szanowny Kolega po tym wszystkim "płukał" go w słodkiej wodzie (te wszystkie zakamarki, gdzie zbiera się woda)? Czy te czarne, neoprenowe "nakładki" biegnące wzdłuż burt nie poprzecierały się od wykrystalizowanej soli? Białe zacieki? Czy Kolega używał - będącego na wyposażeniu - manometru do kontroli ciśnienia w komorach? Mam identyczny model, pływa się "w Polsce" na tym nie najgorzej. Ale do Cro jakoś nie miałem motywacji go zabrać.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję przygody :-)


Witam.

Szanowny Kolega opłukał wtedy "go" a teraz "je" (bo są dwa) w słodkiej wodzie. Na kampie tylko zgrubnie, by spłukać osadzoną sól, natomiast w domu dokładnie myjką ze średnim ciśnieniem łącznie z wyciągnięciem tubusów i elementów pompowanych. Wytrzepanie drobnych kamyczków z zakamarków. Potem dokładne suszenie i dopiero pakowanie na półkę.

Hudson ma za sobą cztery sezony w słonej wodzie i na razie zmian czy uszkodzeń widzianych gołym okiem nie zauważyłem.

Nakładki neoprenowe trzymają się bez zarzutu. Zresztą wykrystalizowaną sól można spłukać jednym ruchem ręki przed wiosłowaniem.

Białe zacieki i plamy to rzecz normalna. W tym roku zostawiłem kajaki przy bojce przez trzy dni z wysoką falą, wtedy wykrystalizowanej soli było dużo i wszędzie. Jaki jest wpływ soli na strukturę poszczególnych materiałów - nie wiem, jakiś na pewno jest, ale jak wspomniałem powyżej - gołym okiem nie zauważalny.

Manometrów nie używam już obecnie. Pompuję raczej na wyczucie. W jednym z kajaków zawsze trzymam pompkę miechową, którą reaguję na zmiany ciśnienia w tubusach związane ze zmianą temperatury w otoczeniu. W tym sezonie nie zabrałem raz pompki i po zaciągnięciu się nieba chmurami kajak zaczął się składać pod moim ciężarem jak scyzoryk.

Pozdrawiam i zachęcam do wzięcia kajaka na słone wody.

Interseal.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2013 00:42

Odważne te twoje chłopaki, taka wyprawa kajakiem. Gratuluję.

Byłem na Scedro ale czas nie pozwolił na zwiedzanie :( zazdroszczę jak czytam twą relację. Jedyne co mogę dodać-zatoka V.Rasohatica ma piaszczystą plażę oraz dno i nie wiem skąd ale stoi tam przyczepa kempingowa przy brzegu.

Ku'wa, jak patrzę na twoje zdjęcia to naprawdę mi szkoda, że nie zdążyliśmy jej zwiedzić :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2013 14:26

cronet napisał(a):Odważne te twoje chłopaki, taka wyprawa kajakiem. Gratuluję.

Byłem na Scedro ale czas nie pozwolił na zwiedzanie :( zazdroszczę jak czytam twą relację. Jedyne co mogę dodać-zatoka V.Rasohatica ma piaszczystą plażę oraz dno i nie wiem skąd ale stoi tam przyczepa kempingowa przy brzegu.

Ku'wa, jak patrzę na twoje zdjęcia to naprawdę mi szkoda, że nie zdążyliśmy jej zwiedzić :cry:


Dzięki.

Wycieczka całkiem fajna.
Czuję także spory niedosyt w związku ze słabym zwiedzeniem wyspy. Wbrew pozorom, jest tam gdzie połazić.

Pozdrawiam.
Roxi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5067
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.06.2015 09:08

Interseala nie ma już na forum, a szkoda... może jednak przeczyta moje podziękowania :)

Dzięki za opis wyprawy na Scedro. W tym roku mamy zamiar popływać trochę przy tej wyspie, więc zbieram informacje i tutaj sporo ich znalazłam :)
Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021